Χειμωνιατικη συνάντηση με σκηνάκια...???

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Για πηγές Αχέρωντα τι βλέπετε ?

Αγαπημένο μέρος Ζησιμε αλλά θέλει βύσμα να διανυκτερευσουμε εκεί

Εχω κανει απο τα ποιο όμορφα σκηνακια εκεί (Όπως είπα με βύσμα)
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αγαπημένο μέρος Ζησιμε αλλά θέλει βύσμα να διανυκτερευσουμε εκεί

Εχω κανει απο τα ποιο όμορφα σκηνακια εκεί (Όπως είπα με βύσμα)

Με ζητησατε?
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Οπως ειπα και πιο παω για την μαζωξη που θα γινει στα Τζουμερκα υπαρχουν δυο ιδανικες τοποθεσιες που μπορουμε να στησουμε σκηνακια μεσα στην φυση και ακριβως διπλα υπαρχουν καταλυματα.Στα Τζουμερκα υπαρχουν παρα πολλες επιλογες για σκηνακια και ξενοδοχεια αλλα αυτα τα δυο ειναι ιδανικα γιατι δεν θα σπασει η παρεα.Βασικο των σημειων αυτων ειναι οτι μπορουν να γινουν αφετηρια για πολυ ομορφες βολτες στην γυρω περιοχη.

Βλεπω πολλους διατεθημενους να βουτηχτουν στο χιονι και την λασπη.Καλο αυτο αλλα μιλαμε για ακραιες συνθηκες και πολυ φοβαμαι οτι θα γυρισει μπουμεραγκ σε καποιους.Τα πραγματα ειναι ζορικα στα βουνα τον χειμωνα και καλο ειναι να μην το ξεχναμε.Αν θελετε καντε ενα πειραμα για να δειτε τις πραγματικες αντοχες σας.Μολις πεσει η θερμοκρασια στο 8 βαθμους στις 8 το βραδυ,παρτε τον υπνοσακο σας και κοιμηθειτε ενα βραδυ στο μπαλκονι,η την ταρατσα του σπιτιου σας.Εδω ειμαστε να ακουσουμε εντυπωσεις.

Το να μαζευτουμε 5-6 και να παμε να βγαλουμε ειναι κατι που μπορει να γινει.Οταν ομως μαζευτουνε 25-30 ατομα τοτε αλλαζουν τα πραγματα.Οι συνθηκες πρεπει να ειναι τετοιες που θα περασουν ολοι καλα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Συμφωνώ με τον Πανο, στα βουνά έχει ψόφο το καλοκαίρι, τι θα γίνεται την Άνοιξη;cdefghig
Η Ανοιξη εκει ισοδυναμει με χειμωνα στα πεδινά
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Οπως ειπα και πιο παω για την μαζωξη που θα γινει στα Τζουμερκα υπαρχουν δυο ιδανικες τοποθεσιες που μπορουμε να στησουμε σκηνακια μεσα στην φυση και ακριβως διπλα υπαρχουν καταλυματα.Στα Τζουμερκα υπαρχουν παρα πολλες επιλογες για σκηνακια και ξενοδοχεια αλλα αυτα τα δυο ειναι ιδανικα γιατι δεν θα σπασει η παρεα.Βασικο των σημειων αυτων ειναι οτι μπορουν να γινουν αφετηρια για πολυ ομορφες βολτες στην γυρω περιοχη.

Βλεπω πολλους διατεθημενους να βουτηχτουν στο χιονι και την λασπη.Καλο αυτο αλλα μιλαμε για ακραιες συνθηκες και πολυ φοβαμαι οτι θα γυρισει μπουμεραγκ σε καποιους.Τα πραγματα ειναι ζορικα στα βουνα τον χειμωνα και καλο ειναι να μην το ξεχναμε.Αν θελετε καντε ενα πειραμα για να δειτε τις πραγματικες αντοχες σας.Μολις πεσει η θερμοκρασια στο 8 βαθμους στις 8 το βραδυ,παρτε τον υπνοσακο σας και κοιμηθειτε ενα βραδυ στο μπαλκονι,η την ταρατσα του σπιτιου σας.Εδω ειμαστε να ακουσουμε εντυπωσεις.

