GPS tracker

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
@ANGELO όσο το έχω ψάξει παντως real time tracking όταν το θες εσύ το κάνουν μονάχα κάποια που είτε η μπαταρία τους κρατάει 3-4 μέρες είτε θα πρέπει να τα συνδέσεις μόνιμα πάνω στη μοτοσικλέτα. Ίσως η καλύτερη λύση πάνω σε αυτό είναι το pandora smart, κοντά στα 450€... (Συναγερμός + tracker μαζί).

Από τις επιλογές που υπάρχουν τώρα μόνο το monimoto φαίνεται καλή επιλογή για μένα.
Δοκίμασε φίλε το Monimoto να δεις τον τρόπο λειτουργίας και πες και σε μας τους θνητούς που ενδιαφερόμαστε για gps.
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Ok, μόλις το δοκιμάσω, εγώ ο αθάνατος, θα ενημερώσω. Αλλά δεν ξέρω πότε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία...
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ok, μόλις το δοκιμάσω, εγώ ο αθάνατος, θα ενημερώσω. Αλλά δεν ξέρω πότε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία...

μια και εισαι Αθάνατος....εχεις καιρό μπροστά σου...!!! :D:p:eek::D:p:eek:
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Καλησπέρα στη Motoparea! Σχετικά με GPS tracker έχουμε κανένα νέο? @apache εσύ που αγόρασες tracker το δοκίμασες? Δώσε στίγμα Bye
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Καλησπέρα στη Motoparea! Σχετικά με GPS tracker έχουμε κανένα νέο? @apache εσύ που αγόρασες tracker το δοκίμασες? Δώσε στίγμα Bye
Περιμενω ναρθει Αγγελε, πιστευω την αλλη βδομαδα να ειναι εδω, τα πραγματα απο Κινα αργουν λιγο...
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
To Pandora smart είναι πάντως εξαιρετικά αξιόπιστο, με ακριβές GPS και ευκολη χρήση.
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
@Carduelis
Με την κατανάλωση μπαταρίας τι γίνεται;;
Εγώ έχω τον pandora moto και αν η μηχανή μείνει για καμιά βδομάδα στο γκαράζ χωρίς να τη βάλω στον συντηρητή τότε ζοριζεται λιγάκι στην εκκίνηση.
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
@Carduelis
Με την κατανάλωση μπαταρίας τι γίνεται;;
Εγώ έχω τον pandora moto και αν η μηχανή μείνει για καμιά βδομάδα στο γκαράζ χωρίς να τη βάλω στον συντηρητή τότε ζοριζεται λιγάκι στην εκκίνηση.

Θέλει φορτιστή/συντηρητή στο γκαράζ και τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα φόρτιση και είναι η μπαταρία οκ. Κόστος συντήρησης της κάρτας sim 10 euro/μήνα ή με συμβόλαιο 9/μήνα
Απίστευτες δυνατότητες παραμετροποίησης ωστε να έρθει στα "μέτρα" σου το σύστημα, συνεχής ενημέρωση στο κινητό και οπουδήποτε εχεις pc δίχως ετήσια συνδρομή κάπου και 15 ευρώ/παγίδα για βαλίτσες, σέλα κλπ. Καμμία σύγκριση με τον μαμά συναγερμό ακόμα και στις βασικές λειτουργίες και αν είναι να δώσει κανείς κάποια χρήματα για συναγερμό είναι ο καλύτερος της αγοράς αυτή τη στιγμή.
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Εγώ θα περιμένω τις εντυπώσεις για το GPS tracker από τον @apache ;) γιατί δεν έχω φορτιστή - συντηρητή για την μπαταρία Skyrich λιθίου που έβαλα. :(
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εγώ θα περιμένω τις εντυπώσεις για το GPS tracker από τον @apache ;) γιατί δεν έχω φορτιστή - συντηρητή για την μπαταρία Skyrich λιθίου που έβαλα. :(
Αργα ή γρηγορα θα χρειαστει να παρεις εναν .
Βαλτο στο προγραμμα Αγγελε
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Αργα ή γρηγορα θα χρειαστει να παρεις εναν .
Βαλτο στο προγραμμα Αγγελε
Έχω βρει αυτόν τον φορτιστή αλλά δεν ξέρω αν είναι ταυτόχρονα και συντηρητής μπαταρίας.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχω βρει αυτόν τον φορτιστή αλλά δεν ξέρω αν είναι ταυτόχρονα και συντηρητής μπαταρίας.
Δεν ξερω αν ειναι καταλληλος για μπαταριες Λιθιου.
Ρωτα εκει που πηρες την μπαταρια
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
Εγώ θα περιμένω τις εντυπώσεις για το GPS tracker από τον @apache ;) γιατί δεν έχω φορτιστή - συντηρητή για την μπαταρία Skyrich λιθίου που έβαλα. :(

Oποιοδήποτε GPS και να βάλεις επάνω θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας από τον απλό συναγερμό. Τα μικρά φορητά GPS με ανεξάρτητη μπαταρία και χωρίς καλωδίωση έχουν αραιότερη επικοινωνία με τους δορυφόρους για οικονομία μπαταρίας αλλά ακόμα κι έτσι δεν γλυτώνεις τις αλλαγές μπαταριών GPS και τηλεχειριστηρίου ούτε το κόστος της κάρτας SIM
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
To GPS TRACKER μου ήρθε, είναι μούφα δεν δουλεύει μάλλον δεν είναι συμβατό με την Ελληνική τηλεφωνία, έβαλα κάρτα Cosmote αλλά δεν ανταποκρίνεται...
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Ποιο ακριβώς πήρες;;; Έχεις κάποιο Λίνκ;
 
Top Bottom