Ο Επόμενος Έρωτας!..

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κουράγιο παιδιά...κουράγιο!Bike

Ευτυχώς αυτά τα έχω λύσει απο καιρό...
Και εμείς, πλένουμε τα πιάτα μόνο με ζεστο νερό, αν δεν έχει τότε δεν...
Πέρα από την πλάκα, αφού ακολουθεί η Νίκη και γουστάρω που ακολουθεί κάνω υποχωρήσεις, όχι επειδή με αναγκάζει κάποιος αλλά επειδή γουστάρω, άλλωστε όπως έχω πεί πολλές φορές μου αρέσουν όλες οι μοτοσυκλέτες, τώρα στα 40 χρόνια μοτοσυκλετιστικής μου ζωής, γουστάρω αφού μπορώ να πάρω ένα High End μηχανάκι και να αράξω, από την στιγμή όμως που το μοιράζομαι στο ταξίδι, δεν κοιτάω την πάρτυ μου.
Και να ξέρεις οι γυναίκες όσο μεγαλώνουν παραξενεύουν και η Νίκη φτανει τα ΗΝΤΑ , παρ'ολα αυτά το καλοκαίρι έκατσε και 11 ώρες στην σέλα....
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Και εμείς, πλένουμε τα πιάτα μόνο με ζεστο νερό, αν δεν έχει τότε δεν...
Πέρα από την πλάκα, αφού ακολουθεί η Νίκη και γουστάρω που ακολουθεί κάνω υποχωρήσεις, όχι επειδή με αναγκάζει κάποιος αλλά επειδή γουστάρω, άλλωστε όπως έχω πεί πολλές φορές μου αρέσουν όλες οι μοτοσυκλέτες, τώρα στα 40 χρόνια μοτοσυκλετιστικής μου ζωής, γουστάρω αφού μπορώ να πάρω ένα High End μηχανάκι και να αράξω, από την στιγμή όμως που το μοιράζομαι στο ταξίδι, δεν κοιτάω την πάρτυ μου.
Και να ξέρεις οι γυναίκες όσο μεγαλώνουν παραξενεύουν και η Νίκη φτανει τα ΗΝΤΑ , παρ'ολα αυτά το καλοκαίρι έκατσε και 11 ώρες στην σέλα....
GivingGreetingΜπράβο στην Νίκη!! - χίλια Μπράβο!!!! BikeBikeBike
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
GivingGreetingΜπράβο στην Νίκη!! - χίλια Μπράβο!!!! BikeBikeBike
''..στα 40 χρόνια μοτοσυκλετιστικής μου ζωής'' - καλά πόσο είσαι βρε Μάνο.. 45 δεν μας είχες πει!!...

abcdefghabcdefghgkDancingHappyabcdefghgRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και εμείς, πλένουμε τα πιάτα μόνο με ζεστο νερό, αν δεν έχει τότε δεν...
Πέρα από την πλάκα, αφού ακολουθεί η Νίκη και γουστάρω που ακολουθεί κάνω υποχωρήσεις, όχι επειδή με αναγκάζει κάποιος αλλά επειδή γουστάρω, άλλωστε όπως έχω πεί πολλές φορές μου αρέσουν όλες οι μοτοσυκλέτες, τώρα στα 40 χρόνια μοτοσυκλετιστικής μου ζωής, γουστάρω αφού μπορώ να πάρω ένα High End μηχανάκι και να αράξω, από την στιγμή όμως που το μοιράζομαι στο ταξίδι, δεν κοιτάω την πάρτυ μου.
Και να ξέρεις οι γυναίκες όσο μεγαλώνουν παραξενεύουν και η Νίκη φτανει τα ΗΝΤΑ , παρ'ολα αυτά το καλοκαίρι έκατσε και 11 ώρες στην σέλα....