Το να μαζευτουμε 5-6 και να παμε να βγαλουμε ειναι κατι που μπορει να γινει.Οταν ομως μαζευτουνε 25-30 ατομα τοτε αλλαζουν τα πραγματα.Οι συνθηκες πρεπει να ειναι τετοιες που θα περασουν ολοι καλα.
Αφηνομαστε στα ζεστα σου χερακια Πανο.
Εσυ αλλωστε τα ξερεις καλυτερα εκεινα τα μερη λογω εντοπιοτητας.
Οτι και οπως πεις θα γινει ,γιατι παν'απ'ολα προεχει να περασουμε καλα.
Εγω καναδυο μεγαλα νάιλα(εκ του νάηλον)θα μαζεψω να 'χω .
Χαχαχαχαχα
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
μην ξεχνατε επίσης οτι εχουμε αφήσει ανοιχτο λογαριασμό απο τις Αρχες την Ανοιξης....με ενα μερος που ολοι θελατε να περασετε ή να ξαναπεράσετε...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
μην ξεχνατε επίσης οτι εχουμε αφήσει ανοιχτο λογαριασμό απο τις Αρχες την Ανοιξης....με ενα μερος που ολοι θελατε να περασετε ή να ξαναπεράσετε...
Για πες,για πες
 

ta-sio

new member
Δημοσιεύσεις
347
Ηλικία
43
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
To NC750X, το γκρί, το καλό, το αντβέντσιουρρρ
Yamaha virago 250
Όνομα
TASOS
Εγώ έκανα 100 μέρες σκηνακια περίπου στο Κιλκίς όταν ήμουν φανταρος και στα γύρω βουνά. Έχω κοιμηθεί και σε γούρνες σκαμενες στο χώμα με το αδιάβροχο παραλλαγής καλυμμένο από φύλλα και χιόνι σε πλάγια βουνού. Παρόλα αυτά μου αρέσει πάρα πολύ να κοιμάμαι σε σκηνές και μου έχει λείψει. Οπότε βουρ !!!!

Ωχ ωχ... Σκηνακια...στο Κιλκις...τι μου θυμισες τωρα. Πες μου οτι ησουν στην 71.

Ελπιζω να μπορεσω να ακολουθησω. Σκηνη ή δωματιο, θα το προσπαθισω
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
μην ξεχνατε επίσης οτι εχουμε αφήσει ανοιχτο λογαριασμό απο τις Αρχες την Ανοιξης....με ενα μερος που ολοι θελατε να περασετε ή να ξαναπεράσετε...

Στις αρχες της Ανοιξης ο Μπαρος θα εχει 6-7 μετρα χιονι...σμαζεψου.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Ωχ ωχ... Σκηνακια...στο Κιλκις...τι μου θυμισες τωρα. Πες μου οτι ησουν στην 71.

Ελπιζω να μπορεσω να ακολουθησω. Σκηνη ή δωματιο, θα το προσπαθισω
71 ταξιαρχία αερομεταφερομενη μόναδα 796 τπ Δροσάτο Κιλκίς.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ωχ ωχ... Σκηνακια...στο Κιλκις...τι μου θυμισες τωρα. Πες μου οτι ησουν στην 71.

Ελπιζω να μπορεσω να ακολουθησω. Σκηνη ή δωματιο, θα το προσπαθισω


Σκηνακια...
Απο ψηλά πανω απο τα Γιάννενα ( καλπάκι - Δελβινάκι)
Μέχρι Αλεξανδρούπολη και ποιο πάνω
Και απο Νάουσα και σε αρκετά νησάκια του Αιγαίου.
Δεν θα ξεχάσω την μια και μοναδική φορά που πατησα Μύκονο, ειχαμε μετασταθμεύει με C130 και την επόμενη θα πηγαίναμε Σάμο.
Είχε τόσο αέρα που εκεί που πήγαμε να στησουμε δεν μας άφηνε ο αέρας και το έδαφος είχε τόση πέτρα που δεν έμπαιναν τα πασαλακια.
Τοίχος με τα μπερκιν για να κόβει ο αέρας,και κάτω στις πέτρες στο σλιπι μπαγκ και τύλιγμα με το αδιάβροχο ( εκείνο το παραλλαγής)
 

ta-sio

new member
Δημοσιεύσεις
347
Ηλικία
43
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
To NC750X, το γκρί, το καλό, το αντβέντσιουρρρ
Yamaha virago 250
Όνομα
TASOS
71 ταξιαρχία αερομεταφερομενη μόναδα 796 τπ Δροσάτο Κιλκίς.

Το 596 τπ δεν ηταν στο Δροσατο;
Εγω 71 λοχος μηχανικου στην Αργυρουπολη.
Αξεχαστα τα σκηνακια στην 71. Την εχουμε, την εχουμε ανετα την συναντηση
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
596 έχεις δίκιο φίλε! Άσε περίμεναν να χιονίσει για να μας πάνε στα βουνά να κοιμηθουμε εξω.... Αξεχαστες στιγμες τώρα που έχουν περάσει βέβαια. .....21 χρόνια περίπου..... Φυσικά την έχουμε.....
 
Top Bottom