Μετα το GS τι;

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Αφού δεν παίζουν ρόλο τα άλογα πουλάω το κλε σε πολυ δελεαστική τιμή. Τα κάνει όλα και συμφέρει,αρκεί να μην χρειάζεσαι δικάβαλο και φρένα. Στρίψιμο πάει τάπα και κατανάλωση στην τελευταία βόλτα που ηταν και παπιά στο γκρουπ εχω βγάλει μέχρι στιγμής 215χμ χωρίς να γυρίσω ρουμπινετο
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Επίσης μην παραβλέπεις και το triumph tiger 800 καλή και αξιόλογη λύση και αρκετά οικονομικό.... Σε μτχ παίζουν κοντά στα 6000...

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

zissimo

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
67
Περιοχή
Πάτρα
Μοτοσυκλέτα
BMW R 100 GS Paris Dakar ,BMW R 1150 R
Όνομα
Ζήσιμος
Περιοχή
Πατρα
1200 του 07

Fine Giving

Πήγαινε στον Παναγιωτόπουλο , άσ`το μια εβδομάδα για γενικό ξεψείρισμα , μετά στον Ευτύχη για ένα επιφανειακό χρωματικό-σχεδιαστικό φρεσκάρισμα
και πάρε την γκόμενα ( σύζυγο ) το βράδυ για ποτάκι να σχεδιάσετε το επόμενο ταξίδι σας .
Καλοτάξιδο

ΥΓ. μην τρώγεσαι για << εκπλήξεις >>
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.504
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν σου εχει κατσει το GS νομιζω οτι το tiger ...το οποιο ειναι αερας και το tenere ειναι ψιλομονοδρομοι οπως και νεοτερο GS απο το δικο σου.

Για το versus που λεει και ο Μανος παραπανω εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο ταξιδιαρηδες.

Φυσικα εχει να κανει και με το ποσσα εισαι διατεθημενος να δωσεις.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.439
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Fine Giving

Πήγαινε στον Παναγιωτόπουλο , άσ`το μια εβδομάδα για γενικό ξεψείρισμα , μετά στον Ευτύχη για ένα επιφανειακό χρωματικό-σχεδιαστικό φρεσκάρισμα
και πάρε την γκόμενα ( σύζυγο ) το βράδυ για ποτάκι να σχεδιάσετε το επόμενο ταξίδι σας .
Καλοτάξιδο

ΥΓ. μην τρώγεσαι για << εκπλήξεις >>
Αυτο ειναι το δυσκολο φιλε.
Αμα παει εκει ,τον βλεπω να γυρναει με κανα απο το '13 και μετα.
Εγω τους αποφευγω σαν το λιβανι ,λιγο θελωHatecde
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.504
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Επίσης μην παραβλέπεις και το triumph tiger 800 καλή και αξιόλογη λύση και αρκετά οικονομικό.... Σε μτχ παίζουν κοντά στα 6000...

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλο χρυσο αλλα αλλο το επιπεδο ανεσης σε σχεση με αυτο που εχει.Θα του κακοφανει.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Triumph 1200 xra.
Τρικυλινδρο και με εγγυηση εφ'ορου ζωης στον αξονα
Εγω αυτο θα επαιρνα.
Και γω γλυκοκοιτουσα πάντα το 1200 λόγω της λατρείας μου για τον triple. Σε ορισμένους όμως ιδιοκτήτες εμφάνιστηκε πρόβλημα στον κινητήρα και με πολύ κόπο και τρέξιμο τους έγινε επισκευή. Μιλάμε για θόρυβο έντονο στον κινητήρα +- κατανάλωση λαδιού, οπότε μόνο καινούργιο η μεταχειρισμένο με εγγύηση από εξουσιοδοτημένο. Οι υπόλοιποι έμποροι και με γραπτή εγγύηση θα σου πουν ότι εσύ του
ήπιες το αίμα και παίρνεις τα 3 μου .



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αφού δεν παίζουν ρόλο τα άλογα πουλάω το κλε σε πολυ δελεαστική τιμή. Τα κάνει όλα και συμφέρει,αρκεί να μην χρειάζεσαι δικάβαλο και φρένα. Στρίψιμο πάει τάπα και κατανάλωση στην τελευταία βόλτα που ηταν και παπιά στο γκρουπ εχω βγάλει μέχρι στιγμής 215χμ χωρίς να γυρίσω ρουμπινετο
Abs όμως ?

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

zissimo

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
67
Περιοχή
Πάτρα
Μοτοσυκλέτα
BMW R 100 GS Paris Dakar ,BMW R 1150 R
Όνομα
Ζήσιμος
Περιοχή
Πατρα
Αυτο ειναι το δυσκολο φιλε.
Αμα παει εκει ,τον βλεπω να γυρναει με κανα απο το '13 και μετα.
Εγω τους αποφευγω σαν το λιβανι ,λιγο θελωHatecde

Γιάννο , άμα τρώγεσαι και εσύ με το εργαλείο που έχεις .............. ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσοπάνη !
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Καλο χρυσο αλλα αλλο το επιπεδο ανεσης σε σχεση με αυτο που εχει.Θα του κακοφανει.
Το λέω από άποψη βάρους και μόνο.... Αλλά επί της ουσίας δεν είναι και τόσο κακό.... Gs δεν είναι.. είναι το μόνο σίγουρο.... Γι αυτό είπα εξ αρχής το tiger 1200 και το tenere..... Σε κάτι πιο μικρό θα πρέπει να γίνουν ορισμένες υποχωρήσεις..... Επίσης υπάρχει και το tiger 1050 αλλά εκεί θα πρέπει να είναι μοντέλο άνω του 2012... Τα προηγούμενα είχαν θέματα με τα πιστόνια τους... Και γενικά ήταν προβληματικά....

