BMW 1000XR

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πολλοί ιδιοκτήτες το ξεφορτώθηκαν όχι λόγω βλαβών,αλλά αφορητων κραδασμων ταξιδιού σε κάποια συχνότητα...

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.679
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Πολλοί ιδιοκτήτες το ξεφορτώθηκαν όχι λόγω βλαβών,αλλά αφορητων κραδασμων....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ισχύει μακράν και προσυπογράφω καθώς με ενδιέφερε σαν μηχανάκι στο παρελθόν και το έχω κάνει test ride. Επειδή από τότε ακουγόταν κάτι σχετικά, το είχα δοκιμάσει επί τούτου στις 4500 - 5500 στροφές για πολύ ώρα ..... έχει σχετικά υψηλής συχνότητας κραδασμούς κυρίως αισθητούς στο τιμόνι που αρκετά γρήγορα προκαλούσαν μούδιασμα. Ήταν ο ένας βασικός λόγος που τότε δεν το πήρα.
Οι φήμες λένε ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα εμφανιζόταν μόνο στην πρώτη έκδοση του XR (με τα 160 αλόγατα και μέχρι το μοντέλο του 17). Αρκετοί χρήστες παίξανε με διάφορες πατέντες για τη μείωση των κραδασμών και ορισμένοι το πάσαραν για αυτό το λόγο. Τα μεταγενέστερα μοντέλα με τον κινητήρα των 165 αλόγων φέρεται να μην υποφέρουν από αυτό το πρόβλημα αλλά δεν έχω προσωπική πείρα ....
(ακόμα !!!!)
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Αυτό ισχύει μακράν και προσυπογράφω καθώς με ενδιέφερε σαν μηχανάκι στο παρελθόν και το έχω κάνει test ride. Επειδή από τότε ακουγόταν κάτι σχετικά, το είχα δοκιμάσει επί τούτου στις 4500 - 5500 στροφές για πολύ ώρα ..... έχει σχετικά υψηλής συχνότητας κραδασμούς κυρίως αισθητούς στο τιμόνι που αρκετά γρήγορα προκαλούσαν μούδιασμα. Ήταν ο ένας βασικός λόγος που τότε δεν το πήρα.
Οι φήμες λένε ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα εμφανιζόταν μόνο στην πρώτη έκδοση του XR (με τα 160 αλόγατα και μέχρι το μοντέλο του 17). Αρκετοί χρήστες παίξανε με διάφορες πατέντες για τη μείωση των κραδασμών και ορισμένοι το πάσαραν για αυτό το λόγο. Τα μεταγενέστερα μοντέλα με τον κινητήρα των 165 αλόγων φέρεται να μην υποφέρουν από αυτό το πρόβλημα αλλά δεν έχω προσωπική πείρα ....
(ακόμα !!!!)
Μπορεις να μαθεις απο μελος μας ,τα θεματα που του εβγαλε!!!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Οι κραδασμοι στο τιμονι μπορουν να μειωθουν κατα πολυ με διαφορες πατεντες ... οπωσδηποτε ομως σε ενα καινουργιο μηχανακι δημιουργουν ασχημη εντυπωση ...Coffee machine
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.189
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
εχει καποια θεματακια πολυ μικρά αλλά πιστευω θα ειχαν λυθει κι αυτα αν οι αντιπροσωποι εδω περα ηταν λιιιιιιγο πιο σοβαροί....ή τα μαστόρια λιγο πιο προσεχτικά....γνωρίζουν γιατι ομιλω οι γνωριζοντες,,,,

Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
εχει καποια θεματακια πολυ μικρά αλλά πιστευω θα ειχαν λυθει κι αυτα αν οι αντιπροσωποι εδω περα ηταν λιιιιιιγο πιο σοβαροί....ή τα μαστόρια λιγο πιο προσεχτικά....γνωρίζουν γιατι ομιλω οι γνωριζοντες,,,,

Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Και το μοντέλο του '20;
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.189
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
για του 20 δεν γνωριζω....πιστευω οτι κι αυτα τα λιγα που ειχε θα πρεπει να εχουν λυθει.....βασικά ορισμενα οπως ειπα και παραπανω πρεπει να λυθουν στους επισημους....να σταματήσουν να ειναι γραμμη παραγωγής και ξεπέτα....
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.534
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δεν θα έπαιρνα XR με τίποτε όσο και αν μου αρέσουν τα BMW.
Καθαρά θέμα γούστου, ίσως όμως αν ήμουν καμμία 15αριά χρόνια νεότερος, μπορεί μόνο τότε
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Top Bottom