Πρώτο motard

Vasilis Moto

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
29
Περιοχή
Λάρισα
Μοτοσυκλέτα
Honda Innova 125 2006
Όνομα
Vasilis
Καλησπερα παιδιά, νέο μέλος είμαι Χρόνια Πολλά και ευχομαι πάντα υγεία και ευτυχισμένο το νέο έτος. Σκέφτομαι για αγορά Motard θα είναι το πρώτο γενικά από εμπειρία δεν έχω μεγάλη ένα Innova έχω. Budget 2500 max. Τι θα προτείνατε εσείς; Ευχαριστώ πολύ!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλωσηρθες Βασίλη και χρόνια πολλά.
Θα Περιμένουμε μαζι την γνώμη των .....
.....ειδικών
 

Georgev

new member
Δημοσιεύσεις
401
Ηλικία
32
Όνομα
Γιώργος
Καλημέρα καλώς ήρθες. Λίγα χρόνια πριν που έψαχνα κοίταγα για drz400. Βέβαια καθαρά από γνώμες άλλων καθώς δεν είχα οδηγήσει έχω οδηγήσει κανένα.
 

Vasilis Moto

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
29
Περιοχή
Λάρισα
Μοτοσυκλέτα
Honda Innova 125 2006
Όνομα
Vasilis
Καλημέρα καλώς ήρθες. Λίγα χρόνια πριν που έψαχνα κοίταγα για drz400. Βέβαια καθαρά από γνώμες άλλων καθώς δεν είχα οδηγήσει έχω οδηγήσει κανένα.
Και εγώ έχω ακούσει καλά λόγια ζωηρό και σχετικά χαμηλά κυβικά για Motard αλλά με 2500 μάλλον δεν φτάνεται, η τιμή του από ότι βλεπω είναι 3-4,5 k.
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
H αγορά που θέλεις να κάνεις είναι πολύ δύσκολη, και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι να αξίζει τον κόπο.

Σε αυτά τα λεφτά θα βρεις μόνο κάτι XT600 που τους βάζουν 17ρες ζάντες, ε δεν το λες μοτάρντ τώρα αυτό. Είναι μια πολύ βαρειά και αδύναμη μηχανή, με πολύ κακό κέντρο βάρους. Και κάτι FMX που δεν λέω, καλή μοτοσυκλέτα μπορεί να είναι, επειδή έχει όμως ρόδες 17ρες, δεν την λες και κανονικό μοτάρντ.

Σε ευρωπαικά, θα σου έλεγα, απέφυγε και ούτε απέξω μην περάσεις, γιατί ειδικά στα λεφτά που κοιτάς πας σε ΚΑΙ ευρωπαικό ΚΑΙ παλιό, θα ξενερώσεις την ζωή σου από τα προβλήματα.

Κάτι του στυλ D-tracker 250 που είναι μια καλή επιλογή, είναι κι αυτά 20 ετών, και σάματι υπάρχει και κανένα να πουλιέται.

Γενικά μοτάρντ, στα λεφτά αυτά, ή δεν θα είναι και τόσο μοτάρντ ή θα σου βγάλει την ψυχή στα προβλήματα και πάντα ΑΝ βρεις κάτι.

Θα σου έλεγα να μαζέψεις μερικά λεφτά ακόμα, να σου ανοίξουν επιλογές.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Συνήθως τα μοταρντ που πουλιούνται είναι μετασκευασμενα ον οφ περασμένων δεκαετιών,που τους έχουν βγάλει στην κυριολεξία τα μάτια διάφοροι καγκουροκαυλοι.Ειδικα τα ευρωπαϊκά,και ειδικά συγκεκριμένης μάρκας,που ήταν κάθε βδομάδα μάστορα.(συνήθως είπα,για να προλάβω τους καλοθελητες).Για αυτό καλύτερα κοίτα για καινούργιο,η ελαφρώς μτχ, νεότερο,ον οφφ ,τύπου αντβεντιουρ,και κάντο εσύ αργότερα τύπου μοταρντ,αν δεν σ αρέσει έτσι .ΓΝΩΜΗ μου.Προσοχη διότι η αγορά έχει γεμίσει με πωλητές,που νομίζουν ότι πουλάνε χρυσό,ενώ στην πραγματικότητα είναι επιχρυσωμένοι τενεκέδες.
 

Vasilis Moto

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
29
Περιοχή
Λάρισα
Μοτοσυκλέτα
Honda Innova 125 2006
Όνομα
Vasilis
Καλωσηρθες Βασίλη και χρόνια πολλά.
Θα Περιμένουμε μαζι την γνώμη των .....
.....ειδικών

H αγορά που θέλεις να κάνεις είναι πολύ δύσκολη, και δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι να αξίζει τον κόπο.

Σε αυτά τα λεφτά θα βρεις μόνο κάτι XT600 που τους βάζουν 17ρες ζάντες, ε δεν το λες μοτάρντ τώρα αυτό. Είναι μια πολύ βαρειά και αδύναμη μηχανή, με πολύ κακό κέντρο βάρους. Και κάτι FMX που δεν λέω, καλή μοτοσυκλέτα μπορεί να είναι, επειδή έχει όμως ρόδες 17ρες, δεν την λες και κανονικό μοτάρντ.

Σε ευρωπαικά, θα σου έλεγα, απέφυγε και ούτε απέξω μην περάσεις, γιατί ειδικά στα λεφτά που κοιτάς πας σε ΚΑΙ ευρωπαικό ΚΑΙ παλιό, θα ξενερώσεις την ζωή σου από τα προβλήματα.

Κάτι του στυλ D-tracker 250 που είναι μια καλή επιλογή, είναι κι αυτά 20 ετών, και σάματι υπάρχει και κανένα να πουλιέται.

Γενικά μοτάρντ, στα λεφτά αυτά, ή δεν θα είναι και τόσο μοτάρντ ή θα σου βγάλει την ψυχή στα προβλήματα και πάντα ΑΝ βρεις κάτι.

Θα σου έλεγα να μαζέψεις μερικά λεφτά ακόμα, να σου ανοίξουν επιλογές.
Για xt600 σκεφτόμουν και εγώ, τώρα αν το καλύπτει το Α2 είναι άλλο θέμα αλλά δεν βλέπω γενικά να φτάνω κάτι πέρα από χρεπια. Το μόνο που με κρατάει σε αυτήν την επιλογή ακόμα είναι ότι ανταλλακτικά για xt βρίσκεις για πλάκα. Ενώ αν πάρεις πχ ένα wrf 450 που θα βρεις; Η ενα που δεν πουλάει τόσο. Είναι δίλημμα. Σε ευχαριστώ πάντως!
 

Vasilis Moto

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
29
Περιοχή
Λάρισα
Μοτοσυκλέτα
Honda Innova 125 2006
Όνομα
Vasilis
Συνήθως τα μοταρντ που πουλιούνται είναι μετασκευασμενα ον οφ περασμένων δεκαετιών,που τους έχουν βγάλει στην κυριολεξία τα μάτια διάφοροι καγκουροκαυλοι.Ειδικα τα ευρωπαϊκά,και ειδικά συγκεκριμένης μάρκας,που ήταν κάθε βδομάδα μάστορα.(συνήθως είπα,για να προλάβω τους καλοθελητες).Για αυτό καλύτερα κοίτα για καινούργιο,η ελαφρώς μτχ, νεότερο,ον οφφ ,τύπου αντβεντιουρ,και κάντο εσύ αργότερα τύπου μοταρντ,αν δεν σ αρέσει έτσι .ΓΝΩΜΗ μου.Προσοχη διότι η αγορά έχει γεμίσει με πωλητές,που νομίζουν ότι πουλάνε χρυσό,ενώ στην πραγματικότητα είναι επιχρυσωμένοι τενεκέδες.
Μου φαίνεται θα χαλάσω υπέρ πολλά λεφτά να πάρω ένα on off καινούργιο και να το κάνω και αλλαγή σε Motard, αφού Motard θέλω εξαρχής τα on off δεν μαρεσουν. Η εσχάτη επιλογή μάλλον θα είναι κανα σκισμένο 660 στα 3500. Λες και πουλάνε χρυσό κάνουν.
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Καλησπερα παιδιά, νέο μέλος είμαι Χρόνια Πολλά και ευχομαι πάντα υγεία και ευτυχισμένο το νέο έτος. Σκέφτομαι για αγορά Motard θα είναι το πρώτο γενικά από εμπειρία δεν έχω μεγάλη ένα Innova έχω. Budget 2500 max. Τι θα προτείνατε εσείς; Ευχαριστώ πολύ!
Καλως μας ηρθες cdefghcdefgh

Ριξε μια ματια και για κανενα Aprilia Pegaso Strada ειναι ενδιαφερον μοτο και δεν εχει προβληματα
 

Vasilis Moto

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
29
Περιοχή
Λάρισα
Μοτοσυκλέτα
Honda Innova 125 2006
Όνομα
Vasilis
Καλως μας ηρθες cdefghcdefgh

Ριξε μια ματια και για κανενα Aprilia Pegaso Strada ειναι ενδιαφερον μοτο και δεν εχει προβληματα
Καλώς σας βρήκα, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Αυτά τα κάνουν και Motard δηλαδή; Θα τα ψάξω αν είναι απλά τα έβλεπα σε φάση adventure αυτά.
 

SotirisXT

new member
Δημοσιεύσεις
73
Ηλικία
45
Περιοχή
Λιβαδειά
Όνομα
Σωτήρης Οικονομου

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.651
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
XT 600 για πρώτη μηχανή είναι μια χαρά δεν ζητάει πολλά και υπάρχουν μερικά προσεγμένα στο car.gr βάζω και την Αγγελία από ένα που μου αρεσε. https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/338586327-yamaha-xt-600e
Συνήθως είναι χρεπια,λόγω ηλικίας, σπάνια να βρεις κάτι της προκοπής.Λογω ευρύτατης χρήσης στην Ελλάδα,έχει περάσει από 40 μάστορες κι 60 μαθητάδες.Παιζεις με πιθανότητες Λόττο να βρεις κάτι στοιχειωδώς καλο.
 

SotirisXT

new member
Δημοσιεύσεις
73
Ηλικία
45
Περιοχή
Λιβαδειά
Όνομα
Σωτήρης Οικονομου
Και όμως απο προσωπικη ενασχοληση με το συγκεκριμένο μοντελο ξέρω πως υπάρχουν προσεγμενα μηχανάκια που τα έχουν μερακλήδες ιδιοκτήτες και τα φροντίζουν και τα προσεχουν. βάζω βίντεο από το δικό μου μηχανάκι που το φτιάχνω σιγά σιγά και το βελτιώνω και μετά από πολλά χρόνια είναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο..Ελπίζω μην χρειαστεί να το πουλήσω ποτέ!! να πάρω άλλο μηχανακι ναι αλλά να το δώσω ποτέ.
 
Top Bottom