ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΚΑΡΑΖΟΠΟΡΤΑΣ

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Συνεννόηση….

Παντως με το tag δεν χρειάζεται να κατέβεις από την μοτο!
Μπορει να μπει κάπου που να βολεύει…

ΜαολαεγωΠΧΙΑ!;!;!;
Ρε συ Γιάννη το tag reader πρεπει να το βάλω σε εναν τοιχο. πάνω και σε έναν τοίχο κάτω (δυο σήμεια) αρα θα πρέπει να πηγαινω με την μηχανή κοντά στο tag reader να βγάζω το tag reader από την τσέπη να το πλησιαζω στο tag reader να ανοιγει η γκαραζοπορτα...Ε βγαζω το τηλεκοντρολ
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Ρε συ Γιάννη το tag reader πρεπει να το βάλω σε εναν τοιχο. πάνω και σε έναν τοίχο κάτω (δυο σήμεια) αρα θα πρέπει να πηγαινω με την μηχανή κοντά στο tag reader να βγάζω το tag reader από την τσέπη να το πλησιαζω στο tag reader να ανοιγει η γκαραζοπορτα...Ε βγαζω το τηλεκοντρολ
Το tag μπορεί να είναι και στο μανίκι από το μπουφάν σου μιας και απ’ότι έχω καταλάβει δεν καβαλάς χωρίς μπουφάν.

Αλλά όπως βλέπω θέλεις κάτι που να είναι με μπουτόν.
Θεωρώ ότι πρέπει να προσέξεις το μπουτόν με led να είναι αδιάβροχο γιατί θα είναι μόνιμα εκτεθειμένο.

Αν χρειαστείς βοήθεια με κολλήσεις κλπ. μπορώ να βοηθήσω…
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Το tag μπορεί να είναι και στο μανίκι από το μπουφάν σου μιας και απ’ότι έχω καταλάβει δεν καβαλάς χωρίς μπουφάν.

Αλλά όπως βλέπω θέλεις κάτι που να είναι με μπουτόν.
Θεωρώ ότι πρέπει να προσέξεις το μπουτόν με led να είναι αδιάβροχο γιατί θα είναι μόνιμα εκτεθειμένο.

Αν χρειαστείς βοήθεια με κολλήσεις κλπ. μπορώ να βοηθήσω…
Αυτο ακριβώς. Εκτός από το link που έβαλα θα πάω και στον Τριδήμα με τα ναυτιλιακά που έχουν διακόπτες αδιάβροχους μηπως βρω κατι ομορφότερο
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Αν χρειαστείς βοήθεια με κολλήσεις κλπ. μπορώ να βοηθήσω…
Κερνάω καφέ και μουσική στο γκαράζ....εγω θα βλέπω...εσυ θα κολλας γιατί είμαι άγαρμπος (έχω κολλητηρια αλλά φέρε αν έχεις κάποιο με λεπτη μυτή λόγω διαστάσεων πλακέτας)
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Αυτο ακριβώς. Εκτός από το link που έβαλα θα πάω και στον Τριδήμα με τα ναυτιλιακά που έχουν διακόπτες αδιάβροχους μηπως βρω κατι ομορφότερο

Δες και αυτά ΕΔΩ.

Καλή λύση θεωρώ και ΑΥΤΗ με ταινία διπλής όψεως που μπορεί να κολλήσει και στην χούφτα οπότε δεν θα χρειάζεται να παίρνεις το χέρι σου από την μανέτα.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Κερνάω καφέ και μουσική στο γκαράζ....εγω θα βλέπω...εσυ θα κολλας γιατί είμαι άγαρμπος (έχω κολλητηρια αλλά φέρε αν έχεις κάποιο με λεπτη μυτή λόγω διαστάσεων πλακέτας)
Στείλε φωτό από το τηλεκοντρόλ και από τα κολλητήρια σου.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δες και αυτά ΕΔΩ.

