Πανελλήνια συγκεντρωση μοτοσυκλετιστων

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τιμο ποιος σου ειπε οτι κρινουν εξω απο το χορο;Νομιζεις οτι οσοι κατακρινουν δεν υπηρξαν μελη λεσχων και μαλιστα ενεργα;Πανω απο τους μισους μαλιστα ηταν μελη της ΜΟΤΟΕ.

Οσο πιο ενεργοι ηταν καποτε τοσο τους τα χωνουν τωρα γιατι εχουν αποψη απο πρωτο χερι.
Έτσι είναι.
Εγώ και σήμερα είμαι μέλος της τοπικής μου λέσχης μοτοσυκλετών, και παλιότερα εκλεγμένος στο Δ.Σ άλλης λέσχης μοτοσυκλετών.
Νομίζω είναι δύσκολο να είναι κάποιος μοτοσυκλετιστής για 20-30 χρόνια και να μην πέρασε κάποια στιγμή στη ζωή του απο μια λέσχη. Ειδικά όταν είμασταν νεώτεροι και τα βλέπαμε πιο ρομαντικά τα πράγματα, παραβλέποντας ή κάνοντας πως δεν βλέπουμε τι είναι η ΜΟΤΟΕ.

Μακάρι να καταφέρουν οι νεώτεροι να κάνουν την ΜΟΤΟΕ πραγματικά καλή όσο νομίζουν πως είναι.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πρωτοβουλία μάζωξης, αντί της Πανελλήνιας

 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Αυτό το είδατε;

«ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΜΟΤΟΕ
Προς Λέσχες, μέλη και φίλους της ΜΟΤ.Ο.Ε.
Τις τελευταίες ημέρες κυκλοφορεί στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ανακοίνωση που, είτε από άγνοια της Ελληνικής γλώσσας είτε από δόλο, αναφέρει πως η Πανελλήνια ακυρώθηκε, συνοδευόμενη μάλιστα από παραποιημένη καταλλήλως την αρχική αφίσσα της ΜΟΤ.Ο.Ε.
Όπως αναφέρεται και στην αρχική ανακοίνωση της Ομοσπονδίας, λόγω των περιοριστικών μέτρων που:
Επιτρέπουν μειωμένο αριθμό κατασκηνωτών και ΔΕΝ επιτρέπουν την είσοδο επισκεπτών στον χώρο.
Τα περιοριστικά μέτρα στους ίδιους τους κατασκηνωτές και τα μειωμενα ωράρια.
Την απαγόρευση παραλλήλων εκδηλώσεων.
η Πανελλήνια ΔΕΝ ακυρώθηκε αλλά ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ.

Η ημερομηνία και τόπος διεξαγωγής της θα ανακοινωθούν άμεσα.»
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Σε 3-4 είχα πάει και είδα πως δεν...
Η τελευταία που πήγα ήταν η 17η , αν θυμάμαι καλά , το 1998 στην Ηγουμενίτσα...
 

alfa7

new member
Δημοσιεύσεις
43
Ηλικία
58
Περιοχή
Χανιά, Κρητης
Μοτοσυκλέτα
R1250GS F800GS X-ADV ΚΤΜ690R XTX660 CB50
Όνομα
Στέλιος
Έχω πάει σε τουλάχιστον 10 με 12... με τελευταία στην Θάσο το 2008...

Από το 1999-2000 περίπου, που άρχισε η μυρωδιά της κονόμας, ο θεσμός καταστράφηκε...

Θυμάμαι Θάσο το 1993 (αν δεν κάνω λάθος), όπου μετά τη καθιερωμένη συναυλία, όλοι μια παρέα με όποιον
είχε όρεξη να παίρνει μικρόφωνο για πλάκες και το γέλιο...σύννεφο...
Οι αγώνες χαβαλέ της Κυριακής... τι φάση...

Ούτε γκαζιές, ούτε εξυπνάδες, μόνο τη παρέα με τα Africa πειράζαμε, που τότε μεσουρανούσαν σαν μοτοσυκλέτες....

Περασμένα...ναι, όμως μοτοσυκλετιστικές εποχές γεμάτες ανθρώπους με όρεξη για ζωή και όχι για επίδειξη...
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Έχω πάει σε τουλάχιστον 10 με 12... με τελευταία στην Θάσο το 2008...

