ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Οτι αγοραζεις απ εξω το πληρωνεις με τον εναν η τον αλλο τροπο,δεν υπαρχει ελευθερη πιστωση.

Απο εκει και περα πας στην τραπεζα και της ζητας ενα δανειο για να πληρωσεις τις εισαγωγες,μετα ενα δανειο για νεες εγκαταστασεις.μετα αλλο ενα για επεκταση στην επαρχια,ενα ακομη για εκσυγχρονισμο των εγκαταστασεων και στο τελος ενα δανειο για να πληρωσεις ολα τα παραπανω δανεια.

Βαλτα κατω αυτα επι το ποσες φορες το εκανε συν τους τοκους και θα τα βγαλεις 200.

Μην σκεφτεις λογικα σαν μικροαστος που εισαι και αναρωτηθεις γιατι καποιος δεν ζητησε τις αναλογες εγγυησεις.:D

Ολοι περασαν καλα και εμεις που θα πληρωσουμε την νυφη,ακομη καλυτερα.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
βαλε και τις χορηγιες, διαφημίσεις, (υποχρεωτικά) αγωνιστικές ομάδες...κλπ κλπ
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
τας δεξιωσεις....τα λαγκαβουλια... τις DOM ....

δε βγαινουμε ρε παλλικαρι δε φτανουν τα οβολα...
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
O νους σας στα κοτερα και στα λαγκαβουλια!!

Εχει θεμα λεμε ο ανθρωπος!!!
Θα προβω σε αγορα χονδα να βοηθησω οσο μπορω!!!
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Και τώρα άλλη ερώτηση ποια αντιπροσωπεία κρίνετε ως καλύτερη? Δηλαδή εχει στοκ ανταλλακτικών , οταν έρχεται κάτι απο άλλη χώρα αυτό είναι γρήγορο και ειναι δίπλα στον καταναλωτή με την εννοια οταν πάθει κάτι το δίκυκλο φταίει αυτό κι οχι ο καταναλωτής και οι εγγυήσεις όντως ισχύουν.
Κατα τα άλλα μου εχουν διηγηθεί ιστορίες για διορισμούς στο Σαρακάκη τύπου Δημόσιο , καλό παιδί ειναι παρτε το και βάλτε το κάπου μωρέ ( και μετά εγραφε στα @@ ολο το σύμπαν και τον γαλαξία )
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)

ε οχι και η ΚΤΜ
τους καλους καιρους μηχαναδα χωμάτινη στα Κερδύλια...τι πιο φυσικό αγορά οικοπέδου....ομμμμμωωωωωςςς τρυπησε το αριστερο ρεζερβουαρ στο 950 ακριβως στις στροφες της βιδας (επισκευή γιοκ)....αφου το χωνεψαμε και κυκλοφορούσαμε κανα χρονο με ρεζερβουάρ απο αλλον (ναυτικος και φιλος) ηρθε η στιγμή να αγοράσω (ξεμπαρκαρε και ηθελε να βολτάρει...δικαίως)
τιμή 900 κατι ευρά και 20 μερες παράδοση....αλλά αν ηθελα αμμεση + 150 ευρά για αεροπορική αποστολή.....παράδοση σε 2 μερες.....
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:BcdefBcdefBcdefBcdefBcdef

αααα + 150 τα αυτοκόλλητα !!!!
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Και τώρα άλλη ερώτηση ποια αντιπροσωπεία κρίνετε ως καλύτερη? Δηλαδή εχει στοκ ανταλλακτικών , οταν έρχεται κάτι απο άλλη χώρα αυτό είναι γρήγορο και ειναι δίπλα στον καταναλωτή με την εννοια οταν πάθει κάτι το δίκυκλο φταίει αυτό κι οχι ο καταναλωτής και οι εγγυήσεις όντως ισχύουν.
Κατα τα άλλα μου εχουν διηγηθεί ιστορίες για διορισμούς στο Σαρακάκη τύπου Δημόσιο , καλό παιδί ειναι παρτε το και βάλτε το κάπου μωρέ ( και μετά εγραφε στα @@ ολο το σύμπαν και τον γαλαξία )
KTM-DUCATI
 

