Ducati Begins an Engine Replacement Recall for the Multistrada V4

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Πάντως δίνουν την μάνα τους και τον πατέρα τους στους ιδιοκτήτες που έχουν το πρόβλημα!!!
- 2 χρόνια δωρεάν σέρβις
- Δωρεάν το ρανταρ (~1.000€)
- 1.500€ για εξοπλισμό Ducati

Δεν ξέρω αν άλλος κατασκευαστής θα έδινε και αυτά επιπλέον της ανάκλησης του ελαττωματικού!!!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
"Αγιο είχα....
Θα σου άλλαζαν κινητηρα ολόκληρο με πολλαααα παραπάνω άλογα από αυτά που διαθέτεις.
Τώρα που θα έχεις δύο καρούμπαλα να εξέχουν μια ζωή, ωραίο είναι αυτό δηλαδή?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θα σου άλλαζαν κινητηρα ολόκληρο με πολλαααα παραπάνω άλογα από αυτά που διαθέτεις.
Τώρα που θα έχεις δύο καρούμπαλα να εξέχουν μια ζωή, ωραίο είναι αυτό δηλαδή?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα πάρω ένα τέτοιο για το super market του χρόνου, όταν θα αρχίσουν να τα πουλάνε σωρηδόν....
Εγώ πάντως τα παιδιά μου σε αυτό το πράγμα δεν τα ανέβαζα, να μου κοκαλωσει η ρόδα με εκατοντόσα Χλμ...
Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Tον πιασαμε τον κακουργο, ο ενας εκ των δυο supplier των οδηγων βαλβιδων, ο γιαπωνεζος εκανε μπαμπεσια ... Hate.... ο αλλος ο γερμανος supplier ειναι φιλος μας .....!
Mα απορησα και ΄γω , γερμανικος μηχανισμος βαλβιδων και να βγει σκαρτος ....! facepalm 2

The valve guides (also referred to as valve stems), are made by two suppliers, one in Germany, and the other in Japan. According to some reports, the Ducati Multistrada V4 with engine problems are equipped with valve guides provided by the Japanese supplier.

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Tον πιασαμε τον κακουργο, ο ενας εκ των δυο supplier των οδηγων βαλβιδων, ο γιαπωνεζος εκανε μπαμπεσια ... Hate.... ο αλλος ο γερμανος supplier ειναι φιλος μας .....!
Mα απορησα και ΄γω , γερμανικος μηχανισμος βαλβιδων και να βγει σκαρτος ....! facepalm 2

The valve guides (also referred to as valve stems), are made by two suppliers, one in Germany, and the other in Japan. According to some reports, the Ducati Multistrada V4 with engine problems are equipped with valve guides provided by the Japanese supplier.

Ναι άλλο Valve guides και άλλο valve stems το ένα είναι οδηγοί και το άλλο είναι τσιμουχάκια, την μπινιά την έκανε ο Ιαπωνας;, Αρα ελλατωματικά τσιμουχάκια και αλλάζουν όλο το μοτέρ: Μας δουλεύουν οι Γερμανοιταλοί....
¨Ολα στραγάλια γίνονται στον στροφαλοθάλαμο και βρήκαν ότι τους φταίει ο Ιάπωνας...
Πάλι οι Ιαπωνέζοι φταίνε?????
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.516
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Ναι άλλο Valve guides και άλλο valve stems το ένα είναι οδηγοί και το άλλο είναι τσιμουχάκια, την μπινιά την έκανε ο Ιαπωνας;, Αρα ελλατωματικά τσιμουχάκια και αλλάζουν όλο το μοτέρ: Μας δουλεύουν οι Γερμανοιταλοί....
¨Ολα στραγάλια γίνονται στον στροφαλοθάλαμο και βρήκαν ότι τους φταίει ο Ιάπωνας...
Πάλι οι Ιαπωνέζοι φταίνε?????
Και για τις ηλεκτρικές αναρτήσεις της showa που έσκαγαν στα μοντέλα μέχρι και το 2009 πάλι ο γιαπωνας έφταιγε αφού αυτός ήταν ο αποκλειστικός κατασκευαστής των αναρτήσεων. Και μιλάμε για μια τσιμουχα του ενός ευρώ γιατί λοιπόν Μάνο σου κάνει εντύπωση. Το qc και στους Ιάπωνες δεν είναι όπως ήταν παλιά αφού όλες οι εταιρείες τους προμηθευονται ή κατασκευαζουν τα parts από όπου βρουν ή κοστίζουν φθηνότερα.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Και για τις ηλεκτρικές αναρτήσεις της showa που έσκαγαν στα μοντέλα μέχρι και το 2009 πάλι ο γιαπωνας έφταιγε αφού αυτός ήταν ο αποκλειστικός κατασκευαστής των αναρτήσεων. Και μιλάμε για μια τσιμουχα του ενός ευρώ γιατί λοιπόν Μάνο σου κάνει εντύπωση. Το qc και στους Ιάπωνες δεν είναι όπως ήταν παλιά αφού όλες οι εταιρείες τους προμηθευονται ή κατασκευαζουν τα parts από όπου βρουν ή κοστίζουν φθηνότερα.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"Οχι απλά μου φαίνεται περίεργο πώς από τα τσιμουχάκια βαλβίδων αλλάζουν όλο το μοτέρ Γρηγόρη, εδώ στα πρώτα Multi 1200 'αλλαζαν μόνο κεφαλή που έκανε κρακ και τώρα για τα τσιμουχάκια των βαλβίδων αλλάζουν όλο το μοτέρ? Κάπου μου βρωμάει αυτή η προθυμία...
Μακάρι νάναι έτσι και μπράβο τους...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ευτυχώς που είμαι μπατίρης!!!Greeting

