Προσαρμογή Αkrapovic τελικού

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Φιλαράκια πούλησα το r1150gs και αγόρασα ενα r1200gs του 2007. Από το 1150 μου έμεινε η εξάτμιση η οποία πρακτικά είναι καινούργια και σκέφτομαι μήπως γίνεται με κάποια προσαρμογή να μπεί στο 1200. Θεωρείτε πως είναι κάτι τέτοιο δυνατόν? Σε ερώτηση που έκανα στο κατάστημα που την αγόρασα με συνέστησαν σε ενα άλλο μαγαζί εξατμίσεων οι οποίοι μου απάντησαν πως πιθανότατα γίνεται. Υπάρχει πιθανότητα αν τυχόν όντως γίνει η προσαρμογή να έχω τίποτα μηχανικά θέματα λόγω του οτι δεν είναι η εξάτμιση η οποία έχει βγάλει η εταιρεία για την συγκεκριμένη μηχανή?
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Φιλαράκια πούλησα το r1150gs και αγόρασα ενα r1200gs του 2007. Από το 1150 μου έμεινε η εξάτμιση η οποία πρακτικά είναι καινούργια και σκέφτομαι μήπως γίνεται με κάποια προσαρμογή να μπεί στο 1200. Θεωρείτε πως είναι κάτι τέτοιο δυνατόν? Σε ερώτηση που έκανα στο κατάστημα που την αγόρασα με συνέστησαν σε ενα άλλο μαγαζί εξατμίσεων οι οποίοι μου απάντησαν πως πιθανότατα γίνεται. Υπάρχει πιθανότητα αν τυχόν όντως γίνει η προσαρμογή να έχω τίποτα μηχανικά θέματα λόγω του οτι δεν είναι η εξάτμιση η οποία έχει βγάλει η εταιρεία για την συγκεκριμένη μηχανή?
"Ολη η Εξάτμιση ή τελικό;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Γιάννη αν η διάμετρος του σωλήνα είναι ίδια, δεν νομίζω ότι υπαρχει πρόβλημα...
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Δεν θα έχεις κανενα απολύτως πρόβλημα. Βρες εναν εξατμισα να στην προσαρμόσει σωστά μόνο. Αν ηταν απο gs 650 μοκυλινδρο και ήθελες να την βάλεις ας πούμε στο δικό σου θα σου ελεγα όχι. Τώρα είναι ιδια τα μηχανάκια.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Δεν θα έχεις κανενα απολύτως πρόβλημα. Βρες εναν εξατμισα να στην προσαρμόσει σωστά μόνο. Αν ηταν απο gs 650 μοκυλινδρο και ήθελες να την βάλεις ας πούμε στο δικό σου θα σου ελεγα όχι. Τώρα είναι ιδια τα μηχανάκια.
Η εταιρεία με τις εξατμίσεις μου είπε το ίδιο. Ότι αν πχ υπήρχε μεγάλη διαφορά κυβικών ή αν ήταν τελείως διαφορετικά μηχανάκια θα μου έλεγαν όχι. Τώρα που είναι σχεδόν ο ίδιος κινητήρας δεν θα υπάρχει θέμα. Απλά πριν κάνω οτιδήποτε θέλω να έχω περισσότερες απόψεις για να μην κάνω κάποιο λάθος γιατί δεν είμαι και πολύ σχετικός με τέτοια θέματα.....Smileys drinking beer Emoticon
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
δεν αφηνεις λιγακι να δουλεψεις την μηχανή να την μαθεις κιολας και μετά αρχίζεις τα χειρουργεία ;;;
Smileys drinking beer Emoticon
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Η εταιρεία με τις εξατμίσεις μου είπε το ίδιο. Ότι αν πχ υπήρχε μεγάλη διαφορά κυβικών ή αν ήταν τελείως διαφορετικά μηχανάκια θα μου έλεγαν όχι. Τώρα που είναι σχεδόν ο ίδιος κινητήρας δεν θα υπάρχει θέμα. Απλά πριν κάνω οτιδήποτε θέλω να έχω περισσότερες απόψεις για να μην κάνω κάποιο λάθος γιατί δεν είμαι και πολύ σχετικός με τέτοια θέματα.....Smileys drinking beer Emoticon
Εγω δε θα την εβαζα ,αλλο το μοτερ του 1200 ,αλλο του 1150.
Δεν εχω δει ακραπα απο 1150 σε 1200αρι.
Μαλλον (γνωμη μου)δεν ταιριαζει.

