Σαμαρινα-Δοτσικο στον καιρο της ΚαραΜΠινας

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.167
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
αυτη ειναι η περιβοητη εκδρομή λοιπόν με τα γηινα χρωματα

ευγε λοιπόν Πάνο μας

Smileys drinking beer Emoticon
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
αυτη ειναι η περιβοητη εκδρομή λοιπόν με τα γηινα χρωματα

ευγε λοιπόν Πάνο μας

Smileys drinking beer Emoticon
Αυτά τα κίτρινα γράμματα τυφλωνουν!!!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ιμιτασιον κολογερος στο Μάπετ Σόου και γιαούρτι ..........

..... η λεξη ιμιτασιον με προσβαλλει βαθυτατα ..... το δε γιαουρτι να ειναι Σταμου , αν γινεται .... και οριζω τοπο μονομαχιας στο Βραδετο αμα μπορεις να ερθεις .... εχει μια ταβερνα με φασολια απιθανα....!Shot
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
ΜανΑχος αρε.....δεν σε παίζει καΕνας

Αγαπημένες διαδρομές, ας όψεται η γιορτή της μητέρας που με καθήλωσε λογο δουλειάς, αλλιώς θε σε έτρωγα στη μάπα.


Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ευχαριστούμε για τη βολτάρα Παναγιώτη ! Giving
Υ.Γ. Στη Σαμαρίνα έφαγε το πρώτο του χαλάζι το νυν κατεχόμενο μοτό και πήρε το βάπτισμα του πυρός!:)
 

Lucky luke

new member
Δημοσιεύσεις
353
Ηλικία
62
Όνομα
Νίκος Αθανασίου
Σαμαρινα-Δοτσικο στον καιρο της ΚαραΜΠινας

Πρωινο,για την ακριβεια πολυ πρωινο ξυπνημα.Αν και ειχα σκοπο να παω κατευθειαν Σαμαρινα μιας και ξυπνησα αξημερωτα ειπα να καψω κανα τεποζιτο παραπανω.Μια απο Ζαγορι,μια απο Πωγωνι και καπου στην Κονιτσα ειχα μεινει με λιγοτερο απο μισο τεποζιτο.

Τρια βενζιναδικα ολα κλειστα και αγνωστο ποτε και αν θα ανοιγαν.Βαλανε χερακι μεχρι και τα οργανα της ταξης,γιατι εμεις ειμαστε εδω για να βοηθαμε και οχι μονο για να κοβουμε κλισεις,αλλα ματαια.Ολοι οι βενζιναδες της περιοχης θα ειχαν πλακωθει στα τσιπουρα την προηγουμενη και δεν σηκωναν τηλεφωνα.



Αντι να περιμενω,ισως και τζαμπα,εκανα μια πισω και φουλαρα στην κατω Κλειδωνια,που τωρα ειχε ανοιξει και αυτος.Μεγαλο προβλημα η τροφοδοσια στην Κονιτσα,αλλα το παλικαρι στην Κλειδωνια σταθερη αξια.

Με γεματο τεποζιτο του εδωσα να καταλαβει πριν ξεκινησω την αναβαση.Μια διαδρομη απο τις αγαπημενες των μοτοσυκλετιστων και οχι αδικα.



Τσιγαρακι στην βρυση-νεροτριβη της Αγιας Παρασκευης (Κερασσοβο)





Οι απαραιτητες πινακιδες για τους απειθαρχους,απο τα μελη του συλλογου.





Περιποιημενος χωρος και πολυ πολυ νερο.



Το ματι δεν χορταινει τον οριζοντα...



Σαμαρινα...μιλαμε για χαβαλε...πολυ χαβαλε.Καθε φορα που περναω απο εκει εχω να θυμαμαι.Τι παιρνουν οι κουφαλες εκει πανω???

Ο Ζησης ο παρεδρος με τις φακες του,ο καρδιακος που δεν βγαινει απο το σπιτι να μην κολλησει ΤΟΝ ιο και παθει κατι αλλα το βραδυ κλαριζει τα μπουκαλια με το τσιπουρο και τα πακετα με τα τσιγαρα,η ξαδελφη του Ταβερνιαρη που δεν εχει φατσοβιβλιο αλλα εχει απο τ αλλο το Βιμπερ...ανθρωποι αγνοι,προσχαροι και με διαθεση για πολυ κουβεντα.



Το κερασακι στην τουρτα ο μπακαλης του χωριου.Με φωναξε να μιλησουμε για δουλεια και καταντησαμε να μιλαμε για Μπε Μπε 500αρες με το σημα της Λουφτβαφε κατω απο την σελα,για RDια που πηγαιναν σαν τον διαολο,την τρικυλινδρη την Γιαπωνεζα,τα ταξιδια του και την τελευταια του κουκλα που την εχει σινιαρισμενη και γυαλισμενη αλλα δεν την κουναει γιατι το ταιρι του δεν μπορει πλεον να ακολουθησει.Ιστοριες αγαπης για ανθρωπους και σιδερα.



