ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Μη στανοχωριέσαι για αυτά, θα βάλουμε σε τρίποδα την κάμερα και θα τραβάμε φωτό με τηλεχειριστήριο.
Η πλακέτα τι θα γράφει ? Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Απονέμεται στον σιδεροκ@λο (όνομα/επώνυμο) δια την χιλιαδοχιλιομετρική παραμονή επάνω στη σέλα του σκουτεροειδους οχήματος!!!!
Tooth ToothToothTooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εχει πολυ πλακα οταν παιρνω το ινοβα του αδερφου μου, και ξεχνιέμαι ότι έχει λάστιχα και φρένα ποδηλάτου, στα πρώτα φρεναρίσματα, είναι καλό στρες για την καρδιά και το κυκλοφορικό, αναζωογονείσαι Tooth
Το έχουν αυτό τα ρδέλα! Tooth

Εγώ επίσης έχω διαπιστώσει πως με το παπί είμαι ΑΟΡΑΤΟΣ!
Μέσα στην πόλη ψιλοπαλεύεται επειδή οι ταχύτητες όλων των οχημάτων είναι μικρές, αλλά όταν έχω δρομολόγιο στα πέριξ που βγαίνω επαρχιακή οδό χέζομαι πάνω μου!
Πριν μια βδομάδα παραλίγο να έχω σοβαρό ατύχημα και με έσωσε μόνο το ένστικτο μου να τσεκάρω καθρέφτες νωρίτερα.
Πηγαίνω σε επαρχιακή οδό σε περιοχή με βιομηχανικές και βιοτεχνικές μονάδες να παραδώσω προϊόν.
Ευθεία ο δρόμος, η μονάδα στο αριστερό μου χέρι, πηγαίνω ήδη με 60 χλμ σε δρόμο που έχει όριο τα πενήντα. Βγάζω αριστερό φλας ξεκινάω να κόβω ταχύτητα και ξεκινάω να πιάνω σιγά προς την μέση του οδοστρώματος.... και πως με πιάνει και κοιτάω καθρέφτη πριν φτάσω σε θέση και βλέπω αυτοκίνητο να έρχεται με τις μπάντες, υπολογίζω κάπου με 150χλμ/ώρα, ούτε φλας, ούτε τίποτα και έχει ήδη βγει στο αριστερό ρεύμα να με προσπεράσει.

Ήχος και φως θα γινόμασταν!:eek: mountza 2

Τώρα καταλαβαίνω για ποιον λόγο οι ντελιβεράδες με τα 125άρια βγάζουν φλας και παράλληλα δείχνουν και με το χέρι που θα στρίψουν.
Τα φλασάκια δεν τα βλέπουν οι γιωταχήδες με τίποτα σε ηλιοφάνεια!
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Απονέμεται στον σιδεροκ@κολο (όνομα/επώνυμο) δια την χιλιαδοχιλιομετρική παραμονή επάνω στη σέλα του σκουτεροειδους οχήματος!!!!
Tooth ToothToothTooth
Α χα χα χα χα Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Ρε τι μας πιάνει όταν δεν πάμε βόλτα....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το έχουν αυτό τα ρδέλα! Tooth

Εγώ επίσης έχω διαπιστώσει πως με το παπί είμαι ΑΟΡΑΤΟΣ!
Μέσα στην πόλη ψιλοπαλεύεται επειδή οι ταχύτητες όλων των οχημάτων είναι μικρές, αλλά όταν έχω δρομολόγιο στα πέριξ που βγαίνω επαρχιακή οδό χέζομαι πάνω μου!
Πριν μια βδομάδα παραλίγο να έχω σοβαρό ατύχημα και με έσωσε μόνο το ένστικτο μου να τσεκάρω καθρέφτες νωρίτερα.
Πηγαίνω σε επαρχιακή οδό σε περιοχή με βιομηχανικές και βιοτεχνικές μονάδες να παραδώσω προϊόν.
Ευθεία ο δρόμος, η μονάδα στο αριστερό μου χέρι, πηγαίνω ήδη με 60 χλμ σε δρόμο που έχει όριο τα πενήντα. Βγάζω αριστερό φλας ξεκινάω να κόβω ταχύτητα και ξεκινάω να πιάνω σιγά προς την μέση του οδοστρώματος.... και πως με πιάνει και κοιτάω καθρέφτη πριν φτάσω σε θέση και βλέπω αυτοκίνητο να έρχεται με τις μπάντες, υπολογίζω κάπου με 150χλμ/ώρα, ούτε φλας, ούτε τίποτα και έχει ήδη βγει στο αριστερό ρεύμα να με προσπεράσει.

