ΤΡΟΧΑΙΟ & ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Σαφώς Μητσε το λέει εμμέσως κ ο Σάββας πιο πάνω.
Ομως δεν καλύπτει/απαντα το κατ'αλλα ρητορικό μου ερωτημα
Όπως επίσης αν δούμε φώτο το μηχανακι έχει κόψει μπροστινά, ξέρεις τι σημαίνει αυτό έτσι;.. Μεγάλη ταχύτητα.


Η πομπή που μεταφέρει κάποιο σημαίνων πρόσωπο, πρωθυπουργός, υπουργό ,πρ της δημοκρατίας δεν σταματάει πουθενά.
Υπεύθυνοι γι αυτό είναι οι βοηθητικοί ( τροχαία) και όχι η ασφάλεια του.
Κατα την είσοδο / εξοδο απο δημόσια κτίρια ( βουλή, υπουργεία) υπεύθυνοι είναι αυτοι που έχουν την φύλαξη, ή αυτοι που έχουν σταλεί εκεί γι αυτον τον λόγο.
Κατα τ άλλα πρέπει να κινούνται όπως όλοι οι πολίτες.

Στο εξωτερικό έχουν γράψει υπουργούς, βουλευτές για παραβάσεις κ.ο.κ
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.024
Όνομα
George
Η πομπή που μεταφέρει κάποιο σημαίνων πρόσωπο, πρωθυπουργός, υπουργό ,πρ της δημοκρατίας δεν σταματάει πουθενά.
Υπεύθυνοι γι αυτό είναι οι βοηθητικοί ( τροχαία) και όχι η ασφάλεια του.
Κατα την είσοδο / εξοδο απο δημόσια κτίρια ( βουλή, υπουργεία) υπεύθυνοι είναι αυτοι που έχουν την φύλαξη, ή αυτοι που έχουν σταλεί εκεί γι αυτον τον λόγο.
Κατα τ άλλα πρέπει να κινούνται όπως όλοι οι πολίτες.

Στο εξωτερικό έχουν γράψει υπουργούς, βουλευτές για παραβάσεις κ.ο.κ
Αυτό είναι το ερώτημα μου, τα bold.
Υπάρχει νομοθεσία επ αυτού Αραγες;
Η' πρατούν αυθαίρετα..;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η πομπή που μεταφέρει κάποιο σημαίνων πρόσωπο, πρωθυπουργός, υπουργό ,πρ της δημοκρατίας δεν σταματάει πουθενά.
Υπεύθυνοι γι αυτό είναι οι βοηθητικοί ( τροχαία) και όχι η ασφάλεια του.
Κατα την είσοδο / εξοδο απο δημόσια κτίρια ( βουλή, υπουργεία) υπεύθυνοι είναι αυτοι που έχουν την φύλαξη, ή αυτοι που έχουν σταλεί εκεί γι αυτον τον λόγο.
Κατα τ άλλα πρέπει να κινούνται όπως όλοι οι πολίτες.

Στο εξωτερικό έχουν γράψει υπουργούς, βουλευτές για παραβάσεις κ.ο.κ
Εσύ Μήτσο τι λές να έγινε εκεί;
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εσύ Μήτσο τι λές να έγινε εκεί;


Μάνο
Βλέπεις οτι ακόμα και με τα γεγονότα στην Ν Σμύρνη,δεν έλαβα μέρος στην συζήτηση προτιμησα να απεχω απο τηλεγνωμες και τηλεδικες.
Το ίδιο θα κάνω και εδώ.
Παρεθεσα μονο το τι προβλέπει ο νόμος στην προκειμένη ο κ.ο.κ και διατάξεις εθνικής ασφαλείας .
Οπότε η γνώμη μου είναι περιττή
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κυριοι μερικες φορες δεν μπορω να σας καταλαβω.Βλεπω να γραφονται *****ιες,θελω να πω την αποψη μου,αλλα δυστυχως δεν βρισκω τα λογια.

Βαζεται απο το παραθυρο θεμετα που εχουμει πει απο την αρχη οτι δεν θελουμε ουτε να τα βλεπουμε.Δεν ξερω τι να πω.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Βρε Δημητρη ας αφησουμε τις καμερες να μιλησουν. (αν αφησουν)
Μεσα εδω εχουν κραξει δεκαδες φορες, συναδελφους δικους μους,
και ανταποκρινομουνα με haha!
Δεν ειμαστε ολοι τελειοι, τι δεν καταλαβαινεις!
Αν αρχίσουμε με τα συνεργεία αυτοκινήτων,έχω να γράψω εγκυκλοπαίδειες...
εσύ όμως γιατί να αγχωθεις, Χρήστο? Υπάρχουν από Θεοί μέχρι απατεώνες. Ειδικά για μάστορες ποτέ δε σας παίρνει η μπάλα ως σύνολο, θαρρώ ..


