Να τα λέμε τα καλά!!! Περί MAKAN.gr ο λόγος.

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Πριν από μερικές μέρες τσίμπησα ένα μεταχειρισμένο topcase (Touratech Zega Pro) από το car.gr.
Η τιμή στην οποία το πήρα ήταν πολύ δελεαστική αλλά γι`αυτό και η κατάσταση στην οποία το πήρα ήταν κάτω του μετρίου. Για το πώς την πήρα αλλά και τον τρόπο με τον οποίο την επανέφερα σε μια πολύ καλή κατάσταση σκοπεύω να κάνω ένα νέο θέμα για όποιον ενδιαφέρεται.

Ένα από τα θέματα που είχε η βαλίτσα είναι πως υπήρχε ένα πολύ μικρό ελατήριο (δεν είναι καν ζωτικής σημασίας) το οποίο είχε σπάσει. Δούλευε και κούμπωνε κανονικά η βαλίτσα αλλά παρόλα αυτά πήρα τηλέφωνο στο makan.gr και ο διάλογος είχε ως εξής.
- Γειά σας. Έχω το Zega Pro και έχει σπάσει το ελατήριο που υπάρχει στον πίρο της βάσης.
- Την αγοράσατε από εμάς τη βαλίτσα;
- Όχι, μόλις την πηρα στα χέρια μου, μεταχειρισμένη.
- Οκ, ρωτάω για να ξέρουμε αν καλύπτεται από εγγύηση.
- Οχι, δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση.
- Καλώς... αφήστε μου ένα τηλέφωνο και θα σας πάρω εγώ.

Μετά από 2-3 εργάσιμες με πήρε το παλικάρι... δυστυχώς μου διαφεύγει το όνομά του.
- Βαγγέλη μόλις βρήκα τον μηχανισμό που ήξερα πως κάπου υπάρχει στην αποθήκη. Αύριο στον στέλνω...
Εδώ τον διέκοψα... - Μα εγώ χρειάζομαι μόνο το ελατήριο...
- Σου στέλνω λοιπόν όλο τον μηχανισμό της βάσης ΔΩΡΕΑΝ και αν και όταν βρεις χρόνο σε παρακαλώ απλά στείλε μου πίσω αυτόν που έχεις τώρα.

Από εκεί που είχα αποφασίσει πως πλαινές βαλίτσες θα αγόραζα από Ρουμανία μεριά (heavy duties) τώρα με κέρδισε ο τυπάς!!! Μου φαίνεται θα κάνω λίγη υπομονή να ψωνίσω από εκεί τις πλαϊνές...

Σημειωτέων... έχω ψωνίσει μονάχα μια φορά από το κατάστημά τους ένα αντικείμενο πολύ χαμηλής αξίας. Οπότε δεν έχει να κάνει με το "τους καλούς πελάτες τους προσέχουν".
RESPECT!!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και γω οσες φορες τους χρειαστηκα ηταν πολυ εξυπηρετικοι.
Μου δωσαν την εντυπωση οτι το προβλημα εντως εισαγωγικων παντα,το κανουν και δικο τους που λεει ενα γνωστο τραγουδι.

Ααα!τ'αφεντικο του μαγαζιου οδηγαει ενα κιτρινο βεστρωμα xtouring και ειναι και χωματινος καργα.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
και παρα πολυ μπραβο τους....
Εχω μιλησει με αρκετα ιντερνετικα μαγαζια (στο τηλεφωνο) με γυναικες και με αντρες.
Η Αγγελικη αν θυμαμαι καλα ,με εκανε εντυπωση με το ποσο καταρτισμένη ειναι
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
τιποτα δεν ειναι τυχαιο.... ο ανταγωνισμος ευνοει τις καλες συμπεριφορες και κατεπεκταση τους καταναλωτες,ιδιως σε εξεδικευμενες εταιριες-μαγαζια......
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
εξαιρειται μαγαζι-καταστημα απο τα πλεον επωνυμα που του εχω στειλει μεηλ αλλά δεν μου εχει απαντησει εδω και κανα 20ημερο...
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Στέλιο θέλω να πιστεύω πως όλοι οι μεγάλοι του χώρου έχουν μπει σε αυτή τη φιλοσοφία γιατί ξέρουν πως με τέτοια συμπεριφορά προς τον καταναλωτή μόνο κέρδος θα έχουν μακροπρόθεσμα. Μήπως απλά το mail σου τους διευφυγε... μήπως θα έπρεπε να τους πάρεις κάνα τηλέφωνο;;
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
εξαιρειται μαγαζι-καταστημα απο τα πλεον επωνυμα που του εχω στειλει μεηλ αλλά δεν μου εχει απαντησει εδω και κανα 20ημερο...

Δεν προλαβαινουν λογω γιορτων.Μετα το Πασχα που θα ηρεμησουνε μπορει ν ασχοληθουν μαζι σου.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Στέλιο θέλω να πιστεύω πως όλοι οι μεγάλοι του χώρου έχουν μπει σε αυτή τη φιλοσοφία γιατί ξέρουν πως με τέτοια συμπεριφορά προς τον καταναλωτή μόνο κέρδος θα έχουν μακροπρόθεσμα. Μήπως απλά το mail σου τους διευφυγε... μήπως θα έπρεπε να τους πάρεις κάνα τηλέφωνο;;

Οχι παλικαρι μου.Στους μεγαλους του χωρου υπαρχουν και καλοι και κακοι επαγγελματιες.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Δεν προλαβαινουν λογω γιορτων.Μετα το Πασχα που θα ηρεμησουνε μπορει ν ασχοληθουν μαζι σου.