Από το 1999-2000 περίπου, που άρχισε η μυρωδιά της κονόμας, ο θεσμός καταστράφηκε...

Θυμάμαι Θάσο το 1993 (αν δεν κάνω λάθος), όπου μετά τη καθιερωμένη συναυλία, όλοι μια παρέα με όποιον
είχε όρεξη να παίρνει μικρόφωνο για πλάκες και το γέλιο...σύννεφο...
Οι αγώνες χαβαλέ της Κυριακής... τι φάση...

Ούτε γκαζιές, ούτε εξυπνάδες, μόνο τη παρέα με τα Africa πειράζαμε, που τότε μεσουρανούσαν σαν μοτοσυκλέτες....

Περασμένα...ναι, όμως μοτοσυκλετιστικές εποχές γεμάτες ανθρώπους με όρεξη για ζωή και όχι για επίδειξη...
πως δεν σε πετυχα πουθενα?Ειχα ενα πρασινο AFRICA μολις το ειχα παρει τοτενες.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πολεμος ..... τα κρανη σας στα κεφαλια.....!Hammer Smash ......abcdefghgkabcdefghgk
Για να καταλάβεις για τι Rδέλο προκειται.
Το επιβεβαιώνουν άλλη μια φορά.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.485
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Ευχαριστώ, δεν θα πάρω για πολλούς και διαφόρους λόγους. Και πολλοί απ'αυτους τους λόγους, ειπώθηκαν μέχρι τώρα στο νήμα.
Δεν θέλω να χάσω το πνεύμα της έννοιας του μοτοσυκλετισμου που έχω μέσα μου.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ευχαριστώ, δεν θα πάρω για πολλούς και διαφόρους λόγους. Και πολλοί απ'αυτους τους λόγους, ειπώθηκαν μέχρι τώρα στο νήμα.
Δεν θέλω να χάσω το πνεύμα της έννοιας του μοτοσυκλετισμου που έχω μέσα μου.

 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τις ημερομηνίες και τον τόπο σύντροχοι να τα ξέρουμε όταν τα μάθει όποιος τα μάθει να λάβουμε τα μέτρα μας ε ?
Απλή υπενθύμιση, ευχαριστώ τα μάλα !
 

alfa7

new member
Δημοσιεύσεις
43
Ηλικία
58
Περιοχή
Χανιά, Κρητης
Μοτοσυκλέτα
R1250GS F800GS X-ADV ΚΤΜ690R XTX660 CB50
Όνομα
Στέλιος
πως δεν σε πετυχα πουθενα?Ειχα ενα πρασινο AFRICA μολις το ειχα παρει τοτενες.

Τότε εσείς με τα Africa δεν πολυμιλούσατε με του κοινούς θνητούς....!Teary Eyes Waving Bye

Φαντάζομαι εννοείς το πράσινο Africa που πήγαμε Τυνησία.... τι απίθανη βόλτα... παιχνίδια στην άμμο...
 

