KTM 950 ADVENTURE 5 ΧΡΌΝΙΑ ΣΕ ΑΚΙΝΗΣΊΑ!

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
ολα εχουν τη χαρη τους...
ο δουκας σκληρος για ελλαδα..
προτιμοτερο sm...
Για πες άποψη γιατί εσύ γενικά έχεις καβαλήσει πολύ ΚΤΜ. Και 950 με 990 ο κινητήρας η διαφορά είναι τα καρμπιρατέρ μόνο?
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Εαν το συντηρω σε KTM μηχανικο μεγαλο γνωστη που το ξερει απεξω κ ανακατωτα, τι πιθανοτητες εχω να το μετανιωσω?
Αν λες τον Χελιωτη, με τα μάτια κλειστά.
Δεν έχω συναντήσει άλλον μηχανικό που πραγματικά να ξέρει αυτά τα μηχανάκια. Πέρα από μηχανικός είναι και άνθρωπος, έχει καλές τιμές, γενικά είναι τυχεροί όσοι πάνε τα μηχανάκια τους εκεί.

Σχετικά με τον Λιβανά, αν το 990 μου το πήγαινα σε κάποιον μηχανικό, δε θα ήταν αυτός, χωρίς βέβαια να θέλω να κάνω δυσφήμιση στον άνθρωπο, απλά λέω τι θα έκανα εγώ χωρίς να προτρέπω κανέναν να κάνει το ίδιο.
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Για πες άποψη γιατί εσύ γενικά έχεις καβαλήσει πολύ ΚΤΜ. Και 950 με 990 ο κινητήρας η διαφορά είναι τα καρμπιρατέρ μόνο?
το 990 εχει πιο ηπιες κεφαλες απο τα 990 sm και duke,δηλ περιπου 20 ιππους λιγοτερους τροχισιους και η διαφορα 950/990 εκτος απο τον κυβισμο και καρμπ/μεκασμο ειναι οτι τα χαμηλα εχουν abs....
το μοτερ τα λες και ιδια,εκτος διαφορων στην κεφαλη
 

NickPap

new member
Δημοσιεύσεις
1
Ηλικία
39
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νικος
η τρομπα βενζινας βρισκεται πχ πολυ κατω απο 120ε,...
οι ακτινες σκουριαζουν διοτι δεν ειναι ανοξιδωτες και αυτο γιατι οι απλες εχουν πιο πολυ αντοχη στο χωμα...
εχω κανει πολλα χλμ με δαυτα και τα καλυτερα μου ταξιδια,διοτι δεν ηταν ταξι..:D:D:D
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μπορείς να μου στείλεις πληροφορίες για την τρόμπα βενζίνης που λες γτ πήρα ένα 950 του 2004 και μόλις έμεινα. Ευχαριστώ πολύ
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μπορείς να μου στείλεις πληροφορίες για την τρόμπα βενζίνης που λες γτ πήρα ένα 950 του 2004 και μόλις έμεινα. Ευχαριστώ πολύ
Χτυπά τη λίγο μπας και πάρει μπρος,ίδια φοράει πολύ μεγάλη γκάμα όπως βαραντερο και Άφρικα...
Θα κοιτάξω τα αρχεία μου και θα σου πω
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Να δώσω μια εναλλακτική λύση...
Στο δικό μου έχω βάλει εδώ και αρκετά χιλιόμετρα και με τις σχετικές εύκολες τροποποιήσεις μια αυτοκινήτου kyosan ep80-10.
Δεν έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα ως προς την λειτουργία,είναι φθηνή στην αγορά της και αξιόπιστη όπου έχει τοποθετηθεί.
Ξέρω varadero με πάνω από 100.000 km με την συγκεκριμένη τρόμπα πάνω.
Επίσης γνωστός με Άφρικα έκανε βουτιά στον Αχελώο και η συγκεκριμένη δεν έπαθε το παραμικρό...
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Να δώσω μια εναλλακτική λύση...
Στο δικό μου έχω βάλει εδώ και αρκετά χιλιόμετρα και με τις σχετικές εύκολες τροποποιήσεις μια αυτοκινήτου kyosan ep80-10.
Δεν έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα ως προς την λειτουργία,είναι φθηνή στην αγορά της και αξιόπιστη όπου έχει τοποθετηθεί.
Ξέρω varadero με πάνω από 100.000 km με την συγκεκριμένη τρόμπα πάνω.
Επίσης γνωστός με Άφρικα έκανε βουτιά στον Αχελώο και η συγκεκριμένη δεν έπαθε το παραμικρό...
Ωραίος ο θενος
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης
Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μπορείς να μου στείλεις πληροφορίες για την τρόμπα βενζίνης που λες γτ πήρα ένα 950 του 2004 και μόλις έμεινα. Ευχαριστώ πολύ
Επίσης μπορείς να αλλάξεις μόνο την πλατίνα στην υπάρχουσα αντλία...
 
Top Bottom