Επισης το σωμα της ειναι κατα πολυ λεπτοτερο ,απ'οτι η αντιστοιχη για το 1200.
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Καλως ηρθες .................................αρχισε να σε ξυνει ο κ@λος σου Ολα γινονται ξεταπωτη θα κανει πιο πολυ φασαρια
Εννοείς φιλαράκι χωρίς τον σιγαστηρα? Δεν μπορεί να μπει ως έχει χωρίς να τον βγάλω?
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Εννοείς φιλαράκι χωρίς τον σιγαστηρα? Δεν μπορεί να μπει ως έχει χωρίς να τον βγάλω?
Κανονικα ετσι ειναι σχεδιασμενες να μπαινουν με τον σιγαστηρα
 

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
458
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
Φιλαράκια πούλησα το r1150gs και αγόρασα ενα r1200gs του 2007. Από το 1150 μου έμεινε η εξάτμιση η οποία πρακτικά είναι καινούργια και σκέφτομαι μήπως γίνεται με κάποια προσαρμογή να μπεί στο 1200. Θεωρείτε πως είναι κάτι τέτοιο δυνατόν? Σε ερώτηση που έκανα στο κατάστημα που την αγόρασα με συνέστησαν σε ενα άλλο μαγαζί εξατμίσεων οι οποίοι μου απάντησαν πως πιθανότατα γίνεται. Υπάρχει πιθανότητα αν τυχόν όντως γίνει η προσαρμογή να έχω τίποτα μηχανικά θέματα λόγω του οτι δεν είναι η εξάτμιση η οποία έχει βγάλει η εταιρεία για την συγκεκριμένη μηχανή?

Καλοτάξιδο το 1200, κι αν είναι εύκολο γράψε στο μέλλον δυο λόγια για τη μετάβαση, ένα mini συγκριτικό δηλαδή γιατί αλλιώς ζει τη μηχανή ο κάτοχος και αλλιώς ο δοκιμαστής.

Αν δεν κάνω λάθος το 1200 έχει στην εξάτμισή του σερβομηχανισμό για ποιο πολύ ροπή χαμηλά ή κάτι τέτοιο. Αν ισχύει δεν θα έβγαζα τη μαμά.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.408
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Καλοτάξιδο το 1200, κι αν είναι εύκολο γράψε στο μέλλον δυο λόγια για τη μετάβαση, ένα mini συγκριτικό δηλαδή γιατί αλλιώς ζει τη μηχανή ο κάτοχος και αλλιώς ο δοκιμαστής.

Αν δεν κάνω λάθος το 1200 έχει στην εξάτμισή του σερβομηχανισμό για ποιο πολύ ροπή χαμηλά ή κάτι τέτοιο. Αν ισχύει δεν θα έβγαζα τη μαμά.
Κωστα δεν νομιζω φιλε.
Εχω αντικαταστησει το μαμα βαρυδι τελικο με μια twallcom στο δικο μου.
Οι διαφορες ειναι περισσοτερο απο αισθητες οσον αφορα την ανασα που πηρε το μηχανακι με το παναλαφρο τελικο.
Εχει αρπαγματα ,μουρλια.
Σε αυτο βεβαια συντελει και το ελευθερο φιλτρο dna που τα εβαλα σετακι πανω .
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Καλοτάξιδο το 1200, κι αν είναι εύκολο γράψε στο μέλλον δυο λόγια για τη μετάβαση, ένα mini συγκριτικό δηλαδή γιατί αλλιώς ζει τη μηχανή ο κάτοχος και αλλιώς ο δοκιμαστής.

Αν δεν κάνω λάθος το 1200 έχει στην εξάτμισή του σερβομηχανισμό για ποιο πολύ ροπή χαμηλά ή κάτι τέτοιο. Αν ισχύει δεν θα έβγαζα τη μαμά.

Από κάποια μοντέλα και μετά (νομίζω τα 2010 και μετά) είχαν κλαπετο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Από κάποια μοντέλα και μετά (νομίζω τα 2010 και μετά) είχαν κλαπετο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κλαπέτο έχουν οι νταλίκες ρε...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.287
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Στείλε την εξάτμιση στην Πρέβεζα δώρο για να ησυχάσεις Γιάννη.

Εσένα σκέφτομαι..
Εσυ δεν εισαι φιλος!!Εισαι πολλα περισσοτερα!!!!!!!!
 
Top Bottom