Bmw f650 2011

Georgev

new member
Δημοσιεύσεις
404
Ηλικία
32
Όνομα
Γιώργος
Καλησπέρα ανοίγω ένα θέμα για λογαριασμού ενός φίλου, ενδιαφέρεται για μεσαίου κυβισμού μηχανή κ ενδιαφερεται για αγορά μιας bmw f650gs του 2011 πιστεύετε αξίζει μια τέτοια αγορά;
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Για μενα σαν κατοχος νομίζω ότι αξίζει μετα απο 9 χρόνια που την εχω και με μπολικα ταξιδια στις ροδες τις νομίζω ότι είναι ενα αξιόλογο μότο χωρις προβληματα αν ειναι σωστα συντηρημενο
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Για μενα σαν κατοχος νομίζω ότι αξίζει μετα απο 9 χρόνια που την εχω και με μπολικα ταξιδια στις ροδες τις νομίζω ότι είναι ενα αξιόλογο μότο χωρις προβληματα αν ειναι σωστα συντηρημενο


Ναι αξίζει.
Αν ο πρώην κάτοχος έχει λύσει τις παιδικές του ασθένειες.
Σαν σύνολο το bmw είναι ποιο δεμένο και ποιο στιβαρό.
Απενεργοποιεί και το abs με κουμπί.
Αλλά αυτοί οι διακόπτες....
Αν μιλήσουμε για το δεύτερης γενιάς με τα δυο δισκόφρενα τότε δεν τίθεται σύγκριση.
Bmw με τα χίλια
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ναι αξίζει.
Αν ο πρώην κάτοχος έχει λύσει τις παιδικές του ασθένειες.
...

Για τα πηνια μιλας Δημητρη?


Γιωργο καλο και χαλαρο μηχανακι.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Για τα πηνια μιλας Δημητρη?


Γιωργο καλο και χαλαρο μηχανακι.



Ναι
Και όχι μόνο.
Κάπου εδώ μέσα υπάρχει ενα review απο εμένα με το μηχανάκι.
Το έχω ξαναπει οτι αυτό και το f800 gs,είναι τα μόνα bmw που θα έπαιρνα ποτέ.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ναι
Και όχι μόνο.
Κάπου εδώ μέσα υπάρχει ενα review απο εμένα με το μηχανάκι.
Το έχω ξαναπει οτι αυτό και το f800 gs,είναι τα μόνα bmw που θα έπαιρνα ποτέ.
Ακριβώς!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Να αναφέρω στον φίλο ότι με ασφαλή παρέμβαση το F650GS μεταμορφώνεται.

Εδώ το μηχανάκι & Εδώ το αποτέλεσμα

Και γιατι να μεταμορφωθει Δημητρη?Αντι να τα χωνουμε σε βελτιωσεις και βελτιωτες δινουμε αυτα τα λεφτα και παμε μια κατηγορια πανω.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και γιατι να μεταμορφωθει Δημητρη?Αντι να τα χωνουμε σε βελτιωσεις και βελτιωτες δινουμε αυτα τα λεφτα και παμε μια κατηγορια πανω.
Η συγκεκριμένη βελτίωση δεν θέλει πολλά φραγκα.
Το ποσό δεν θα το γράψω ακριβώς ,αλλά είναι χώμα σε σχέση με το τι μηχανάκι θα καβαλησεις μετα
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.679
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Το έχω ως μηχανάκι για όλες τις χρήσεις από το 13 (μοντέλο του 10). Μια χαρά κάνει τη δουλειά του και ως έχει και γενικά δεν με έχει προβληματίσει σε κάτι. Το θεωρώ πολύ "τίμιο" και αρκετά όμορφο. Ειδικά αν πετύχεις καλή ευκαιρία.
Θα προτιμούσα το μοντέλο με τα δύο δισκόφρενα μπροστά (F700) αλλά σε πάει σε άλλα χρήματα μεταχείρω. Για τα δεδομένα ισχύος και συμπεριφοράς του με το μονό δίσκο τα φρένα είναι μια χαρά σαν αίσθηση και σπάνια θα ήθελα περισσότερη δύναμη σε πέδηση.
Αυτός είναι και ο λόγος (το μονό δισκόφρενο) που αποφάσισα τελικά να μην προχωρήσω στη μόντα που περιγράφουν τα παλικάρια παραπάνω, καθώς του δίνει και επιπλέον αλόγατα τα οποία κατά την άποψή μου δεν χρειάζεται ένα μηχανάκι τέτοιου χαρακτήρα ...... περί ορέξεως βέβαια ......
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Και γιατι να μεταμορφωθει Δημητρη?Αντι να τα χωνουμε σε βελτιωσεις και βελτιωτες δινουμε αυτα τα λεφτα και παμε μια κατηγορια πανω.
Πάνο μου ειλικρινά..

Δεν θα "έμπαινα μπροστά" να αναφέρω τη βελτίωση αν δεν ίσχυαν τα γραφώμενα του Γιάννη..
Η συγκεκριμένη βελτίωση δεν θέλει πολλά φραγκα.
Το ποσό δεν θα το γράψω ακριβώς ,αλλά είναι χώμα σε σχέση με το τι μηχανάκι θα καβαλησεις μετα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πάνο μου ειλικρινά..

