Acrapovic ή οποιαδήποτε αλλη πρόταση εξατμισης για Bmw r1200gs

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Σκεφτομαι μηπως δωσω λιγο ηχο στο Gs μου. Στο 1150 ειχα Acrapovic και ημουν απόλυτα ευχαριστημένος. Μετά από μια μικρη έρευνα βρήκα τελικό Yoshimura 120 ευρω κατω από ότι της Acrapovic. Έχετε αποψη για τις Yoshimura σε gs ;
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Ομάδα που κερδίζει δε την χαλάς... :-P

Η Yoshi πάλι τιτάνιο είναι;;;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Yoshimura= Suzuki ρε Γιάννο...
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Ξεφυγα απο τις καθιερωμενες επιλογες και θέλοντας κάτι που να μου δώσει τον ήχο που θέλω, χωρίς να είμαι κάγκουρας, αλλά και και να αναπνεύσει πιο σωστά ο κινητήρας ενώ ταυτόχρονα να μην χρειάζονται τρελές ρυθμίσεις στα μείγματα κατέληξα στην Αγγλική Werx Tri-Oval Titanium

 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ομάδα που κερδίζει δε την χαλάς... :-P

Η Yoshi πάλι τιτάνιο είναι;;;
Ετσι νομίζω, δεν γράφει στην αγγελία στο car Βαγγέλη!
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Να μια ωραια και απο θορυβο σκιζει abcde

Ναι όντως Μιχάλη! Ωραία και ωραιος ήχος αλλα δεν είναι η ίδια με αυτή που λεω. Μάλλον αυτή που έβαλες είναι για πιο νέα μοντέλα...
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ξεφυγα απο τις καθιερωμενες επιλογες και θέλοντας κάτι που να μου δώσει τον ήχο που θέλω, χωρίς να είμαι κάγκουρας, αλλά και και να αναπνεύσει πιο σωστά ο κινητήρας ενώ ταυτόχρονα να μην χρειάζονται τρελές ρυθμίσεις στα μείγματα κατέληξα στην Αγγλική Werx Tri-Oval Titanium

Και είσαι ευχαριστημένος Σοφιανε? Την έχεις καιρό? Τιμη αγοράς?
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Και είσαι ευχαριστημένος Σοφιανε? Την έχεις καιρό? Τιμη αγοράς?
Την έχω περιπου ενα χρονο πάνω...εχω κυκλοφορήσει χωρίς τον σιγαστηρα στην πολη (γαμάει) αλλά έξω μόνο με τον σιγαστήρα γιατι σε κουραζει ο ηχος για πολυ ωρα. Απιστευτη συμπεριφορά τελικά σε όλα και δεν την αλλάζω για καμμια ακραποβιτς. Την πήρα μεταχειρισμενη οποτε μου κοστισε φτηνα
Καινούργια έχει στα 400 Ευρώ με μεταφορικά και ΦΠΑ από Αγγλια

Μου κόστισε 150 η εξάτμιση, 50 το σερβις που της εκανα για να γινει καινούργια και 25 καινουργιος σιγαστηρας για να εχω το κεφαλι μου ησυχο
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Για εμένα η akrapovic είναι ένα κλικ παραπάνω από τις άλλες , ακόμα και στην τιμή. Yes
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Για εμένα η akrapovic είναι ένα κλικ παραπάνω από τις άλλες , ακόμα και στην τιμή. Yes
Αχ αυτή η τιμή.... Yes
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
κάτι μου λέει πως η yoshi δεν θα είναι τιτάνιο. Γιατί δεν ξεκινάς ξεκαθαρίζοντας αυτήν την λεπτομέρεια. Γιατί για 120€ διαφορά νομίζω δεν αξίζει ο κόπος να κοιτάς αλλού πέραν της ακράπας.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Θα πηγαινατε σε καποια μετ/νη που εξωτερικά τουλάχιστον ειναι σε αψογη κατασταση και κατα τα λεγομενα του πωλητη με λιγα χιλιομετρα για μια τιμη 350 ευρώ κατω απο την τιμή καινούργιας;
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Θα πηγαινατε σε καποια μετ/νη που εξωτερικά τουλάχιστον ειναι σε αψογη κατασταση και κατα τα λεγομενα του πωλητη με λιγα χιλιομετρα για μια τιμη 350 ευρώ κατω απο την τιμή καινούργιας;
Ναι και θα περνουσα απο το Μοτονιο μετα για να την κανω καινουργιο (εφοσον ειναι επισκευασιμη)
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ναι και θα περνουσα απο το Μοτονιο μετα για να την κανω καινουργιο (εφοσον ειναι επισκευασιμη)
Να μπορεί να ανοιχθεί δηλαδή έτσι ωστε να αντικατασταθεί ο πετροβάμβακας ?
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Γιάννη μου είναι ανεκτίμητη αξία το ελαφρύ γουργούρισμα ενός μαμά τελικού της BMW.

Συμπληρώνω ότι θα σε στεναχωρήσει αν ακούσεις κανένα σκάσιμο μετά σε άφημα του γκαζιού.

Γνώμη μου το λοιπόν,χωρίς να ξέρω ποιο 1200 έχεις,να διαθέσεις τα χρήματά σου σε κάτι που θα σου προσφέρει περισσότερο,σε εξοπλισμό ή στην μοτοσυκλέτα.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Γιάννη μου είναι ανεκτίμητη αξία το ελαφρύ γουργούρισμα ενός μαμά τελικού της BMW.

Συμπληρώνω ότι θα σε στεναχωρήσει αν ακούσεις κανένα σκάσιμο μετά σε άφημα του γκαζιού.

Γνώμη μου το λοιπόν,χωρίς να ξέρω ποιο 1200 έχεις,να διαθέσεις τα χρήματά σου σε κάτι που θα σου προσφέρει περισσότερο,σε εξοπλισμό ή στην μοτοσυκλέτα.
Μετά από 14 χρόνια το μαμά τελικό άρχισε να τρίζει...Ημουν ανάμεσα σε ένα μεταχειρισμένο τελικό γνήσιο 100 Ευρω και σε aftermarket. Η διαφορά στον ήχο που μου έδωσε δεν είναι τεράστια και μπορώ να σου πω αυτό του γουργούρισμα που λες είναι ακόμη ομορφότερο
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Γιάννη μου είναι ανεκτίμητη αξία το ελαφρύ γουργούρισμα ενός μαμά τελικού της BMW.

Συμπληρώνω ότι θα σε στεναχωρήσει αν ακούσεις κανένα σκάσιμο μετά σε άφημα του γκαζιού.

Γνώμη μου το λοιπόν,χωρίς να ξέρω ποιο 1200 έχεις,να διαθέσεις τα χρήματά σου σε κάτι που θα σου προσφέρει περισσότερο,σε εξοπλισμό ή στην μοτοσυκλέτα.
Δημήτρη φιλε μου εχω του 2007. Σκέφτομαι να το αλλάξω γιατι θέλω να κάνω πιο διακριτό τον ήχο της μοτοσυκλετας ετσι ώστε να μπορώ να την οδηγησω πιο σωστά. Να αλλάζω τις ταχύτητες καλυτερα, να τις γεμίζω καλυτερα κλπ. Ο ήχος της μαμάς εξατμισης είναι κάπως συνεχόμενος αν μπορώ να το περιγράψω σωστά..Το ίδιο ένιωθα και με το 1150 και μόλις άλλαξα το μαμά τελικο αλλαξε η οδηγηση μου. Το ευχαριστιόμουν πιο πολύ! Εριχνα και καμια ξερογκαζια.. Τώρα τιποτα :)
 
Top Bottom