Τζουμερκα-Μπαρος 7-8 και 9 Ιουνιου 2019 (ΤΟ ΠΡΙΝ)

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Εσύ γιατί δεν έρχεσαι μωρη Λάμια;
Μακάρι να μπορούσα αλλά δεν ...... αλλά στην Αμαλιαδα θα προσπαθήσω να κατευω αν δεν είμαι πουθενά αλλλου χαχς
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Μιας και κοντευουν οι μερες καποιες πληροφοριες,που σε καποιους μπορει να φανουν χρησιμες.

Τις μηχανες τις αφηνουμε στο "ξεφωτο" 150 μετρα πριν το καταφυγιο.Στην προσπαθεια τους να φτιαξουν τον δρομο τον καναν σαν τα μουτρα τους.Οποιος εχει βαρια πραγματα και δεν θελει η δεν μπορει να τα κουβαλησει,παιρνουμε το αυτοκινητο του Φωτη και τα φορτωνουμε.ΠΡΟΣΟΧΗ και να ανεβειτε,πολυ δυσκολα θα κατεβειτε.

Ο καιρος εχει ξεθυμανει αρκετα και μαλλον θα ειναι ιδανικος το τριημερο.Παρολα αυτα και ασχετα με το τι λενε τα σχετικα site το βραδυ η θερμοκρασια θα πλησιαζει τους 10 βαθμους.Καλοκαιρινος εξοπλισμος,αλλα αντιανεμικα και κανενα καλο φλις για το απογευμα και μετα απαραιτητα.

Διαφορα υλικα στον δρομο πιθανοτατα εχουν κατεβασει με τις τελευταιες καταιγιδες και δεν μιλαμε για χαλικι αλλα ακομη και για βραχια.Δεν μπαινουμε σε τυφλα σημεια πλακωμενοι γιατι δεν ξερουμε τι θα βρουμε μεσα στην στροφη.

Παιρνουμε μαζι μας νερο και φαγητο για το κολατσιο το μεσημερι του Σαββατου.Δεν πινουμε οτι τσιπουρο μας δωσουν.Προτιμαμε εμφιαλωμενο γιατι το ντοπιο ειναι αρκετα βαρυ και μπορει να σας στειλει.
Το τσιπουρο στο Καταφυγιο το εχω περασει εξετασεις και πλησιαζει το αριστα.:D



Γι αυτους που θελαν να ειναι μαζι μας αλλα δεν τους εκατσε,θα πιουμε ενα ποτηρακι στην υγεια τους και ελπιζομε την επομενη να ειναι πιο τυχεροι.

Smileys drinking beer Emoticon
μαλλον θα στησω στο ...ξεφωτο
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Δεν ειναι καταλληλο για σκηνη.
μα καλα ειναι τοσο χαλια ο δρομος που δεν μπορουν τα μηχανακια να ανεβουν;
ειναι ανηφορα;εχει πετρες;τι απ ολα;
εγω χρειαζομαι το μηχανακι διπλα μου για να φουσκωσω το στρωμα υπνου κ να φορτισω κινητα κ μπλου τουθ
ειδωμεν λοιπον
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
μα καλα ειναι τοσο χαλια ο δρομος που δεν μπορουν τα μηχανακια να ανεβουν;
ειναι ανηφορα;εχει πετρες;τι απ ολα;
εγω χρειαζομαι το μηχανακι διπλα μου για να φουσκωσω το στρωμα υπνου κ να φορτισω κινητα κ μπλου τουθ
ειδωμεν λοιπον
Μαρκο και εγω το ιδιο,αλλα εχει κορκαλα που αλλου πατας και αλλου βρισκεσαι.

Τωρα αν νομιζεις οτι μπορεις ανεβασε το και οτι γινει.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Επανερχομαι στο θεμα για τον δρομο του καταφυγιου.

Ο zissimos ειναι ηδη επανω με χωματινα λαστιχα και υπαρχει θεμα με τον δρομο.Ανεβαινει παρα πολυ δυσκολα και κατεβαινει ακομη δυσκολοτερα.Οποτε ο καθενας αφηνει την μηχανη του μεχρι εκει που παταει καλα.

Για στρωματα κλπ θα παρουμε ρευμα απο το καταφυγιο.
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Απ' ότι διαβάζω για τσίπουρα......, καταλαβαίνω ότι μάλλον χάλια παρέα είσαστε, Smileys drinking beer Emoticon , το κρασί παλιό...., το τυρί μουχλιασμένο..., το κρέας καπνιστό...., ο μεζές αλμυρός..., τσ, τσ, τσ..........
Μου την δίνει που δέν ξέρω άν θα μπορέσω να έρθω, οοοοχχχιιιιιι για τίποτε άλλο...., για να διαπιστώσω πόσο χάλια είσαστε..... Yes Stoned Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Anyway που λένε, επειδη η ελπίδα παθαίνει τελευταία, είπα να δώ καμια διαδρομούλα απο Βόρεια, και άν προκύψει καλός να έρθει, βάζω συνδέσμους 2 εναλλακτικών διαδρομών, στην απο κατερίνη μεριά εναλλακτική και απο Αγ Δημήτριο, προς συζήτηση Βορείων...
https://goo.gl/maps/J2nKPfK2er4PoiRA9
https://goo.gl/maps/ceknYrNUVPmnct7b8
 
Τελευταία επεξεργασία:

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Δημητρης (dikoukos) για το αθηναικο τραινακι θα ειμαι κατα της 800 στο σταθμο 14 στον σκαραμαγκα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δημητρης (dikoukos) για το αθηναικο τραινακι θα ειμαι κατα της 800 στο σταθμο 14 στον σκαραμαγκα
Θα πιούμε και καφέ...
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Απ' ότι διαβάζω για τσίπουρα......, καταλαβαίνω ότι μάλλον χάλια παρέα είσαστε, Smileys drinking beer Emoticon , το κρασί παλιό...., το τυρί μουχλιασμένο...,


Ειμαστε και οργανωμενοι συν τοις αλλοις.Στειλαμε τον Ζησιμο απο σημερα για ποιοτικο ελεγχο και μεχρι την Παρασκευη εβαλε σκοπο να μην αφησει τιποτε για τους υπολοιπους.

Απο που θα ξεκινησεις αν ερθεις;
 
Top Bottom