Honda NT1100 2022: Ένα “Adventure” για όσους δεν θέλουν Adventure!

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Είχε έχει και θα έχει,κι άμα θες πάμε και μοντελο-μοντελο.
Μεχρι το 2010 συμφωνω. Απο κει και μετα αστο γιατι αν αφησω τα χερια μου να γραφουν καποια εταιρεια θα εκτεθει. Μην παθιαζεσαι με κανενα μοντελο. Ολα πλεον σπανε και χαλανε. ΟΛΑ!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.286
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μεχρι το 2010 συμφωνω. Απο κει και μετα αστο γιατι αν αφησω τα χερια μου να γραφουν καποια εταιρεια θα εκτεθει. Μην παθιαζεσαι με κανενα μοντελο. Ολα πλεον σπανε και χαλανε. ΟΛΑ!

Kαι επαυξάνω ότι από τό 2017 που πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο .... είδα ότι άλλος ένας μύθος busted ... γιατί νόμιζα ότι μόνον τα ιταλικά πάσχουν ....! abcdefghgk
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Μεχρι το 2010 συμφωνω. Απο κει και μετα αστο γιατι αν αφησω τα χερια μου να γραφουν καποια εταιρεια θα εκτεθει. Μην παθιαζεσαι με κανενα μοντελο. Ολα πλεον σπανε και χαλανε. ΟΛΑ!
Kαι επαυξάνω ότι από τό 2017 που πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο .... είδα ότι άλλος ένας μύθος busted ... γιατί νόμιζα ότι μόνον τα ιταλικά πάσχουν ....! abcdefghgk
Άλλο το ένα ,άλλο το άλλο.Ολα χαλάνε και όλοι βελτιώνονται και οι δύο σχολές (Ευρώπη -ιαπωνια )συγκλίνουν σε αξιοπιστία,όπως και οι Γιαπωνέζοι σε οδική συμπεριφορά και φρένα.Ομως σε σύγκριση ΧΟΝΤΑ - Καβασάκι,στους προαναφερθέντες πιο πάνω τομεις όπως αρχικώς ανέφερα η Χόντα πάντα θα είναι ακόμα μπροστά απ' την Καβασάκι.Αξιοπιστια,φιλικότητα,και ευκολία χρήσης από τον οποιονδήποτε.Εξ ου και οι τεράστια διαφορά των πωλήσεων.Ειναι σαν να συγκρίνουμε το συνοικιακό μπακάλικο με τον Σκλαβενίτη.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Άλλο το ένα ,άλλο το άλλο.Ολα χαλάνε και όλοι βελτιώνονται και οι δύο σχολές (Ευρώπη -ιαπωνια )συγκλίνουν σε αξιοπιστία,όπως και οι Γιαπωνέζοι σε οδική συμπεριφορά και φρένα.Ομως σε σύγκριση ΧΟΝΤΑ - Καβασάκι,στους προαναφερθέντες πιο πάνω τομεις όπως αρχικώς ανέφερα η Χόντα πάντα θα είναι ακόμα μπροστά απ' την Καβασάκι.Αξιοπιστια,φιλικότητα,και ευκολία χρήσης από τον οποιονδήποτε.Εξ ου και οι τεράστια διαφορά των πωλήσεων.Ειναι σαν να συγκρίνουμε το συνοικιακό μπακάλικο με τον Σκλαβενίτη.
Θα συμφωνησω
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Και γιατί πάντα η Χόντα θα έχει καλύτερη αξιοπιστία ,ποιότητα ,και πιο φιλική λειτουργία απ' την Καβασάκι.
Μηχαναρες μολις της βλεπω υγραινομαι αχαχαχα abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
ζακετα να βαλεις,αφου σκουπιστεις ομως πρωτα.Η υγρασια σκοτωνει.
Ζακέτα βάζω μόνο όταν βλέπω να γράφονται κρυαδες για εταιρίες όπως η bmw από ανθρώπους που δεν έχουν οδήγηση καν μοντέλο αυτής της μάρκας και βγάζουν χολή για μηχανάκια που δεν τα ξερουν

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ζακέτα βάζω μόνο όταν βλέπω να γράφονται κρυαδες για εταιρίες όπως η bmw από ανθρώπους που δεν έχουν οδήγηση καν μοντέλο αυτής της μάρκας και βγάζουν χολή για μηχανάκια που δεν τα ξερουν

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω ρε Δημητρη.Το να μου πει ο αλλος καβαλησα κατι και δεν μου αρεσε το καταλαβαινω και το σεβομαι.Αλλα το να ακουω τον καθενα να λεει το μακρυ του και το κοντο του για κατι που δεν εχει ακουμπησει καν δεν το καταλαβαινω,
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ζακέτα βάζω μόνο όταν βλέπω να γράφονται κρυαδες για εταιρίες όπως η bmw από ανθρώπους που δεν έχουν οδήγηση καν μοντέλο αυτής της μάρκας και βγάζουν χολή για μηχανάκια που δεν τα ξερουν

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω αναφέρει τι έχω οδηγήσει από Καβασάκι εδώ μέσα ,όπως και από Χόντα.Δεν είναι ανάγκη βέβαια να τα έχουμε οδηγήσει όλα για να αποκρυσταλωσουμε γνώμη για μια εταιρεία,υπάρχουν και οι χιλιάδες γνώμες στο διαδίκτυο.Αυτα είναι ευρέως γνωστά και παραδεκτα απ' όλους σχεδόν ,στους τομείς που ανέφερα.Δεν κομίζω γλαύκα εν Αθήναις.Δεν μίλησα για επιδόσεις και σπορ οδήγηση.Νομιζω ότι είμουν σαφής,απλός,και κατανοητός.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
......Δεν είναι ανάγκη βέβαια να τα έχουμε οδηγήσει όλα για να αποκρυσταλωσουμε γνώμη για μια εταιρεία,υπάρχουν και οι χιλιάδες γνώμες στο διαδίκτυο.....
Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα θείο.
Αυτό που μπορεί να αρέσει σε εμένα ,μπορεί να μην αρέσει σε εσένα .
Κι είναι το μόνο σίγουρο ,αλλιώς θα υπήρχε μόνο μια μάρκα και τίποτα άλλο.
Μην είσαι τόσο απόλυτος λοιπον abc
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα θείο.
Αυτό που μπορεί να αρέσει σε εμένα ,μπορεί να μην αρέσει σε εσένα .
Κι είναι το μόνο σίγουρο ,αλλιώς θα υπήρχε μόνο μια μάρκα και τίποτα άλλο.
Μην είσαι τόσο απόλυτος λοιπον abc
Δεν είμαι απόλυτος,το αντίθετο.Αλλα όπου υπάρχει καπνός , υπάρχει και φωτιά.Θα ήμουν άστοχος στην κρίση μου ,αν έλεγα π.χ. ότι το παπί ,ΔΕΝ είναι ο ορισμός της διαχρονικής αξιοπιστίας και πρακτικοτητος,έστω και αν δεν το έχω οδηγήσει και βιώσει,την στιγμή που το έχουν οδηγήσει 100 εκατομμύρια άλλοι,και πίνουν νερό στο όνομα του εδώ και 60 χρόνια.
 
Top Bottom