Africa sports adventure 1100.Απόρριψη ή Αγορά!!!

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Χαράλαμπε ψώνισε το παλικάρι.Tenere 700.
Ρητορικό ήταν το ερώτημα.

Οφείλω να ομολογήσω οτι το γραπτό σου με καλύπτει.Bcdefghg

Χανόμαστε μόνοι μας..
Smileys drinking beer Emoticon

Α οκ..καλορυζικο τοτε...Βασικα την εχω πατησει και γω, σχηματιζοντας αποψη απο τεστ περιοδικα κλπ...μονο που οι αναγκες οι δικες μου δεν εχουν καμια σχεση με τα κριτηρια των δημιοσιογραφων του ειδικου τυπου..
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Η αλήθεια είναι ότι πόσο γενικευμένο είναι το κακό δεν ξέρω,
αλλά κυρίως με προβλημάτισε η αδυναμία του συνεργείου να εντοπίσει
την πηγή του προβλήματος. Και καλά όσο είσαι εντός εγγύησης,
αν βγεις εκτός θα γίνεις και πειραματόζωο και θα πληρώνεις από πάνω
για να μάθουν τα μαστόρια...
Επίσης δεν ξέρω αν ο λόγος που τα 9/10 που πωλούνται στην Ελλάδα είναι DCT είναι κάποιου είδους πρόβλημα
ή αν απλά πούλησαν περισσότερο (στην Κοζάνη 1 παίζει όλο κι όλο και αυτό είναι manual, οπότε δεν έχω προσωπική εικόνα).
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Εγώ πάντως -αν την έφτανα οικονομικά- θα έπαιρνα την CRF1100 Adventure Sports στα 16.800€ για την τριχρωμία (με manual κιβώτιο & συμβατικές αναρτήσεις), γιατί εμένα με καλύπτει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Καλημερα φιλε,
Νομιζω οτι καπου εχεις κολλησει λιγο..Στο λεω εντελως φιλικα ,Εχεις χαθει μεσα στα + και - , στα specs, στα test, βλεπεις το δεντρο αλλα οχι το δασος.
Στο ερωτημα σου θα παρεις διαφορετικες απαντησεις και το μονο που θα καταφερεις ειναι να μπερδευτεις περισσοτερο.
Εχεις σκεφτει ποτε οτι μια μηχανη θεωρητικα " κατωτερη" απο μια αλλη μπορει να σου αρεσει καλυτερα?
Εσυ θα την καβαλας, εσυ θα τη βλεπεις ,εσυ θα δωσεις τα ωραια σου λεφτα.
Εμπιστευσου το ενστικτο σου
Giving Πολυ σωστα το τοποθετησες και εχεις απολυτο δικιο αλλα καμμια φορα καλο ειναι να ακους διαφορετικες αποψεις
Στην ιδια θεση ειχα βρεθει και εγω πριν ενα χρονο ειχα κλειδωση σε μια μηχανη αλλα καποιοι συντροχοι σε καφεσυζητησης μου μου ειπαν την αλλη αποψη Αρχισα να το βλεπω διαφορετικα και πηρα την μηχανη που ηταν ταμαμ για της αναγκες μου, Βεβαια δεν πηγα μακρια παλι σε πρασινο ψωνισα
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Giving Πολυ σωστα το τοποθετησες και εχεις απολυτο δικιο αλλα καμμια φορα καλο ειναι να ακους διαφορετικες αποψεις
Στην ιδια θεση ειχα βρεθει και εγω πριν ενα χρονο ειχα κλειδωση σε μια μηχανη αλλα καποιοι συντροχοι σε καφεσυζητησης μου μου ειπαν την αλλη αποψη Αρχισα να το βλεπω διαφορετικα και πηρα την μηχανη που ηταν ταμαμ για της αναγκες μου, Βεβαια δεν πηγα μακρια παλι σε πρασινο ψωνισα
Τυχερός ήσουν..Εγω πάλι πήγα πήρα το φοβερό και τρομερό fjr1300, αλλά τελικά όλοι το γούσταραν εκτός από μένα.. Και το σουταρα.. ... Η μηχανή είναι προσωπικό θεμα.., σαν τις γυναίκες.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ανοιξε αλλο θεμα κ πες μας την ιστορια σου με το FJR. Θετικα/αρνητικα γενικα πως κατεληξες σε αυτο κ τι εκανες οσο το κρατησες.
Θα γραψω εδω , γιατι απ οτι βλεπω τελειωσαν τα ποσταρισματα.

Ειπαμε ειναι προσωπικο καπριτσιο η μηχανη....Το πηρα χωρις να το πολυσκεφτω, ηταν ευκαιρια και το χτυπησα.Μια χαρα μηχανακι ηταν, γκαζια ροπες και αξιοπιστο σε σχεση με τα αντιστοιχα bmw.Ειχα του 2004 που εχει κοντυτερο μεταξονιο και πιο γρηγορη μεταδοση..απ το 2006 το εκαναν πιο τουριστικο.

