Μανη Σεπτεμβρης 2018 τα ... μεθεορτια

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.997
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Συνέχεια


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.491
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και γω με τη σειρά μου πέρασα ένα πολύ όμορφο Σάββατο έστω και ..μισό.Χαρηκα που γνώρισα από κοντά αρκετά παιδιά από δω αλλά πιο πολύ με εντυπωσίασε η εγκαρδιότητα όλων σας μόλις έφτασα,λες και γνωριζόμασταν από καιρό! Μην το αφήσετε ποτέ αυτό το χάρισμα της παρέας σας!

Πρώτη φορά σε εκδρομη της μοτοπαρεας αλλά όχι η τελευταία!
Πραγματικά τρομερή εμπειρία!...

Δημητρη συγχαρητήρια για τη διοργάνωση! Ολα υπεροχα!
Άρχισε να ετοιμάζεις την επόμενη!

Αυτα τα δυο σχολια πιστευω οτι δινουν κουραγιο οχι μονο στον Δημητρη,αλλα και σε ολους εμας που πιστευουμε οτι η motoparea μας,ειναι σε καλο δρομο.

Απο την μια χαιρομαι που περασατε ολοι τοσο ωραια,απο την αλλη λυπαμαι που δεν ειχα τον χρονο να ειμαι και εγω εκει.

Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.997
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Αυτα τα δυο σχολια πιστευω οτι δινουν κουραγιο οχι μονο στον Δημητρη,αλλα και σε ολους εμας που πιστευπθμε οτι η motoparea μας,ειναι σε καλο δρομο.

Απο την μια χαιρομαι που περασατε ολοι τοσο ωραια,απο την αλλη λυπαμαι που δεν ειχα τον χρονο να ειμαι και εγω εκει.

Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
Δίνουν δύναμη σε όλη την παρέα..Ευχαριστούμε αυτούς που συμμετείχαν ...Η μεγαλύτερη ικανοποίηση το χαμόγελο τους και οτι εφυγαν ευχαριστημένοι..!!
 

Sofia

member
Δημοσιεύσεις
1.317
Ηλικία
44
Περιοχή
Λαμία_Άρτα
Μοτοσυκλέτα
Honda cb500x
Όνομα
Sofia
Περιοχή
Λαμία_Άρτα
Αυτα τα δυο σχολια πιστευω οτι δινουν κουραγιο οχι μονο στον Δημητρη,αλλα και σε ολους εμας που πιστευπθμε οτι η motoparea μας,ειναι σε καλο δρομο.

Απο την μια χαιρομαι που περασατε ολοι τοσο ωραια,απο την αλλη λυπαμαι που δεν ειχα τον χρονο να ειμαι και εγω εκει

Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon



Όταν κάτι γινεται με αγαπη πάντα ειναι ομορφο και πετυχαίνει! Στη Μανη η motoparea απέδειξε οτι δεν ειναι απλά μια παρεα αλλά μια οικογένεια!

Προσωπικά θα χαρω να σας γνωρίσω σε μια απο τις επόμενες εκδρομες.
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
Εμείς μέχρι 2-3 μερες πριν δεν είμασταν καν σίγουροι αν θα τα καταφέρουμε να έρθουμε Μάνη γι αυτό και κλείσαμε σε κάποιο "δωμάτιο" abcdefghμέσα στην Αρεόπολη τελευταία στιγμή.
Σταθερά μαλωμένοι με τα φιξαρισμένα ραντεβού και τα ομαδικά ταξίδια ξεκινήσαμε μόνοι μας το πρωί της Παρασκευής και μέχρι να φτάσουμε στην Αρεόπολη η υπομονή είχε αρχίσει να λιώνει και να στάζει μαζί με τον ιδρώτα από τον εξοπλισμό. Δεν συναντήσαμε και κανένα κερατά Βορειοευρωπαίο 3 ώρες να ταξιδεύει με μπαλακλάβα, στολή 3 εποχών και μπότες στους 36 βαθμούς και να κάνει τον αναστενάρη στους δυο τροχούς οπότε περάσαμε πάραυτα σε ελληνικές δοκιμασμένες λύσεις. Μικρή παράκαμψη για Σκουτάρι και μπάνιο στην παραλία της Αγίας Βαρβάρας (βοήθειά της μόλις βγάλαμε τα πατούμενα!)




