Φορητά Κομπρεσεράκια.Χρηστικότητα και προτάσεις

Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Εντάξει...

Η xiaomi έχει βγάλει φορητό κομπρεσεράκι με επαναφορτιζόμενη μπαταρία!!!

ΕΔΩ που και πόσο..
& μια παρουσίαση με "επιδόσεις/δυνατοτητες".


 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αυτη ειναι η εφεδρικη ας ειπουμε..
https://www.amazon.co.uk/Airbone-ZT-702-Supernova-Pump-Silver/dp/B003NEZRZS
Ενω η κυρια ειναι αυτη..
http://bikesandroses.gr/productView.php?VP=152

Πας μεχρι 90psi ευκολα κ με ογκο οσο ενα πακετο τσιγαρα..
Ευχαριστώ Γιώργο! Θα το χρειαστώ.

Για την ιστορία έχω δύο ηλεκτρικά.
Ένα airman που το πήρα κι εγώ όταν πρωτοβγήκε. Φανταστικό μηχάνημα αλλά το έχω πλέον μόνιμα στο αυτοκίνητο. Τεράστιο συγκριτικά και με υποδοχή αυτοκινητάδικη που πρέπει να βιδώνεις.
Το δεύτερο μου είναι πατέντα. Πήρα ένα απο ΑΛΕΞ ΠΑΚ στα 9 ευρώ, το έβγαλα τα πλαστικά και έμεινε μονο το μοτεράκι. Έβαλα και ένα διακοπτάκι πάνω και το κουβαλάω σε ένα μικρό τσαντάκι. Μισό απο το airman σε όγκο.

Και πάλι όμως όσο καλά και αν είναι και τα δύο για εκει που προορίζονται, δεν είναι για παντού και για πάντα. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου με το παπί. Στο παπάκι δεν έχω ανταπτοράκι αναπτήρα και ούτε έχω σκοπό να βάλω. Αλλά το μπροστινό λάστιχο πάντα στον μήνα πάνω χάνει αρκετά. Οπότε κάθε δύο βδομάδες βγάζω μια μπαταρία παλιά που την φορτίζω για αυτή την περίπτωση, βάζω κροκοδειλάκια πάνω και φουσκώνω. Έχει καταντήσει αηδία. Επίσης έχω το ίδιο θέμα και με ένα καρότσι στην δουλειά που μεταφέρω χαρτιά. Κάθε μηνα πίτα το λάστιχο. Χρειάζομαι ένα μικρό τρομπάκι χειρός για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε κάθε περίπτωση.

Θα τσεκάρω εξονυχιστικά τα πάνω, αν και εκ πρώτης χρειάζομαι το δεύτερο για να βλέπω πίεσεις αλλά με διαστάσεις του πρώτου για να είναι μικρό. Κάπου θα πρέπει να κάνω συμβιβασμό.

Φυσικά τα ηλεκτρικά θα συνεχίσουν να παρέχουν υπηρεσίες μιας και στο επόμενο μοτό έχει δεν έχει πριζάκι, θα του βάλω.

Υ.Γ Μην με πείτε να αλλάξω λάστιχα στο παπί. 2 μάρκες διαφορετικές + τα μαμα άλλη μια. Και με τα τρία τα ίδια. Δεν αλλάζω μάρκα, ειδικά τώρα που βρήκα την καλύτερη για αυτά που θέλω.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ως σαμπρελατος/χωματας με σαμπρελοσυνεργα παντοτε κοντα εχω μεινει συνειδητα στην παραδοσιακη τρόμπα χειρός ποδηλατου.ποιοτικη σαφως κ λογω ενασχολξσης με την ποδηλασια επιλεγμενη με προσοχή!
Νιωθω πιο σιγουρος...
Γουστα ειναι αυτα...
Γιώργη πολύ σωστός!!!
Θαυματουργές οι τρόμπες ποδηλατου και με ελάχιστο ογκο/βάρος!!!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ενα κιτ επισκευής ελαστικού το έχουμε ανάγει σε επιστήμη, προτείνω να μας ακολουθεί Βανάκι υποστήριξης.. Ναι γιατί οι Χαρλεάδες ειναι καλύτεροι;abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εντάξει...

