Συνεργειο - Απατη - Κλοπη (Πάτρα)

nikosmixalopoylos1

new member
Δημοσιεύσεις
28
Ηλικία
21
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
Honda Supra
Όνομα
Νίκος
Καλημέρα στην ομαδα, ειχα ενα πολυ σοβαρο τροχαιο πριν κατι μηνες και χρειαστηκε να παει το μηχανακι (Honda Supra 100) σε συνεργειο να το δει πραγματογνωμονας για να βγει μια τιμη για την αποζημιωση μαζι με την αποζημιωση για τις σωματικες μου κακωσεις, δεν ηθελα να το παω σε μαστορα παντα το μηχανακι μου το εφτιαχνα μονος μου γιατι ειχα παντα προβληματα στο τελος.

Αναγκαστικα το πηγα σε εναν μαστορα που ειχα ακουσει καλα λογια και για την δουλεια του αλλα και σαν ατομο (M....., Patra 262 22)
το πηγα με οδικη γιατι το μηχανακι ηταν σε αθλια κατασταση και δεν κουνιοταν, αφου πηγα το μηχανακι μου ειπε ο μαστορας οτι "ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΧΡΙΣΤΟ" του απαντησα δεν με νοιαζει τι θα βγει το μονο που θελω ειναι να ερθει ο πραγματογνωμονας να βγαλει μια τιμη και θα το παρω, δεν του αρεσε ετσι οπως τον ειδα και το αγνοησα.
αφου εκανε 1.5 μηνα να μου βγαλει προσφορα λεγοντας οτι την εχει στειλει την προσφορα και οτι ο πραγματογνωμονας μου λεει ψεματα μετα απο αρκετη πιεση εβγαλε προσφορα 850€ και το μηχανακι αχριστο.

Με παιρνει τηλ και μου λεει οτι το μηχανακι βγηκε αχριστο και θα παει για ανταλλακτικα (Να τονισω οτι το μηχανακι του ειχα ριξει 1.500€ σε ανταλλακτικα ολα καινουργια απο ψαλιδια μεχρι μπουκαλες μεχρι και καινουργιο μοτερ με 5.000 χλμ) του λεω με απλα λογια οτι το μηχανακι δεν θα παει για ανταλλακτικα και οτι το θελω, με λιγα λογια αρχισε ιστοριες τυπου δεν μπορεις να το κανεις μεταβιβαση αν θες να το κανεις διαγραφη θελει διαδικασιες και και και ... του ξανα λεω οτι θα περασω σε καποιες μερες να το παρω το μηχανακι.

Περνανε 20 μερες και με παιρνει μονος του τηλ λεγοντας μου οτι πρεπει να περασω οπωσδηποτε απο το μαγαζι γιατι εχει κατι να μου πει πολυ σοβαρο
πηγαινω την ιδια μερα γιατι λεω τι εγινε και θελει επειγοντως να παω απο κει,

Το μηχανακι μου λεει το κλεψανε ... του λεω τι λες ανθρωπε μου πως το κλεψανε; μου λεει μπηκαν στο μαγαζι στην αυλη (Η αυλη του εχει 2 μετρα φραχτη και ειναι απο πισω απο το μαγαζι και δεν υπαρχει τροπος να μπει ανρθωπος) και το πηρανε μαζι με κατι ανταλλακτικα το βραδυ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΗ ο συναγερμος ΧΩΡΙΣ να υπαρχει καποια παραβιαση (Σπασμενα τζαμια, παραβιασμενες κλειδαριες κτλπ), του λεω τι κανουμε γιαυτο τωρα;;;;;;
μου λεει λεξει προς λεξει (Δεν λεει να μπλεξουμε με αστυνομιες και να κανουμε χαρτια θα μας παρει καιρο και θα μπλεξουμε δεν το εχω δηλωση κλοπη) γιατι επρεπε να μου το πει μηπως βρουμε λυση και του λεω ποια ειναι η (Ευκολη λυση) και μου λεει πας το κανεις διαγραφη μου φερνεις το χαρτι οτι το διεγραψες και σου δινω καποια λεφτα για τα ανταλλακτικα.

Εγω δεν εχω προχωρησει την διαδικασια δεν εχω διαγραψει κανενα μηχανακι και σκεφτομαι να τον παω δικαστικος γιατι το μηχανακι μου το εκανε βιδες ο ιδιος και φανηκε απο την πρωτη στιγμη που το πηγα... πραγματικα ειχα δεθει με αυτο το μηχανακι γιατι το εφτιαξα απο το 0 με τον ιδρωτα μου και ενας (Μαστορας του κωλου) πηγε και μου το εκανε βιδες για τα ανταλλακτικα του επειδη ηταν ολα καινουργια.

Ποια ειναι η γνωμη σας τι να κανω;

ευχαριστω εκ των προτερων
 
Last edited by a moderator:

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.782
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πωωω....

Το μηχανάκι είτε όντως το έκανε βίδες, είτε το μετέφερε σε καμιά άλλη μάντρα/αυλή/γκαράζ, ότι έχει τέλος πάντων αυτός ο βλάκας.

Παίζει και να έχει ήδη πουλήσει κάποια από τα κομμάτια του, αλλιώς δεν νομίζω να σου έλεγε "έλα να σε δώσω κάποια €€ για τα ανταλλακτικά".

Πας αστυνομία ΕΠΙΤΟΠΟΥ για αρχή, τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα. Και δικαστικώς μπορείς να το πας το θέμα.

Ας απαντήσει όμως κάποιος πιο έμπειρος σε αυτά τα ζητήματα. Όσον αφορά τον "μάστορα"....το λιγότερο απαράδεκτος!
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Πήγαινε εκεί μαζί με ένα μάρτυρα και πες του να πάρεις το 100 να δηλώσεις την κλοπή. Να δεις τι θα κάνει. Αν σου πει δε με πειράζει φέρε εκεί την άμεση δράση και άσε να το χειριστεί ο αστυνομικός όταν θα έρθει.


Περίμενε να μας πούνε όμως και μια γνώμη και οι ένστολοι του φόρουμ.


Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.782
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ρε φίλε όμως, που τον βρήκες αυτόν τον άχρηστο;

Έχω ακούσει για μαστόρια και μαστόρια, αλλά αυτό όμως...τι φάση;
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Να το πάρω λίγο από το τέλος.
Σε ένα όχημα δεν μετράει στην αξία του το έχουμε βάλει σε αξεσουάρ ,η αλλά ανταλλακτικά σε περίπτωση τροχαίου.
Ο πραγματογνώμονας βλέπει, μοντέλο, έτος και < συμβουλεύεται> ( παλιότερα το auto/moto τρίτη) και πλέον το car.gr.
Βλέπει την μέση τιμή και κάνει προσφορά ( όταν πρόκειται για ολική).
Από εκεί και πέρα
Υπάρχουν περιπτώσεις μέσω πλαγιας οδού το τρακαρισμένο να μείνει να μείνει στα χέρια του ιδιοκτήτη και να εποφεληθει από την πώληση των ανταλλακτικών.
Συνήθως όμως ο ιδιοκτήτης κάνει την διαγραφή στο συγκοινωνιών ( η μέσω διεκπαιρεωτη) και ότι έχει απομείνει το παίρνουν συνεργεία που είναι αδειοδοτημένα για διάλυση/απόσυρση.
Μπορεί να μεταπωληθει αυτούσιο σε τρίτο για ανταλλακτικά, αλλά με υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι για κυκλοφορία.
Στο δια ταύτα.
Μπορεί κάποια από τα πράγματα να < γυάλισαν > στο συνεργείο,και να έκανε αυτή την κίνηση.
Όπως και να χει από την στιγμή που δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία, πρέπει να ενημερωθεί η αστυνομία για την κλοπή,ώστε με το χαρτί της κλοπής να κάνεις την διαγραφή..
Το ότι το συνεργείο δεν δήλωσε την κλοπή είναι πέρα για πέρα ύποπτο..
έπρεπε να έχεις ήδη πάει στην αστυνομία και να αναφέρεις ότι έχει γίνει ως τώρα.
Και ακόμα καλύτερα αν έχεις κανένα γνωστό σου δικηγόρο να συμβουλευτείς και αυτόν
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.392
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχουν κρυφτεί τα στοιχεία του συνεργείου για ευνόητους λόγους.
Όποιος ενδιαφέρεται μόνο με προσωπικό μήνυμα .
 

nikosmixalopoylos1

new member
Δημοσιεύσεις
28
Ηλικία
21
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
Honda Supra
Όνομα
Νίκος
Να το πάρω λίγο από το τέλος.
Σε ένα όχημα δεν μετράει στην αξία του το έχουμε βάλει σε αξεσουάρ ,η αλλά ανταλλακτικά σε περίπτωση τροχαίου.
Ο πραγματογνώμονας βλέπει, μοντέλο, έτος και < συμβουλεύεται> ( παλιότερα το auto/moto τρίτη) και πλέον το car.gr.
Βλέπει την μέση τιμή και κάνει προσφορά ( όταν πρόκειται για ολική).
Από εκεί και πέρα
Υπάρχουν περιπτώσεις μέσω πλαγιας οδού το τρακαρισμένο να μείνει να μείνει στα χέρια του ιδιοκτήτη και να εποφεληθει από την πώληση των ανταλλακτικών.
Συνήθως όμως ο ιδιοκτήτης κάνει την διαγραφή στο συγκοινωνιών ( η μέσω διεκπαιρεωτη) και ότι έχει απομείνει το παίρνουν συνεργεία που είναι αδειοδοτημένα για διάλυση/απόσυρση.
Μπορεί να μεταπωληθει αυτούσιο σε τρίτο για ανταλλακτικά, αλλά με υπεύθυνη δήλωση ότι δεν είναι για κυκλοφορία.
Στο δια ταύτα.
Μπορεί κάποια από τα πράγματα να < γυάλισαν > στο συνεργείο,και να έκανε αυτή την κίνηση.
Όπως και να χει από την στιγμή που δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία, πρέπει να ενημερωθεί η αστυνομία για την κλοπή,ώστε με το χαρτί της κλοπής να κάνεις την διαγραφή..
Το ότι το συνεργείο δεν δήλωσε την κλοπή είναι πέρα για πέρα ύποπτο..
έπρεπε να έχεις ήδη πάει στην αστυνομία και να αναφέρεις ότι έχει γίνει ως τώρα.
Και ακόμα καλύτερα αν έχεις κανένα γνωστό σου δικηγόρο να συμβουλευτείς και αυτόν
Σιγουρα κατι γυαλισε στο συνεργειο γιατι σε αυτο το μηχανακι τα ειχα αλλαξει ολα δεν ηταν τιποτα εργοστασιακο και γιαυτο πιστευω εκανε και αυτη την κινηση ... θα μιλησω με δικηγορο για να ξεκινησει η διαδικασια μηπως βγαλω ακρη. Ευχαριστω
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.392
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλημέρα στην ομαδα, ειχα ενα πολυ σοβαρο τροχαιο πριν κατι μηνες και χρειαστηκε να παει το μηχανακι (Honda Supra 100) σε συνεργειο να το δει πραγματογνωμονας για να βγει μια τιμη για την αποζημιωση μαζι με την αποζημιωση για τις σωματικες μου κακωσεις, δεν ηθελα να το παω σε μαστορα παντα το μηχανακι μου το εφτιαχνα μονος μου γιατι ειχα παντα προβληματα στο τελος.

Αναγκαστικα το πηγα σε εναν μαστορα που ειχα ακουσει καλα λογια και για την δουλεια του αλλα και σαν ατομο (M....., Patra 262 22)
το πηγα με οδικη γιατι το μηχανακι ηταν σε αθλια κατασταση και δεν κουνιοταν, αφου πηγα το μηχανακι μου ειπε ο μαστορας οτι "ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΧΡΙΣΤΟ" του απαντησα δεν με νοιαζει τι θα βγει το μονο που θελω ειναι να ερθει ο πραγματογνωμονας να βγαλει μια τιμη και θα το παρω, δεν του αρεσε ετσι οπως τον ειδα και το αγνοησα.
αφου εκανε 1.5 μηνα να μου βγαλει προσφορα λεγοντας οτι την εχει στειλει την προσφορα και οτι ο πραγματογνωμονας μου λεει ψεματα μετα απο αρκετη πιεση εβγαλε προσφορα 850€ και το μηχανακι αχριστο.