Greeting
Παρόλα αυτά για βόλτα μακρύτερη των 100 χλμ δεν ξανανεβάζω πάνω. Έχει χρόνια που το κόψαμε. Ίσως φταιει που ως και τελευταία που είχα μοτό έκανα κάτι καταδρομικές ινδιάνικες εκδρομές στα βουνά με ελεύθερο κάμπινγκ και έτσι και ξενέρωσε. Αλλά δεν την ξεσηκώνω να ξαναγουστάρει. Καλά είναι όπως είναι.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Greeting
Παρόλα αυτά για βόλτα μακρύτερη των 100 χλμ δεν ξανανεβάζω πάνω. Έχει χρόνια που το κόψαμε. Ίσως φταιει που ως και τελευταία που είχα μοτό έκανα κάτι καταδρομικές ινδιάνικες εκδρομές στα βουνά με ελεύθερο κάμπινγκ και έτσι και ξενέρωσε. Αλλά δεν την ξεσηκώνω να ξαναγουστάρει. Καλά είναι όπως είναι.
GivingGreetingcdefgcdefgcdefg ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!! ... ακόμη πιο ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!! σκέψη...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Greeting
Παρόλα αυτά για βόλτα μακρύτερη των 100 χλμ δεν ξανανεβάζω πάνω. Έχει χρόνια που το κόψαμε. Ίσως φταιει που ως και τελευταία που είχα μοτό έκανα κάτι καταδρομικές ινδιάνικες εκδρομές στα βουνά με ελεύθερο κάμπινγκ και έτσι και ξενέρωσε. Αλλά δεν την ξεσηκώνω να ξαναγουστάρει. Καλά είναι όπως είναι.
Ναι αλλά να ξέρεις το καλύτερο αξεσουάρ στο ταξίδι είναι η γυναίκα, πακετάρει βαλίτσες, φτιάχνει καφέδες, ψωνίζει εφόδια, πληρώνει διόδια, στήνει σκηνές, πλένει ρούχα, σου θυμίζει διασταυρώσεις που χάνεις και χίλια δυό άλλα, μιλάμε για Ελβετικό σουγιά.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ναι αλλά να ξέρεις το καλύτερο αξεσουάρ στο ταξίδι είναι η γυναίκα, πακετάρει βαλίτσες, φτιάχνει καφέδες, ψωνίζει εφόδια, πληρώνει διόδια, στήνει σκηνές, πλένει ρούχα, σου θυμίζει διασταυρώσεις που χάνεις και χίλια δυό άλλα, μιλάμε για Ελβετικό σουγιά.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Η γυναίκα να μου θυμίσει διασταυρώσεις; Εμένα; Η γυναίκα; Διασταυρώσεις;
Σιγα σιγά θα πεις πως σταματάω και στην πλατεία του χωριού για οδηγίες!abcdefghgk

Πέρα από την πλάκα, καλά ήταν όσο πηγαίναμε μαζί ταξιδάκια, αλλά ο κύριος λόγος είναι πως με τα παιδιά να είναι μικρά, εδώ και κάποια χρόνια αποφασίσαμε πως δεν θα είμαστε και οι δύο πάνω στην μηχανή, ειδικά για ταξίδια, για ευνόητους λόγους. Όταν ενηλικιωθούν τα παιδιά το ξαναβλέπουμε.:)
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η γυναίκα να μου θυμίσει διασταυρώσεις; Εμένα; Η γυναίκα; Διασταυρώσεις;
Σιγα σιγά θα πεις πως σταματάω και στην πλατεία του χωριού για οδηγίες!abcdefghgk

Πέρα από την πλάκα, καλά ήταν όσο πηγαίναμε μαζί ταξιδάκια, αλλά ο κύριος λόγος είναι πως με τα παιδιά να είναι μικρά, εδώ και κάποια χρόνια αποφασίσαμε πως δεν θα είμαστε και οι δύο πάνω στην μηχανή, ειδικά για ταξίδια, για ευνόητους λόγους. Όταν ενηλικιωθούν τα παιδιά το ξαναβλέπουμε.:)
Καταλαβαίνω, εδώ εγώ είχα παρατήσει την μηχανή για 10 ολόκληρα χρόνια ,όταν γεννήθηκε ο μεγάλος μου γιός, από το 2004 ξαναπήρα δίτροχο το 2014 για τους ίδιους λόγους...
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Ναι αλλά να ξέρεις το καλύτερο αξεσουάρ στο ταξίδι είναι η γυναίκα, πακετάρει βαλίτσες, φτιάχνει καφέδες, ψωνίζει εφόδια, πληρώνει διόδια, στήνει σκηνές, πλένει ρούχα, σου θυμίζει διασταυρώσεις που χάνεις και χίλια δυό άλλα, μιλάμε για Ελβετικό σουγιά.....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
''Αξεσουάρ''!!!! - της Νίκης της το πες.........

HateHateHate... Έτσι σε βλέπω Θαλασσόλυκε!..
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
''Αξεσουάρ''!!!! - της Νίκης της το πες.........

HateHateHate... Έτσι σε βλέπω Θαλασσόλυκε!..
Κρύβε λόγια ρε Αρτέμη Μάτσα...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Ο επόμενος έρωτας.....
Tαλανίζωμαι άσχημα.....


για ριξε κ μια ματια στο ADV μουλτι. 160 αλογατα
παρασαγγας καλυτερο απο τον ελικα
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ο επόμενος έρωτας.....
Tαλανίζωμαι άσχημα.....