και για όσους είναι διαβαστεροί και ψάχνουν το πως και πότε:
[url=https://postimages.org/] [/URL]

...αν και ο λαός από παλιά, πριν την εποχή της wikipedia, πιστεύει οτι στο εκκλησάκι πάνω στο κύμα οι πειρατές έκρυβαν τα λάφυρα και τους θησαυρούς, αλλά η Λίτσα επέμενε να μην κάνω *****ίες κι ανοίγω τρύπες στην άμμο σαν ξεμωραμένος Hammer Smash
 
Τελευταία επεξεργασία:

Βασω Μπ

new member
Δημοσιεύσεις
400
Μοτοσυκλέτα
BMW F650GS
Όνομα
Βάσω
Περιοχή
Εξάρχεια
Επεστρεψα κι εγω πριν λιγο, νυχτα με φεγγαρι...πσςςςςς!!!!
Ενα μπραβο στο Γιαννοπουλο για το τρεξιμο που εριξε. Χαρηκα πολυ που γνωρισα τα κοριτσια της παρεας. Περασα ωραια με ολη την ομαδα αλλα η αποκαλυψη ήταν οι Αγρινιωτες νιντζαίοι. Θα παρω μεταγραφη στο agriniomotoclub.
Αναμενω την επομενη εξορμηση:D
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Επεστρεψα κι εγω πριν λιγο, νυχτα με φεγγαρι...πσςςςςς!!!!
Ενα μπραβο στο Γιαννοπουλο για το τρεξιμο που εριξε. Χαρηκα πολυ που γνωρισα τα κοριτσια της παρεας. Περασα ωραια με ολη την ομαδα αλλα η αποκαλυψη ήταν οι Αγρινιωτες νιντζαίοι. Θα παρω μεταγραφη στο agriniomotoclub.
Αναμενω την επομενη εξορμηση:D
Ninja Rulezzzz...
 

Sofia

member
Δημοσιεύσεις
1.317
Ηλικία
44
Περιοχή
Λαμία_Άρτα
Μοτοσυκλέτα
Honda cb500x
Όνομα
Sofia
Περιοχή
Λαμία_Άρτα
Χαρηκα πολυ που γνωρισα τα κοριτσια της παρεας.


Βασω κι εγω χάρηκα πολυ που γνωριστήκαμε
Ραντεβού στην επόμενη...
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
Εχοντας κατεβάσει αισθητά τη θερμοκρασία με το μπανάκι ξαναμπήκαμε όπως όπως στα ρούχα μηχανής και φτάσαμε στην Αρεόπολη.
Οσες φορές και να πατήσεις τη μανιάτικη γή πάντα αναρωτιέσαι πως τα κατάφερναν με τόσα λίγα να ζούνε και να προκόβουν οι άνθρωποι εκεί κάτω με τον ήλιο, την ανυδρία, τις πέτρες και την άγονη γή εξ ού και η παλιά ονομασία της πόλης επί Τουρκοκρατίας ήταν Τσίμοβα που είναι σλαβική λέξη και σημαίνει πόλη του διαβόλου (όσοι διαφωνείτε παρακαλώ τα παράπονά σας στη https://el.wikipedia.org/wiki/Αρεόπολη_Λακωνίας )


Στην κεντρική πλατεία Αθανάτων υποδέχεται τον επισκέπτη το άγαλμα του Καπετάν Πετρόμπεη Μαυρομιχάλη στη μνήμη όλων όσων πολέμησαν κάποτε.

[url=https://postimages.org/] [/URL]


Ολη η Αρεόπολη είναι 3 πλατείες που έχουν από μια εκκλησία και τις συνδέει ενας κεντρικός δρόμος η οδός Καπετάν Ματαπά (προς τιμήν του καπετάνιου Ματαπά ή Μιχάλη Αναγνωστάκου, ήρωα μακεδονομάχου κλπ https://el.wikipedia.org/wiki/Καπετάν_Ματαπάς )
 

Zerios

new member
Δημοσιεύσεις
224
Μοτοσυκλέτα
R1200GS ADV
Όνομα
Ζέρβας Όθωνας
Περιοχή
ΡΙΟ ΠΑΤΡΑ
Επιστροφή κ για μας μόλις τώρα
Μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους που συμετείχαν
Πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές για τη οργάνωση και τήν ιδέα τους για αυτό το καταπληκτικό μέρος.

