Λαστιχολογιες

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Σε όλα τα ελαφριά μεσαία ον οφ που πέρασαν απο τα χέρια μου έβαζα Dunlop Trailmax αφου πέρασα απο anakee, sahara και κάποια άλλα εκείνης της εποχής που δεν μου άρεσαν.
Για εμένα τα Dunlop Trailmax είναι εγγύηση για μεσαία ονοφάκια.
Μωρέ σίγουρα εγγύηση είναι και είναι και κανα 30αρι φθηνότερα. Το θέμα είναι αν αξίζει η διαφορά να βάλω τα michelin και αν όντως είναι καλά σε τόσο ελαφρύ μηχανάκι.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τα φθηνότερα και δοκιμασμένα να βάλεις.
Δεύτερο μηχανάκι είναι δεν χρειάζονται πειράματα.
 

Dionysis78

new member
Δημοσιεύσεις
136
Ηλικία
45
Περιοχή
Περιστέρι
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650 2001
Όνομα
Διονύσης
Περιοχή
Περιστέρι
Τα είδα. Δεν ξέρω, καλώς δεν μου γεμίζουν το μάτι. Αν βάλω michelin θα παω μόνο για τα adventure γιατί είμαι και adventure τυπας τι να κάνω;
Είναι παλιάς κοπής λάστιχο αλλά τίμιο για την τιμή του θεωρώ...τα adventure τα έχεις ξαναβάλει;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Sirac Michelin ;
Στους βρεγμενους δρόμους της πόλης ,πως τα πάνε;
Άλλως η χάραξη που έχουν (τακουνατα) είναι όμορφη
 

Dionysis78

new member
Δημοσιεύσεις
136
Ηλικία
45
Περιοχή
Περιστέρι
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650 2001
Όνομα
Διονύσης
Περιοχή
Περιστέρι
Στους βρεγμενους δρόμους της πόλης ,πως τα πάνε;
Άλλως η χάραξη που έχουν (τακουνατα) είναι όμορφη
Τα έχω βάλει 2 φορές στο transalp 650που έχω, έχω μείνει ικανοποιημένος σε νερό ή γλίτσα. Ζεσταίνονται γρήγορα και σου δίνει την πληροφορία του οδοστρώματος απλά σαν όλα τα , Michelin τρώγονται γρήγορα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τα είδα. Δεν ξέρω, καλώς δεν μου γεμίζουν το μάτι. Αν βάλω michelin θα παω μόνο για τα adventure γιατί είμαι και adventure τυπας τι να κάνω;

Sirac είχε το 400αρι τρανσαλπ όταν το πρωτοπήρα. Τα ένιωθα να γλιστράνε στο βρεγμένο και τα άλλαξα σχετικά σύντομα.
 

Dionysis78

new member
Δημοσιεύσεις
136
Ηλικία
45
Περιοχή
Περιστέρι
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650 2001
Όνομα
Διονύσης
Περιοχή
Περιστέρι
Πληροφορίες για τα adventure; Πάντως το θεμα λάστιχο εχει να κάνει και με τη ψυχολογία του αναβάτη πως το αισθάνεται κλπ
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Είναι παλιάς κοπής λάστιχο αλλά τίμιο για την τιμή του θεωρώ...τα adventure τα έχεις ξαναβάλει;
Όχι δεν τα εχω βάλει. Σε vstrom τα έχει βάλει φίλος και είναι πολύ ευχαριστημένος. Αλλά το στρωμα είναι και κανα 50αρι κιλά βαρύτερο.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Sirac είχε το 400αρι τρανσαλπ όταν το πρωτοπήρα. Τα ένιωθα να γλιστράνε στο βρεγμένο και τα άλλαξα σχετικά σύντομα.
Ρε ναι ,το φορεσε ενας φίλος στο 600αρι τώρα τελευταια ,αλλά δεν το βγάζει με βροχή .
Αλλιώς μια χαρά οικονομικό είναι
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λίγο πολύ ολα της κατηγορίας ψιλογλιστρανε στο βρεγμένο. Το θέμα είναι να είναι προβλέψιμο και οδηγησιμο στην βροχή.

Τα trailmax δεν γλιστράνε (σε σχέση με τα sirac).
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ημερομηνια ληξεως θα ητανε καλυτερα να εβαζαν και ολα τ΄αλλα ...... για τον λουτσο καβαλα ειναι ......!abcdefgh
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μηχανακι - αναβατης - στυλ - τυπος λαστιχου = σωστη πιεση
cdefghigi cdefghigi cdefghigiέμεινα με απορίες, σχεδόν σε όλα μου τα μηχανάκια δίνουν μπροστά λιγότερη πίεση απ'ότι πίσω, περίμενα στο τεστ που αναφέρει να κάνει κάποια αναγωγή στις χαμηλότερες πιέσεις του μπροστινού cdefghigi cdefghig αλλά δέν ανέφερε κάτι, έκλεισε με ίδιες πιέσεις μπρός-πίσω, cdefghig cdefghig
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
cdefghigi cdefghigi cdefghigiέμεινα με απορίες, σχεδόν σε όλα μου τα μηχανάκια δίνουν μπροστά λιγότερη πίεση απ'ότι πίσω, περίμενα στο τεστ που αναφέρει να κάνει κάποια αναγωγή στις χαμηλότερες πιέσεις του μπροστινού cdefghigi cdefghig αλλά δέν ανέφερε κάτι, έκλεισε με ίδιες πιέσεις μπρός-πίσω, cdefghig cdefghig
δεν φορανε τις ιδιες διαστασεις μπρος πισω δεν σηκωνουν το ιδιο βαρος ουτε ταλαιπωρουνται το ιδιο .....γιατι λοιπον να εχουν την ιδια πιεση
το εμπρος κανει μια δουλεια
το πισω δυο ..
 
Top Bottom