ta-sio

new member
Δημοσιεύσεις
347
Ηλικία
43
Περιοχή
ΚΕΡΚΥΡΑ
Μοτοσυκλέτα
To NC750X, το γκρί, το καλό, το αντβέντσιουρρρ
Yamaha virago 250
Όνομα
TASOS
Τα τελευταια χρονια δεν στοκαρει κανενασ(και ειναι φυσικο).
Κατα τα αλλα θεωρω το δυκτιο της Yamaha ωσ αυτο με την πιο καλη υποστηριξη στην Ελλαδα.
Ο Σαρακακης ειναι μονοπωλειο με οτι καλο ή κακο συμαινει αυτο. Δεν χαιρομαι καθολου για αυτο που συμβαινει πρωτον για τους εργαζομενους και δευτερον γιατι οταν μια επιχειρηση δεν παει καλα εχει συνεπειες και στουσ καταναλωτες
 

Ilias vara

wolf
Δημοσιεύσεις
2.884
Περιοχή
θεσσαλονικη
Μοτοσυκλέτα
VARADERO MK3 HONDA ADV350
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΣΕΡΡΕΣ
ε οχι και η ΚΤΜ
τους καλους καιρους μηχαναδα χωμάτινη στα Κερδύλια...τι πιο φυσικό αγορά οικοπέδου....ομμμμμωωωωωςςς τρυπησε το αριστερο ρεζερβουαρ στο 950 ακριβως στις στροφες της βιδας (επισκευή γιοκ)....αφου το χωνεψαμε και κυκλοφορούσαμε κανα χρονο με ρεζερβουάρ απο αλλον (ναυτικος και φιλος) ηρθε η στιγμή να αγοράσω (ξεμπαρκαρε και ηθελε να βολτάρει...δικαίως)
τιμή 900 κατι ευρά και 20 μερες παράδοση....αλλά αν ηθελα αμμεση + 150 ευρά για αεροπορική αποστολή.....παράδοση σε 2 μερες.....
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:BcdefBcdefBcdefBcdefBcdef

αααα + 150 τα αυτοκόλλητα !!!!
τι ηθελες να κανει

να εχει παρακαταθηκη ρεζερβουαρ και να περιμενε ποτε θα πας νατο παρεις... η να ειχε 2 μπας και παει την ιδια μερα ακομη ενας??


το μεγαλυτερο κοστολογιο σε οποιδηποτε μαγαζι που εχει προιοντα αξιας ειναι η αποθηκη


σκεφτητε απλα ποσα μοντελα επι ποσα ανταλακτικα επι ποσα λεφτα .......για να πηγαινει ο καθενας και να περνει αυτο που θελει την ωρα που το θελει



ανναλυση οικονομικη πως καταστρεφεται μια επιχειρηση σε λιγο καιρο μπορω να σας κανω οποτε θελετε....

Yes
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
εγώ ξέρω ότι την βάση καμπάνας για το μικρό την πλήρωσα 205 ακατέβατα και ήταν made in India-genuine parts....ότι τους εξυπηρετεί χρεώνουν, αλλά να εξυπηρετούν τα δάνεια τους δεν μπορούν...και μιλάμε για Ανώνυμη Εταιρεία, όχι για φιλανθρωπικό ίδρυμα μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Παίδες .. από το Σαρακάκη έχω πολύ έντονες μνήμες!!! και καλές και κακές!!



Θυμάμαι, από 15-16 ετών που πήγαινα Αθήνα με τον πατέρα μου ... κοιτούσα το μεγάλο κτίριο τα αστραφτερά αυτοκίνητα και και τις μοτοσυκλέτες!! και μου περνούσαν ... εύκολα τα βράδια.

