Μονοήμερη εκδρομή τη Κυριακή 15.10;

Δημοσιεύσεις
103
Ηλικία
47
Περιοχή
Svalbard
Μοτοσυκλέτα
Αύρα
Όνομα
Νίκος
Τι μπορεί να κάνει κάποιος που θέλει διακαώς να απολαύσει ένα από τα τελευταία ηλιουλουστα ΣΚ πριν πιάσουν τα πρωτοβρόχια, αλλά δεν μπορεί να δικαιολογήσει τα 800χλμ πηγαινέλα για την εκδρομή στις λίμνες της Αιτωλοακαρνανίας που γίνεται τις ίδιες μέρες;

Μα τι άλλο από το να στείλει μήνυμα SOS στους εταίρους συμπασχοντες και συνοδοιπόρους για κάποια εναλλακτική και πιο κοντινή πρόταση;

Εκανα σκεψεις για την Παύλιανη και το φανταστικό πάρκο πεζοπορίας που υπάρχει εκεί, αλλά αν υπάρχουν άλλες προτάσεις είμεθα όλοι αυτια και μάτια.

Έχει κανένα φιλαράκι όρεξη για αυτή τη Κυριακή λοιπόν;



Σημείο συνάντησης το γνωστό Περίπτερο 14 στις 08.30 και μίζα στις 09.00. Για όσους έρθουν απο Αττική Οδό, μπορούμε να κάνουμε μια μικρή στάση στο βενζινάδικο που αναφέρεις και εσύ -απλά να ξέρουμε ποιοί θα είναι που για να μη χαθούμε.

Συμμετοχές

1. Άκης Kuklinski
2. Στέλιος Esel
3. Κώστας Galaher
4. Γιάννης Wheelboy (?)
5. Άγγελος Angelthing (?)
6. Ηρακλής
7. Νίκος Ταξιδευτής
8.Sn1peR Νικος
 
Last edited by a moderator:

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.445
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Δεν είναι κακή ιδέα...Παύλιανη, Θερμό κλπ για να είναι σε απόσταση βολής....

Παρακάτω θα μας φάει η καβάλα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μμμμμμ ενδιαφέρουσα πρόταση..... απ την παλιά 190χλμ 3,30 ώρες.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Δημοσιεύσεις
103
Ηλικία
47
Περιοχή
Svalbard
Μοτοσυκλέτα
Αύρα
Όνομα
Νίκος
Δεν είναι καλή ιδέα...Παύλιανη, Θερμό κλπ για να είναι σε απόσταση βολής....

Παρακάτω θα μας φάει η καβάλα...
Δεν είναι κακή η καλή ιδεα; Όχι, γιατί αν είναι κακή ιδέα δεν κάνουμε τίποτα. Rolling
 
Τελευταία επεξεργασία:

Galaher

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Ηλικία
45
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Bmw f 650 gs
Aprilia sr 200 gt
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Περιοχή
Αχαρναι
Τι μπορεί να κάνει κάποιος που θέλει διακαώς να απολαύσει ένα από τα τελευταία ηλιουλουστα ΣΚ πριν πιάσουν τα πρωτοβρόχια, αλλά δεν μπορεί να δικαιολογήσει τα 800χλμ πηγαινέλα για την εκδρομή στις λίμνες της Αιτωλοακαρνανίας που γίνεται τις ίδιες μέρες;

Μα τι άλλο από το να στείλει μήνυμα SOS στους εταίρους συμπασχοντες και συνοδοιπόρους για κάποια εναλλακτική και πιο κοντινή πρόταση;

Εκανα σκεψεις για την Παύλιανη και το φανταστικό πάρκο πεζοπορίας που υπάρχει εκεί, αλλά αν υπάρχουν άλλες προτάσεις είμεθα όλοι αυτια και μάτια.

Έχει κανένα φιλαράκι όρεξη για αυτή τη Κυριακή λοιπόν;
Καλή ιδέα
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Let Me Think Yes GIF by Discovery Europe
Probably yes για Παυλιανη!
Ένα καφεδάκι στο casa de papel το έπινα!
 
Δημοσιεύσεις
103
Ηλικία
47
Περιοχή
Svalbard
Μοτοσυκλέτα
Αύρα
Όνομα
Νίκος
Μμμμμμ ενδιαφέρουσα πρόταση..... απ την παλιά 190χλμ 3,30 ώρες.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από τη παλιά, εννοείται, μιας που διόδια και ατελείωτες ευθειες μου προκαλούν αλλεργικά συμπτώματα.

Να πούμε λοιπόν 09.00 στο σημείο μετά την έξοδο 1 της Αττικής Οδού στην παλια ΕΟ προς Θήβα; (στον θειο γουγλη το αναφέρει κυριολεκτικά ως "Το σημείο"! Tooth)

Τα φιλαράκια έχουν απόλυτο δίκιο - το παραπάνω σημείο είναι καπως μέσα στη μέση και ενδεχομένως είναι επικίνδυνο.
Πρόταση λοιπόν για σημείο συνάντησης το γνωστό Περίπτερο 14 στις 08.30 για έναν καφέ στα πεταχτά και μίζα κατά τις 09.00.
 
Τελευταία επεξεργασία:

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Από τη παλιά, εννοείται, μιας που διόδια και ατελείωτες ευθειες μου προκαλούν αλλεργικά συμπτώματα.

Να πούμε λοιπόν 09.00 στο σημείο μετά την έξοδο 1 της Αττικής Οδού στην παλια ΕΟ προς Θήβα; (στον θειο γουγλη το αναφέρει κυριολεκτικά ως "Το σημείο"! Tooth)
Καλημέρα Νικ,

ενδιαφέρουσα πρόταση και αν δεν την κάνω προς Αγρίνιο το βλέπω πολύ ζεστά. (δεν βλέπω δηλαδή να το καταφέρνω το Αγρίνιο καθώς ακόμα ούτε Αθήνα δεν έχω κατέβει από τη Σερβία, οπότε τα 800+ για μονοήμερη θα μου κάτσουν κάπως μετά τα 1200+ από τη Σερβία ….).

Απλά φίλε και με κάθε επιφύλαξη, το σημείο συνάντησης που έβαλες, εκτός και αν άλλαξε κάτι πρόσφατα δεν έχει χώρο στάσης εκτός δρόμου εκτός και αν ανέβουν οι μηχανές στο πεζοδρόμιο ή σταματήσουν επί του δρόμου.

Συνήθως όταν παίζει ραντεβού προς τις εκεί διαδρομές βάζω το παρακάτω σαν σημείο συνάντησης, είναι βενζινάδικο λίγο πιο κάτω στο δρόμο προς Θήβα και έχει μεγάλο χώρο στάθμευσης εκτός δρόμου:


Και πάλι με τις απολογίες μου για την παρέμβαση στο τόπικ / πόστ σου.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Μάλλον ναι από εμένα πάει καιρός που έχω να σας δω θα ενημερώσω Σαββατο με κάθε επιφύλαξη. Ερώτηση γιατί δεν κάνουμε το ραντεβού σταθμό 14
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Μάλλον ναι από εμένα πάει καιρός που έχω να σας δω θα ενημερώσω Σαββατο με κάθε επιφύλαξη. Ερώτηση γιατί δεν κάνουμε το ραντεβού σταθμό 14
Επίσης θέλω να ενημερώσω θα είμαι με σφουχτερ αν δεν υπάρχει πρόβλημα,θα πηγαίνω σιγά σιγά να σας περιμένω αχαχαχσχ
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Μάλλον ναι από εμένα πάει καιρός που έχω να σας δω θα ενημερώσω Σαββατο με κάθε επιφύλαξη. Ερώτηση γιατί δεν κάνουμε το ραντεβού σταθμό 14
Υποθέτω επειδή κάποιοι θα έρθουν από Αττική Οδό
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Εγώ θα σταθω ότι υπάρχει κάποιος που ζει Ελλάδα, και δεν κατάλαβε τα ''πρωτοβρόχια'' (του Σεπτεμβρίου), και τα περιμένει ακόμα, μέσα Οκτωβρίου.

Σαν του Εβραίους που δεν κατάλαβαν τον Ιησού Χριστό.

Αμήν.
 
Δημοσιεύσεις
103
Ηλικία
47
Περιοχή
Svalbard
Μοτοσυκλέτα
Αύρα
Όνομα
Νίκος
Καλημέρα Νικ,

ενδιαφέρουσα πρόταση και αν δεν την κάνω προς Αγρίνιο το βλέπω πολύ ζεστά. (δεν βλέπω δηλαδή να το καταφέρνω το Αγρίνιο καθώς ακόμα ούτε Αθήνα δεν έχω κατέβει από τη Σερβία, οπότε τα 800+ για μονοήμερη θα μου κάτσουν κάπως μετά τα 1200+ από τη Σερβία ….).

Απλά φίλε και με κάθε επιφύλαξη, το σημείο συνάντησης που έβαλες, εκτός και αν άλλαξε κάτι πρόσφατα δεν έχει χώρο στάσης εκτός δρόμου εκτός και αν ανέβουν οι μηχανές στο πεζοδρόμιο ή σταματήσουν επί του δρόμου.

Συνήθως όταν παίζει ραντεβού προς τις εκεί διαδρομές βάζω το παρακάτω σαν σημείο συνάντησης, είναι βενζινάδικο λίγο πιο κάτω στο δρόμο προς Θήβα και έχει μεγάλο χώρο στάθμευσης εκτός δρόμου:


Και πάλι με τις απολογίες μου για την παρέμβαση στο τόπικ / πόστ σου.

Φιλαράκι Άγγελε, προκειμένου να έχω τη χαρά να σε δω μετά από τόσα χρόνια σε βόλτα κανονίζω βόλτα και στο φεγγάρι! :)
Έχεις δίκιο για το σημείο που είχα πει. Είναι κάπως επικίνδυνο και μου το τόνισαν και άλλα παιδιά.

Οπότε νέα πρόταση σε όλους: Σημείο συνάντησης το γνωστό Περίπτερο 14 στις 08.30 και μίζα στις 09.00. Για όσους έρθουν απο Αττική Οδό, μπορούμε να κάνουμε μια μικρή στάση στο βενζινάδικο που αναφέρεις και εσύ -απλά να ξέρουμε ποιοί θα είναι που για να μη χαθούμε.

Το τηλ μου στη διάθεση όλων!
 
Δημοσιεύσεις
103
Ηλικία
47
Περιοχή
Svalbard
Μοτοσυκλέτα
Αύρα
Όνομα
Νίκος
Για να κάνουμε και μια σύνοψη μέχρι στιγμής....

1. Άκης Kuklinski
2. Στέλιος Esel
3. Κώστας Galaher
4. Γιάννης Wheelboy
5. Άγγελος Angelthing (?)
6. Ηρακλής
7. Νίκος Ταξιδευτής

Ξεχνάω κάποιον;
 

S n 1 p e R

new member
Δημοσιεύσεις
2
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Από τη παλιά, εννοείται, μιας που διόδια και ατελείωτες ευθειες μου προκαλούν αλλεργικά συμπτώματα.

Να πούμε λοιπόν 09.00 στο σημείο μετά την έξοδο 1 της Αττικής Οδού στην παλια ΕΟ προς Θήβα; (στον θειο γουγλη το αναφέρει κυριολεκτικά ως "Το σημείο"! Tooth)

Τα φιλαράκια έχουν απόλυτο δίκιο - το παραπάνω σημείο είναι καπως μέσα στη μέση και ενδεχομένως είναι επικίνδυνο.
Πρόταση λοιπόν για σημείο συνάντησης το γνωστό Περίπτερο 14 στις 08.30 για έναν καφέ στα πεταχτά και μίζα κατά τις 09.00.
Εγω οταν δίνω ραντεβού στην έξοδο 1 περιμενω στην Johnson & Johnson που εχει μεγαλη εσοχή ( για οποιον δεν τον βολευει ο σταθμος 14 και κυριολεκτικα ο δρόμος για την βολτα περναει μπροστα απο το σημείο )

 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.821
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Καλησπέρα άκυρων από εμένα είχα μια ατυχία στην δουλειά παραπατησα και τρανταχτηκε η μέση μου και είμαι με ένεση. Λυπάμαι πολύ αλλά είμαι γκαντεμης εγώ τέλος πάντων. Καλά να περάσετε και να προσέχετε!!!
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.836
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Καλησπέρα άκυρων από εμένα είχα μια ατυχία στην δουλειά παραπατησα και τρανταχτηκε η μέση μου και είμαι με ένεση. Λυπάμαι πολύ αλλά είμαι γκαντεμης εγώ τέλος πάντων. Καλά να περάσετε και να προσέχετε!!!
Ελα τουλάχιστον στον καφέ να σε δούμε λίγο!
 
Top Bottom