Πάμε πόλεμο ? (Λεωνίδιο - Κοσμάς - Γερμανικό πολυβολείο) - Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Πιθανοτατα οχι ειμαι standby...
ΟΚ θα ρίξω μια ματιά περνώντας από κει που σούβαλα παραπάνω, αν είσαι ΟΚ σταματάμε και ενσωματώνεσαι, αν όχι συνεχίζουμε.;)
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Τώρα έχει :

Praising

Αλλά..

βαράει "μαντολίνο" ρε.. abcdefghg
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αφού βρεθήκαμε οι τρεις συνταξιδιώτες - συνταξιδιώτισα, εκκίνηση μέσω εθνικής για Κόρινθο.


Η μέρα είναι απλά υπέροχη !

Κρίμα τέτοια μέρα να χάναμε βόλτα και να πω την αμαρτία μου προσωπικά και σήμερα θα ξαναπήγαινα αλλά δεν λέω πολλά γιατί
η
και τώρα που να βγάζω το δεύτερο κράνος από το κάλυμμά του ή να τρέχω κάτω να παίρνω το άλλο.



Μιας το παρεάκι μας είναι μικρό και άκρως ευέλικτο, τρώω μια φλασιά αφού πλοηγώ εγώ και στρίψιμο προς Ακροκόρινθο και το πανέμορφο κάστρο της.


Η ιστορία του κάστρου ξεκινά από την Ελληνική Μυθολογία και η οχύρωσή του ξεκίνησε για πρώτη φορά τον 7-6ο αιώνα π.Χ.
Περισσότερες ιστορικές λεπτομέρειες για όσους θέλουν να μάθουν θα βρείτε ΕΔΩ (λινκ).


Είχα πολλά χρόνια να πάω κανά 35άρι αν θυμάμαι καλά και τότε φυσικά τόχαμε περπατήσει όλο αλλά τώρα με περίμετρο τειχών κοντά 3 χιλιόμετρα δεν νομίζω και δη με μοτορούχα και μπότες.



Ότι δούμε λοιπόν από την είσοδο.
Για αυτά είναι μόνο ο καλός φίλος Πάνος Eversman που είναι περιπατητής - περιηγητής πρώτος !
Εμείς
....τα ρσενικά εννοώ γιατί η συντρόχισα περπατάει γερά!


Ας το δούμε λοιπόν έστω απέξω και τον περιβάλλοντα χώρο του όσο μπορούμε, προκειμένου να πάρει έναυσμα όποιος θέλει και μπορεί να το επισκευτεί μιας και πραγματικά αξίζει τον κόπο και πλέον όπως θα δείτε στις φωτό έχει ανακαινιστεί κιόλας σε καίρια σημεία του.



















Συνεχίζεται...
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα


























Περισσότερα σε κάτοψη από ψηλά θα μας δείξει ο Θοδωρής με τα εναέρια μέσα που πέταξαν εκεί και αποτύπωσαν τα σχετικά από ψηλά.


Συνεχίζεται....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αφού θαυμάσαμε το πανέμορφο κάστρο της Ακροκορίνθου, τραβάμε για Μύλους και ώρα για το πρώτο
.



Πανέμορφη η παραλία των Μύλων!
Ηρεμείς και απέναντι το επίσης πανέμορφο Αναπλάκι !






Συνεχίζεται...
 
Top Bottom