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Περιπολικα και αστυνομικες μοτοσυκλετες εχουν προτεραιοτητα, παραβιαζουν κοκ συνεχεια..
Αν γινει ατυχημα( υλικες ζημιες) δεν αποζημιωνεσαι απο πουθενα..
Εχω δει πολλα τετοια τρακαρισματα , φρεναρουν αποτομα να περασουν τα οργανα και την τρωνε απο πισω..

και αφου τα οργανα φευγουν αστραπη, αποζημιωση γιοκ
ειναι μη σου τυχει.
 
N

notakos600

Guest
Αττική οδό, είμαι με το hyundai στα 160 - 170 (απίστευτο ε;) και σκάει από πίσω μου υπουργικό προφανώς με συνοδεία 2 αυτοκίνητα μπρος πίσω και γέμισε ο καθρέφτης μου με φαρους, σειρήνες, χειρονομίες και μπινελίκια...
Τους ψηφίζουμε για να μας πηδανε, φανταστικό έτσι;
 

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Με κάθε σεβασμό στους διαχειριστές, αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους που δυστυχώς δεν έχω γνωρίσει από κοντά, νομίζω, δεδομένου ότι, κατά την άποψή μου, το βίντεο και η μετέπειτα συζήτηση είναι άσχετη με το θέμα, αλλά και πιστεύω κακή παρένθεση για το κλίμα και το επίπεδο που εγώ έχω βιώσει μέχρι τώρα εδώ μέσα, ίσως θα ήταν καλό να μεταφερθούν σε άλλο θέμα, όπως το "συμβαίνει τώρα..." ή αλλού.

Νομίζω ότι το θέμα, όπως περιγράφεται στον τίτλο του, είναι είναι πολύ σοβαρό, αγγίζει ή πρέπει να αγγίζει όλη την κοινωνία και είναι κρίμα να καταντά υποσημείωση.

Είμαι πολύ λίγο καιρό σε αυτή την παρέα. Γενικά δε συμμετέχω σε φόρουμ, αλλά ούτε καν έχω προφίλ σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ώστε να έχω συνηθίσει τη λειτουργία τους οπότε ζητώ συγνώμη αν θίγω το φόρουμ ή κάποιον προσωπικά και εννοείται ότι σε αυτή τη περίπτωση, ας με ενημερώσει κάποιος, έστω και με π.μ. και θα διαγράψω άμεσα τη δημοσίευση.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σ
Με κάθε σεβασμό στους διαχειριστές, αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους που δυστυχώς δεν έχω γνωρίσει από κοντά, νομίζω, δεδομένου ότι, κατά την άποψή μου, το βίντεο και η μετέπειτα συζήτηση είναι άσχετη με το θέμα, αλλά και πιστεύω κακή παρένθεση για το κλίμα και το επίπεδο που εγώ έχω βιώσει μέχρι τώρα εδώ μέσα, ίσως θα ήταν καλό να μεταφερθούν σε άλλο θέμα, όπως το "συμβαίνει τώρα..." ή αλλού.

Νομίζω ότι το θέμα, όπως περιγράφεται στον τίτλο του, είναι είναι πολύ σοβαρό, αγγίζει ή πρέπει να αγγίζει όλη την κοινωνία και είναι κρίμα να καταντά υποσημείωση.

Είμαι πολύ λίγο καιρό σε αυτή την παρέα. Γενικά δε συμμετέχω σε φόρουμ, αλλά ούτε καν έχω προφίλ σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ώστε να έχω συνηθίσει τη λειτουργία τους οπότε ζητώ συγνώμη αν θίγω το φόρουμ ή κάποιον προσωπικά και εννοείται ότι σε αυτή τη περίπτωση, ας με ενημερώσει κάποιος, έστω και με π.μ. και θα διαγράψω άμεσα τη δημοσίευση.
Στην Άμφισσα είσαι;
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Καλημέρα και από δω σύντροχοι.
Κατ' αρχάς θα εκφράσω την οδύνη μου τόσο για το 23χρονο παλικάρι όσο και για τους γονείς του που πλέον χαρακτηρίζονται ζωντανοί - νεκροί όπως τόσοι άλλοι αντίστοιχοι.

Προσωπικά θα πω μόνο κάτι χρήσιμο για όσους ζούμε στη χαβούζα της μεγαλούπολης μην τυχόν και γλυτώσει κάποιος εξ υμών και με δεδομένο ότι κινούμαι συχνά πυκνά στο κέντρο.

Στο συγκεκριμένο σημείο είναι μια έξοδος του περιβάλλοντος χώρου της Βουλής μιας και υπάρχει και άλλη στο Μνημείο του Αγνώστου Στρτη υπογείου χώρου σταθμεύσεως.