Με παιρνει τηλ και μου λεει οτι το μηχανακι βγηκε αχριστο και θα παει για ανταλλακτικα (Να τονισω οτι το μηχανακι του ειχα ριξει 1.500€ σε ανταλλακτικα ολα καινουργια απο ψαλιδια μεχρι μπουκαλες μεχρι και καινουργιο μοτερ με 5.000 χλμ) του λεω με απλα λογια οτι το μηχανακι δεν θα παει για ανταλλακτικα και οτι το θελω, με λιγα λογια αρχισε ιστοριες τυπου δεν μπορεις να το κανεις μεταβιβαση αν θες να το κανεις διαγραφη θελει διαδικασιες και και και ... του ξανα λεω οτι θα περασω σε καποιες μερες να το παρω το μηχανακι.

Περνανε 20 μερες και με παιρνει μονος του τηλ λεγοντας μου οτι πρεπει να περασω οπωσδηποτε απο το μαγαζι γιατι εχει κατι να μου πει πολυ σοβαρο
πηγαινω την ιδια μερα γιατι λεω τι εγινε και θελει επειγοντως να παω απο κει,

Το μηχανακι μου λεει το κλεψανε ... του λεω τι λες ανθρωπε μου πως το κλεψανε; μου λεει μπηκαν στο μαγαζι στην αυλη (Η αυλη του εχει 2 μετρα φραχτη και ειναι απο πισω απο το μαγαζι και δεν υπαρχει τροπος να μπει ανρθωπος) και το πηρανε μαζι με κατι ανταλλακτικα το βραδυ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΗ ο συναγερμος ΧΩΡΙΣ να υπαρχει καποια παραβιαση (Σπασμενα τζαμια, παραβιασμενες κλειδαριες κτλπ), του λεω τι κανουμε γιαυτο τωρα;;;;;;
μου λεει λεξει προς λεξει (Δεν λεει να μπλεξουμε με αστυνομιες και να κανουμε χαρτια θα μας παρει καιρο και θα μπλεξουμε δεν το εχω δηλωση κλοπη) γιατι επρεπε να μου το πει μηπως βρουμε λυση και του λεω ποια ειναι η (Ευκολη λυση) και μου λεει πας το κανεις διαγραφη μου φερνεις το χαρτι οτι το διεγραψες και σου δινω καποια λεφτα για τα ανταλλακτικα.

Εγω δεν εχω προχωρησει την διαδικασια δεν εχω διαγραψει κανενα μηχανακι και σκεφτομαι να τον παω δικαστικος γιατι το μηχανακι μου το εκανε βιδες ο ιδιος και φανηκε απο την πρωτη στιγμη που το πηγα... πραγματικα ειχα δεθει με αυτο το μηχανακι γιατι το εφτιαξα απο το 0 με τον ιδρωτα μου και ενας (Μαστορας του κωλου) πηγε και μου το εκανε βιδες για τα ανταλλακτικα του επειδη ηταν ολα καινουργια.

Ποια ειναι η γνωμη σας τι να κανω;

ευχαριστω εκ των προτερων
Νίκο οπωσδήποτε πρέπει να πας στην αστυνομία ,εκεί θα σε συμβουλεψουν μετά πως πρέπει να κινηθείς.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.392
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σιγουρα κατι γυαλισε στο συνεργειο γιατι σε αυτο το μηχανακι τα ειχα αλλαξει ολα δεν ηταν τιποτα εργοστασιακο και γιαυτο πιστευω εκανε και αυτη την κινηση ... θα μιλησω με δικηγορο για να ξεκινησει η διαδικασια μηπως βγαλω ακρη. Ευχαριστω
Αν θες ,μας κρατάς ενήμερους κι εμάς φυσικά.
 

