Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

ibar

new member
Δημοσιεύσεις
268
Ηλικία
49
Όνομα
ηλιας


Χρειάζομαι σήμερα, :eek: δανεικό για μια νύχτα μόνο :D (Σάββατο βράδυ) ένα υποτυπώδες "στρώμα camping", απλά για *****ωσιά για να μην ξαπλώσω κάτω στα πλακάκια τον υπνόσακο και νοιώθω σα να κάθομαι σε σέλα KTM RC 1190 (κοντραπλακέ κανονικό). abcdefghgk Έχω κάτσει και ξέρω τί εστί. :confused:

Κάτι σαν το κάτωθι εικονιζόμενο.


Εννοείται να είναι αναδιπλούμενο χωρίς όγκο, γιατί το αμάξι είναι ήδη φορτωμένο μέχρι σκασμού.

Θα χρησιμοποιηθεί όπως γράφω, μόνο για ένα βράδυ ως υπόστρωμα και χωρίς να το λερώσω, αφού ουσιαστικά θα κοιμηθώ μέσα στο sleeping bag.
Επιστρέφω την Κυριακή, οπότε ο κάτοχος θα τό 'χει άμεσα.


Υ.Γ.
Αν υπάρχει κάτι από σύντροχο, θα πρέπει να μένουμε κοντά γιατί δεν υπάρχει δυνατότητα να τρέχω γύρω-γύρω την Αθήνα. Δεν προλαβαίνω βασικά, καθώς η ανάγκη προέκυψε τελευταία στιγμή.
Μένω Αγία Παρασκευή.
αν ερθεις λουτσα εχω οτι θες 6972084996
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη


Χρειάζομαι σήμερα, :eek: δανεικό για μια νύχτα μόνο :D (Σάββατο βράδυ) ένα υποτυπώδες "στρώμα camping", απλά για *****ωσιά για να μην ξαπλώσω κάτω στα πλακάκια τον υπνόσακο και νοιώθω σα να κάθομαι σε σέλα KTM RC 1190 (κοντραπλακέ κανονικό). abcdefghgk Έχω κάτσει και ξέρω τί εστί. :confused:

Κάτι σαν το κάτωθι εικονιζόμενο.


Εννοείται να είναι αναδιπλούμενο χωρίς όγκο, γιατί το αμάξι είναι ήδη φορτωμένο μέχρι σκασμού.

Θα χρησιμοποιηθεί όπως γράφω, μόνο για ένα βράδυ ως υπόστρωμα και χωρίς να το λερώσω, αφού ουσιαστικά θα κοιμηθώ μέσα στο sleeping bag.
Επιστρέφω την Κυριακή, οπότε ο κάτοχος θα τό 'χει άμεσα.


Υ.Γ.
Αν υπάρχει κάτι από σύντροχο, θα πρέπει να μένουμε κοντά γιατί δεν υπάρχει δυνατότητα να τρέχω γύρω-γύρω την Αθήνα. Δεν προλαβαίνω βασικά, καθώς η ανάγκη προέκυψε τελευταία στιγμή.
Μένω Αγία Παρασκευή.

upload_2020-10-16_19-57-20.jpeg

άν δέν βρείς στην γειτονιά, πές με να σε στείλω με το βραδυνό κτελ, να παραλάβεις πουρνό - πουρνό, νομίζω μπορείς να παραλάβεις και απο Κηφισό, άν δέν βολέψει, plan B να σε το στείλω πάλι με την πούλμαν εκεί που θα είσαι, άν είσαι κοντά σε πολιτισμό, δές το και πές με να προλάβουμε το βραδυνό που φεύγει κατά τις 24:00, και φτάνει αξημέρωτα
για την επιστροφή του μήν άγχεσαι δέν το χρειάζομαι, όποτε τύχει και βολέψει
ΟΟΟΟΟΟΧΧΧΙ την φωτό αλλά στρωματάκι φουσκωτό αυτά τα κόκκινο - μπλέ τα υφασμάτινα (θαλάσσης, μονό)να είσαι στα πέπουλα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Έχω παρατηρήσει κάτι γενικά στο μηχανάκι.

Όταν βρίσκομαι σε ψηλό μέρος πχ Χάνια ή και πιο πάνω (πύργος του ΟΤΕ πχ σήμερα) όταν είμαι σταματημένος στο ρελαντί και ανοίγω το γκάζι (όχι απότομα, γραμμικά) το μηχανάκι αργεί να "αρπάξει", σαν να πνίγεται κάπως.