Όταν λοιπόν πρόκειται να βγει αυτοκίνητο από εκεί, πάντα βγαίνει Αστυνομικό όργανο με ενδείξεις τροχονόμου και ακαριαία σχεδόν κόβει την κυκλοφορία για να βγει το όχημα από την Βουλή ασχέτως αν οι άλλοι έχουμε πράσινα τα φανάρια.
Θέλει μεγάλη προσοχή το σημείο και μικρή ταχύτητα ούτως ώστε να προλάβουμε να αντιδράσουμε.

Αυτό μόνο και τίποτα άλλο από μένα.
Εδώ κ χρόνια, πάντα όταν περνάω από αυτή την περιοχή, αποφεύγω τη δεξιά κ μεσαία λωρίδα.
Έχω δεί μπροστά μου φάσεις, παρολίγο ατυχήματα.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Αττική οδό, είμαι με το hyundai στα 160 - 170 (απίστευτο ε;) και σκάει από πίσω μου υπουργικό προφανώς με συνοδεία 2 αυτοκίνητα μπρος πίσω και γέμισε ο καθρέφτης μου με φαρους, σειρήνες, χειρονομίες και μπινελίκια...
Τους ψηφίζουμε για να μας πηδανε, φανταστικό έτσι;
Η αδερφή μου πρίν χρόνια είχε μετατεθεί σε υπουργείο.
Φεύγουν μια μέρα με τον γ.γ, τον οδηγό κ έναν αστυνομικό για ένα ταξίδι στην Τρίπολη.
Το αμάξι ήταν ένα μεγάλο γερμανικό SUV.
Έφτασαν σε 1 ώρα κ 15'.
Δεν σταματούσαν πουθενά, ούτε σε διόδια, στη μεσαία λωρίδα κορνάριζαν διαρκώς, αναβόσβημα φώτων κλπ.
Η αδερφή μου έκτοτε, αρνήθηκε να πάει οποιοιδήποτε ταξίδι με αυτοκίνητο με δαύτους.
 
N

notakos600

Guest
Η αδερφή μου πρίν χρόνια είχε μετατεθεί σε υπουργείο.
Φεύγουν μια μέρα με τον γ.γ, τον οδηγό κ έναν αστυνομικό για ένα ταξίδι στην Τρίπολη.
Το αμάξι ήταν ένα μεγάλο γερμανικό SUV.
Έφτασαν σε 1 ώρα κ 15'.
Δεν σταματούσαν πουθενά, ούτε σε διόδια, στη μεσαία λωρίδα κορνάριζαν διαρκώς, αναβόσβημα φώτων κλπ.
Η αδερφή μου έκτοτε, αρνήθηκε να πάει οποιοιδήποτε ταξίδι με αυτοκίνητο με δαύτους.
Πλήρης ασυδοσία...
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αττική οδό, είμαι με το hyundai στα 160 - 170 (απίστευτο ε;) και σκάει από πίσω μου υπουργικό προφανώς με συνοδεία 2 αυτοκίνητα μπρος πίσω και γέμισε ο καθρέφτης μου με φαρους, σειρήνες, χειρονομίες και μπινελίκια...
Τους ψηφίζουμε για να μας πηδανε, φανταστικό έτσι;
το ίδιο σε εθνική οδό.Με περνάνε 2 οχήματα (περιπολικό ως συνοδεία επίσημου αυτοκίνητου μπροστά του ). Oταν πήγα να τους προσπεράσω πιo κάτω το πστρκι που οδηγουσε το αστυνομικό έβγαινε στο αριστερό ρεύμα να μήν τους περάσω.1,2,3, κάθε φορά απέφευγα τη σύγκρουση στο τσακ....
Τους δώσαμε μια στολή και δρουνε σα συμμορία Ηells angels!
 
Τελευταία επεξεργασία:

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.024
Όνομα
George
Κυριοι μερικες φορες δεν μπορω να σας καταλαβω.Βλεπω να γραφονται *****ιες,θελω να πω την αποψη μου,αλλα δυστυχως δεν βρισκω τα λογια.

Βαζεται απο το παραθυρο θεμετα που εχουμει πει απο την αρχη οτι δεν θελουμε ουτε να τα βλεπουμε.Δεν ξερω τι να πω.
Για Καντο πιο λιανα ρε σοφε γεροντα αυτό, διότι έχω γράψει κ εγώ σχόλιο κ θα θελα να ξέρω αν αυτό ανήκει στις *****ές η όχι..
Προσωπικά με προσβάλει μια τέτοια έκφραση κ θα θελα να την διατυπώσεις διαφορετικά...
Αν πάλι εσείς οι αρμόδιοι βλέπεται ότι ξεφεύγει κάτι τότε κόψτε ότι κρίνετε βλαμμένο.
Από την άλλη η κουβέντα εύκολα μπορεί να ξεφύγει (σκόπιμα) από μέλη που επιλεκτικά συμμετέχουν μόνο σε ανάλογα θέματα...
Ξαναλέω όμως ότι προσωπικά θέλω κ απαιτώ να αλλάξεις την λέξη στο σχόλιο σου.
Ευχαριστω
 
Top Bottom