Και μην ξεχνάμε .... Τα καλύτερα έρχονται .... !!!!!!!!!!!!!
 

Zerios

new member
Δημοσιεύσεις
224
Μοτοσυκλέτα
R1200GS ADV
Όνομα
Ζέρβας Όθωνας
Περιοχή
ΡΙΟ ΠΑΤΡΑ
Και γω με τη σειρά μου πέρασα ένα πολύ όμορφο Σάββατο έστω και ..μισό.Χαρηκα που γνώρισα από κοντά αρκετά παιδιά από δω αλλά πιο πολύ με εντυπωσίασε η εγκαρδιότητα όλων σας μόλις έφτασα,λες και γνωριζόμασταν από καιρό! Μην το αφήσετε ποτέ αυτό το χάρισμα της παρέας σας!

Τα είπες όλα !!!!!!
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
Από την πλατεία Αθανάτων μέχρι την μητρόπολη σε 200 μέτρα δρόμου είναι προφανές οτι οι απόγονοι του Πετρόμπεη ασχολούνται πλέον με τον τουρισμό και απορείς πως χωρέσανε τόσες ταβέρνες, μπαράκια, φαγάδικα, ποτάδικα κλπ σε λίγα τετραγωνικά γης. Ολα όμως εξαιρετικά καλόγουστα!


Οι 2 στους 3 επισκέπτες της Αρεόπολης αγνοούν τον Πετρόμπεη αλλά κι οι 3 προσκυνάνε στο Bukka :)

[url=https://postimages.org/] [/URL]
[url=https://postimages.org/] [/URL]
[url=https://postimages.org/] [/URL]
 

johnnie

well know member
Δημοσιεύσεις
2.284
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Γιά όλα τα γούστα
Όνομα
Γιάννης Παντίδος
Επεστρεψα κι εγω πριν λιγο, νυχτα με φεγγαρι...πσςςςςς!!!!
Ενα μπραβο στο Γιαννοπουλο για το τρεξιμο που εριξε. Χαρηκα πολυ που γνωρισα τα κοριτσια της παρεας. Περασα ωραια με ολη την ομαδα αλλα η αποκαλυψη ήταν οι Αγρινιωτες νιντζαίοι. Θα παρω μεταγραφη στο agriniomotoclub.
Αναμενω την επομενη εξορμηση:D
Γειά σου Βάσω! Πετούσες και στον δρόμο αλλά και στα κατσάβραχα προς το ακρωτήρι Ταίναρο!
 

KateGR

new member
Δημοσιεύσεις
27
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Αυτή της φωτογραφίας
:) :) :)
Όνομα
Κατερίνα Χ.
Καλημέρα κορασίδες και παιδες.
Και εγω μόλις εφτασα πτωμα :) .
Καλό σας βράδυ και ευχαριστω για την παρέα.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Carduelis

new member
Δημοσιεύσεις
208
Ηλικία
63
Όνομα
Νότης Καλτσάς
Παρκαρισμένο στην αυλή του "ξενώνα" μας, ενα Sachs DKW 159 Ts. Μονοκύλινδρος δίχρονος κινητήρας, αερόψυκτος με ισχύ (PS) 5.3 / 7400, 5 ταχύτητες μετάδοσης, κατασκευής 1965-67. Εξτραδάκια Wunderlich σέλα φλις κουβερτάκι, μπαγκαζιέρα-καφάσι, σέρβις "άμα το θυμηθώ" αλλά πλήρως λειτουργικό μαζί με τον συνομήλικο οδηγό του πάει καθημερινά στη δουλειά και τα χωράφια 60 χρόνια!!!. Κάτι λίγα λαδάκια στάζουν και για να μην γκρινιάζει η κυρά στρώνει χαρτονι.
Praising
 
Top Bottom