Δεν θα "έμπαινα μπροστά" να αναφέρω τη βελτίωση αν δεν ίσχυαν τα γραφώμενα του Γιάννη..
Δεν θα έγραφα ,αλλά έχω πλήρη εικόνα από το f800gs του αδερφού .
Για εμένα αξίζει κάθε λεπτό του ευρώ.
Γίνεται άλλο μηχανάκι ,τέτοιο σκύλο να σηκώνει και με με την τρίτη είχα να δω από ένα εξτι που είχα καβαλήσει προ αμνημονεύτων χρόνων.
Τεσπά ,ο φίλος Γιάννης επιστρέφει και τα φράγκα αν δεν μείνει κάποιος ευχαριστημένος ,αυτό νομίζω λέει πολλά...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Η συγκεκριμένη βελτίωση δεν θέλει πολλά φραγκα.
Το ποσό δεν θα το γράψω ακριβώς ,αλλά είναι χώμα σε σχέση με το τι μηχανάκι θα καβαλησεις μετα

Πάνο μου ειλικρινά..

Δεν θα "έμπαινα μπροστά" να αναφέρω τη βελτίωση αν δεν ίσχυαν τα γραφώμενα του Γιάννη..


Το έχω ως μηχανάκι για όλες τις χρήσεις από το 13 (μοντέλο του 10). Μια χαρά κάνει τη δουλειά του και ως έχει και γενικά δεν με έχει προβληματίσει σε κάτι. ...

Oπως λεει και ο Αγγελος την κανει μια χαρα την δουλεια του.Το θεμα δεν ειναι αν θελει λιγα η πολλα αλλα γιατι να μπεις σε αυτη τη λογικη.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Oπως λεει και ο Αγγελος την κανει μια χαρα την δουλεια του.Το θεμα δεν ειναι αν θελει λιγα η πολλα αλλα γιατι να μπεις σε αυτη τη λογικη.
Γιατί τι μηχανάκι κροταλιζει κι έχει τρύπα σε συγκεκριμένες στροφές και γενικότερα αδικείται από την ίδια την εταιρία..

Υπάρχει θέμα στους γείτονες Πάνο που αν μη τι άλλο ΌΛΟΙ όσοι το έκαναν πίνουν νερό στο όνομα του!!!
Ήταν κι ο Μαθουσάλας μεταξύ τους...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Γιατί τι μηχανάκι κροταλιζει κι έχει τρύπα σε συγκεκριμένες στροφές και γενικότερα αδικείται από την ίδια την εταιρία..

Υπάρχει θέμα στους γείτονες Πάνο που αν μη τι άλλο ΌΛΟΙ όσοι το έκαναν πίνουν νερό στο όνομα του!!!
Ήταν κι ο Μαθουσάλας μεταξύ τους...

Αμα κροταλιζει.:D
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.679
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Παίδες, για να μην παρεξηγηθώ να αναφέρω ότι από τα γραφόμενα ΟΛΩΝ όσων έχουν κάνει τη μόντα καθώς και από την προσωπική μου επικοινωνία με το Γιάννη, έχω αποκομίσει τις καλύτερες εντυπώσεις. Τη μόντα τελικά προτίμησα να μην την κάνω καθώς δεν τη θεώρησα απαραίτητη για τον χαρακτήρα του F650 αλλά αυτό είναι προσωπική μου άποψη και φυσικά όχι απαραίτητα σωστή. Ιδιαίτερα υπό το πρίσμα ότι έχω στη διάθεσή μου περισσότερα από ένα μηχανάκια ανάλογα με τις ανάγκες της εκάστοτε χρήσης.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Το έχω ως μηχανάκι για όλες τις χρήσεις από το 13 (μοντέλο του 10). Μια χαρά κάνει τη δουλειά του και ως έχει και γενικά δεν με έχει προβληματίσει σε κάτι. Το θεωρώ πολύ "τίμιο" και αρκετά όμορφο. Ειδικά αν πετύχεις καλή ευκαιρία.
Θα προτιμούσα το μοντέλο με τα δύο δισκόφρενα μπροστά (F700) αλλά σε πάει σε άλλα χρήματα μεταχείρω. Για τα δεδομένα ισχύος και συμπεριφοράς του με το μονό δίσκο τα φρένα είναι μια χαρά σαν αίσθηση και σπάνια θα ήθελα περισσότερη δύναμη σε πέδηση.
Αυτός είναι και ο λόγος (το μονό δισκόφρενο) που αποφάσισα τελικά να μην προχωρήσω στη μόντα που περιγράφουν τα παλικάρια παραπάνω, καθώς του δίνει και επιπλέον αλόγατα τα οποία κατά την άποψή μου δεν χρειάζεται ένα μηχανάκι τέτοιου χαρακτήρα ...... περί ορέξεως βέβαια ......


Δοκίμασες να το φρενάρεις δικαβαλο με μπαγκαζια ,έχοντας αρκετά χλμ??
Θα εκπλαγεις αρνητικά απο το μονό δισκόφρενα
 
Top Bottom