Συναίσθημα vs λογική.

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Μπάμπης να 'ουμε...ο γλήγορς με το RT1100!

Τον ενοχλεί το STX1300 που στρίβει σαν στρητ, επειδή ψαρεύει μετά τα τα 180. Δεν τον ενοχλεί το RT1100 που δεν φτάνει τα 180....

Θεός! PraisingPraisingPraisingPraising

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Όταν μηχανές 80ς και 90ς 200ριζαν χωρίς πρόβλημα. Ναι και το ρτ τα πιάνει. Και βγάζει η χοντα μηχανή το 00 που ψαρευει στα 180....να τη χεσω ρε φιλε
Θα σου στείλω το βραδάκι βιντεακια για απάντηση.. Το ένα δικό μου με ένα χέρι στα 200...
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Μπάμπης να 'ουμε...ο γλήγορς με το RT1100!

Τον ενοχλεί το STX1300 που στρίβει σαν στρητ, επειδή ψαρεύει μετά τα τα 180. Δεν τον ενοχλεί το RT1100 που δεν φτάνει τα 180....

Θεός! PraisingPraisingPraisingPraising

abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
RollingRolling
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Το st1100 ήταν καλύτερη μοτο, αλλά και το πενφε δεν ήταν για τα μπάζα.
Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα με αυτο, και κάποιες φορές 200ρισε με πλαϊνές βαλίτσες. Απλά είχε κράτημα 80ς vs 90s του honda. . Δηλ το ένα έστριβε και ήσουν πασάς ξεχναγες να κατέβεις απ τη σέλα.. ενώ με το άλλο έκανες το σταυρό σου...και κουραζοσουν πιο γρήγορα.. Όλα μια συνήθεια είναι..

Στα υπόλοιπα είσαι καραμέσα..ηταν η μηχανή που με συνόδευσε σε μια πολύ ωραία φάση της ζωής μου.. νιατα χρόνος κ χρημα..και το ερωτεύθηκα.. πουλήθηκε το 2007 για άλλους λόγους.
Από τότε έχω αλλάξει πολλές μοτο.. Αλλα το Κ είναι πια ιδέα. Όλα αυτά τα χρονια δε σταμάτησα να κοιταζω τις αγγελίες.
Το βρήκα πριν 2 χρόνια στο car.gr.. Ηταν όπως το άφησα αλλά φουλ στις διαρροές απ την ακινησία....Nα φανταστείς δε μπορούσα να φύγω απ το σπίτι να πάω στο ραντεβού.. Είχα πάθει κοκομπλοκο, δεν άνοιγα την πόρτα με τίποτα να φύγω..

Καλά όταν το είδα μου κόπηκαν τα
γονατα.. Κλάμα.. . Δυστυχώς ο παπους άλλαξε γνώμη και δεν μου το δώσε... Ηθελε να το βλέπει.

Ε μετά έκοψα καπίστρι.. Έδωσα το 1100lt(μηχαναρα γαμαγε) και βρήκα ένα κ100ρτ του 86... Έπεσε πολύ αγάπη και χρόνος επάνω.. Βέβαια συνειδητοποίησα πόσο πίσω είναι σε κράτημα.. Ηταν όμως μέρος του παιχνιδιού κ των αναμνήσεων. Πουλήθηκε λόγω ανωτέρας βίας και αυτό.

Τωρα έχω r1100rt, ανώτερη μηχανή σε όλα, και κάθε μερα είμαι στο car ψάχνοντας για καθαρo κ100ρτ....Rollingabcdefgh

Εντάξει , κακώς σε "κράζουν" τότενες...
με τοK 100 RT είσαι ερωτευμένος...


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το st1100 ήταν καλύτερη μοτο, αλλά και το πενφε δεν ήταν για τα μπάζα.
Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα με αυτο, και κάποιες φορές 200ρισε με πλαϊνές βαλίτσες. Απλά είχε κράτημα 80ς vs 90s του honda. . Δηλ το ένα έστριβε και ήσουν πασάς ξεχναγες να κατέβεις απ τη σέλα.. ενώ με το άλλο έκανες το σταυρό σου...και κουραζοσουν πιο γρήγορα.. Όλα μια συνήθεια είναι..

Στα υπόλοιπα είσαι καραμέσα..ηταν η μηχανή που με συνόδευσε σε μια πολύ ωραία φάση της ζωής μου.. νιατα χρόνος κ χρημα..και το ερωτεύθηκα.. πουλήθηκε το 2007 για άλλους λόγους.
Από τότε έχω αλλάξει πολλές μοτο.. Αλλα το Κ είναι πια ιδέα. Όλα αυτά τα χρονια δε σταμάτησα να κοιταζω τις αγγελίες.
Το βρήκα πριν 2 χρόνια στο car.gr.. Ηταν όπως το άφησα αλλά φουλ στις διαρροές απ την ακινησία....Nα φανταστείς δε μπορούσα να φύγω απ το σπίτι να πάω στο ραντεβού.. Είχα πάθει κοκομπλοκο, δεν άνοιγα την πόρτα με τίποτα να φύγω..

Καλά όταν το είδα μου κόπηκαν τα
γονατα.. Κλάμα.. . Δυστυχώς ο παπους άλλαξε γνώμη και δεν μου το δώσε... Ηθελε να το βλέπει.

Ε μετά έκοψα καπίστρι.. Έδωσα το 1100lt(μηχαναρα γαμαγε) και βρήκα ένα κ100ρτ του 86... Έπεσε πολύ αγάπη και χρόνος επάνω.. Βέβαια συνειδητοποίησα πόσο πίσω είναι σε κράτημα.. Ηταν όμως μέρος του παιχνιδιού κ των αναμνήσεων. Πουλήθηκε λόγω ανωτέρας βίας και αυτό.

Τωρα έχω r1100rt, ανώτερη μηχανή σε όλα, και κάθε μερα είμαι στο car ψάχνοντας για καθαρo κ100ρτ....Rollingabcdefgh

Smileys drinking beer EmoticonGood post
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ευτυχία είναι ένα state of mind, μια κατάσταση του νου...διαρκεί για λίγο και συνήθως είναι φλασαρίσματα όμορφων στιγμών που τα ζούμε στο παρόν ή τα επαναφέρουμε στη σκέψη σαν ανάμνηση στο μέλλον.
Αφορά χρονικές περιόδους στη ζωή μας, από μερικά λεπτά μέχρι κάποια χρόνια, εξαρτάται ελάχιστα από τα χρήματα και μόνο στο μικρό κομμάτι που κάνουν τη ζωή μας ευκολότερη.

Bcdefghg

Ευτυχία είναι μια απομονωμένη καλύβα σε δασώδες βουνό ,μ'ενα τζάκι που καίει ,σχάρα γεμάτη ψητά και την επισκέπτεσαι με το εντουράκι!

(καθένας συμπληρώνει στο παραπάνω σκηνικό ό,τι γουστάρει: κορίτσια,ανδροπαρέα,πιστό σκύλο,καραμπίνα για κυνήγι,καλάμια ψαρέματος ,νέτφλιξ,ουισκάρες...)
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
Bcdefghg

Ευτυχία είναι μια καλύβα σε δασώδες βουνό απομονωμένη,μ'ενα τζάκι που καίει ,σχάρα γεμάτη ψητά και την επισκέπτεσαι με το εντουράκι!

(καθένας συμπληρώνει στο παραπάνω σκηνικό ό,τι γουστάρει: κορίτσια,ανδροπαρέα,πιστό σκύλο,καραμπίνα για κυνήγι,καλάμια ψαρέματος ,νέτφλιξ,ουισκάρες)...
Περιττό να σου πω πως το έκανα εικόνα...
Respect ρε φίλε!
 

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
Τα λεφτά δεν είναι ευτυχία, μπορούν όμως να τη φέρουν (σε μορφή μηχανοκίνητων , πάντα ):cool:
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.529
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Τα λεφτά δεν είναι ευτυχία, μπορούν όμως να τη φέρουν (σε μορφή μηχανοκίνητων , πάντα ):cool:
Και τι σημάνει αυτό;
Ότι μετά θα είσαι γεμάτος ως άνθρωπος?
Θα προτιμάς ένα γκαράζ γεμάτο ή ένα σπίτι γεμάτο υγειά και αγάπη?
Βέβαια ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του.
Προσωπικά θέλω να έχω υγεία, τα υπόλοιπα είναι στο χέρι μου.
 

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
Και τι σημάνει αυτό;
Ότι μετά θα είσαι γεμάτος ως άνθρωπος?
Θα προτιμάς ένα γκαράζ γεμάτο ή ένα σπίτι γεμάτο υγειά και αγάπη?
Βέβαια ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του.
Προσωπικά θέλω να έχω υγεία, τα υπόλοιπα είναι στο χέρι μου.


Πως τα πιανς έτσι! Θέλω να έχω τα μηχανοκίνητα να τα βλέπω και να μην μπορώ να τα χαρώ λόγω προβλημάτων υγείαςGreeting



Εγώ δεν έβαλα στο ζύγι υλικά αγαθά και υγεία κι ούτε πρόκειται.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.529
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Τα λεφτά δεν είναι ευτυχία, μπορούν όμως να τη φέρουν (σε μορφή μηχανοκίνητων , πάντα ):cool:
Η απάντηση μου αφορούσε το ζύγι που δεν έβαλες σε αυτή την ανάρτηση.
Αλλά φαίνεται από τα γραφόμενα σου ότι εδώ μπήκε ζύγι.

Τέλος πάντων μην δίνεις σημασία τι λέω ή τι αντιλαμβάνομαι.
Εξάλλου ότι λέει ο καθένας, τον εαυτό του μόνο εκφράζει και τίποτε άλλο.

Κλαιν δλδ ......
 

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
Η απάντηση μου αφορούσε το ζύγι που δεν έβαλες σε αυτή την ανάρτηση.
Αλλά φαίνεται από τα γραφόμενα σου ότι εδώ μπήκε ζύγι.

Τέλος πάντων μην δίνεις σημασία τι λέω ή τι αντιλαμβάνομαι.
Εξάλλου ότι λέει ο καθένας, τον εαυτό του μόνο εκφράζει και τίποτε άλλο.

Κλαιν δλδ ......


Νομίζω ότι η φράση στην παρένθεση κάνει ξεκάθαρο ότι μιλάω για υλικά αγαθά τα οποία για να χαρείς χρειάζεσαι υγεία κι ευτυχία στη ζωή σου.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.529
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Νομίζω ότι η φράση στην παρένθεση κάνει ξεκάθαρο ότι μιλάω για υλικά αγαθά τα οποία για να χαρείς χρειάζεσαι υγεία κι ευτυχία στη ζωή σου.
Η φράση στην παρένθεση τίποτε δεν κάνει ξεκάθαρο. Οι λέξεις ή οι φράσεις που μπαίνουν σε παρένθεση δρουν συμπληρωματικά ή διευκρινιστικά
στον γραπτό λόγο.
Στη προκειμένη χρησιμοποίησες παρένθεση για να κάνεις συγκεκριμένο τι ακριβώς εννοείς χρήματα και πως φέρνουν(δήθεν)την ευτυχία.
Το αυτονόητο-ξεκάθαρο λοιπόν λέω και εγώ σε τόσα σχόλια μου, ότι για να χαρεί κάποιος τα υλικά(όποια και αν είναι αυτά) απαιτείται υγεία.



Η τοποθέτηση σου όμως τώρα το κάνει σαφώς πιο ξεκάθαρο.
 

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
Η φράση στην παρένθεση τίποτε δεν κάνει ξεκάθαρο. Οι λέξεις ή οι φράσεις που μπαίνουν σε παρένθεση δρουν συμπληρωματικά ή διευκρινιστικά
στον γραπτό λόγο.
.
Δέχομαι την απάντηση σου, όπως και το ότι δεν έχουν όλοι το ίδιο επίπεδο κατανόησης γραπτού λόγου ,όπως² και το ότι είναι πολύ παρεξηγήσιμος.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
το st1300 ειναι μηχανη με 225χλμ τελικη..
απαραδεκτο να αρχιζει τα κουνηματα τοσο νωρις..δεν ειναι goldwing.
to 2007 η βρεττανικη αστυνομια απεσυρε ολα ta st1300 μετα το θανατο ενος αστυνομικου στην εθνικη..και πηρε 1200ρτ
Αν αυτο η χονδα το λεει προοδο, επειδη την εκανε πιο ευκολη, ευχαριστω δε θα παρω.
Το st1100 δεν κουναγε καθολου μεχρι την τελικη του και εστριβε κι ολας..
βιντεακι δυστυχως δεν εχω

εδω ενα κ100ρτ 1984 σαν το δικο μου..Απο τελοs 85 το εκαναν πιο αργο με αλλους εκκεντροφορους.
https://www.facebook.com/groups/1855292664583921/permalink/1924016724378181

εδω το k1100lt 1992 ,,νταξει κουνημενο πολυ απο το κινητο..


https://www.facebook.com/groups/1855292664583921/permalink/1924016724378181

ΥΣ. T0 1100lt αν και πιο δυνατο παντου, ειχε μικροτερη τελικη λογω αεροδυναμικης..