Εμένα η Ιταλίδα με αρέσει, είναι πανέμορφη, είναι σάν ν' ακούς Ιταλούς..... (ποίημα), και απο την άλλη ν'ακούς Γερμανούς.......(ασχολίαστο)
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
για ριξε κ μια ματια στο ADV μουλτι. 160 αλογατα
παρασαγγας καλυτερο απο τον ελικα
Αφού δεν πάω χώμα ρε Μάρκο, κανά βατό χωματόδρομο ναι...
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Τι σημαίνει πραγματικό ADV?
Για μένα σημαίνει ταξίδι σε άλλες ηπείρους, (Αφρική, Ασία), εκεί που βάζεις βενζίνη από το μπετονάκι, που πάς με το παντελόνι που φοράς, και άντε άλλο ένα πολιτικό ελαφρύ, που δέν πάς στα τουριστικά μέρη, αλλά ανακαλύπτεις την χώρα που βρίσκεσαι, εκεί που το χώμα η λάσπη και η άμμος είναι καθημερινά, και η άσφαλτος η υποτυπώδης είναι autοbahn, και μερικές φορές κουβαλάς και λάστιχα γιατί δέν θα βρείς στις διαστάσεις που φοράς, όταν το τηλέφωνο για οδική βοήθεια είναι ανέκδοτο, με εξοπλισμό camping να έχεις κάπου να κοιμάσαι, κλπ........
Ταξίδι εκεί όπου ο ''πολιτισμός'' είναι διαφορετικός, και όχι ''αναπτυγμένος'', και στην χώρα μας έχουμε βουνά λαγγάδια και θάλασσες, την περιήγηση αυτή εγώ την λέω enduro, στην Ευρώπη για να μπής σε βουνό έτσι ανεξέλεκτα δέέέννννν, εκεί που το διαβατήριό σου θα γεμίσει βίζες και σφραγίδες, κάπως έτσι θα περιέγραφα το δικό μου ADV.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Για μένα σημαίνει ταξίδι σε άλλες ηπείρους, (Αφρική, Ασία), εκεί που βάζεις βενζίνη από το μπετονάκι, που πάς με το παντελόνι που φοράς, και άντε άλλο ένα πολιτικό ελαφρύ, που δέν πάς στα τουριστικά μέρη, αλλά ανακαλύπτεις την χώρα που βρίσκεσαι, εκεί που το χώμα η λάσπη και η άμμος είναι καθημερινά, και η άσφαλτος η υποτυπώδης είναι autοbahn, και μερικές φορές κουβαλάς και λάστιχα γιατί δέν θα βρείς στις διαστάσεις που φοράς, όταν το τηλέφωνο για οδική βοήθεια είναι ανέκδοτο, με εξοπλισμό camping να έχεις κάπου να κοιμάσαι, κλπ........
Ταξίδι εκεί όπου ο ''πολιτισμός'' είναι διαφορετικός, και όχι ''αναπτυγμένος'', και στην χώρα μας έχουμε βουνά λαγγάδια και θάλασσες, την περιήγηση αυτή εγώ την λέω enduro, στην Ευρώπη για να μπής σε βουνό έτσι ανεξέλεκτα δέέέννννν, εκεί που το διαβατήριό σου θα γεμίσει βίζες και σφραγίδες, κάπως έτσι θα περιέγραφα το δικό μου ADV.
Δηλαδή αυτή δεν σε πάει;
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δέν θα προλάβαινα με την σκέψη και μόνο κατ'ευθείαν για Δαφνί πρώτο κρεβάτι........

Κουκλάρα είναι Μάνο, δέν χορταίνω να την βλέπω Bcdefghg
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Για μένα σημαίνει ταξίδι σε άλλες ηπείρους, (Αφρική, Ασία), εκεί που βάζεις βενζίνη από το μπετονάκι, που πάς με το παντελόνι που φοράς, και άντε άλλο ένα πολιτικό ελαφρύ, που δέν πάς στα τουριστικά μέρη, αλλά ανακαλύπτεις την χώρα που βρίσκεσαι, εκεί που το χώμα η λάσπη και η άμμος είναι καθημερινά, και η άσφαλτος η υποτυπώδης είναι autοbahn, και μερικές φορές κουβαλάς και λάστιχα γιατί δέν θα βρείς στις διαστάσεις που φοράς, όταν το τηλέφωνο για οδική βοήθεια είναι ανέκδοτο, με εξοπλισμό camping να έχεις κάπου να κοιμάσαι, κλπ........
Ταξίδι εκεί όπου ο ''πολιτισμός'' είναι διαφορετικός, και όχι ''αναπτυγμένος'', και στην χώρα μας έχουμε βουνά λαγγάδια και θάλασσες, την περιήγηση αυτή εγώ την λέω enduro, στην Ευρώπη για να μπής σε βουνό έτσι ανεξέλεκτα δέέέννννν, εκεί που το διαβατήριό σου θα γεμίσει βίζες και σφραγίδες, κάπως έτσι θα περιέγραφα το δικό μου ADV.

Ωραια το θέτεις, οστοσω ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί πολλές φορές στην κουβέντα λέμε αντβεντσουρ και άλλο εννοεί ο ένας και άλλο ο άλλος......μιλωντας για το ίδιο μηχανάκι.

Ειναι εντελώς υποκειμενικός ο όρος...
Βασικά ο αναβάτης είναι αντβε, όχι το μηχάνημα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ωραια το θέτεις, οστοσω ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί πολλές φορές στην κουβέντα λέμε αντβεντσουρ και άλλο εννοεί ο ένας και άλλο ο άλλος......μιλωντας για το ίδιο μηχανάκι.

Ειναι εντελώς υποκειμενικός ο όρος...
Βασικά ο αναβάτης είναι αντβε, όχι το μηχάνημα.
Ρε Γιάννη, πραγματικά θα ήθελα να σε γνωρίσω από κοντά..
 
Top Bottom