Fazer 600

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Ανοίγω διακόπτη ακούγεται κανονικά όλα, μιζαρω και γυρνάει η μίζα αλλά τπτ ούτε σκάει.Αφου την καθάρισε την αντλία στο σέρβις,να μην κούμπωσε κάτι καλά στη τοποθέτηση?Ε θα σκάσω να πάρει η, ευχή.
Η αντλία έχει διάφορα σωληνάκια που στέλνουν την βενζίνη. Αφού μας λες ότι κάποιος την καθάρισε, άρα την έλυσε, η εκτίμησή μου, είναι κάποιο δεν σφίχτηκε σωστά και έχει βγει με αποτέλεσμα η πίεση να πηγαίνει στο βρόντο παρόλο που την ακούς να δουλεύει, ή απλά έσκισε. Επίσης μπορεί να πέθανε ο ρυθμιστής πίεσης και να απελευθερώνει πιο νωρίς από ότι πρέπει ή και μόνιμα.

Ξαναδείτε την αντλία
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Η αντλία έχει διάφορα σωληνάκια που στέλνουν την βενζίνη. Αφού μας λες ότι κάποιος την καθάρισε, άρα την έλυσε, η εκτίμησή μου, είναι κάποιο δεν σφίχτηκε σωστά και έχει βγει με αποτέλεσμα η πίεση να πηγαίνει στο βρόντο παρόλο που την ακούς να δουλεύει, ή απλά έσκισε. Επίσης μπορεί να πέθανε ο ρυθμιστής πίεσης και να απελευθερώνει πιο νωρίς από ότι πρέπει ή και μόνιμα.

Ξαναδείτε την αντλία
Ήταν ο ρυθμιστής πίεσης βενζίνης φίλε μου,δε ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εντελώς άλλο μηχανάκι οδηγώ τώρα.
 
Top Bottom