Μηχανοβιος παλιας σχολης με το Μ κεφαλαιο.Αν σας φερει ο δρομος απο εκει πειτε του μια καλημερα,θα χαρει.



Με βαρια καρδια μετα απο παρα πολυ ωρα αφησα πισω μου την Σαμαρινα χωρις να ξερω κατα που θα τραβηξω.





Οταν δεν ξερεις που να πας ασε την μηχανη να σε παει.Στην Αννιτσα-Αετια ειχα καιρο να ανεβω.Την τελευταια φορα ειχε χιονι και δεν περναγε.Καθε φορα που παω στην Αννιτσα.η σε οποιοδηποτε αλλο μνημειο που στηθηκε γι ανθρωπους που εβαλαν το εμεις πανω απο το εγω,νοιωθω πραγματικα δεος,Καθομαι και σκεφτομαι,και σκεφτομαι,και σκεφτομαι ολους αυτους και τι εκαναν για μενα.Αθανατοι ...





...
Αυτά τα ωραία ανεβάζεις και με κάνεις να ανάψω τσιγάρο τώρα.....

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
ΜανΑχος αρε.....δεν σε παίζει καΕνας

Αγαπημένες διαδρομές, ας όψεται η γιορτή της μητέρας που με καθήλωσε λογο δουλειάς, αλλιώς θε σε έτρωγα στη μάπα.


Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon

Aφου ξεεες,μ αρεσει η μοναξια.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.547
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
..... η λεξη ιμιτασιον με προσβαλλει βαθυτατα ..... το δε γιαουρτι να ειναι Σταμου , αν γινεται .... και οριζω τοπο μονομαχιας στο Βραδετο αμα μπορεις να ερθεις .... εχει μια ταβερνα με φασολια απιθανα....!Shot
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

kosths

new member
Δημοσιεύσεις
286
Ηλικία
61
Περιοχή
Χαλκίδα
Μοτοσυκλέτα
cbr 1100 XX Blackbird
Όνομα
Κωνσταντίνος
Περιοχή
Χαλκίδα
Γεια σου Πάνο πατριώτη. Δεν είμαι Ευβοιώτης, από χωριό της Φιλιππιάδας είμαι. Μόλις λήξει η καραντίνα σουρχομαι για μια εξόρμηση. Έχω δυο χρόνια να ανέβω πάνω και φέτος δεν το χάνω, πρώτα ο Θεός !
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Γεια σου Πάνο πατριώτη. Δεν είμαι Ευβοιώτης, από χωριό της Φιλιππιάδας είμαι. Μόλις λήξει η καραντίνα σουρχομαι για μια εξόρμηση. Έχω δυο χρόνια να ανέβω πάνω και φέτος δεν το χάνω, πρώτα ο Θεός !

Smileys drinking beer Emoticon
 

ΛΕΩΝΙΔΑΣ

new member
Δημοσιεύσεις
19
Ηλικία
43
Περιοχή
Βοιωτία
Μοτοσυκλέτα
BMW 1150 ADV
Όνομα
Λεωνιδας
Περιοχή
Κιθαιρωνας....πρόποδες
ομορφιές ,παντα τέτοια χωρίς καραμπινες απο εδω κ πέρα εύχομαι.
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Έβλεπα τις φωτογραφίες και ζήλεψα! Τι τοπία!
Η ερημιά τα κάνει ακόμα πιο όμορφα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Τοοοομπολα.25 αλογα στον δρομο και δεν καναν βημα.Στο μικρο ανοιγμα που αφηναν δεξια ειχαν γυρισμενο τον πισινο τους και δεν ρισκαρα να περασω γιατι τα ειδα λιγακι ανησυχα.Τι κορνες,τι γκαζιες,τι πετρες...αυτα το βιολι τους.Αναψα τσιγαρο και περιμενα να περασει κανα αυτοκινητο να τα σπασει και να περασω και γω.

Το αυτοκινητο ηρθε αλλα απο την αλλη πλευρα και ευτυχως δεν ειχα προσπαθησει να περασω πριν.Ενα αρσενικο τα πηρε στο κρανιο και κοντεψε να του κανει καινουργιο το παμπριζ.Την κατασταση εσωσε ενα φορτηγο που εσπασε το κοπαδι και καταφερα να περασω και εγω.
Μας φτιάχνεις με τη βόλτα από τη μια...
Praising

Μας τη λες μετά από πάνω.. abcdefgh

Τι σε χάλασαν τα άλογα ρε; Bcdef

Δικά μου από το GS ήταν και τα άφησα να βοσκήσουν..
Stoned Emoticon
 
Top Bottom