Δεν ανοίγουν τα λινκ καθότι απο κλειστή ομάδα του FB που δεν θα κάνω αίτηση εγγραφής.
Αλλά οκ σε πιστεύω Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
εμενα παντως η πρωην μου με παρατησε λογω μηχανης..
αντι να ασχολουμε με αυτην ασχολιομουν με το πενφε...
..τι ωραια..ξαναβρηκα την ευτυχια
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
εμενα παντως η πρωην μου με παρατησε λογω μηχανης..
αντι να ασχολουμε με αυτην ασχολιομουν με το πενφε...
..τι ωραια..ξαναβρηκα την ευτυχια
Καμμία γυναίκα δε θα σε καταλάβει ποτέ, ούτε θα προσπαθήσει!
Θα υποκριθεί μόνο οτι το κάνει πριν μπει η βέρα,μετά όλες ίδιες είναι.
Αρχίζει η γκρίνια,οι γαμάτοι φίλοι σου και η γλυκιά οικογένεια γίνονται μιάσματα που πρέπει ν'αποφευγεις. Η ονειρική της μηχανή γίνεται εφιάλτης , και λόγω κινδύνου,χαμένου χρόνου και χρήματος πρέπει να την πουλήσεις...
Διότι μεγάλωσες, παντρεύτηκες και πρέπει να δείξεις ωριμότητα.
Η ευθύνη απέναντι στα παιδιά που δε σε βλέπουν ΚΑΘΟΛΟΥ ή αν μείνεις ανάπηρος?
Βρε ουστ, καλά την έκανες!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
Καμμία γυναίκα δε θα σε καταλάβει ποτέ, ούτε θα προσπαθήσει!
Θα υποκριθεί μόνο οτι το κάνει πριν μπει η βέρα,μετά όλες ίδιες είναι.
Αρχίζει η γκρίνια,οι γαμάτοι φίλοι σου και η γλυκιά οικογένεια γίνονται μιάσματα που πρέπει ν'αποφευγεις. Η ονειρική της μηχανή γίνεται εφιάλτης , και λόγω κινδύνου,χαμένου χρόνου και χρήματος πρέπει να την πουλήσεις...
Διότι μεγάλωσες, παντρεύτηκες και πρέπει να δείξεις ωριμότητα.
Η ευθύνη απέναντι στα παιδιά που δε σε βλέπουν ΚΑΘΟΛΟΥ ή αν μείνεις ανάπηρος?
Βρε ουστ, καλά την έκανες!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι ότι δεν έχει στραβά και η δικιά μου (ποιός άνθρωπος δεν έχει) αλλά στο θέμα μοτοσυκλέτα με στηρίζει 100%! Ούτε πούλα το GSX-R να πάρουμε vstrom, ούτε μην πας βόλτες.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Καμμία γυναίκα δε θα σε καταλάβει ποτέ, ούτε θα προσπαθήσει!
Θα υποκριθεί μόν
οτι το κάνει πριν μπει η βέρα,μετά όλες ίδιες είναι.
Αρχίζει η γκρίνια,οι γαμάτοι φίλοι σου και η γλυκιά οικογένεια γίνονται μιάσματα που πρέπει ν'αποφευγεις. Η ονειρική της μηχανή γίνεται εφιάλτης , και λόγω κινδύνου,χαμένου χρόνου και χρήματος πρέπει να την πουλήσεις...
Διότι μεγάλωσες, παντρεύτηκες και πρέπει να δείξεις ωριμότητα.
Η ευθύνη απέναντι στα παιδιά που δε σε βλέπουν ΚΑΘΟΛΟΥ ή αν μείνεις ανάπηρος?
Βρε ουστ, καλά την έκανες!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 
Top Bottom