Kymco Downtown 300i - Δεν παίρνει μπρος

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Αρκετές φορές επίσης υπάρχει κάποια παραπάνω μόνιμη κατανάλωση συνήθως απο λάθος σύνδεσμολογιες (συναγερμός, φωτα, ηλεκτρικά γενικότερα) με αποτέλεσμα επίσης μείωση του χρόνου ζωής της μπαταρίας. Για τέτοια θέματα για να μην ψάχνεις ολο το μηχανακι για διαρροή, βάζεις ενα on of διακοπτακι στο πλην της μπαταρίας και ησυχάζεις.

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αρκετές φορές επίσης υπάρχει κάποια παραπάνω μόνιμη κατανάλωση συνήθως απο λάθος σύνδεσμολογιες (συναγερμός, φωτα, ηλεκτρικά γενικότερα) με αποτέλεσμα επίσης μείωση του χρόνου ζωής της μπαταρίας.

Sent from my ASUS_X00HD using Tapatalk
Πολύ βασικό...
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Τελικά απο μπαταρία έμεινε. Ο μάστορας κοίταξε ένα ένα τα εξαρτήματα όλα, τα πηνία ο ανορθωτής οι ασφάλειες κλπ ήτανε μια χαρά. Δοκίμασε να την φορτίσει την μπαταρία χθες το βράδυ, ήτανε οκ, αλλά σήμερα το πρωί τίποτα πάλι.

Βάλαμε με 70€ μαζί με τα εργατικά μια Yuasa και τώρα είναι κομπλέ το Kymco. Έδινε τάση μου είπε η μπαταρία αλλά δεν είχε δύναμη, είχανε πέσει τα αμπέρ τελικά. Είχε μεν δύναμη να γυρίσει δείκτες στο κοντέρ, την αντλία βενζίνης κλπ όταν γυρνούσες τον διακόπτη αλλά όταν πάταγες μίζα δεν έφτανε, και για αυτό έσβηνε και το κοντέρ για λίγο.

Αφού δεν ήτανε τίποτα χειρότερο πάλι καλά!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μόνο εσύ?
Πρώτο ποστ με το πρόβλημα στις 22:33.
Στις 23:04 του είχα απαντήσει ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα.

Στον μάστορα πήρε 3 μέρες να του κάνει διάγνωση. Stoned Emoticon

Προφανώς είναι κι αλλοι εδώ που ξέρουν. Αλλά μου κάνει εντύπωση ο μάστορας "ο επίσημος" που του πήρε 3 μέρες...
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
439
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
Τελικά απο μπαταρία έμεινε. Ο μάστορας κοίταξε ένα ένα τα εξαρτήματα όλα, τα πηνία ο ανορθωτής οι ασφάλειες κλπ ήτανε μια χαρά. Δοκίμασε να την φορτίσει την μπαταρία χθες το βράδυ, ήτανε οκ, αλλά σήμερα το πρωί τίποτα πάλι.

Βάλαμε με 70€ μαζί με τα εργατικά μια Yuasa και τώρα είναι κομπλέ το Kymco. Έδινε τάση μου είπε η μπαταρία αλλά δεν είχε δύναμη, είχανε πέσει τα αμπέρ τελικά. Είχε μεν δύναμη να γυρίσει δείκτες στο κοντέρ, την αντλία βενζίνης κλπ όταν γυρνούσες τον διακόπτη αλλά όταν πάταγες μίζα δεν έφτανε, και για αυτό έσβηνε και το κοντέρ για λίγο.

Αφού δεν ήτανε τίποτα χειρότερο πάλι καλά!
Αυτά μου κάνει το τδμ
Μάστορας έπρεπε να γίνω...
Πάρε με βοηθό μάστορα αφού συμφώνησα σ αυτά που έλεγες. Έστω να κουβαλάω το κουβα απ τα λάδια!!!
Πλάκα κάνω

Υ.Σ. ο παίδαρος με τη λαιλαπα μας αμφισβήτησε αλλά λόγω μηχαναρας το συγχωρουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πάρε με βοηθό μάστορα αφού συμφώνησα σ αυτά που έλεγες. Έστω να κουβαλάω το κουβα απ τα λάδια!!!
Πλάκα κάνω

Αν γίνω μάστορας θα χαλάσω.
Θα κάνω τουλάχιστον 3 μέρες να βρω την βλάβη.

Άσε...καλά καθόμαστε!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτά μου κάνει το τδμΠάρε με βοηθό μάστορα αφού συμφώνησα σ αυτά που έλεγες. Έστω να κουβαλάω το κουβα απ τα λάδια!!!
Πλάκα κάνω

Υ.Σ. ο παίδαρος με τη λαιλαπα μας αμφισβήτησε αλλά λόγω μηχαναρας το συγχωρουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αλλιώς μας τα έλεγε ο Τάσακας, η τουλάχιστον άλλο κατάλαβα, Sex Machine.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Top Bottom