Η xiaomi έχει βγάλει φορητό κομπρεσεράκι με επαναφορτιζόμενη μπαταρία!!!





 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ενα κιτ επισκευής ελαστικού το έχουμε ανάγει σε επιστήμη, προτείνω να μας ακολουθεί Βανάκι υποστήριξης.. Ναι γιατί οι Χαρλεάδες ειναι καλύτεροι;abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Καλα...εσυ αν μείνεις απο αέρα κάνε φου φου να το φουσκώσεις abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ευχαριστώ Γιώργο! Θα το χρειαστώ.

Αλλά το μπροστινό λάστιχο πάντα στον μήνα πάνω χάνει αρκετά. Οπότε κάθε δύο βδομάδες βγάζω μια μπαταρία παλιά που την φορτίζω για αυτή την περίπτωση, βάζω κροκοδειλάκια πάνω και φουσκώνω abcd

Επίσης έχω το ίδιο θέμα και με ένα καρότσι στην δουλειά που μεταφέρω χαρτιά. Dancing Κάθε μηνα πίτα το λάστιχο. abcdefghgk

Χρειάζομαι ένα μικρό τρομπάκι χειρός για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε κάθε περίπτωση. Joy

drake ramore rules, mtfs! Smileys drinking beer Emoticon
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
κ εγω εχω γδυσει ενα .Έβαλα και ένα διακοπτάκι πάνω και το κουβαλάω κατω απο τη σελα.ψαχνω να του βαλω κ ενα μανομετρο.μια χαρα ειναι
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
εγώ έχω εδώ και χρόνια αυτό, είναι πολύ καλό, αλλά λέω μπάς και βρώ κανα μικρότερο- ελαφρύτερο, μπάς και το έχεις στο passat(μιάς και είναι της οικογένειας) για σύγκριση????
View attachment 14217

+++ για τη μπύρα Βεργίνα!

Smileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εντάξει...

Η xiaomi έχει βγάλει φορητό κομπρεσεράκι με επαναφορτιζόμενη μπαταρία!!!

ΕΔΩ που και πόσο..
& μια παρουσίαση με "επιδόσεις/δυνατοτητες".

Εδώ κάτοχος του παραπάνω.
Καλό, ούτε πριζώματα ούτε καλώδια ούτε τίποτα.
Εννοείται για τον Τάσο παραπάνω ότι πριν από ταξίδι ελέγχεται - φορτίζεται. Επιπλέον όμως μαζί έχω πάντα και power banks για πολλές χρήσεις μεταξύ των οποίων ενδεχομένως και αυτή.
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
έχει τύχει σε παρέα να σκάσει η σαμπρέλα φίλου και είχε εφεδρική... Ξεκινήσαμε λοιπόν την όλη διαδικασία και το AirMan που έβαλε ο @giamar μετά από αρκετό κόπο κατάφερε και σφράγισε το λάστιχο στη ζάντα. Πήρε αρκετά λεπτά μέχρι να γίνει αυτό αλλα το ξεζανταρισμα είχε πάρει περισσοτερο!!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.392
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
έχει τύχει σε παρέα να σκάσει η σαμπρέλα φίλου και είχε εφεδρική... Ξεκινήσαμε λοιπόν την όλη διαδικασία και το AirMan που έβαλε ο @giamar μετά από αρκετό κόπο κατάφερε και σφράγισε το λάστιχο στη ζάντα. Πήρε αρκετά λεπτά μέχρι να γίνει αυτό αλλα το ξεζανταρισμα είχε πάρει περισσοτερο!!!
Παιδες ,να ξερετε ,μια φορα τον μηνα να τα προπονειτε ,φουσκωνοντας κατι.
Αλλιως ολα μα ολα πεφτουν σε αποδοση
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Aυτο εχω παρει και πιανει πολυ λιγο χωρο οσο ενα τσαντακι μεσης περιπου 70€



Κάνει δουλειά Μιχάλη;
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.451
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Κάνει δουλειά Μιχάλη;
Κανει μανο τα παιδια που τους το εχω δανεισει εγω δεν ετυχε και ειναι και πολυ γρηγορο

 
Top Bottom