Benelli 1200 GT!!!!!!

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Δεν έχει σχέση αν είναι καλό ή δεν είναι καλό. Όλα έχουν να κάνουν με την τιμή και τι βρίσκεις σε αυτή το εύρος. Με το που τοποθετείται στην αγορά
Στις μικρές κατηγορίες πχ, γιατί μοσχοπούλησε το zontes T310; Επειδή ήταν το καλύτερο; Το ποιοτικότερο; Μάλλον όχι. Αλλά με 3950 ευρώ που ξεκίνησε δεν υπήρχε αντίπαλος ούτε σε σκούτερ 200άρι. Ένα νέο παιδί με δουλειά δύο καλοκαιριών σερβιτοριλίκι αγόραζε μοτο με 35 άλογα.

Το Benelli 1200 GT που απευθύνεται; Ποιον πάει να χτυπήσει και σε ποια αγορά να μπει σφήνα; 15κ+ μετά φόρων θα κάνει στην Ευρώπη. Έχει target group σε μια τόσο μικρής δυναμικής πωλήσεων κατηγορία; Για πιθανούς αγοραστές κατασταλαγμένους που δεν θα είναι το πρώτο τους μηχανάκι; Προσωπικά αμφιβάλω. Αλλά θα το δούμε στην πορεία.
Μην το λες Απόστολε αν συνεχίσει η αναμονή μηνών για αγορά στις καινούργιες μοτό μεγάλων εταιριών μπορεί να παίξει ρόλο. Ο κουμπάρος μου έχει φαγωθεί για αγορά του benelli 502(αν θυμάμαι καλά). Σίγουρα δεν νομίζω ότι μπορεί να χτυπήσει στις πωλήσεις τις γνωστές εταιρίες αλλά μπορεί να πάρει μερίδιο.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν το συνεχιζω Αποστολη, εγραψα πιο πανω τις σκεψεις μου, οσο αφορα το συγκεκριμενο μοντελο.
Υπαρχουν αλλωστε και οι ξερολες που μεσα απο το πληκτρολογιο, μπορουν να κατακρινουν τα panda.
Γουσταρω Σαββα μονο, πολυ σαφης! ΡΕ ΟΥΣΤ!! abcdefghgk abcdefghgk
Με ξενίζει το ύφος της απάντησης σου. Κουβεντα κάνουμε και στα φορουμ εξ ορισμου γίνεται μέσα απο το πληκτρολόγιο.

anyway...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εμμμμ τι να πω! Ρε φιλε δεν πιανονται απο πουθενα. Αναφερεις τους πιθανους λογους που μπορει να πουλησει το μπενελι το καλο
και αυτοι το τυρι κουμπαρε!
Κοιμουνται στο βαρκο ακομη. Ποσο ρομαντζο πχια! Tooth Tooth
Οι διακόπτες παίζει να είναι και legrand οι φτηνοί αυτούς που έβαλα στο αυθαίρετο του φίλου μου γιατί δεν είχε λεφτά να το τελειώσει... abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Με ξενίζει το ύφος της απάντησης σου. Κουβεντα κάνουμε και στα φορουμ εξ ορισμου γίνεται μέσα απο το πληκτρολόγιο.

anyway...
Μονο για εσενα δεν το εγραψα! Yes Yes Yes
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Με ξενίζει το ύφος της απάντησης σου. Κουβεντα κάνουμε και στα φορουμ εξ ορισμου γίνεται μέσα απο το πληκτρολόγιο.

anyway...
Μλκ χαλλλάρωσε...Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μονο για εσενα δεν το εγραψα! Yes Yes Yes
Γενική τοποθέτηση ήταν. Δεν ενοχλήθηκα εγω. Φαινεται πως το εγραψα. Πως με ξένισε.
Όταν παίρνω κάτι προσωπικά γίνομαι πολύ σαφής. eye

Απλά βλεπω πως χαλιέσαι χωρις πρακτικό λόγο. Ακόμη κανεις μας δεν εχει δει το μπενελι. Κουβεντα καφενείου κάνουμεooops
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
... οχι Σάββα στάσου, μην φευγεις ...! abcde
Ε ρε και κάνει καμια συνεργασία η Benelli με την Honda και βγάλουν το ίδιο μηχανάκι με άλλα αυτοκόλλητα! Tooth
Θα φάει τα παπούτσια του ο Σάββας! abcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
... οχι Σάββα στάσου, μην φευγεις ...! abcde
Πού να πάω τέτοια ώρα?
Αύριο φεύγω.... Tooth Tooth Tooth Tooth
Ε ρε και κάνει καμια συνεργασία η Benelli με την Honda και βγάλουν το ίδιο μηχανάκι με άλλα αυτοκόλλητα! Tooth
Θα φάει τα παπούτσια του ο Σάββας! abcdefghgk
Μέχρι τότε θάχω κρεμάσει γάντια, κλάιν μάιν φρουλάιν !RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Γενική τοποθέτηση ήταν. Δεν ενοχλήθηκα εγω. Φαινεται πως το εγραψα. Πως με ξένισε.
Όταν παίρνω κάτι προσωπικά γίνομαι πολύ σαφής. eye

