Ducati Panigale V4S:Του έφυγε ο πίσω τροχός εν κινήσει

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Και εκεί που πήγαινε είδε να τον προσπερνάει μια ρόδα...






abcde





https://www.motomag.gr/news/epikair...-v4s-toy-efyge-o-piso-trohos-en-kinisei-video
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Πάντως δεν είναι Ιταλός, όπως λέει το δημοσίευμα, ισπανικά μιλάει και φαίνεται να έχει και ισπανικές πινακίδες. Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι μετά από τέτοιο συμβάν, το υπόλοιπο μηχανάκι φαίνεται άθικτο: δεν υπήρξε πτώση; Λες και το ακούμπησε κάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Μάλλον η μεριά που ακουμπάει κάτω θα είναι όλη γδαρμένη, δεν είναι ανάγκη να έφερε κωλοτούμπες για να πάθει μεγαλύτερη ζημιά.
Επίσης μπορεί να μην έγινε με πολλά, ίσως σε κανένα απότομο άνοιγμα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Νομίζω ότι ο κύριος Μέντης έδωσε περισσότερη βαρύτητα στις πιθανές αντιδράσεις του κόσμου.
Τα αντανακλαστικά των Ιαπωνεζόφιλων θα είναι έτοιμα λόγω "κόκκινου" πανιού και καλά της Ducati."Ταξικές" καταστάσεις... abcdefgh

Σαν να διαβάζω αθλητική βαμμένη εφημερίδα.
Δεν προσέχουν....

Το μόνο που κρατάω ότι δεν υπήρξαν θύματα,ευτυχώς.

Τώρα ελπίζω αφού δεν έκλαψε η Μάνα του αναβάτη,να βγει η όποια αλήθεια για να μην κινδυνέψουν άλλοι.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Καθαρα κοψιμο του αξονα απο αστοχια υλικου ή κατασκευαστικο λαθος ....... εαν ειχε παθει ζημια το ρουλεμαν σιγουρα θα ειχαν προυπαρξει καποια τρεμοπαιγματα της πισω ροδας (θα χορευε ο αξονας) οπου τουλαχιστον στις χαμηλες ταχυτητες και στο στριψιμο, θα το ειχε αντιληφθει ενας τετοιος αναβατης .
Εγω δεν κλαιω αυτον , εγω κλαιω αυτον που του την κλεψανε εις το κλεινον αστυ ( Αθηνας βεβαιως ) ...... απο υπερμετρο ζηλο πιστευω .....!abcdefgh

https://www.motomag.gr/news/epikairotita/eklepsan-arithmimeni-ducati-panigale-v4r-stin-athina
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα το χειριστεί η εταιρεία.
Η αγαπημένη μας Γερμανίδα δεν έλαμψε σε αντίστοιχη περίπτωση με Νοτιοαφρικανό αναβάτη.
 
Top Bottom