Ήχος και φως θα γινόμασταν!:eek: mountza 2

Τώρα καταλαβαίνω για ποιον λόγο οι ντελιβεράδες με τα 125άρια βγάζουν φλας και παράλληλα δείχνουν και με το χέρι που θα στρίψουν.
Τα φλασάκια δεν τα βλέπουν οι γιωταχήδες με τίποτα σε ηλιοφάνεια!
Ρε Αποστόλη...πιάστηκε το στομάχι μου......:eek:
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ρε Αποστόλη...πιάστηκε το στομάχι μου......:eek:
Εμένα είχε πάει το σκατό στην κάλτσα!
Έχω αρχίσει και αποφεύγω τα εκτός πόλης με το παπί και ας είναι μονο 10-15χλμ. Απο την μια οι ανεγκέφαλοι με τα ΙΧ και τα τρακτέρ που βγαίνουν απο τα χωράφια. Απο την άλλη αγέλες σκύλων στις παρυφές των εξόδων των πόλεων που πηγαίνουν οι φιλόζωοι και τα ταΐζουν και εκείνα στον ελεύθερο χρόνο τους κυνηγάνε μηχανάκια...η κατάσταση έχει ξεφύγει!

Με το μεγάλο με βλέπουν πάντα πάντως. Ευτυχώς!

Υ.Γ Η οδήγηση στους επαρχιακούς έχει γίνει ρουλέτα πλέον
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Εμένα είχε πάει το σκατό στην κάλτσα!
Έχω αρχίσει και αποφεύγω τα εκτός πόλης με το παπί και ας είναι μονο 10-15χλμ. Απο την μια οι ανεγκέφαλοι με τα ΙΧ και τα τρακτέρ που βγαίνουν απο τα χωράφια. Απο την άλλη αγέλες σκύλων στις παρυφές των εξόδων των πόλεων που πηγαίνουν οι φιλόζωοι και τα ταΐζουν και εκείνα στον ελεύθερο χρόνο τους κυνηγάνε μηχανάκια...η κατάσταση έχει ξεφύγει!

Με το μεγάλο με βλέπουν πάντα πάντως. Ευτυχώς!

Υ.Γ Η οδήγηση στους επαρχιακούς έχει γίνει ρουλέτα πλέον
Αποστόλη άσε τα να μην πω τι και παίρνε το Κάπο, άστο τώρα εκεί το παπί, δεν λέει ρε φίλε.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ναι ρε γιατί να μην πάει χώμα το ρτ;
Ψηλός είναι ο αντρικος
Το θεμα ειναι άμα πέσει πως το σηκωνεις
Ε είμασταν δύο, βάρτου, ρίχτου, ξαναβάρτου κάτι θα κάναμε...αν δεν κουτρουβαλούσε μέχρι το ρέμα νά' πεφτε μέσα να γλύτωνε από δαύτο! Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ε είμασταν δύο, βάρτου, ρίχτου, ξαναβάρτου κάτι θα κάναμε...αν δεν κουτρουβαλούσε μέχρι το ρέμα νά' πεφτε μέσα να γλύτωνε από δαύτο! Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Τώρα που παλιωσε θα το χώσει και στα ποτάμια... Όσο είναι καινούριο...σκεφτεσαι.... Τα φερινγκ.