nikosmixalopoylos1

new member
Δημοσιεύσεις
28
Ηλικία
21
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
Honda Supra
Όνομα
Νίκος
Νίκο οπωσδήποτε πρέπει να πας στην αστυνομία ,εκεί θα σε συμβουλεψουν μετά πως πρέπει να κινηθείς.
Θα μιλησω με δικηγορο να δω τι θα γινει γιατι αυτο ειναι ακραιο που εγινε και δεν θα επρεπε να υπαρχουν τετοιοι μαστροροι. Ευχαριστω θα ενημερωσω για οτι γινει!!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.392
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Θα μιλησω με δικηγορο να δω τι θα γινει γιατι αυτο ειναι ακραιο που εγινε και δεν θα επρεπε να υπαρχουν τετοιοι μαστροροι. Ευχαριστω θα ενημερωσω για οτι γινει!!!
Αν χρειαστεί ,
Έχεις και τον πραγματογνώμονα ως μάρτυρα
 

nikosmixalopoylos1

new member
Δημοσιεύσεις
28
Ηλικία
21
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
Honda Supra
Όνομα
Νίκος
Αν χρειαστεί ,
Έχεις και τον πραγματογνώμονα ως μάρτυρα
Η αληθεια ειναι πως ο πραγματογνωμονας δεν ηταν και πολυ συνεργασιμος ηταν μεγαλης ηλικιας και ηταν απο την ασφαλιστικη της γυναικας που με τρακαρε οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα θελει να με βοηθησει αν του πω να ερθει ως μαρτυρας, γιαυτο προτιμω να μην τον μπλεξω γιατι θα χασω τον χρονο μου.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.392
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Η αληθεια ειναι πως ο πραγματογνωμονας δεν ηταν και πολυ συνεργασιμος ηταν μεγαλης ηλικιας και ηταν απο την ασφαλιστικη της γυναικας που με τρακαρε οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα θελει να με βοηθησει αν του πω να ερθει ως μαρτυρας, γιαυτο προτιμω να μην τον μπλεξω γιατι θα χασω τον χρονον μου.
Θα βρεθεί η άκρη ,ξεκινα με έναν δικηγόρο και όλα θα πάρουν το δρόμο τους
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Η αληθεια ειναι πως ο πραγματογνωμονας δεν ηταν και πολυ συνεργασιμος ηταν μεγαλης ηλικιας και ηταν απο την ασφαλιστικη της γυναικας που με τρακαρε οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα θελει να με βοηθησει αν του πω να ερθει ως μαρτυρας, γιαυτο προτιμω να μην τον μπλεξω γιατι θα χασω τον χρονο μου.


Στην πραγματογνωμοσύνη όταν έχει να κάνει με υλικές ζημιές,κοιτάνε να κόψουν όλοι ( από την μεριά των φταιχτων κυρίως) κάτι με παλαιότητα
Κάτι με ιμιτασιον ανταλλακτικά,κάτι με οτιδήποτε.
Το έχω συναντήσει προσωπικά, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.
Στην ολική η τιμή είναι Φιξ.
Τι λέει το car ?
Τόσο έχει.
Δεν πα να έχεις βάλει τα καλύτερα πάνω ΔΕΝ κοστολογούνται.
Τέλος
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μένω κατάπληκτος από τη συμπεριφορά του συμπολίτη επαγγελματία από την Πάτρα.

Αυτά δεν συμβαίνουν... Bcdef
Λ@μόγι@@@@...


Φρόντισε τώρα οι ενέργειες σου να είναι άμεσες. ΑΝ δεν το έμαθε ήδη ότι θα κινηθείς,θα το μάθει από τη στιγμή που το έβγαλες..

Με ένα απλό:Κύριε το μηχανάκι σας το πήρατε μόνος σας τη τάδε του μηνός....