Απλά βλεπω πως χαλιέσαι χωρις πρακτικό λόγο. Ακόμη κανεις μας δεν εχει δει το μπενελι. Κουβεντα καφενείου κάνουμεooops
Κουβεντα καφενειου που καποιοι επενδυσαν, εξελιξαν και πονταρουν να πουλησουν,
εγω προσωπικα πιστευω δεν εχω δικαιωμα να θαβω. ( αν αγορασω ναι) ooops
Τωρα αν χαλιεμαι ακομη προσπαθω να καταλαβω που.....
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κουβεντα καφενειου που καποιοι επενδυσαν, εξελιξαν και πονταρουν να πουλησουν,
εγω προσωπικα πιστευω δεν εχω δικαιωμα να θαβω. ( αν αγορασω ναι) ooops
Τωρα αν χαλιεμαι ακομη προσπαθω να καταλαβω που.....
Χαλιέσαι, εννοώ πως φορτίζεσαι (έτσι τουλάχιστον σε διαβάζω)
Μην φορτίζεσαι. Δεν είναι δα και πενφέ! ooops
Tooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κουβεντα καφενειου που καποιοι επενδυσαν, εξελιξαν και πονταρουν να πουλησουν,
εγω προσωπικα πιστευω δεν εχω δικαιωμεα να θαβω. ( αν αγορασω ναι) ooops
Τωρα αν χαλιεμαι ακομη προσπαθω να καταλαβω που.....
Τι έγινε ρε Χρηστάρα;
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Χαλιέσαι, εννοώ πως φορτίζεσαι (έτσι τουλάχιστον σε διαβάζω)
Μην φορτίζεσαι. Δεν είναι δα και πενφέ! ooops
Tooth
Κι όμως Αποστόλη αν ήξερες τι χρήματα έχουν πέσει για μελέτες κατασκευές και και πόσοι άνθρωποι θα μείνουν χωρίς εργασία αν δεν πουλήσει είναι να σε τρελαίνει. Οι μεγάλες εταιρίες γράφουν μια αποτυχία αλλά έχουν να λαμβάνουν από τα υπόλοιπα οι μικρές όμως κλείνουν για πλάκα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κι όμως Αποστόλη αν ήξερες τι χρήματα έχουν πέσει για μελέτες κατασκευές και και πόσοι άνθρωποι θα μείνουν χωρίς εργασία αν δεν πουλήσει είναι να σε τρελαίνει. Οι μεγάλες εταιρίες γράφουν μια αποτυχία αλλά έχουν να λαμβάνουν από τα υπόλοιπα οι μικρές όμως κλείνουν για πλάκα.
Οκ...αλλά γιατί να το πάρουμε προσωπικά σε ένα φόρουμ 5000 χλμ μακρυά απο το εργοστάσιο κατασκευής; Μετοχές έχουμε; ooops

Αυτοί την δουλειά τους, κι εμείς τον χαβά μας eye
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
To 1200ari toυρερ μπενελι για μενα δεν εχει λογο υπαρξης στην ελλαδα.

Με 14-15 χιλαρικα ο αλλος θα παει για πενφε ,
αν θελει ντε και καλα κανουριο, υπαρχουν 1000αρια τζαπαν που ειναι ταξιδιαρικα

Οποιος σκαει 14-15 για μοτοσυκλετα, θελει και καποιο πρεσθιζ, ας μην κρυβομαστε....αλήθειες να λεμε..
περισσοτερο κυρος θα εχει με ενα αφρικα η στρομα κλπ..απ το κινεζικο

Η συγκεκριμενη κατηγορια ομως περαν οτι εχει πολυ μικρο κοινο..δεν ειναι και νορμαλ Rolling
Πρεπει νασαι ολιγον πυροβολημενος.....οταν υπαρχουν πια μοτο που κανουν ανετα ταξιδια χωρις ναναι ελεφες..
Ποσοι ταξιδευουν με ονοφφ και ποσοι με τουρερς??
Τυχαιο?
δε νομιζω


Αρα με βαση τη λογικη, (γιατι οταν παιρνεις BENELLI και γενικως κινεζικο ετσι θα σκεφτεις) δεν τσουλαει


o υποψηφιος αγοραστης του μπενελι, ισως υπαρχει τωρα που το ξανασκεφθηκα..
Ειναι αυτος που ειχε μεγκα σκουτερ....SYM Κλπ Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μπάμπη λεω να μην ρισκάρουμε να επενδύσουμε εδώ απόψε μονοι μας, ας περιμένουμε και τον Σάββα να ξυπνησει για περαιτέρω ... διερεύνηση...! abcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ξύπνησα και δέχομαι ερωτήσεις για το επόμενο δεκάλεπτο γιατί μετά άντε γεια και αντίο για σήμερα ! Teary Eyes Waving ByeBikeToothToothToothTooth
Άντε ρωτάτε να σας τα εξηγήσω όλα μονολεκτικά THIS IS BALKANS ρε .....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Top Bottom