tzeronymo

new member
Δημοσιεύσεις
113
Ηλικία
61
Περιοχή
ΠΕΡΑΜΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA CBF 1000 - HONDA SUPRA X 125
Όνομα
Σπυρος
Περιοχή
ΠΕΡΑΜΑ
Oπως ειπε πιο πανω ο Αποστολος ολοι λιγο πολυ ειμαστε η καποτε ειμαστε μελοι καποιας λεσχης εγω ειμαι και εχω μαθει πολλα που δεν τα ηξερα η λεσχη μου με επεισε να συμετεχω στην πανελληνια της ΜΟΤΟΕ προσωπικα εχω παει σε 23 συγκεντρωσεις και ελπιζω οσο καβαλαω να πηγαινω εχω περασε τελεια εχω μαθει μερη της Ελλαδας που ποτε δεν θα πηγαινα η πρωτη μου κινηση να παρω το προγραμμα μολις φτασω που κανεις μεχρι τωρα δεν ανεφερε οτι υπαρχει προγραμμα εκδηλωσεων για δικους μου λογους μενω σε ΠΑΝΤΑ ξενοδοχειο εχω επιλεξη 10 φιλους που εχουμε την ιδια νοοτροπια πληρωνω την εισοδο κανονικα ασχετα εαν μενω εξω δεν ασχολουμαι καν εαν απεξω απο την συγκεντρωση κανουν κοντρες η σουζες η μπερναουτ παντου γινονται αυτα φευγω απο το πρωι οργανωμενα και παω τις εδρομουλες μου συμετεχω σε διαφορα ιβεντ και μαλιστα πηρα και μια ποιστοποιηση απο το ΕΚΑΒ για πρωτες βοηθειες και συμφωνω οτι μπορει να αλλαξει προς το καλυτερο η Πανελληνια με νεα παιδια νεες ιδεες και να φερει καλυτερο και πιο ηρεμο κοσμο καποιοι προσπαθουν να αναδειξουν τον μοτοσκλετισμο σε μια ηπια μορφη και εφτιαξαν το Ανταμωμα φιλων μοτοσικλετας πολυ καλη κινηση και φυσικα συμετεχω μεχρι τωρα σε ολες 3 τον αριθμο αλλα θελω να πω οτι το 70 % πυροβολουν την πανελληνια στην οποια ΟΥΤΕ ΑΠΕΞΩ εχουν περασει και εχουν αποψη το τι γινεται και επειδη ειμαι της αποψης για ενα υγειη μοτοσικλετισμο συγκροτημενο αντι να κραζουν ολοι η καποιοι καλο ειναι να συμβαλουν με προτασεις και ομορφη συζητηση !
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Oπως ειπε πιο πανω ο Αποστολος ολοι λιγο πολυ ειμαστε η καποτε ειμαστε μελοι καποιας λεσχης εγω ειμαι και εχω μαθει πολλα που δεν τα ηξερα η λεσχη μου με επεισε να συμετεχω στην πανελληνια της ΜΟΤΟΕ προσωπικα εχω παει σε 23 συγκεντρωσεις και ελπιζω οσο καβαλαω να πηγαινω εχω περασε τελεια εχω μαθει μερη της Ελλαδας που ποτε δεν θα πηγαινα η πρωτη μου κινηση να παρω το προγραμμα μολις φτασω που κανεις μεχρι τωρα δεν ανεφερε οτι υπαρχει προγραμμα εκδηλωσεων για δικους μου λογους μενω σε ΠΑΝΤΑ ξενοδοχειο εχω επιλεξη 10 φιλους που εχουμε την ιδια νοοτροπια πληρωνω την εισοδο κανονικα ασχετα εαν μενω εξω δεν ασχολουμαι καν εαν απεξω απο την συγκεντρωση κανουν κοντρες η σουζες η μπερναουτ παντου γινονται αυτα φευγω απο το πρωι οργανωμενα και παω τις εδρομουλες μου συμετεχω σε διαφορα ιβεντ και μαλιστα πηρα και μια ποιστοποιηση απο το ΕΚΑΒ για πρωτες βοηθειες και συμφωνω οτι μπορει να αλλαξει προς το καλυτερο η Πανελληνια με νεα παιδια νεες ιδεες και να φερει καλυτερο και πιο ηρεμο κοσμο καποιοι προσπαθουν να αναδειξουν τον μοτοσκλετισμο σε μια ηπια μορφη και εφτιαξαν το Ανταμωμα φιλων μοτοσικλετας πολυ καλη κινηση και φυσικα συμετεχω μεχρι τωρα σε ολες 3 τον αριθμο αλλα θελω να πω οτι το 70 % πυροβολουν την πανελληνια στην οποια ΟΥΤΕ ΑΠΕΞΩ εχουν περασει και εχουν αποψη το τι γινεται και επειδη ειμαι της αποψης για ενα υγειη μοτοσικλετισμο συγκροτημενο αντι να κραζουν ολοι η καποιοι καλο ειναι να συμβαλουν με προτασεις και ομορφη συζητηση !

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις, αλλά πρέπει να είσαι πολύ συνειδητοποιημένος για να στηρίζεις ενώ βλέπεις τι γίνεται εντός και εκτός Πανελλήνιας. Μένω στο ότι θεωρώ καλό να στηρίζεται ο θεσμός.

Αν θέλεις, δώσε καμία πληροφορία σχετικά με την πιστοποίηση πρώτων βοηθειών από το ΕΚΑΒ. Παλιότερα είχα παρακολουθήσει ένα διήμερο του Ερυθρού Σταυρού, που όμως δεν έλεγε και τίποτα.
 
Top Bottom