Απο το υψόμετρο μήπως το κάνει αυτό; Φιλτροκούτι έχω, καλά κλεισμένο δεν είναι ανοιχτό απο κάπου. Δεν το κάνει καθώς κινούμαι, μόνο σταματημένος.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Έχω παρατηρήσει κάτι γενικά στο μηχανάκι.

Όταν βρίσκομαι σε ψηλό μέρος πχ Χάνια ή και πιο πάνω (πύργος του ΟΤΕ πχ σήμερα) όταν είμαι σταματημένος στο ρελαντί και ανοίγω το γκάζι (όχι απότομα, γραμμικά) το μηχανάκι αργεί να "αρπάξει", σαν να πνίγεται κάπως.

Απο το υψόμετρο μήπως το κάνει αυτό; Φιλτροκούτι έχω, καλά κλεισμένο δεν είναι ανοιχτό απο κάπου. Δεν το κάνει καθώς κινούμαι, μόνο σταματημένος.


Που να είχες καρμπυρατέρ. Εκει να δεις διαφορές στα μεγάλα υψόμετρα! Να ανεβαίνεις βουνό και όσο ψηλά πας τόσο να χάνεις σε απόδοση.
Άλλες εποχές...

Σε injection υπάρχει και πάλι κάποια μείωση, αλλά όσο αυξάνονται τα κυβικά είναι ανεπαίσθητη.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Drake Ramore Και νόμιζα οτι το injection δεν έχει τέτοιο πρόβλημα, απο οτι φαίνεται έκανα λάθος...άρα και πάλι το πειράζει το ύψος...καλά προφανώς δεν έχει ίδιο ψεκασμό το Address που είναι 125 με ένα inline4 προφανώς, να το λέμε και αυτό...είναι ένα τέρμα απλό σύστημα ψεκασμού στο δικό μου...

Σε ευχαριστώ!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.535
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
@Drake Ramore Και νόμιζα οτι το injection δεν έχει τέτοιο πρόβλημα, απο οτι φαίνεται έκανα λάθος...άρα και πάλι το πειράζει το ύψος...καλά προφανώς δεν έχει ίδιο ψεκασμό το Address που είναι 125 με ένα inline4 προφανώς, να το λέμε και αυτό...είναι ένα τέρμα απλό σύστημα ψεκασμού στο δικό μου...

Σε ευχαριστώ!

Και τα υγρα των φρενων επηρεαζονται.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Στα φρένα πάντως δεν έχω δει ποτέ διαφορά εκεί πάνω...βέβαια και το ίδιο το μηχανάκι δεν αναπτύσει ταχύτητες μεγάλες και η ροπή του δεν ξεπερνάει το 1 κιλό άρα και τα φρένα πιστεύω το ίδιο μένουν...μπορεί να κάνω και λάθος αλλά διαφορές στα φρένα δεν έχω δει ποτέ...μόνο στον ψεκασμό υπάρχει αυτή η απροθυμία του να ψεκάσει μίγμα. Χωρίς να ρετάρει όμως ή να μπερδεύει.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στα φρένα πάντως δεν έχω δει ποτέ διαφορά εκεί πάνω...βέβαια και το ίδιο το μηχανάκι δεν αναπτύσει ταχύτητες μεγάλες και η ροπή του δεν ξεπερνάει το 1 κιλό άρα και τα φρένα πιστεύω το ίδιο μένουν...μπορεί να κάνω και λάθος αλλά διαφορές στα φρένα δεν έχω δει ποτέ...μόνο στον ψεκασμό υπάρχει αυτή η απροθυμία του να ψεκάσει μίγμα. Χωρίς να ρετάρει όμως ή να μπερδεύει.
"Εχεις και φρένα; Παπί δεν έχεις;
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Όχι ρε δεν έχει φρένα...βάζω τα πόδια κάτω για να σταματήσει...

Αν βαλεις το ποδι πανω στην ρόδα είναι καλύτερα.
Το νου σου να εχεις χοντροσολλα παπούτσια
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όχι ρε δεν έχει φρένα...βάζω τα πόδια κάτω για να σταματήσει...
Να φοράς γόβες, φρενάρει καλύτερα απ' ότι μου έχουν πεί....
Τάσο μουουουουου......Laugh 1abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Καλημέρα απαξάπαντες.good morning
Sorry που δεν ξανάγραψα, αλλά έγιναν όλα τόσο ξαφνικά και δεν ήμουν καθόλου σε οθόνη για να ποστάρω.