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Και γω γλυκοκοιτουσα πάντα το 1200 λόγω της λατρείας μου για τον triple. Σε ορισμένους όμως ιδιοκτήτες εμφάνιστηκε πρόβλημα στον κινητήρα και με πολύ κόπο και τρέξιμο τους έγινε επισκευή. Μιλάμε για θόρυβο έντονο στον κινητήρα +- κατανάλωση λαδιού, οπότε μόνο καινούργιο η μεταχειρισμένο με εγγύηση από εξουσιοδοτημένο. Οι υπόλοιποι έμποροι και με γραπτή εγγύηση θα σου πουν ότι εσύ του
ήπιες το αίμα και παίρνεις τα 3 μου .



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό ισχύει για το 1050 έως του 2012 μοντέλα.... Ο κινητήρας του 1200 δεν έχει κανένα θέμα... Είναι καινούργιος σχεδιαστικά... Δεν έχει καμία σχέση με τον υπερκυβισμενο 1050.....

Παθώς και μαθώς... :D

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Abs όμως ?

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είπαμε τα κάνει όλα και συμφέρει αν δεν χρειάζεσαι τα φρένα και το δικάβαλο. Δεν εχω πει ποτέ ότι μου λείπουν τα φρένα σε αυτό το μηχανάκι, πάντα το γκάζι μου έλειπε.
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Πάντως ωραίο πράμα να ψάχνεσαι για τέτοιου είδους θέματα.... Τι μηχανή θα αγοράσεις.. Μμμμμ........ Αντε γιατί δεν θέλω και πολύ... Με βλέπω να μπαίνω και εγώ στο τρυπακι με αυτά που διαβάζω....... Καλές αγορές.... Το γλυκάκι μην ξεχάσεις ε!? :)

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Triumph 1200 και tenere 1200..... Ακριβές λύσεις αλλά είναι αυτό που ζητάς απ ότι κατάλαβα....

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Triumph 1200:
μεγάλος όγκος,μέτρια οδική συμπεριφορά , αλλά κινητήρας triple ( δύναμη,απόκριση σε όλο το φάσμα των στροφών, γλυκύτητα απόδοσης).
Δυστυχώς μόνο με εγγύηση σε μεταχειρω λόγω κάποιων παρτίδων με θέμα στον κινητήρα.
Tenere 1200:
απίστευτη άνεση με θέση για iron butt αναβάτες, γλυκύτητα και ομοιομορφία απόδοσης του δικυλινδρου, πολύ καλή off συμπεριφορά.
Αλλά βαρύ και σου λείπει η εκρηκτικότητα και η ζωντάνια του μοτέρ άλλων on off.
Του κουμπάρου μου του άλλαξαν και τους 2 κυλίνδρους σε εγγύηση δωρεάν και σιωπηλά , πράγμα που έχει γίνει και σε άλλους αναβάτες (αλλά με πλήρη μυστικότητα).
Φυσικά ούτε οι ιδιοκτήτες μιλάνε για το τί ακριβώς έφταιγε ,για να σπρώξουν τη μοτό τους μετά ευκολότερα.



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αυτό ισχύει για το 1050 έως του 2012 μοντέλα.... Ο κινητήρας του 1200 δεν έχει κανένα θέμα... Είναι καινούργιος σχεδιαστικά... Δεν έχει καμία σχέση με τον υπερκυβισμενο 1050.....

Παθώς και μαθώς... :D

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αναφέρομαι στον 1200 , (όχι τον 1050 με πρόβλημα στη χύτευση πιστονιων).
Αν ψάξεις λίγο καλύτερα θα βρεις συνετούς αναβάτες 1200 στους οποίους έγινε γενική ανακατασκευή κεφαλής λόγω αφυσικων θορύβων / φθοράς μοτέρ.
Φυσικά όσοι δεν άρπαξαν από το λαιμό τον αντιπρόσωπο ακόμη πληρώνουν γιατί η μάνα εταιρία δεν παραδέχεται τίποτε.
Όταν μιλαμε για triumph γνωριζουμε...




Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Το τενερε απο τα πρωτα το εχω κανει βολτα και δεν μου αρεσε η οδικη του συμπεριφορα καθολου, καλη σελα αλλα δεν εχει ανετη αναρτηση και ειναι "αργο¨στις στροφες
Το tiger εχει πολλα καλα εκτος απο το βαρος , ασε που εχω εναν φιλο που δινει ενα του 16
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Όταν έχεις καβαλήσει gs μην αποπειραθεί να πάς σε άλλο: απλά θα μετανιώσεις!!!
Πολλα τα λεφτα για την αντικατασταση του
Δεν εχω παραπονο απο το τζιες αλλα πλεον εχει 125.000 και θα αρχισει να ζηταει
 
Top Bottom