Καλή λύση θεωρώ και ΑΥΤΗ με ταινία διπλής όψεως που μπορεί να κολλήσει και στην χούφτα οπότε δεν θα χρειάζεται να παίρνεις το χέρι σου από την μανέτα.
Τα περισσότερα είναι On OFF ενώ εγώ θέλω PUSH ON...
Στείλε φωτό από το τηλεκοντρόλ και από τα κολλητήρια σου.
Δεν τις σηκώνει τις φωτο το forum funny θα σου τα στείλω στο messenger
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δεν χρειάζεται να φτιάξω τίποτα!

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν χρειάζεται να φτιάξω τίποτα!

A μωρή φουτάνα Πενφέ και αυτό τόχεις;
Το ήξερα, απλά σε δοκίμαζα να δώ αν θα το βρείς... Tooth Tooth Tooth
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Δεν χρειάζεται να φτιάξω τίποτα!
Τον νου σου γιατί υπάρχει πιθανότητα να μην ταιριάζει η κωδικοποίηση του δικού σου τηλεχειριστηρίου!

Βέβαια το πολύ πολύ να κρατήσεις την καλωδίωση και το κουτί και να βάλεις το δικό σου τηλεκοντρόλ μέσα.
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Δεν χρειάζεται να φτιάξω τίποτα!

Τον νου σου γιατί υπάρχει πιθανότητα να μην ταιριάζει η κωδικοποίηση του δικού σου τηλεχειριστηρίου!

Βέβαια το πολύ πολύ να κρατήσεις την καλωδίωση και το κουτί και να βάλεις το δικό σου τηλεκοντρόλ μέσα.
Επειδή είναι πανάκριβο πρώτα αυτό κοίταξα. Είμαι στα συμβατα
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σοφιανέ εγώ θα σου πρότεινα εφ' όσον έχεις χειριστήρια πρόσθετα και αφού υπάρχουν να προμηθευτείς και άλλο αν χρειαστεί, να το αδιαβροχοποιήσεις έστω με μια σακούλα (υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη που ανοιγοκλείνουν) και να κολλήσεις στο μηχανάκι ένα σκρατς (το σκληρό) και στο σακουλάκι το *****ό.

Έτσι θα το βάζεις - βγάζεις κατά το δοκούν όποτε θέλεις χωρίς καμία άλλη κατασκευή.

Αν υπάρχει δυνατότητα η πλακέτα του κοντρόλ να μπει και σε κάποιο αδιάβροχο περίβλημα θα ήταν το ιδανικό.
ΕΔΩ αδιάβροχο χειριστήριο.
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Εγώ το πατάω πάνω από την τσέπη του παντελονιού , και με τα γάντια, μετά από μερικές προσπάθειες το πετυχαίνω, αν περνάει καμία εκείνη την στιγμή με κοιτάει περίεργα, θα νομίζει οτι χαϊδεύομαι Rolling
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Υπάρχει λύση, απείρως πιο οικονομική.
Φτάνοντας στο σπίτι κορνάρω στη γυναίκα μου και μου ανοίγει με το δικό της τηλεκοντρόλ.
Το είδα και πήγα και το είπα στην γυναίκα μου… Σας παρακαλώ ελάτε κάποιος να την απασχολήσει να βγω κάτω από το κρεβάτι. Είμαι ήδη 3 ώρες κρυμμένος εκεί κάτω.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.170
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Το είδα και πήγα και το είπα στην γυναίκα μου… Σας παρακαλώ ελάτε κάποιος να την απασχολήσει να βγω κάτω από το κρεβάτι. Είμαι ήδη 3 ώρες κρυμμένος εκεί κάτω.
Για να δεις τι φίλος είμαι...


Θα ερχόμουν αλλά δεν θα έρθω....
Μόλις το πα στην βασουλα...είμαι κλειδωμένος κάτι ώρες στην τουαλέτα...(Αγρινιώτικη αλληλεγγύη ...)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom