Kawasaki KLE 500, ένα τίμιο on-off

mihalis.kle

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
39
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Μιχάλης
Από τότε που απέκτησα τον KLEαρχο πέρυσι το καλοκαίρι η λέξη που άκουγα να συνοδεύει το KLE από τους περισσότερους ήταν η λέξη "τίμιο".
Και αυτό άλλωστε ζητούσα από το μηχανάκι αυτό, μιας και η χρήση του είναι για τις καθημερινές μου μετακινήσεις αλλά και ετοιμοπόλεμο για τις μικρές ή μεγάλες βόλτες του σαββατοκύριακου αλλά και για μεγάλα ταξίδια. Όπως την αυθημερόν επίσκεψη στην Σπάρτη που κάναμε πέρυσι τον Δεκέμβρη (440χλμ σε μια μέρα).


Εδώ βλέπουμε τον KLEαρχο τις πρώτες μέρες στα χέρια μου.


Και εδώ όπως είναι τώρα, 8 μήνες μετά.
Μεγαλύτερη βαλίτσα, κάγκελα προστασίας, Angeleyes σποτάκια αλλά και μικρά led κάτω από τα φλάς, γωνιακά τσαντάκια στα κάγκελα για μικροπράγματα, DIY εργαλειοθήκες κάτω από την βαλίτσα, χούφτες τιμονιού με αλουμινένια ενίσχυση, βάση GPS πάνω από το καντράν.
Και στις άμεσες αγορές: ψηλότερος ανεμοθώρακας, κάγκελα για πίσω πλαϊνές βαλίτσες.

Και επειδή υπάρχει θέμα με τους σωλήνες της Remus Innovation εξάτμισης, ο ένας είναι πιο χαμηλά και εξέχει από την ποδιά (η οποία έχει κοπεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη) πρέπει να φτιάξω νέα ποδιά.
Αυτές τις μέρες που είναι όλοι κλειστά ψάχνω για φύλλο αλουμίνιου 3mm.
Ωραίος ο φίλος. Μια ερώτηση από μένα τον νουμπα κλεφτη: η βάση GPS που πήρες ποια είναι; Κάθονται όλες τόσο ωραία εκεί στον ανεμοθώρακα ή θέλει ψάξιμο;
 

mihalis.kle

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
39
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Μιχάλης
Και κάτι ακόμα, μη τυχόν και ξέρει κανείς. Τα λαστιχάκια στα μαρσιέ έχουν φαγωθεί αρκετά από προηγούμενο ιδιοκτήτη, γλυστράνε λίγο και θα ήθελα να τα αλλάξω (μόνα τους ή μαζί με τα μαρσπιέ αν είναι αυτή η μόνη λύση). Έχω φάει τον κόσμο και δεν βρίσκω πουθενά τέτοιο πράγμα. Έχει κανείς εμπειρία σχετική;
 

Attachments

  • 62A9A463-9EA4-4E8E-BED7-AFF18B3DD90B_1_105_c.jpeg
    62A9A463-9EA4-4E8E-BED7-AFF18B3DD90B_1_105_c.jpeg
    217,7 KB · Προβολές: 14

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Και κάτι ακόμα, μη τυχόν και ξέρει κανείς. Τα λαστιχάκια στα μαρσιέ έχουν φαγωθεί αρκετά από προηγούμενο ιδιοκτήτη, γλυστράνε λίγο και θα ήθελα να τα αλλάξω (μόνα τους ή μαζί με τα μαρσπιέ αν είναι αυτή η μόνη λύση). Έχω φάει τον κόσμο και δεν βρίσκω πουθενά τέτοιο πράγμα. Έχει κανείς εμπειρία σχετική;
Ταιριάζουν και από άλλα on off σετ μαρσπιέ σε τιμή γύρω στα είκοσι ευρώ. Κοίτα σε v strom 650 ή tdm μοιάζουν αρκετά με τα δικά σου.
 

mihalis.kle

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
39
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Μιχάλης
Ταιριάζουν και από άλλα on off σετ μαρσπιέ σε τιμή γύρω στα είκοσι ευρώ. Κοίτα σε v strom 650 ή tdm μοιάζουν αρκετά με τα δικά σου.
Ευχαριστώ Άγγελε. Βέβαια από το "μοιάζουν αρκετά" μέχρι το "κουμπώνουν", υπάρχει απόσταση. Θα ρωτήσω όμως, ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom