Πρόβλημα ανορθωτη Tiger 955i

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Θέματακι που είχε και το δικό μου 1050 όταν ήταν ζεστό δεν έπαιρνε εύκολα, με αποτέλεσμα να σου ξεπατωνει τη μπαταρία από τις μιζιες, λύθηκε με πιο χοντρά καλώδια στο σώμα της μπαταρίας (-) με κόστος 30 ευρώ !!
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μπαταρία καινούργια έβαλα πιο μεγάλη ανορθωτης ενισχυμένος 40αρις από ότι μου είπαν από τον nakos Moto, τώρα αν βγάλει Πηνεία έχω μάθει για κάποιον Αθήνα με 80 ευρώ τα φτιάχνει. Θα δούμε στη πορεία.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μπαταρία καινούργια έβαλα πιο μεγάλη ανορθωτης ενισχυμένος 40αρις από ότι μου είπαν από τον nakos Moto, τώρα αν βγάλει Πηνεία έχω μάθει για κάποιον Αθήνα με 80 ευρώ τα φτιάχνει. Θα δούμε στη πορεία.
Γιαννάτος φίλε, όχι μόνο τα φτιάχνει αλλά τα κάνει 10 φορές καλύτερα, δεν ξανασχολείσαι ποτέ....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.495
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μα αυτό λέω ακριβώς!!!Γιατί να μην βάλει εξ αρχής το εργοστάσιο μια άλλη μπαταρία(δεν τους κοστίζει) και να λυθεί το πρόβλημα?Και άντε εσύ ,εγώ ο χ ψ το ψάχνει λίγο και το τακτοποιείς και δεν τρέχει κάστανο.......υπάρχουν όμως αναβάτες που είναι δυστυχώς είναι η πλειοψηφία που δεν γνωρίζουν και παθαίνουν ζημιές ή μένουν στη μέση μιας εκδρομής ή ενός ταξιδιού κτλ ....και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο όσον αφορά την φήμη της triumph.....cdef

Αυτο για την φημη της triumph να το μεταφερουμε στα ανεκδοτα;:D

Ολες οι εταιρειες βλεπουν τα λαθη τους στην πορεια.Συνηθως αρνουνται να τα διορθωσουν γιατι κοστιζουν.Τα 3 ευρω τα πολλαπλασιαζουν με τα κομματια και τους πεφτει βαρυ.
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μηχανή άνω της δεκαετίας εννοείτε κάποια στιγμή θα βγάλει πρόβλημα, προσωπικά μαρεσουν αυτά τα μηχανάκια που δεν έχουν πολλά ηλεκτρονικά,δε μπορώ να φανταστώ πόσο είναι το κόστος στις καινούργιες μηχανές σε θέματα ηλεκτρονικών
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
O ανορθωτής στα Triumph είναι σε σημείο που ψύχεται;
Φίλε μου είναι κάτω από τη θέση κοντά στην μπαταρία .
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μπήκε σήμερα ο ανορθωτής ο καινούργιος, βέβαια είναι ελαφρώς πιο μικρός σε διαστάσεις , δλδ κάτω η βίδα βιδώνει κανονικά αλλά επάνω θέλει χιλιοστά άνοιγμα η βάση που κρατά το πάνω μέρος του ανορθωτή. Πέρα απο αυτό είναι σαν να πήρε ζωή το μηχανάκι, δε ξέρω πόσο ρόλο παίζει καινούργια μπαταρία καινούργιος ανορθωτής led λάμπες εκτός απο το πίσω STOP όπου και αυτό είναι στα πλάνα να αλλαχτεί.Οι τιμές αλλαξαν με το που το βάλαμε μπροστά κατα πολύ.Αυτά απο την εμπερία μου, αύριο θα βγει και μια μεγάλη βολτούλα σχετικά να χαρεί και λίγο..
 
