Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.465
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
https://www.google.com/search?q=SEN...d-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
λιγο τσιμπημενα αλλα μονο σε επώνυμη εταιρία ενδο επικοινωνίας θα βρεις τα παντα απο ανταλλακτικα. ο κινεζος θα σου πει εχασες το σφουγγαρακι; παρε καινούρια ενδο επικοινωνία Dancing
Ευχαριστώ φίλε μου.
Θα δω μήπως βρω φθηνότερα πουθενά ,ή θα πάρω του Βαγγέλη σε κάποια ευκαιρία.
Πάντως 8 + κάνα ταληρο μεταφορικά για Κατερίνη δε λεειcdef.
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ολόκληρο σετάκια ,μικρόφωνο,ακουστικά(πλην της ενδοεπικοινωνιας κάπου στο 10ευρο.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
BMW Scarver 650. Αυτό το μυστήριο με τον ιμάντα.

1. Για ποιον λόγο δεν μπορώ να βρω σε μαγαζιά με ανταλλακτικά πόσο έχει ο ιμάντας του
2. Πόσο έχει ο ιμάντας του;
3. Γιατί τα σκοτώνουν κάτω απο 1000άρικο με λίγα χλμ. Βγάζουν κάποιο σοβαρό θέμα ή επειδή είναι μυστήρια σε φιλοσοφία και κατασκευή και έχουν κίνηση με ιμάντα;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
BMW Scarver 650. Αυτό το μυστήριο με τον ιμάντα.

1. Για ποιον λόγο δεν μπορώ να βρω σε μαγαζιά με ανταλλακτικά πόσο έχει ο ιμάντας του
2. Πόσο έχει ο ιμάντας του;
3. Γιατί τα σκοτώνουν κάτω απο 1000άρικο με λίγα χλμ. Βγάζουν κάποιο σοβαρό θέμα ή επειδή είναι μυστήρια σε φιλοσοφία και κατασκευή και έχουν κίνηση με ιμάντα;
Είναι πολύ καλό μοτό ,κάτι σαν nc και απριλια μάνα από πρακτικότητα. Χλευάστηκε ως άσχημο,αλλά εμένα μου αρέσει. Για τον ιμάντα δεν ήξερα,αλλά δε βγαίνει ιμιτασιον η παρεμφερής?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.508
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
BMW Scarver 650. Αυτό το μυστήριο με τον ιμάντα.

1. Για ποιον λόγο δεν μπορώ να βρω σε μαγαζιά με ανταλλακτικά πόσο έχει ο ιμάντας του
2. Πόσο έχει ο ιμάντας του;
3. Γιατί τα σκοτώνουν κάτω απο 1000άρικο με λίγα χλμ. Βγάζουν κάποιο σοβαρό θέμα ή επειδή είναι μυστήρια σε φιλοσοφία και κατασκευή και έχουν κίνηση με ιμάντα;
Ο ιμάντας της continental έχει 190 ευρώ. Πρόβλημα το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν βγάζει. Έχω το αντίστοιχο f800 st. Απλά το scarver είναι πανασχημο και δεν πούλησε.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είναι πολύ καλό μοτό ,κάτι σαν nc και απριλια μάνα από πρακτικότητα. Χλευάστηκε ως άσχημο,αλλά εμένα μου αρέσει. Για τον ιμάντα δεν ήξερα,αλλά δε βγαίνει ιμιτασιον η παρεμφερής?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω ρε συ, έφαγα τον κόσμο να βρω, μεχρι που βαρέθηκα να ψάχνω. Κοιτούσα βέβαια για οριτζιναλ πενφέ.
Και ειπα να ρωτησω να δω τι παίζει.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Δεν ξέρω ρε συ, έφαγα τον κόσμο να βρω, μεχρι που βαρέθηκα να ψάχνω. Κοιτούσα βέβαια για οριτζιναλ πενφέ.
Και ειπα να ρωτησω να δω τι παίζει.




Ιμάντες ,ρουλεμάν, μπουζί και άλλα περιφερειακά αναλώσιμα, κατασκευάζονται απο εξωτερικούς κατασκευαστές κατόπιν συμφωνίας - συνεννόησης κλπ.
Επειδή είναι ασύμφορο για μια τέτοια εταιρία η κατασκευή ρουλεμάν, ή οτιδήποτε άλλο για ενα μονο μοντέλο, με τα νούμερα ή τους κωδικούς μπορεί να βρούμε το εξάρτημα σε απίθανα μέρη.
Έχω πάρει ρουλεμάν στρόφαλου απο μαγαζί με ανταλλακτικά για τρακτέρ.
Ίδιος κωδικός ίδια μάρκα ίδια πάχη - διαστάσεις .
Απλα δεν ηταν σε σακουλάκι που έγραφε HONDA.
Και τα αγόρασαν στην μισή και πλεον τιμή.
Τσιμουχες μπροστινού
Απο άλλο μαγαζί που ασχολείται με αντλίες πιέσεως ,ανατροπές σε φορτηγά κλπ.
Μπουζι YAMAHA....
Η YAMAHA δεν φτιάχνει μπουζί ,αλλά με συμφωνία ( νομίζω με την denso) πουλάει μπουζί που αντί για denso , γράφουν YAMAHA.
Και άλλα πολλά τέτοια παραδείγματα.
Θέλω να πω οτι θα με εξέπληττε αν η continental και μονο αυτή έβγαζε το συγκεκριμένο ιμάντα μονο για το scarver και θα το έδινε μέσω της πεμφε.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν ξέρω ρε συ, έφαγα τον κόσμο να βρω, μεχρι που βαρέθηκα να ψάχνω. Κοιτούσα βέβαια για οριτζιναλ πενφέ.
Και ειπα να ρωτησω να δω τι παίζει.

Οπως ειπε και ο Γρηγορης ειναι "ιδιαιτερο αισθητικα",για να το πω ευγενικα και λιγοι το πλησιαζουν.Κατα τ αλλα δεν εχει βγαλει τιποτε σοβαρο απο βλαβες.

Ιμαντα ενισχυμενο BOSCH απο το εμποριο και εισαι οκ.
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ταιριάζει απο σκουτερ 125 κυβικά; :eek:
Δεν θα κοπεί απο την παραπάνω δύναμη κι ας έχει κοινές διαστάσεις;


Continental στις ίδιες διαστάσεις.
Σιγά την παραπάνω δύναμη.
Δεν είναι και μπουσα.
Απο την αλλη όπως είπε ο Πάνος ζητάς ενισχυμένο και πιστεύω είσαι οκ.
Σου έδωσα ποιο πανω παραδείγματα απο το τι παπά μας πουλάνε οι εταιρείες στα αναλώσιμα και αξεσουάρ.
Εγώ θα το δοκίμαζα άφοβα αν το είχα
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σου έδωσα ποιο πανω παραδείγματα απο το τι παπά μας πουλάνε οι εταιρείες στα αναλώσιμα και αξεσουάρ.
Αν βγάζουν χαρτζιλίκι λέει....
Προχθές ρώτησα στη kawasaki για τσιμουχα άξονα κίνησης, τιμή 18,50€...
Τους καλημέρισα και έκλεισα το τηλέφωνο...
Πήγα στη Σπύρου Πάτση και την βρήκα 2€...
Πήρα δύο έτσι για να υπάρχει και μια στο ράφι abcdefghgk
 
N

notakos600

Guest
Αν βγάζουν χαρτζιλίκι λέει....
Προχθές ρώτησα στη kawasaki για τσιμουχα άξονα κίνησης, τιμή 18,50€...
Τους καλημέρισα και έκλεισα το τηλέφωνο...
Πήγα στη Σπύρου Πάτση και την βρήκα 2€...
Πήρα δύο έτσι για να υπάρχει και μια στο ράφι abcdefghgk
Ετοιμάζεσαι για λύσιμο του κατσικιού Αποστόλη?
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ετοιμάζεσαι για λύσιμο του κατσικιού Αποστόλη?
Νότη όχι ακόμα, να περάσει ο χειμώνας πρώτα, μη χαθούν οι βόλτες στο δάσος με τις μυρωδιές τους
Απλά λεωνα μαζεύω σιγά σιγά όλα τα απαραίτητα να τα έχω μπροστά μου όποτε αν ξεκινήσω να το πάω τραίνο, μη μείνουμε καιρό χωρίς κατσίκι!! Χαχαχα!!
 
N

notakos600

Guest
Νότη όχι ακόμα, να περάσει ο χειμώνας πρώτα, μη χαθούν οι βόλτες στο δάσος με τις μυρωδιές τους
Απλά λεωνα μαζεύω σιγά σιγά όλα τα απαραίτητα να τα έχω μπροστά μου όποτε αν ξεκινήσω να το πάω τραίνο, μη μείνουμε καιρό χωρίς κατσίκι!! Χαχαχα!!
Με τις γνώσεις και τα χέρια σου το κόβω να το τελειώνεις σε ένα Σ/Κ.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Με τις γνώσεις και τα χέρια σου το κόβω να το τελειώνεις σε ένα Σ/Κ.
Ε νομίζω θα χρειαστώ παραπάνω σίγουρα!!!! Χαχαχα!!!
Πάλι καλά που έχουν μείνει κάποιες μέρες άδειας!!! :D:D
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γνώμες;
Αξίζει σαν αγορά;
https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/31584432-bmw-f-650-cs#bigger-photos
Όχι για εμένα, για κάποιον νεοεισερχόμενο φίλο που θέλει μέχρι 1200-1400 ευρώ να πάρει κάτι καλό να φύγει απο το σκουτέρ και να μπορεί να ακολουθεί σε βόλτες μας εκτός (λέω τιμή μοτο + ότι χρειαστεί να βάλουμε απο εργατικά και αναλώσιμα)
Πιστεύω με ιμάντα-λάδια/φίλτρα/μπαταρία/λάστιχα θα φτάσουμε κάνα 1300-1400άρι αλλά θα είναι μάχιμο το εργαλείο.

Δεδομένου πάντα πως θα το ελέγξω και πέρα απο φυσιλογικές φθορές δεν θα έχει κάτι που θα με αποτρέψει.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Δεν ξέρω ρε συ, έφαγα τον κόσμο να βρω, μεχρι που βαρέθηκα να ψάχνω. Κοιτούσα βέβαια για οριτζιναλ πενφέ.
Και ειπα να ρωτησω να δω τι παίζει.

ΟRIGINAL
https://www.bikebandit.com/oem-parts/detail/bmw/27727682887/b373745?m=7&sch=610824

AFTERMARKET
https://www.motorworks.co.uk/vlive/Shop/Parts.php?T=6&Q=Drive+belt+F650+CS&search=SEARCH

FORUM
http://f650.com/forum/forum/on-the-bike/black-belt-gang
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ακριβά σε σχέση με αυτά που έβαλε πιο πάνω ο @shooter. Βασικά η μέρα με την νυχτα!
Που 20-30 ευρώ, που 450 ευρώ!
Σε αυτή την περίπτωση δεν το κοιτάμε καν
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Νότη όχι ακόμα, να περάσει ο χειμώνας πρώτα, μη χαθούν οι βόλτες στο δάσος με τις μυρωδιές τους
Απλά λεωνα μαζεύω σιγά σιγά όλα τα απαραίτητα να τα έχω μπροστά μου όποτε αν ξεκινήσω να το πάω τραίνο, μη μείνουμε καιρό χωρίς κατσίκι!! Χαχαχα!!
Περιμένω για τον χειμώνα!! Έχω κάνει και προπονήσεις!! Bike
 
Top Bottom