Συνεργειο - Απατη - Κλοπη (Πάτρα)

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Δεν μας έγραψε εξελίξεις το παιδί, μη τον σκότωσε κι όλας ο επαγγελματίας μας.... Ελπίζω να μην πήγε μόνος του στο συνεργείο....

Φταίμε και εμείς λίγο για τέτοια πράγματα, δεν κάνουμε έρευνα αγοράς για τίποτα, δε το ψάχνουμε λίγο, σα μπούφοι πάμε όπου μας στείλει ο πρώτος γνωστος.... Προς Θεού όχι ότι έγινε έτσι τώρα, γενικά μιλάω. Και εγώ έτσι μπούφος είμαι...


Εγώ πήγα σε φανοποιο που μου συνέστησε φίλος καλός από την Καλαμάτα, λέω μένει χρόνια ο φίλος στην Καλαμάτα θα ξέρει, δε ρώτησα και αλλού... Δε μπορούσε να με κοροϊδέψει βέβαια λόγω εμπειρίας, αλλά καθυστέρησε καμιά βδομάδα, χαρακτηριστικά και με πολύ απροθυμία, πήγαινα κάθε μέρα και τους είχα σπάσει τα νεύρα, τελικά αποδείχθηκε ότι η φανοποιια ήταν κάλυψη οι ιδιοκτήτες του εν λόγω φανοποιιου συνελήφθησαν με την κατηγορία της παραποίησης αριθμών πλαισίου και πώλησης κλεμμένων οχημάτων....

Sent from my A80Pro using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.096
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Θα γράψω εδώ μια εξαπάτηση που μου έκανε ένας φαναρτζής κάποτε.
Γνωστός γνωστού μου έδωσε το τηλέφωνο του κ μου έκανε σούπερ τιμή για καινούργιο προφυλακτήρα κ βάψιμο.
Αφού παρέλαβα το αυτοκίνητο , μετά από κάνα τρίμηνο άρχισε ξαφνικά να ξεφλουδίζει ο προφυλακτήρας χωρίς να έχω χτυπήσει κάπου.
Ο φαναρτζής μου πουλούσε τρελίτσα, πώς εγώ έφταιγα κλπ.
Τελικά έμαθα την αλήθεια, από άλλον, συνάδελφο του.
Ο πρώτος φαναρτζής δεν είχε βάλει στερεωτικο στην μπογιά κ άρχισε να φεύγει.
Οπότε.... προσοχή σε τέτοια θέματα.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.530
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δεν μας έγραψε εξελίξεις το παιδί, μη τον σκότωσε κι όλας ο επαγγελματίας μας.... Ελπίζω να μην πήγε μόνος του στο συνεργείο....

Φταίμε και εμείς λίγο για τέτοια πράγματα, δεν κάνουμε έρευνα αγοράς για τίποτα, δε το ψάχνουμε λίγο, σα μπούφοι πάμε όπου μας στείλει ο πρώτος γνωστος.... Προς Θεού όχι ότι έγινε έτσι τώρα, γενικά μιλάω. Και εγώ έτσι μπούφος είμαι...


Εγώ πήγα σε φανοποιο που μου συνέστησε φίλος καλός από την Καλαμάτα, λέω μένει χρόνια ο φίλος στην Καλαμάτα θα ξέρει, δε ρώτησα και αλλού... Δε μπορούσε να με κοροϊδέψει βέβαια λόγω εμπειρίας, αλλά καθυστέρησε καμιά βδομάδα, χαρακτηριστικά και με πολύ απροθυμία, πήγαινα κάθε μέρα και τους είχα σπάσει τα νεύρα, τελικά αποδείχθηκε ότι η φανοποιια ήταν κάλυψη οι ιδιοκτήτες του εν λόγω φανοποιιου συνελήφθησαν με την κατηγορία της παραποίησης αριθμών πλαισίου και πώλησης κλεμμένων οχημάτων....

Sent from my A80Pro using Tapatalk
Άντε να κάνουν κανένα ντου η αστυνομία όταν είσαι εκεί ως πελάτης και μετά να προσπαθείς να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
abcd

Υ.γ.Τωρα ειδα το τοπικ το συνεργειο δεν βλεπω..


Και καλά κάνουν και δεν άφησαν το όνομα του συνεργείου.
Όπως < βλέπεις> εσύ,έτσι μπορεί να < βλέπουν> και αυτοί.
Και μπορεί να είναι φταιχτες, αλλά και μια αγωγή κατά παντός υπευθύνου για δυσφήμιση την τσιμπάς στο αψε σβήσε.
 
Top Bottom