Δε μας είπες όμως.. Τι σκέφτεται να πάρει.. Ο ψηλεας.. Τελικά είναι για σκραπ το ρτ;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το έχουν αυτό τα ρδέλα! Tooth

Εγώ επίσης έχω διαπιστώσει πως με το παπί είμαι ΑΟΡΑΤΟΣ!
Μέσα στην πόλη ψιλοπαλεύεται επειδή οι ταχύτητες όλων των οχημάτων είναι μικρές, αλλά όταν έχω δρομολόγιο στα πέριξ που βγαίνω επαρχιακή οδό χέζομαι πάνω μου!
Πριν μια βδομάδα παραλίγο να έχω σοβαρό ατύχημα και με έσωσε μόνο το ένστικτο μου να τσεκάρω καθρέφτες νωρίτερα.
Πηγαίνω σε επαρχιακή οδό σε περιοχή με βιομηχανικές και βιοτεχνικές μονάδες να παραδώσω προϊόν.
Ευθεία ο δρόμος, η μονάδα στο αριστερό μου χέρι, πηγαίνω ήδη με 60 χλμ σε δρόμο που έχει όριο τα πενήντα. Βγάζω αριστερό φλας ξεκινάω να κόβω ταχύτητα και ξεκινάω να πιάνω σιγά προς την μέση του οδοστρώματος.... και πως με πιάνει και κοιτάω καθρέφτη πριν φτάσω σε θέση και βλέπω αυτοκίνητο να έρχεται με τις μπάντες, υπολογίζω κάπου με 150χλμ/ώρα, ούτε φλας, ούτε τίποτα και έχει ήδη βγει στο αριστερό ρεύμα να με προσπεράσει.

Ήχος και φως θα γινόμασταν!:eek: mountza 2

Τώρα καταλαβαίνω για ποιον λόγο οι ντελιβεράδες με τα 125άρια βγάζουν φλας και παράλληλα δείχνουν και με το χέρι που θα στρίψουν.
Τα φλασάκια δεν τα βλέπουν οι γιωταχήδες με τίποτα σε ηλιοφάνεια!
Και γω βγάζω συχνά αριστερό χέρι.. Αν δε βγάλω πάντα γυρίζω κεφάλι και κοιτάω πίσω, όχι τόσο για να δω, αλλά για να με δουν ότι αφού κοιτάω πίσω..... Κάτι έχω στο μυαλό μου.. Αχαχχα
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τώρα που παλιωσε θα το χώσει και στα ποτάμια... Όσο είναι καινούριο...σκεφτεσαι.... Τα φερινγκ.

Δε μας είπες όμως.. Τι σκέφτεται να πάρει.. Ο ψηλεας.. Τελικά είναι για σκραπ το ρτ;;;;
Όχι ρε συ, πλάκα κάνω ως συνήθως.
Εντάξει είναι γέρικο αλλά μια χαρά πήγε και ήρθε απλά είναι κατανοητό ότι δεν είναι για τέτοιους δρόμους αυτού του τύπου τα μηχανάκια αλλά από την άλλη βλέπουμε πως ακόμα και με ασφάλτινα λάστιχα ακόμα και με ακατάλληλο μηχανάκι πας αν θέλεις με προσοχή παντού.

Τα πράγματα δεν φαίνονται εν τω μεταξύ όπως ήταν στην πραγματικότητα, φαίνονται βατά αλλά καμία σχέση.
Πολύ δύσκολη βατότητα λόγο τεράστιας κατωφέρειας σε συνδυασμό με χοντρό χαλίκι που με τα πόδια να πηγαίναμε είχαμε σίγουρη τη σαβούρδα. Παρόλα αυτά όμως μια χαρά όλα και να σου πω και κάτι? Αν δεν έχεις τέτοια τι θα θυμάσαι μετά? Αυτά είναι το αλατοπίπερο μιας βόλτας ! Είχε και άλλα βέβαια τούτη η βόλτα αλλά αυτή η κατάβαση ήταν το ποιο ενδιαφέρον !
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Όχι ρε συ, πλάκα κάνω ως συνήθως.
Εντάξει είναι γέρικο αλλά μια χαρά πήγε και ήρθε απλά είναι κατανοητό ότι δεν είναι για τέτοιους δρόμους αυτού του τύπου τα μηχανάκια αλλά από την άλλη βλέπουμε πως ακόμα και με ασφάλτινα λάστιχα ακόμα και με ακατάλληλο μηχανάκι πας αν θέλεις με προσοχή παντού.

