Κυριακή 17 Μαρτίου καφεδάκι στα Λαγκάδια

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Καλημέρα σας, κύριοι.

Μέσα και εγώ για τη βόλτα.

Αλλά αν βάλετε χωματοδιαδρομή, θα κάνω παράκαμψη και θα συνεχίσω άσφαλτο... μην έχουμε άλλα και κλαίμε :D
 
N

notakos600

Guest
Καλημέρα σας, κύριοι.

Μέσα και εγώ για τη βόλτα.

Αλλά αν βάλετε χωματοδιαδρομή, θα κάνω παράκαμψη και θα συνεχίσω άσφαλτο... μην έχουμε άλλα και κλαίμε :D

Είμαστε αρκετοί που θέλουμε μόνο άσφαλτο και το θεωρώ και λογικό για αποφυγή δυσάρεστων εκπλήξεων.
 
N

notakos600

Guest
Να το γράψω ξανά, όπως το είχα σκεφτεί από την αρχή.
Αθήνα-Λαγκάδια με μία-δυο στάσεις για βενζίνη και ξεπιάσιμο από τη σέλα.
Να πιούμε το καφεδάκι μας (ή και να φάμε κιόλας εκεί ή κάπου κοντά) στα Λαγκάδια και όποιος γουστάρει κάνει την περιήγηση του.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.416
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Πάντως να ξέρετε ότι ειδικά για το κομμάτι Βυτίνα-Ελάτη-Χρυσοβίτσι θα πρέπει ο καιρός είναι καλός αρκετές μέρες πριν γιατί περνάει όλο δάσος,είναι ανήλιαγο και ίσως βαστάει ακόμα χιόνια.

Εδιτ. Παναγιώτη μαζί γράφαμε,συμφωνώ.
 

S.P

new member
Δημοσιεύσεις
34
Ηλικία
36
Περιοχή
ιλιον
Μοτοσυκλέτα
XLV 65O
Όνομα
Παναγιωτης
Λογικοτατο να θέλετε όλοι από άσφαλτο,εγώ μια ιδέα πέταξα γιατί είναι πανερμοφο το κομμάτι αυτό,με street μηχανή λίγο δύσκολο βεβαια τέτοια εποχή να περάσεις από εκεί,πάντως μια στάση στην πλατεία τις λαστας με το self service καφενείο βγαίνει εύκολα και είναι όλο άσφαλτος..
 
N

notakos600

Guest
Πάντως να ξέρετε ότι ειδικά για το κομμάτι Βυτίνα-Ελάτη-Χρυσοβίτσι θα πρέπει ο καιρός είναι καλός αρκετές μέρες πριν γιατί περνάει όλο δάσος,είναι ανήλιαγο και ίσως βαστάει ακόμα χιόνια.

Εδιτ. Παναγιώτη μαζί γράφαμε,συμφωνώ.

Συμφωνώ Νίκο...ίσως επικίνδυνα περάσματα μετά από τέτοιο χειμώνα με χιόνια, αναβάτες που δεν έχουμε οδηγήσει για πολύ καιρό τόσα χιλιόμετρα.
Πολύ όμορφες οι διαδρομές του Δημήτρη, αλλά...πάντα υπάρχει ένα αλλά.
Βολτούλα για καφέ είχα στο μυαλό μου, οπότε κάποια δύσκολα κομμάτια ίσως θα μπορούσαμε να τα αφαιρέσουμε τουλάχιστον για τώρα.
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Πάντως να ξέρετε ότι ειδικά για το κομμάτι Βυτίνα-Ελάτη-Χρυσοβίτσι θα πρέπει ο καιρός είναι καλός αρκετές μέρες πριν γιατί περνάει όλο δάσος,είναι ανήλιαγο και ίσως βαστάει ακόμα χιόνια.

Εδιτ. Παναγιώτη μαζί γράφαμε,συμφωνώ.

Σωστός. Το κομμάτι φανταστικό, αλλά τουλάχιστον την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαν γνωστοί, ο ένας πέρασε όρθιος και ο άλλος οριζόντια λόγω του πάγου....
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Συμφωνώ Νίκο...ίσως επικίνδυνα περάσματα μετά από τέτοιο χειμώνα με χιόνια, αναβάτες που δεν έχουμε οδηγήσει για πολύ καιρό τόσα χιλιόμετρα.
Πολύ όμορφες οι διαδρομές του Δημήτρη, αλλά...πάντα υπάρχει ένα αλλά.
Βολτούλα για καφέ είχα στο μυαλό μου, οπότε κάποια δύσκολα κομμάτια ίσως θα μπορούσαμε να τα αφαιρέσουμε τουλάχιστον για τώρα.

Μπορούμε να βγάλουμε το δρυμό έξω αυτή την εποχή αλλά να βάλουμε όλο το υπόλοιπο τουρ ορεινής Αρκαδίας...
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Καλημέρα σας, κύριοι.

Μέσα και εγώ για τη βόλτα.

Αλλά αν βάλετε χωματοδιαδρομή, θα κάνω παράκαμψη και θα συνεχίσω άσφαλτο... μην έχουμε άλλα και κλαίμε :D
Δεν θα έχει χώμα Νατάσσα..!! Giving
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Ναι, συμφωνώ.
Απλά να φυλαγόμαστε από τις κακοτοπιές, τίποτε άλλο.