...έρχεται μια ισορροπία.Ειναι ο δικός σου λόγος έναντι του δικού του.
Θες μάρτυρες για να αποδείξεις ότι δεν το πήρες ενώ αν είναι ξύπνιος(λογικά είναι) θα έχει ήδη ότι το πήρες.
Τα λαμόγια συνήθως φυλάγονται.

Μακάρι να τον αιφνιδιασεις,στριμώξεις και να καθαρίσεις..


Υ.Γ.Εχε υπόψιν σου ότι αν θέλει,περνάει στην αντεπίθεση και σε μηνύει για ψευδή μήνυση και συκοφαντική δυσφήμιση.. Μπερδεύονται πολλοί.. Ρέει το χρήμα προς δικηγόρους και δικαστήρια και στο τέλος συμβιβασμός και το δίκιο πάει περίπατο...


Είμαστε μια εξαιρετικά δομημένη κοινωνία όπου βασιλεύει ο εγωισμος,το ψέμα και η καταπάτηση των οποίων ηθικών αξιών..
 

nikosmixalopoylos1

new member
Δημοσιεύσεις
28
Ηλικία
21
Περιοχή
Πατρα
Μοτοσυκλέτα
Honda Supra
Όνομα
Νίκος
Μένω κατάπληκτος από τη συμπεριφορά του συμπολίτη επαγγελματία από την Πάτρα.

Αυτά δεν συμβαίνουν... Bcdef
Λ@μόγι@@@@...


Φρόντισε τώρα οι ενέργειες σου να είναι άμεσες. ΑΝ δεν το έμαθε ήδη ότι θα κινηθείς,θα το μάθει από τη στιγμή που το έβγαλες..

Με ένα απλό:Κύριε το μηχανάκι σας το πήρατε μόνος σας τη τάδε του μηνός....

...έρχεται μια ισορροπία.Ειναι ο δικός σου λόγος έναντι του δικού του.
Θες μάρτυρες για να αποδείξεις ότι δεν το πήρες ενώ αν είναι ξύπνιος(λογικά είναι) θα έχει ήδη ότι το πήρες.
Τα λαμόγια συνήθως φυλάγονται.

Μακάρι να τον αιφνιδιασεις,στριμώξεις και να καθαρίσεις..


Υ.Γ.Εχε υπόψιν σου ότι αν θέλει,περνάει στην αντεπίθεση και σε μηνύει για ψευδή μήνυση και συκοφαντική δυσφήμιση.. Μπερδεύονται πολλοί.. Ρέει το χρήμα προς δικηγόρους και δικαστήρια και στο τέλος συμβιβασμός και το δίκιο πάει περίπατο...


Είμαστε μια εξαιρετικά δομημένη κοινωνία όπου βασιλεύει ο εγωισμος,το ψέμα και η καταπάτηση των οποίων ηθικών αξιών..
Πολυ σωστα θα εχω το νου μου και οτι κανω θα το κανω με συμβουλη του δικηγορου μου για να μην γινει κανα λαθος και βγει και απο πανω ... πραγματικα απο το κακο στο χειροτερο πηγαινουν οι μαστροροι με αυτα που κανουν....
 

man25

new member
Δημοσιεύσεις
42
Ηλικία
35
Περιοχή
Greece
Όνομα
man25
Το βασικό είναι να πας στην αστυνομία τώρα και να πεις τι έγινε και να δηλώσεις κλοπή. Η αστυνομία πρέπει να ενημερωθεί άμεσα κατά τη γνώμη μου

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Timos_Tsamis

member
Δημοσιεύσεις
560
Ηλικία
26
Περιοχή
Agrinio
Μοτοσυκλέτα
Honda CBR600 F4i 2002
Honda CB400 Super Four 1992
Όνομα
Tsamis Timoleon
Περιοχή
Agrinio
Αδερφέ ήμουν φοιτητής στη Πάτρα 6 χρόνια, λυπάμαι πραγματικά για αυτό που έγινε. Ελπίζω να βρεις λύση αλλά νομίζω πως πρέπει να συμβουλευτείς και δικηγόρο αι αστυνομία. Ό,τι χρειαστείς στείλε μου. Devil
 
Top Bottom