αγορά F 700 gs

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν ο οδηγος δεν ηταν νευρικος,η αλυσιδα μπορει να σε βγαλει αλλο τοσο.

Αυτο θα επρεπε ομως να ειναι το τελευταιο που να σε απασχολει.Παρολα αυτα ενα εμπειρο ματι μπορει να βγαλει χρησιμα συμπερασματα για τον τροπο που δουλευτηκε η μηχανη.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μου κάνει εντύπωση ότι όσα πουλιούνται είναι με λίγα χιλιόμετρα..

Καλό μεν για τον επόμενο.. αλλά γιατί τόσο γρήγορα με τόσα λίγα; cdefghigi

Μήπως περίμεναν κάτι άλλο όταν το πήραν;

Σκέψη..

Το πλεον συνήθες ειναι να παίρνουν Πεν-Φε σε "μικρά" κυβικά και μετά με ολα αυτα που βλεπουν τριγύρω τους συν το μαρκετινγκ ολοι θελουν να πανε στα μεγάλα GS,,,,,,,
 

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Καλός ήρθες στην παρέα φίλε μου.... εγώ έχω το προηγούμενο μοντέλο δηλ το 650 έχω κανει πάνω από 100.000 χιλμ σε ταξίδια χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα δηλ σχεδόν καθολου εκτος από τα πηνια που το βγάζει σε όλα εξερεση το δικό μου που τα έβγαλε στα 98.000 χιλμ χαχαχα μπορει και ο μοναδικός εγώ πιστεύω ότι είναι ένα από τα αξιόπιστα μοτο τις κατηγορίας του. Το 700 το βελτίωσαν σε σημεία που έπασχε το προηγούμενο όποτε αν σε βολέψει παρτο θα το χαρείς και σε ταξίδια και μέσα στην Αθήνα ειναι άνετο σαν παπι στην κίνηση..
 

aeriko

new member
Δημοσιεύσεις
167
Όνομα
Πάνος
Ειχα το 800αρι, αγορά αμέσως μετά από σφουχτερ, η διαφορά καταλαβαίνετε τεράστια. Το μηχανάκι ήταν καταπληκτικό για μένα με εξαίρεση την ανεμοκάλυψη και την στενή σέλλα για τα κιλά μου. Το κράτησα ένα χρόνο μεσά στον οποίο έκανα 20.000χλμ απροβλημάτιστα σε ταξίδια. Τελικά κατέληξα σε 1200αρι όπως λέει παραπάνω ο Δέσποτας.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μου κάνει εντύπωση ότι όσα πουλιούνται είναι με λίγα χιλιόμετρα..

Καλό μεν για τον επόμενο.. αλλά γιατί τόσο γρήγορα με τόσα λίγα; cdefghigi

Μήπως περίμεναν κάτι άλλο όταν το πήραν;

Σκέψη..

Peer pressure Μήτσο. Το έχω δει να συμβαίνει πολλές φορές.
Παίρνεις ένα μηχανάκι που θεωρείς πως σου κάνει, γράφεσαι και στο φόρουμ του μοντέλου σου ή στον σύλλογο ομοϊδεατών και πάτε εκδρομή. Και είσαι εσύ με το GS650 και όλοι με τα GS 1200. Στις κουβέντες στον καφέ σαφώς και κυριαρχεί η ναυαρχίδα και εκεί σιγά σιγά μπαίνει το μικρόβιο "να αλλάξεις για να ταιριάξεις".
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Στις κουβέντες στον καφέ σαφώς και κυριαρχεί η ναυαρχίδα και εκεί σιγά σιγά μπαίνει το μικρόβιο "να αλλάξεις για να ταιριάξεις".


how true!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τι λες μωρε Μανο;Δυο χρονια με το cb μεσα στην πολη και βουρ για την κορυφη της κατηγοριας;

Θα συμφωνησω με τον Μανο για το μεγαλυτερο μοντελο , μια και καλη , εφ΄οσον τα 500 c.c. δεν τα λες και ...... προπαιδευση πλεον.
Προσωπικα θα΄μενα στα 500 c.c αν ευρισκα πιο ψηλη και πιο φαρδεια ζελατινα aftermarket ..... λογω πολης 80% αλλα και εξοδων συντηρησεως.
Καλως ηρθες και καλη αγορα οτι αποφασισεις. :)
 
Top Bottom