Και στις δύο προτάσεις που ανέβασε ο @Dimitris Amaliada απλά αφήνουμε έξω Ελάτη και ότι μπαίνει στο πολύ πράσινο....

Όλος ο υπόλοιπος δρόμος δεν έχει κανένα απολύτως θέμα... Σούπερ διαδρομή...

Και επιφυλλασόμεθα για δρυμό το καλοκαίρι.
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Λογικοτατο να θέλετε όλοι από άσφαλτο,εγώ μια ιδέα πέταξα γιατί είναι πανερμοφο το κομμάτι αυτό,με street μηχανή λίγο δύσκολο βεβαια τέτοια εποχή να περάσεις από εκεί,πάντως μια στάση στην πλατεία τις λαστας με το self service καφενείο βγαίνει εύκολα και είναι όλο άσφαλτος..
Η Λαστα μπορει να μπει στο πρόγραμμα αντί για καφέ στα Λαγκάδια αλλά θα πρέπει να συννενοηθω για το καφενείο..Το αναλαμβάνω εγώ αυτό..!!
 
N

notakos600

Guest
Και στις δύο προτάσεις που ανέβασε ο @Dimitris Amaliada απλά αφήνουμε έξω Ελάτη και ότι μπαίνει στο πολύ πράσινο....

Όλος ο υπόλοιπος δρόμος δεν έχει κανένα απολύτως θέμα... Σούπερ διαδρομή...

Και επιφυλλασόμεθα για δρυμό το καλοκαίρι.

Εννοείται, οι διαδρομές είναι φανταστικές.
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Τον προγραμμα θα το διαμορφώσουμε αφού εκείνες τις ημέρες δούμε τον καιρο και πάρουμε πληροφορίες από φίλους που μένουν εκεί..Όλα θα είναι καλά..!!
 
N

notakos600

Guest
Να κάνω μια ανακεφαλαίωση χονδρικά όσον αφορά τους χρόνους.
2 ώρες περίπου (ίσως και παραπάνω) από Αθήνα για Λαγκάδια.
2 ώρες (βλέποντας τους χάρτες του Δημήτρη) η περιήγηση.
2 ώρες επιστροφή.
6 ώρες σύνολο στο δρόμο, διορθώστε με αν κάνω λάθος.
 

Dimitris Amaliada

well know member
Δημοσιεύσεις
3.998
Ηλικία
59
Περιοχή
Αμαλιάδα
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GS ADV 2006
Όνομα
Dimitris Amaliada
Περιοχή
ΑΜΑΛΙΑΔΑ
Να κάνω μια ανακεφαλαίωση χονδρικά όσον αφορά τους χρόνους.
2 ώρες περίπου (ίσως και παραπάνω) από Αθήνα για Λαγκάδια.
2 ώρες (βλέποντας τους χάρτες του Δημήτρη) η περιήγηση.
2 ώρες επιστροφή.
6 ώρες σύνολο στο δρόμο, διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Έτσι είναι Παναγιώτη αλλά αν θέλουμε να τσιμπήσουμε κάτι δεν θα υπάρχει καθυστέρηση γιατί θα εχουνε μιλήσει νωρίτερα και θα είναι ετοιμο οταν φθάσουμε οπότε δεν χάνουμε χρόνο εκεί..!! Αλλά και πάλι επειδή οι περισσότεροι θα είναι από Αθήνα καλό είναι να το δείτε εσείς πως θέλετε να γίνει..!!
 

Natassa

member
Δημοσιεύσεις
864
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
SV650/2017
Όνομα
Νατάσσα
Να κάνω μια ανακεφαλαίωση χονδρικά όσον αφορά τους χρόνους.
2 ώρες περίπου (ίσως και παραπάνω) από Αθήνα για Λαγκάδια.
2 ώρες (βλέποντας τους χάρτες του Δημήτρη) η περιήγηση.
2 ώρες επιστροφή.
6 ώρες σύνολο στο δρόμο, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Μια χαρά. Και αν ξεκινήσουμε 09:00, μέχρι τις 19:00 που νυχτώνει (αν το βάλουμε ώς όριο - δεν είναι και υποχρεωτικό), έχουμε πολλές ώρες να σκοτώσουμε ακόμα :D
 
N

notakos600

Guest
Έτσι είναι Παναγιώτη αλλά αν θέλουμε να τσιμπήσουμε κάτι δεν θα υπάρχει καθυστέρηση γιατί θα εχουνε μιλήσει νωρίτερα και θα είναι ετοιμο οταν φθάσουμε οπότε δεν χάνουμε χρόνο εκεί..!! Αλλά και πάλι επειδή οι περισσότεροι θα είναι από Αθήνα καλό είναι να το δείτε εσείς πως θέλετε να γίνει..!!

Ξεκινώντας στις 09.30 με 6 ώρες στον δρόμο συν 2 ώρες για καφέ φαγητό επιστρέφουμε στις 5 το απόγευμα Αθήνα.
Χωρίς την περιήγηση επιστρέφουμε στις 3.
Το συζητάμε και αποφασίζουμε.
 
N

notakos600

Guest
Μια χαρά. Και αν ξεκινήσουμε 09:00, μέχρι τις 19:00 που νυχτώνει (αν το βάλουμε ώς όριο - δεν είναι και υποχρεωτικό), έχουμε πολλές ώρες να σκοτώσουμε ακόμα :D

Ούτε εγώ έχω θέμα.
Οπότε ας γράψουν και τα υπόλοιπα παιδιά.
 
Top Bottom