Τα πράγματα δεν φαίνονται εν τω μεταξύ όπως ήταν στην πραγματικότητα, φαίνονται βατά αλλά καμία σχέση.
Πολύ δύσκολη βατότητα λόγο τεράστιας κατωφέρειας σε συνδυασμό με χοντρό χαλίκι που με τα πόδια να πηγαίναμε είχαμε σίγουρη τη σαβούρδα. Παρόλα αυτά όμως μια χαρά όλα και να σου πω και κάτι? Αν δεν έχεις τέτοια τι θα θυμάσαι μετά? Αυτά είναι το αλατοπίπερο μιας βόλτας ! Είχε και άλλα βέβαια τούτη η βόλτα αλλά αυτή η κατάβαση ήταν το ποιο ενδιαφέρον !
Φιλε αυτά είναι σκηνικά θρίλερ..
Έχω σαβουρδιαστει με την αφρικα σε τέτοια σημεία..
Βαρύ μηχανάκι +σαθρη κατηφορα = καφέ βρακάκι αχααχα
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Φιλε αυτά είναι σκηνικά θρίλερ..
Έχω σαβουρδιαστει με την αφρικα σε τέτοια σημεία..
Βαρύ μηχανάκι +σαθρη κατηφορα = καφέ βρακάκι αχααχα
Λίιιγο παραπάνω ταχύτητα νάχεις άντε γειά ! Tooth Tooth Tooth
Πάντως από ότι είδαμε τα τεχνικά ήταν έτοιμα και δεν ξέρω πότε αλλά δεν θα αργήσει να γίνει άσφαλτος και κει.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αποστόλη άσε τα να μην πω τι και παίρνε το Κάπο, άστο τώρα εκεί το παπί, δεν λέει ρε φίλε.
Δεν γίνεται ρε συ. Θα πρέπει να πηγαίνω απο το σπίτι στην δουλειά με το Capo, πράγμα που είναι άβολο/άκυρο/ασύμφορο
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Δεν γίνεται ρε συ. Θα πρέπει να πηγαίνω απο το σπίτι στην δουλειά με το Capo, πράγμα που είναι άβολο/άκυρο/ασύμφορο
Να πηγαίνεις με το παπί μέχρι σπίτι να φορτώνεις Κάπο και να πηγαίνεις παραέξω, για την ασφάλεια λίγος κόπος παραπάνω δεν πειράζει.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.159
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Όχι ρε συ, πλάκα κάνω ως συνήθως.
Εντάξει είναι γέρικο αλλά μια χαρά πήγε και ήρθε απλά είναι κατανοητό ότι δεν είναι για τέτοιους δρόμους αυτού του τύπου τα μηχανάκια αλλά από την άλλη βλέπουμε πως ακόμα και με ασφάλτινα λάστιχα ακόμα και με ακατάλληλο μηχανάκι πας αν θέλεις με προσοχή παντού.

Τα πράγματα δεν φαίνονται εν τω μεταξύ όπως ήταν στην πραγματικότητα, φαίνονται βατά αλλά καμία σχέση.
Πολύ δύσκολη βατότητα λόγο τεράστιας κατωφέρειας σε συνδυασμό με χοντρό χαλίκι που με τα πόδια να πηγαίναμε είχαμε σίγουρη τη σαβούρδα. Παρόλα αυτά όμως μια χαρά όλα και να σου πω και κάτι? Αν δεν έχεις τέτοια τι θα θυμάσαι μετά? Αυτά είναι το αλατοπίπερο μιας βόλτας ! Είχε και άλλα βέβαια τούτη η βόλτα αλλά αυτή η κατάβαση ήταν το ποιο ενδιαφέρον !

Φιλε αυτά είναι σκηνικά θρίλερ..
Έχω σαβουρδιαστει με την αφρικα σε τέτοια σημεία..
Βαρύ μηχανάκι +σαθρη κατηφορα = καφέ βρακάκι αχααχα

Πότε θα πάμε για μαθήματα χωμάτινης οδήγησης; Τελευταίο μηχανακι που το περάσα τέτοιο σχολείο και περάσε 20 χλμ χωματοδρομο και περασε και δυο ποτάμια ήταν ενα CBR XX
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν γίνεται ρε συ. Θα πρέπει να πηγαίνω απο το σπίτι στην δουλειά με το Capo, πράγμα που είναι άβολο/άκυρο/ασύμφορο
θα σου δωσω το ρτ για μια βδομαδα να πηγαινεις σπιτι δουλεια σουπερ μαρκετ.
Μετα θα καβαλησεις το καπο και θα πεις....ααααχ τι ωραια Rolling Rolling
 
Top Bottom