Χειμερινα γαντια...γενικως

Jon t

new member
Δημοσιεύσεις
62
Μοτοσυκλέτα
HONDA CRF1000L
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
https://moto.ixs.com/en/shop/tour-glove-st-plus

Εγώ φέτος πήρα αυτά.

Από ebay γύρω στα 90 ευρώ με μεταφορικά.

Είχα χρόνια ανοιξιάτικο δερμάτινο κοντό ζευγάρι IXS και ήξερα το νούμερο μου συν ότι είχαν πολύ καλή αίσθηση.

Αυτά τα έχω δοκιμάσει μια φορά σε κοντινή διαδρομή και παρόλο που είναι καινούργια ακόμα έχουν καλή αίσθηση για χειμωνιάτικα γάντια. Από αδιαβροχοποίηση και κρύο θα δείξουν με τον καιρό.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Για 5 χρόνια έχω αυτά τα γάντια www.outletmoto.eu/en/winter-gloves-alpinestars-waterproof-goro-tex-tech-road-gore-tex-gloves-black-grey-P7420.htm

τα οποία και συνιστώ ανεπιφύλακτα. Αν μπορέσεις να τα βρεις είναι ζεστά, δεν βάζουν εύκολα νερό, έχουν προστασία και αντέχουν στην χρήση. Φέτος στο ταξίδι στην Νάουσα έβαλαν νερό για πρώτη φορά και έτσι τα αντικατέστησα με κάποια της revit για τα ταξίδια. Τα alpinestars συνεχίζω και τα φοράω καθημερινά με το παπί. Για τα revit μόλις τα τεστάρω θα τα ξεμπροστιάσω και αυτα Giving


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σήμερα δοκιμασα τα agv pro που ειχα παρει, παρά τον ψοφο και με 170 χλμ/Ω ήταν άψογα τα συστήνω ανεπιφύλακτα..
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.422
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σήμερα δοκιμασα τα agv pro που ειχα παρει, παρά τον ψοφο και με 170 χλμ/Ω ήταν άψογα τα συστήνω ανεπιφύλακτα..
Τι θερμοκρασια ακριβως εδειχνε
Και για ποση ωρα οδηγησες;
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.539
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ καταλαβαίνω ότι αρχίζουμε και γερνάμε όταν το ένα μας βρωμάει,το άλλο μας ξυνίζει,να κάπως κρυώνουμε,η σέλα μας δεν είναι πολυθρόνα κλπ...

Στο τέλος... όλοι αυτοκίνητο θα πάρουμε..
abcdefgh
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τι θερμοκρασια ακριβως εδειχνε
Και για ποση ωρα οδηγησες;
3 βαθμούς για περίπου 1 ώρα...
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Θερμαινόμενα, δερμάτινα και αδιάβροχα αν και ακριβά!
https://www.2wo.gr/gadgets/2647-thermainomena-gantia


2wo.gr
Θερμαινόμενα γάντια: Η "κομψή" λύση για το κρύο
Κρύο, παγωνιά, χιόνι, μπρρρρρρ.
Όμορφα και λειτουργικά φίλε τα συγκεκριμένα θερμαινόμενα γάντια για το χειμώνα αλλά υψηλό το κόστος απόκτησης :(
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Σήμερα δοκιμασα τα agv pro που ειχα παρει, παρά τον ψοφο και με 170 χλμ/Ω ήταν άψογα τα συστήνω ανεπιφύλακτα..
Μανώλη ποια AGVpro γάντια πήρες? Φωτό?
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μόλις παρέλαβα τα γάντια spidi h2out wnt-1αν και πρώτη φορά φόρεσα χοντρό γάντι είναι ζεστό αλλά θα το δούμε και την Κυριακή στην βόλτα ..
Καλορίζικα φίλε και ζεστές ασφαλείς διαδρομές σου εύχομαι. Γράψε εντυπώσεις για μόνωση και άνεση όταν τα δοκιμάσεις :)
 

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Είμαι στο τσακ να αγοράσω τα AGVpro Storm H2O https://toofast.gr/agvpro-storm-h2o-dry-tex-cheimerina-gadia-mayra
Ο λόγος απόφασης είναι η τιμή τους 45€, η επιφάνεια cordura που έχουν , o σχεδιασμός και η αισθητική τους, ο υαλοκαθαριστήρας, η δυνατότητα touchscreen και γενικά νομίζω ότι μου ταιριάζει το αγωνιστικό ύφος τους.
Καταλαβαίνω ότι τα χέρια θα μένουν ζεστά και εν μέρη στεγνά αλλά ενδιαφέρομαι για γκέτες χεριών 5 δακτύλων για να τις φοράω πάνω από τα γάντια. :)

 
Τελευταία επεξεργασία:

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Αυτές οι γκέτες χεριών με 5 της Dainese πόσο κοστίζουν?
Θα μπορώ να φορέσω τα χειμερινά γάντια AGVpro ή δεν έχουν τόση ελαστικότητα και ανοχή?
 
Τελευταία επεξεργασία:

ANGELO

member
Δημοσιεύσεις
1.137
Ηλικία
51
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA MT07
Όνομα
ΑΓΓΕΛΟΣ
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Αυτές οι γκέτες χεριών με 5 της Dainese πόσο κοστίζουν?
Θα μπορώ να φορέσω τα χειμερινά γάντια AGVpro ή δεν έχουν τόση ελαστικότητα και ανοχή?
Αυτά Άγγελε κοστίζουν 37€ και θα τα βρεις εδώ. https://motokinisi.gr/gr/adiabrocho-kalymma-gantion-rain-overgloves-1634295-dainese.html
Ελπίζω να σε βοήθησα και να θυμάσαι, εγώ όπως και όλη η Motoparea είμαστε πάντα στη διάθεσή σου! Greeting
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Top Bottom