N

notakos600

Guest
Μπήκε σήμερα ο ανορθωτής ο καινούργιος, βέβαια είναι ελαφρώς πιο μικρός σε διαστάσεις , δλδ κάτω η βίδα βιδώνει κανονικά αλλά επάνω θέλει χιλιοστά άνοιγμα η βάση που κρατά το πάνω μέρος του ανορθωτή. Πέρα απο αυτό είναι σαν να πήρε ζωή το μηχανάκι, δε ξέρω πόσο ρόλο παίζει καινούργια μπαταρία καινούργιος ανορθωτής led λάμπες εκτός απο το πίσω STOP όπου και αυτό είναι στα πλάνα να αλλαχτεί.Οι τιμές αλλαξαν με το που το βάλαμε μπροστά κατα πολύ.Αυτά απο την εμπερία μου, αύριο θα βγει και μια μεγάλη βολτούλα σχετικά να χαρεί και λίγο..
Καλές βόλτες!
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μετά από μία γ@μ@τη βόλτα με τη παρεα χθες στον παλιό Άγιο Αθανάσιο ,φενιτο τα Πηνεία, εξαρχής ήταν αυτό το πρόβλημα και δε φαινόταν, χθές στα μέσα του δρόμου το οργανακι από 14,7 έδειχνε 12,3 με 11,6 ,την πάλεψε ο τιγρακος πάνε έλα μέχρι Σέρρες αλλά σήμερα το πρωί δε έπαιρνε.καρφι ηλεκτρολόγο και διάγνωση Πηνεία, κόστος ? 120 ευρώ Θεσσαλονίκη.Δε πειράζει στα 16 χρόνια λειτουργίας ας βγάλει και κανένα πηνειο χαλάλι .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μετά από μία γ@μ@τη βόλτα με τη παρεα χθες στον παλιό Άγιο Αθανάσιο ,φενιτο τα Πηνεία, εξαρχής ήταν αυτό το πρόβλημα και δε φαινόταν, χθές στα μέσα του δρόμου το οργανακι από 14,7 έδειχνε 12,3 με 11,6 ,την πάλεψε ο τιγρακος πάνε έλα μέχρι Σέρρες αλλά σήμερα το πρωί δε έπαιρνε.καρφι ηλεκτρολόγο και διάγνωση Πηνεία, κόστος ? 120 ευρώ Θεσσαλονίκη.Δε πειράζει στα 16 χρόνια λειτουργίας ας βγάλει και κανένα πηνειο χαλάλι .
Δεν πειράζει, το πρώτο ή το τελευταίο μηχανάκι είναι που βγάζει πηνεία, εγώ θα τα πήγαινα μόνος μου για περιέληξη σε σωστούς μαστόρους για εφ'όρου ζωής διάρκεια...
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Αν γνώριζα από ηλεκτρολογικά θα το έκανα μόνος μου, αλλά και λόγω δουλειάς μία στο εργοστάσιο μία στα χωράφια δε προλαβαίνω.Οπως έλεγε και στη ταινία Βιετνάμ να χουμε να δίνουμε..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν γνώριζα από ηλεκτρολογικά θα το έκανα μόνος μου, αλλά και λόγω δουλειάς μία στο εργοστάσιο μία στα χωράφια δε προλαβαίνω.Οπως έλεγε και στη ταινία Βιετνάμ να χουμε να δίνουμε..
Δεν λέω μόνος βρέ, αλλά στα αντίστοιχα ηλεκτρολογεία της περιοχής σου αν υπάρχουν.
 

alexnoize

new member
Δημοσιεύσεις
197
Ηλικία
42
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI KLE 500, Triumph Tiger 955i
Όνομα
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Περιοχή
ΣΕΡΡΕΣ
Σε αυτόν που το πάω ασχολείται με μηχανές και γνωρίζει ευτυχώς.σε τρείς μέρες θα σας πω αποτελέσματα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τα 955i αλλά και τα 885i πάντα μου άρεσαν. Ειδικά τώρα που τα δίνουν σχεδόν τζάμπα. Δεν ξερω καθόλου τι βγάζουν απο προβλήματα. Έχουμε κάποιον τυφλοσούρτη οδηγό στο φόρουμ; Κι αν δεν έχουμε μήπως κάποιος κάτοχος να κάνει έναν κόπο να γράψει;
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Τα 955i αλλά και τα 885i πάντα μου άρεσαν. Ειδικά τώρα που τα δίνουν σχεδόν τζάμπα. Δεν ξερω καθόλου τι βγάζουν απο προβλήματα. Έχουμε κάποιον τυφλοσούρτη οδηγό στο φόρουμ; Κι αν δεν έχουμε μήπως κάποιος κάτοχος να κάνει έναν κόπο να γράψει;
955 @Pan-dvs έχει θα σου πει ότι θες
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τα 955i αλλά και τα 885i πάντα μου άρεσαν. Ειδικά τώρα που τα δίνουν σχεδόν τζάμπα. Δεν ξερω καθόλου τι βγάζουν απο προβλήματα. Έχουμε κάποιον τυφλοσούρτη οδηγό στο φόρουμ; Κι αν δεν έχουμε μήπως κάποιος κάτοχος να κάνει έναν κόπο να γράψει;
Φτιάχνεις πηνεία, βάζεις led και το ξεχνάς..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Α και αλλάζεις όλα τα ρουλεμάν με Koyo.
 
Top Bottom