Με χαλασε η ποιοτητα σε πλαστικα, βιδες, βαφες.. και με εβαλε στο τριπ να ταξιδευω στην εθνικη 160-200.Δεν το φχαριστιομουν στα 140, η θεση οδηγησης και το φερινγκ ειναι σχεδιασμενα για πιο ψηλες ταχυτητες.Για αλλους ειναι ταμαμ, για μενα οχι.Καλα τα γκαζια, αλλα θελω να πηγαινω και πιο αργα και να χαλαρωνω..

Στον επαρχιακο το θηριωδες πλαισιο κ μπροστινο κοπαναγε στις λακουβες, και ηθελα πιο ψηλο τιμονι..ειχα βαλει αποστατες αλλα δεν.. ..Αν δεις το πλαισιο ειναι κατηγοριας R1

Το πισω αμορτισερ πολυ μετριο, το αλλαξα με wilbers .

Παντως ειχε φοβερες βαλιτσες!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Θα γραψω εδω , γιατι απ οτι βλεπω τελειωσαν τα ποσταρισματα.

Ειπαμε ειναι προσωπικο καπριτσιο η μηχανη....Το πηρα χωρις να το πολυσκεφτω, ηταν ευκαιρια και το χτυπησα.Μια χαρα μηχανακι ηταν, γκαζια ροπες και αξιοπιστο σε σχεση με τα αντιστοιχα bmw.Ειχα του 2004 που εχει κοντυτερο μεταξονιο και πιο γρηγορη μεταδοση..απ το 2006 το εκαναν πιο τουριστικο.

Με χαλασε η ποιοτητα σε πλαστικα, βιδες, βαφες.. και με εβαλε στο τριπ να ταξιδευω στην εθνικη 160-200.Δεν το φχαριστιομουν στα 140, η θεση οδηγησης και το φερινγκ ειναι σχεδιασμενα για πιο ψηλες ταχυτητες.Για αλλους ειναι ταμαμ, για μενα οχι.Καλα τα γκαζια, αλλα θελω να πηγαινω και πιο αργα και να χαλαρωνω..

Στον επαρχιακο το θηριωδες πλαισιο κ μπροστινο κοπαναγε στις λακουβες, και ηθελα πιο ψηλο τιμονι..ειχα βαλει αποστατες αλλα δεν.. ..Αν δεις το πλαισιο ειναι κατηγοριας R1

Το πισω αμορτισερ πολυ μετριο, το αλλαξα με wilbers .

Παντως ειχε φοβερες βαλιτσες!!

Δεν είναι όλα για όλους.;)
 
N

notakos600

Guest
Θα γραψω εδω , γιατι απ οτι βλεπω τελειωσαν τα ποσταρισματα.

Ειπαμε ειναι προσωπικο καπριτσιο η μηχανη....Το πηρα χωρις να το πολυσκεφτω, ηταν ευκαιρια και το χτυπησα.Μια χαρα μηχανακι ηταν, γκαζια ροπες και αξιοπιστο σε σχεση με τα αντιστοιχα bmw.Ειχα του 2004 που εχει κοντυτερο μεταξονιο και πιο γρηγορη μεταδοση..απ το 2006 το εκαναν πιο τουριστικο.

Με χαλασε η ποιοτητα σε πλαστικα, βιδες, βαφες.. και με εβαλε στο τριπ να ταξιδευω στην εθνικη 160-200.Δεν το φχαριστιομουν στα 140, η θεση οδηγησης και το φερινγκ ειναι σχεδιασμενα για πιο ψηλες ταχυτητες.Για αλλους ειναι ταμαμ, για μενα οχι.Καλα τα γκαζια, αλλα θελω να πηγαινω και πιο αργα και να χαλαρωνω..

Στον επαρχιακο το θηριωδες πλαισιο κ μπροστινο κοπαναγε στις λακουβες, και ηθελα πιο ψηλο τιμονι..ειχα βαλει αποστατες αλλα δεν.. ..Αν δεις το πλαισιο ειναι κατηγοριας R1

Το πισω αμορτισερ πολυ μετριο, το αλλαξα με wilbers .

Παντως ειχε φοβερες βαλιτσες!!
Το αγαπώ το Fjr...
Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το αγαπώ το Fjr...
Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις Smileys drinking beer Emoticon

Αμα το αγαπας βρες ενα καθαρο και χτυπα το.. Ενα τεντωτηρα μονο αλλαξα προληπτικα.Απο μεταδοση( κιβωτιο-αξονας -τελικη μεταδοση) δεν βγαζει θεματα, μιλαγα στο νετ με ενα αμερικανο με 400.000χλμ...ολα μαμα..Οταν αλλαξα αμορτισερ εστριβε με 180, χωρις κουνημα.Μην ξεχνας ειναι κοντα 300κιλα.
Στα κλειστα ειναι λιγο λυκος να ξερεις...γι αυτο ομως ειναι σταθερο στα πολλα.Δεν ειναι ΧΧ, εχει μετωπικη επιφανεια και αυτα να ξερεις κουνανε..
 
Top Bottom