μα μετα το Πασχα ειναι του Αγιου πνευματος και 0 15Αυγουστος καλο Σεπτεμβρη δλδ....!!!!:D:D:D
 

sugariasgeorge

new member
Δημοσιεύσεις
193
Ηλικία
55
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Μοτοσυκλέτα
AFRICA TWIN XRV 750
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
εξαιρειται μαγαζι-καταστημα απο τα πλεον επωνυμα που του εχω στειλει μεηλ αλλά δεν μου εχει απαντησει εδω και κανα 20ημερο...

Δεν προλαβαινουν λογω γιορτων.Μετα το Πασχα που θα ηρεμησουνε μπορει ν ασχοληθουν μαζι σου.

Οχι παλικαρι μου.Στους μεγαλους του χωρου υπαρχουν και καλοι και κακοι επαγγελματιες.

μα μετα το Πασχα ειναι του Αγιου πνευματος και 0 15Αυγουστος καλο Σεπτεμβρη δλδ....!!!!:D:D:D

κανω ολες τις παραγγελιες μου με mail καθε μερα.....
εχω περιπτερο ...
ενας απο τους ''τσιγαραδες'' δεν λαμβανει παντα ολα τα mail....
τουλαχιστον 5 mail το μηνα.....
.......................................................................................................
ρε μπας και δεν θελει τα λεφτα μου ???cdefghigcdefghigcdefghig
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Δεν λέω καλό μαγαζί το συγκεκριμένο αλλά πανάκριβο...
Αν μου επιτρέπεις μια διόρθωση στα γραφόμενα σου...
Πανάκριβα είναι τα προϊόντα που πουλάνε. Όχι αυτό καθαυτό το μαγαζί. Η touratech έχει παντού τις ίδιες τιμές.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν μου επιτρέπεις μια διόρθωση στα γραφόμενα σου...
Πανάκριβα είναι τα προϊόντα που πουλάνε. Όχι αυτό καθαυτό το μαγαζί. Η touratech έχει παντού τις ίδιες τιμές.
Ναι αυτό εννοώ Βαγγέλη, στο συγκεκριμένο μαγαζί είδα για πρώτη φορά στην ζωή μου μπουφάν πάνω από 1000€.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ναι αυτό εννοώ Βαγγέλη, στο συγκεκριμένο μαγαζί είδα για πρώτη φορά στην ζωή μου μπουφάν πάνω από 1000€.
Το φθηνο ειδες!
Κοιτα το companiero,θα σε πεσουν τα μαλλια.
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Πριν από μερικές μέρες τσίμπησα ένα μεταχειρισμένο topcase (Touratech Zega Pro) από το car.gr.
Η τιμή στην οποία το πήρα ήταν πολύ δελεαστική αλλά γι`αυτό και η κατάσταση στην οποία το πήρα ήταν κάτω του μετρίου. Για το πώς την πήρα αλλά και τον τρόπο με τον οποίο την επανέφερα σε μια πολύ καλή κατάσταση σκοπεύω να κάνω ένα νέο θέμα για όποιον ενδιαφέρεται.

Ένα από τα θέματα που είχε η βαλίτσα είναι πως υπήρχε ένα πολύ μικρό ελατήριο (δεν είναι καν ζωτικής σημασίας) το οποίο είχε σπάσει. Δούλευε και κούμπωνε κανονικά η βαλίτσα αλλά παρόλα αυτά πήρα τηλέφωνο στο makan.gr και ο διάλογος είχε ως εξής.
- Γειά σας. Έχω το Zega Pro και έχει σπάσει το ελατήριο που υπάρχει στον πίρο της βάσης.
- Την αγοράσατε από εμάς τη βαλίτσα;
- Όχι, μόλις την πηρα στα χέρια μου, μεταχειρισμένη.
- Οκ, ρωτάω για να ξέρουμε αν καλύπτεται από εγγύηση.
- Οχι, δεν υπάρχει αυτή η περίπτωση.
- Καλώς... αφήστε μου ένα τηλέφωνο και θα σας πάρω εγώ.

Μετά από 2-3 εργάσιμες με πήρε το παλικάρι... δυστυχώς μου διαφεύγει το όνομά του.
- Βαγγέλη μόλις βρήκα τον μηχανισμό που ήξερα πως κάπου υπάρχει στην αποθήκη. Αύριο στον στέλνω...
Εδώ τον διέκοψα... - Μα εγώ χρειάζομαι μόνο το ελατήριο...
- Σου στέλνω λοιπόν όλο τον μηχανισμό της βάσης ΔΩΡΕΑΝ και αν και όταν βρεις χρόνο σε παρακαλώ απλά στείλε μου πίσω αυτόν που έχεις τώρα.

Από εκεί που είχα αποφασίσει πως πλαινές βαλίτσες θα αγόραζα από Ρουμανία μεριά (heavy duties) τώρα με κέρδισε ο τυπάς!!! Μου φαίνεται θα κάνω λίγη υπομονή να ψωνίσω από εκεί τις πλαϊνές...

Σημειωτέων... έχω ψωνίσει μονάχα μια φορά από το κατάστημά τους ένα αντικείμενο πολύ χαμηλής αξίας. Οπότε δεν έχει να κάνει με το "τους καλούς πελάτες τους προσέχουν".
RESPECT!!


GivingGivingGiving
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Οι καλοί επαγγελματίες είναι σαν τους καλούς ανθρώπους. Είναι δυσεύρετοι, αλλά υπάρχουν.

Δεν είναι δύσκολο να είσαι καλος άνθρωπος, απλά κανείς στους άλλους αυτο που θέλεις να σου κάνουνε.
 
Top Bottom