BMW R1200GS ADVENTURE 2018

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Και μια ερώτηση, στο Rain κόβει άλογα;
Δεν μπορώ κι εγώ να καταλάβω αν κόβει άλογα ή απλώς ελαττώνει την απόκριση στο γκάζι.
Πάντως στο enduro πάει μαλλιά! Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν μπορώ κι εγώ να καταλάβω αν κόβει άλογα ή απλώς ελαττώνει την απόκριση στο γκάζι.
Πάντως στο enduro πάει μαλλιά! Tooth
Μόνο στο Enduro δεν το έχω βάλει ακόμη...
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.530
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Για Top Case τι θα βάζατε στο συγκεκριμένο μηχανάκι; Μιλάω μόνο για Givi αφού φοράει την αντίστοιχη βάση, έχω την Maxxia 55 kai την V47 αλλά φαίνονται παράτερες...
Την trekker outback 42 ή 58 λίτρα. Περί ορέξεως. Αλλά είναι μεταλλικές και πολύ στιβαρές κατασκευές
 
N

notakos600

Guest
Δεν τα ρωτάνε αυτά αγάπη μου.
GS χωρίς μεταλλικό top box ;
Τι πτωχαντζες θεμου...



Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Την trekker outback 42 ή 58 λίτρα. Περί ορέξεως. Αλλά είναι μεταλλικές και πολύ στιβαρές κατασκευές
Γιάννη υπάρχει κι η κάπα ,ολόιδια ,αλλά 48 λιτρα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
80-90€ ακριβότερη, χωρίς λόγο πιστεύω.
Ναι αλλά πιο εξυπηρετική ,διότι άλλο τα 42 ,άλλο τα 48 .
Αποτελεί τη μέση λύση ,ούτε μικρή (42) ,ούτε μεγάλη (58).
Βέβαια το καλύτερο είναι να έχεις στο ράφι και την 58αρα ,να την κοτσαρεις μόνο στα ταξίδια .
Εγώ την venturi θα έπαιρνα χωρίς πολλά πολλα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ναι, αλλά η άλλη είναι χάρμα οφθαλμών φίλε.
Αν οδηγήσεις νύχτα και είσαι πίσω από μια τέτοια θα βλαστημησεις το γάλα που ήπιες.
Είχε ο αδερφός στο 800αρι και τον έβαλα να τις ντύσει και τις τρεις.
 

GeorgeGS

new member
Δημοσιεύσεις
67
Ηλικία
41
Όνομα
Γιώργος
καλές οι αποπάνω αλλα αν θες να χωράνε 2 κράνη σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να τα βάζεις μέσα, αφού έχω δει ότι μετακινείσαι συχνά με τη γυναίκα, δε θα τα χωράνε. εγω προσωπικά έχω αυτή (52 λτ) και είμαι πολύ ευχαριστημένος..
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Οφ τοπικ.
Πως την παλεύετε με τα μπαούλα πίσω ρε παιδιά,σας βγάζω το καπέλο.
Εγώ τη vario βάζω καμμιά φορά στη μικρή σκάλα (έχω μάλιστα αυτή του αερόψυκτου μοντέλου που είναι πιο μικρή από του LC) και δε βλέπω την ώρα να τη βγάλω!
 
N

notakos600

Guest
Οφ τοπικ.
Πως την παλεύετε με τα μπαούλα πίσω ρε παιδιά,σας βγάζω το καπέλο.
Εγώ τη vario βάζω καμμιά φορά στη μικρή σκάλα (έχω μάλιστα αυτή του αερόψυκτου μοντέλου που είναι πιο μικρή από του LC) και δε βλέπω την ώρα να τη βγάλω!
Με πρόλαβες Νίκο.
50 και 55 λίτρα top box ρε φίλε.
Μετακομιση κάνουν;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
καλές οι αποπάνω αλλα αν θες να χωράνε 2 κράνη σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να τα βάζεις μέσα, αφού έχω δει ότι μετακινείσαι συχνά με τη γυναίκα, δε θα τα χωράνε. εγω προσωπικά έχω αυτή (52 λτ) και είμαι πολύ ευχαριστημένος..
Σου κουνάει στα πολλά;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Οφ τοπικ.
Πως την παλεύετε με τα μπαούλα πίσω ρε παιδιά,σας βγάζω το καπέλο.
Εγώ τη vario βάζω καμμιά φορά στη μικρή σκάλα (έχω μάλιστα αυτή του αερόψυκτου μοντέλου που είναι πιο μικρή από του LC) και δε βλέπω την ώρα να τη βγάλω!
Με πρόλαβες Νίκο.
50 και 55 λίτρα top box ρε φίλε.
Μετακομιση κάνουν;

Κατέληξα πως το δικό μου σώμα μπορεί να καλύψει μια βαλίτσα έως 40 λίτρα και στρογγυλευμένη (για να γλιστράει ο αέρας στην επιφάνεια και να μη δημιουργεί οπισθέλκουσα). Με τέτοια βαλίτσα δεν έχω ούτε κουνήματα, ούτε γλιστρήματα ούτε κλασίματα. Όταν λέω 40, εννοώ εκεί γύρω. Δηλαδή και 42 να είναι δεν έχω πρόβλημα. Τώρα φοράω μια 37άρα πάνω, που χωράει το κράνος μου και τα αδιάβροχα άνετα. Μαζί και κάποια εργαλειάκια.

Αν θέλω κάτι παραπάνω βάζω tank bag και αδιάβροχο 45άρη σάκο στην θέση του συνοδηγού και κάνω και sissy bar όπως στα τσόπερ για να ξαπλάρω στις βαρετές ευθείες (που για να πάρω σάκο, μάλλον θα έχω ταξίδι που θα έχει αρκετές τέτοιες)

Κάτι 52άρες και 58άρες ούτε να τις δω. Για ψυγειοκαταψύκτες δεν το συζητάω καν.
 
N

notakos600

Guest
Κατέληξα πως το δικό μου σώμα μπορεί να καλύψει μια βαλίτσα έως 40 λίτρα και στρογγυλευμένη (για να γλιστράει ο αέρας στην επιφάνεια και να μη δημιουργεί οπισθέλκουσα). Με τέτοια βαλίτσα δεν έχω ούτε κουνήματα, ούτε γλιστρήματα ούτε κλασίματα. Όταν λέω 40, εννοώ εκεί γύρω. Δηλαδή και 42 να είναι δεν έχω πρόβλημα. Τώρα φοράω μια 37άρα πάνω, που χωράει το κράνος μου και τα αδιάβροχα άνετα. Μαζί και κάποια εργαλειάκια.

Αν θέλω κάτι παραπάνω βάζω tank bag και αδιάβροχο 45άρη σάκο στην θέση του συνοδηγού και κάνω και sissy bar όπως στα τσόπερ για να ξαπλάρω στις βαρετές ευθείες (που για να πάρω σάκο, μάλλον θα έχω ταξίδι που θα έχει αρκετές τέτοιες)

Κάτι 52άρες και 58άρες ούτε να τις δω. Για ψυγειοκαταψύκτες δεν το συζητάω καν.
Ας πάρουν ένα yaris με τα μισα λεφτα ξέρω γω Rolling
 
Top Bottom