Αργότερα, στα 18 που πήγα Αθήνα για σπουδές, κάθε φορά που πέρναγα από εκεί .. σταμάταγα με το παπί και έμενα με τις ώρες να χαζεύω τις "ΜΗΧΑΝΑΡΕΣ" Καινούργιες -- γυαλιστερές -- απόμακρες αλλά εγώ τις κοιτούσα με πόθο και αυτές .. πίσω από το τζάμι υποσχόταν πολλά!! Ετσι πέρασα πολλά χρόνια, με ΑΠΕΙΡΕΣ στάσεις, χωρίς να ξεχάσω την υπόσχεση που είχα δώσει από την πρώτη φορά που σταμάτησα εκεί "κάποια μέρα θα έρθω και θα πω στον πωλητή "θέλω ΑΥΤΗ"" και θα φύγω μαζί της.

Τα χρόνια πέρασαν, σχεδόν 10, άλλαξα 2-3 μοτοσυκλέτες αλλά στο ΣΗΜΕΙΟ δεν είχα καταφέρει να πάω. Ηρθε η μεγάλη μέρα!! Παίρνω την άδεια απολύσεως μου από το στρατό (για να μην με παρεξηγήσετε) και πριν πάω σπίτι και στη τότε μελλοντική γυναίκα μου κάνω στάση στο ΣΗΜΕΙΟ!! Μιλάω στον πωλητή και του λέω "Θέλω ΑΥΤΟ!"ήταν ένα καινούργιο CBR600F, το μπλε-άσπρο-κόκκινο. Ήταν από τις ωραιότερες στιγμές της ζωής μου. Εκείνη την στιγμή είχε κλείσει ένας κύκλος 10 ετών. Ηταν το πρώτο μου καινούργιο μηχανάκι και από το ΣΗΜΕΙΟ!! Συναίσθημα βαθιά χαραγμένο στην ψυχή μου!

Πήγα σπίτι με το μεγαλύτερο χαμόγελο μου και με απόλυτη ηρεμία.

Δυστυχώς .. δεν πρόλαβαν να μου το ετοιμάσουν για να ανέβω Φιλιάτες να πάρω το χαρτί αλλά ... δεν πειράζει.

Πάω να το παραλάβω ... και με οδηγούν πίσω στις αποθήκες όπου ένας υπάλληλος με περίμενα για να βγάλουμε τις τελευταίες ζελατίνες και έφυγα ... λυπάμαι δεν μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματα μου εκείνης της ΣΤΙΓΜΗΣ. - Στάση στον αδερφό μου να το δεί και μετά βόλτα σε όλη την Αθήνα - παραλιακή - Γλυφάδα κλπ κλπ


Κακή ανάμνηση ... όταν πήγα να αγοράσω ένα δεξίο καθρέπτη και φλάς!! Από τις τιμές ... είδα άστραψαν πολλά φλας!!! Ακόμη πονάω!!
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Αφου δεν πατε και περνετε πενφε και αλλα μηχανακια του διαβολου και δεν πατε να παρετε τα απολυτα μηχανηματα με τα αγρια αλογα ....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αφου δεν πατε και περνετε πενφε και αλλα μηχανακια του διαβολου και δεν πατε να παρετε τα απολυτα μηχανηματα με τα αγρια αλογα ....
Ποιά είναι αυτά;abcd
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Τα χουνδα βρε ανιδεε, δεν βλεπεις το φοβερο και τρομερο αφρικα τουιν που σαρωνει τις πωλησεις;
Η το απολυτο μοταρντ, το fmx?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τα χουνδα βρε ανιδεε, δεν βλεπεις το φοβερο και τρομερο αφρικα τουιν που σαρωνει τις πωλησεις;
Η το απολυτο μοταρντ, το fmx?
RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 
Top Bottom