ταξιδι στο NORDKAPP...

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
οπως φενετε και στις φωτο...ξεχασα στην δευτερη φωτογραφικη μου ( αδιαβροχη απο την κινα ..αλλα μια χαρα)..να; βαλω σωστη ημερομηνια...!
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Σάκη μπράβο σου για το μοναχικό σου ταξίδι.

Έχω να κάνω μια παρατήρηση για τις selfie σου. Φαίνεσαι τοοοσο χαμογελαστός μέσα στο κράνος! :-)
PraisingPraisingPraising
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Σάκη μπράβο σου για το μοναχικό σου ταξίδι.

Έχω να κάνω μια παρατήρηση για τις selfie σου. Φαίνεσαι τοοοσο χαμογελαστός μέσα στο κράνος! :)
PraisingPraisingPraising

cdefghicdefghicdefghicdefghi
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
γεια σας και παλι....
μετα το ροβανιεμι και το θεματικο παρκο του σαντα....αρχιζει η αναβαση ...αργη και δυσκολη , πλεον ο κοσμος ειναι ελαχιστος στους δρομους εως ανυπαρκτος θα ελεγα...θεμα βενζινας δεν υπαρχει καθοτι ειναι ολα υπολογισμενα απο τους ιδιους και εχει βενζιναδικα -σταθμους ξεκουρασης και φαγητου ! εως τα μισα προς τα συνορα....απο ενα σημειο και πανω και εως τα συνορα με την νορβηγια εχει μονο βενζινη και οχι φαι !!
η Φιλάνδια ειναι μια χωρα που ειναι πολυ πλουσια ..αλλα και πολυ αδεια ! με δρομους που ειναι πολυ τραχεις και τρωνε τα λαστιχα για πλακα !!...αυτο το θεμα θα ξαναεμφανιστει ....... /DSCN0747_zpssgffw8fb.jpg[/IMG][/URL]
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
και βλεπω πρωτη φορα το ονομα του......δεος !! δεν μπορω να περιγραψω με λεξεις το συναισθημα που ενιωσα .....σταματησα και τολμησα να σκεφτω..αυριο φτανω επιτελους !!....αν σκεφτει κανεις γιατι δεν πηγα κατευθειαν αφου ειναι μονο 300 κατι χλμ....απλα ειναι αργα το απογευμα η ωρα ....και δεν νυχτωνει !!...οποτε σε γελα στο ματι αν δεν εισαι εκει !
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
ξεκιναω λοιπν με φουσκωμενο το εγω !!...και μετα απο μερικα χλμ ...ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ !!!!
ο δρομος επαψε να ειναι δρομος !!...ειναι πλεον εργοταξιο κανονικο με χωματοδρομο και χαλικοδρομο !..και τα φορτηγα και τα γκρειντερ μεσα !!..αυτο ηταν ειπα ....λιγο πριν το στοχο θα μεινω εδω απο βλαβη !!..η απο λαστιχο !!...σφιγμενο πλεον συναιχειζω και σκεφτωμε , οτι ειναι να γινει θα γινει !!...και ποσα χλμ θα ειναι τα κολοεργα ??....2-3 χλμ !!.....και ξαφνικα βροχη !...οκ τωρα δεσαμε !....και τα εργα δεν τελειωνουν !!.....ενω εχει ψοφοκρυο ..εγω ιδρωνω και τα γαντια μου κολανε στα δαχτυλα....αλλα επιστροφη δεν εχει συναιχειζω...
και μετα απο 57...ναι πενηντα επτα ολοκληρα χλμ...τα εργα ως δια μαγειας τελειωνουν !....πλεον δεν εχω το κουραγιο να σκεφτω τιποτα....απλα πηγαινω....
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
τα εχω τραβηγμενα σε βιντεο αλλα δεν μπορω να τα ανεβασω..οπως και πολλα αλλα κοματια της διαδρομης...κριμα...τεσπα συναιζουμε τον δρομο μας !και φτανω στα βορεια συνορα της Φιλανδιας με την Νορβηγια
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
η σημερινη μερα ειχε περιπου 650 χλμ και βγηκανε ομαλα ...εκτος απο το κοματι με τα εργα....σιγα σιγα ακολουθωντας πλεον το ποταμο KARASJOK φτανω στο χοτελ.....εκει εζησα μια μοναδικη εμπειρια...την νυχτα που δεν νυχτωνει !!....
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
πλεον το πισω λαστιχο εχει ελαχιστο πελμα......και ακομη δεν εχω φτασει ....επομενη μερα περιπου 280 χλμ αν θυμαμε καλα και .......το ακρωτηρι !!
αφου ξημερωσε και τυπικα !!....εχω μαζεψει τα πραγματα μου και χωρις πρωινο αναχωρω...εχω να φαω καλα περιπου 2 μερες ..με κατι κρυα σαντουιτς την περνω...αλλα δεν με νοιαζει !!....
 

σακης

new member
Δημοσιεύσεις
125
Περιοχή
alexandroupoli
η μερα ειναι απροβλεπτη παντα !!..και ο καιρος το ιδιο !!...βλεπω εξω οτι εχει ομιχλη !! ......οκ λεω ελπιζω μονο ναμην εχει εργα !!...ριχνω σπρει στην αλυσιδα ( το οποιο εκανα καθε δευτερο γεμισμα στην ηπειροτικη ευρωπη αλλα εδω σε καθε γεμισμα του ρεζερβουαρ) /DSCN0860_zps8jhxl0o4.jpg[/IMG][/URL]
 
Top Bottom