Παρασκευή μεσημέρι σχολώντας, παίρνει τηλέφωνο στο κινητό κολλητός παιδικός φίλος (Θανάσης) που είχαμε μέρες να μιλήσουμε. Έτσι στο ξεκούδουνο, δεν ήθελε κάτι........:cool:

Θανάσης: Τί έγινε ρε σύ? Τί νέα? Πήρα να δω τί κάνεις.
Εγώ: Μια χαρά. Στο τρέξιμο όπως πάντα, με ξέρεις......
Θανάσης: Πώς πάνε τα διάφορα projects που τρέχεις κατά καιρούς? :D
Εγώ: Μια χαρά όλα. Α.... να σου πω ρε συ μια και πήρες. Μπας κι έχεις κανά υπόστρωμα τύπου camping που το χρειάζομαι επειγόντως αύριο πρωί? (σιγά μην έχεις, έτσι από απελπισία ρωτάω). :p
Θανάσης: Ναι αμέ, έχω!. :eek: Και μάλιστα δεν είναι από κείνα τα λεπτά που έχουν για τα camping, αλλά στρωματάκι από ντιβάνι, πάχος μια παλάμη και διπλώνει κιόλας, δεν έχει ελατήρια.
Εγώ: (!?!?!?) Ο Θεός σ' έστειλε ρε φίλε να μου τηλεφωνήσεις? cdefghi Ούτε που μου πήγε το μυαλό σε σένα. Βολεύει άριστα. Αύριο πρωί φεύγοντας για Αθηνών - Κορίνθου, περνάω από Pitsouni City και το παίρνω. Deal.Dancing


Άμα σ' αγαπάει ο Θεός, θαύματα γίνονται. :D




αν ερθεις λουτσα εχω οτι θες 6972084996

Ευχαριστώ πολύ Λιάκο μ' (χαθήκαμε τελείως....) για την ανταπόκριση. cdefg Να είσαι καλά. Smileys drinking beer Emoticon
Αν δεν με είχε βολέψει ο κολλητός, θα σου 'ρχόμουν σίγουρα.:)



View attachment 21757

άν δέν βρείς στην γειτονιά, πές με να σε στείλω με το βραδυνό κτελ, να παραλάβεις πουρνό - πουρνό, νομίζω μπορείς να παραλάβεις και απο Κηφισό, άν δέν βολέψει, plan B να σε το στείλω πάλι με την πούλμαν εκεί που θα είσαι, άν είσαι κοντά σε πολιτισμό, δές το και πές με να προλάβουμε το βραδυνό που φεύγει κατά τις 24:00, και φτάνει αξημέρωτα
για την επιστροφή του μήν άγχεσαι δέν το χρειάζομαι, όποτε τύχει και βολέψει
ΟΟΟΟΟΟΧΧΧΙ την φωτό αλλά στρωματάκι φουσκωτό αυτά τα κόκκινο - μπλέ τα υφασμάτινα (θαλάσσης, μονό)να είσαι στα πέπουλα

Ευχαριστώ τα μάλα κι εσένα βρε Γιώργη για την προσφορά. Smileys drinking beer Emoticon
Η αλήθεια είναι ότι δε θα σ' έβαζα σε τέτοια διαδικασία, πολύπλοκη και δύσκολη να συνδυαστεί σωστά. Δεν είχα και καθόλου χρόνο για πήγαιν' έλα σε ΚΤΕΛ και τέτοια.
Και μόνο όμως η πρόθεσή σου να κάνεις όλα αυτά, με σκλαβώνει να ξέρεις. Hug Το εκτιμώ αφάνταστα. cdefg





Αυτό γουστάρω εδώ μέσα ρε πστη μου. Η αλληλεγγύη και η φιλία σε όλο της το μεγαλείο, χάρις και μόνο σ' ένα κοινό μας χόμπυ και αγάπη, τη μοτοσυκλέττα.

PraisingGivingPraisingGivingPraisingGivingPraisingGivingPraisingGiving
 

thenos

member
Δημοσιεύσεις
1.332
Ηλικία
48
Όνομα
Θανάσης

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.189
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
https://torosticker.gr/torosticker/

να ρωτηση επισης και τον Στρατο αν κανει και εφαρμογή γιατι για εκτυπωση σιγουρα κανει οι απο πανω κανουν και την εφαρμογή στο μεκενακι
 
N

notakos600

Guest
https://torosticker.gr/torosticker/

να ρωτηση επισης και τον Στρατο αν κανει και εφαρμογή γιατι για εκτυπωση σιγουρα κανει οι απο πανω κανουν και την εφαρμογή στο μεκενακι
Κάνει και εφαρμογή ο Δημήτρης και είναι εξαίρετος.
Είναι και σύντροχος.
 
Top Bottom