Αν το'χα πληρώσει χρυσό και μου έμενε-έλεγαν αλλαγές κλπ κλπ θα είχα μπει από τη τζαμαρία στην αντιπροσωπεία... όταν το κατέβαζα από την οδική.. :cool:

Μετά μου λέτε γιατί ψώνιζα μόνο "τσικρίκια".. Tooth
και ξαναμανακοιτάω πάλι "τσικρίκια".. Dancing
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ευτυχώς που είμαι μπατίρης!!! .........Αν το'χα πληρώσει χρυσό και μου έμενε-έλεγαν αλλαγές κλπ κλπ θα είχα μπει από τη τζαμαρία στην αντιπροσωπεία... όταν το κατέβαζα από την οδική.. :cool:

Εχει και χειροτερα σου λεω , τι να πει και αυτος που μολις πουλησε το ΚΤΜ και ηρθε η παραγγελια του το νεο Ducati V4 και σκαει ... total recall πριν το καβαλησει ακομα ...... Total Loss ......! abcdefghgk

"So what do you think about buying a new motorcycle, and then have to replace the engine? Would you claim a new bike all together? Cancel your order? Or just wait for the replacement of the engine? I hade a bad experience last year with a Ktm 1290 gt 2019 mod. I had a gearbox breakdown after 7000 km and 1 year. It was of course a warranty case, but the experience I had with the dealer and Ktm, made me sell the bike and never to buy a Ktm again. It took them the whole season to fix the bike. So I sold the Ktm and ordered a Ducati v4s sport…….The bike arrived at the dealer last week. I was supposed to pick it up this week. Then the recall happened. With the experience from last year fresh in mind, I am skeptical."
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εχει και χειροτερα σου λεω , τι να πει και αυτος που μολις πουλησε το ΚΤΜ και ηρθε η παραγγελια του το νεο Ducati V4 και σκαει ... total recall πριν το καβαλησει ακομα ...... Total Loss ......! abcdefghgk

"So what do you think about buying a new motorcycle, and then have to replace the engine? Would you claim a new bike all together? Cancel your order? Or just wait for the replacement of the engine? I hade a bad experience last year with a Ktm 1290 gt 2019 mod. I had a gearbox breakdown after 7000 km and 1 year. It was of course a warranty case, but the experience I had with the dealer and Ktm, made me sell the bike and never to buy a Ktm again. It took them the whole season to fix the bike. So I sold the Ktm and ordered a Ducati v4s sport…….The bike arrived at the dealer last week. I was supposed to pick it up this week. Then the recall happened. With the experience from last year fresh in mind, I am skeptical."
Θηλυκά και μηχανές έχουνε πίκρες και χαρές...... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εχει και χειροτερα σου λεω , τι να πει και αυτος που μολις πουλησε το ΚΤΜ και ηρθε η παραγγελια του το νεο Ducati V4 και σκαει ... total recall πριν το καβαλησει ακομα ...... Total Loss ......! abcdefghgk

"So what do you think about buying a new motorcycle, and then have to replace the engine? Would you claim a new bike all together? Cancel your order? Or just wait for the replacement of the engine? I hade a bad experience last year with a Ktm 1290 gt 2019 mod. I had a gearbox breakdown after 7000 km and 1 year. It was of course a warranty case, but the experience I had with the dealer and Ktm, made me sell the bike and never to buy a Ktm again. It took them the whole season to fix the bike. So I sold the Ktm and ordered a Ducati v4s sport…….The bike arrived at the dealer last week. I was supposed to pick it up this week. Then the recall happened. With the experience from last year fresh in mind, I am skeptical."
Αυτός είναι να μας πάρει λαχείο .......και μόλις έφαγα πρωϊνό, σφίχτηκε το στομάχι μου ! facepalm 2
 
Top Bottom