Κοσμας 14/6/2020

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.548
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
η δευτερη αποκλειετε να την εκανε προ δεκαετιας ...δεν εχει τριετια που φτιαχτηκε ο δρομος ............για κυπαρισσι
Έχεις δίκιο, δεν το έγραψα σωστά.

Εννοούσα προς Φωκιανό.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
τωρα που το λες ....λες να την κανουμε ολο παραλιακα απο το λεωνιδιο προς Φωκιανο Κυπαρίσσι...θα το συζητησουμε το πρωί οτι πει η ομηγυρης....
Ένα έχω να πω : ΒΟΛΤΑΡΑ για Κυπαρίσσι ! ΔΙΑΔΡΟΜΑΡΑ !
Και ναι πάμε από τον καινούργιο που δεν έχω πάει, όλο από βουνό πάω, παραλιακά θάναι ιδανικά τώρα ! GreetingDancingDancingDancingDancingDancingDancing
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Χωρίς να θέλω να σας τρομάξω ... αν βρεθείτε Κοσμά σχετικά νωρίς, ίσως πετύχετε καμιά 50αριά παπιά που θα γυρνοβολάνε στην περιοχή, έτσι, για τη βόλτα ... Κάποια θα έχουν κάνει ήδη πάνω από 300 χλμ μέχρι εκεί.
Βρασίδα γιατί το λες αυτό τώρα και μου βάζεις ιδέες?cdefghigi
Αλλά είπαμε δεν έχουν όλοι οι σύντροχοι παπιοσκούτερ οπότε απορρίπτεται δυστυχώς.
Θάχε τρομερό χαβαλέ ! Κυριακή θα ξεκινάγαμε και δεν ξέρω πότε θα γυρίζαμε...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Ποίοι θα πάνε οδικώς με τους πάπιους και από πού ξέρεις ?
Έτσι για πληροφόρηση.

Προσωπικά πάντως θα χαρώ να τους δω !
 

Vrasidas

new member
Δημοσιεύσεις
69
Όνομα
Βρασίδας
Βρασίδα γιατί το λες αυτό τώρα και μου βάζεις ιδέες?cdefghigi
Αλλά είπαμε δεν έχουν όλοι οι σύντροχοι παπιοσκούτερ οπότε απορρίπτεται δυστυχώς.
Θάχε τρομερό χαβαλέ ! Κυριακή θα ξεκινάγαμε και δεν ξέρω πότε θα γυρίζαμε...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Ποίοι θα πάνε οδικώς με τους πάπιους και από πού ξέρεις ?
Έτσι για πληροφόρηση.

Προσωπικά πάντως θα χαρώ να τους δω !


Απ' όσο γνωρίζω ... από Αθήνα μόνο ο εαυτός μου, δικάβαλος. Θα έρθουν και από Αίγιο.
Θα πάω όμως από το απόγευμα του Σαββάτου γιατί η βόλτα θα ξεκινήσει Κυριακή πρωί που σημαίνει πως δεν θα προλάβαινα να ξεκινήσω Κυριακή ... ή θα ήταν άσκοπη ταλαιπωρία.

Η περσινή βόλτα πάντως ήταν υπέροχη ...
Με την επαρχία να δείχνει πάλι το δρόμο ... για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Η περσινή διαδρομή ήταν από Κυπαρίσσι και Φωκιανό και ΝΑΙ αξίζει να τη συνδυάσετε με το ανέβα από Λεωνίδιο για Κοσμά - Γεράκι - Κυπαρίσσι - Φωκιανό - Πούλιθρα - Λεωνίδιο. Ο παραθαλάσσιος δρόμος δεν φαίνεται ακόμα στο χάρτη αλλά είναι υπέροχος, αξίζει.
Βασικά είναι δύσκολο να αποφασίσει κανείς που θα κάνει την μεγάλη στάση, είναι όλα τα μέρη καταπληκτικά.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Απ' όσο γνωρίζω ... από Αθήνα μόνο ο εαυτός μου, δικάβαλος. Θα έρθουν και από Αίγιο.
Θα πάω όμως από το απόγευμα του Σαββάτου γιατί η βόλτα θα ξεκινήσει Κυριακή πρωί που σημαίνει πως δεν θα προλάβαινα να ξεκινήσω Κυριακή ... ή θα ήταν άσκοπη ταλαιπωρία.

Η περσινή βόλτα πάντως ήταν υπέροχη ...
Με την επαρχία να δείχνει πάλι το δρόμο ... για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Η περσινή διαδρομή ήταν από Κυπαρίσσι και Φωκιανό και ΝΑΙ αξίζει να τη συνδυάσετε με το ανέβα από Λεωνίδιο για Κοσμά - Γεράκι - Κυπαρίσσι - Φωκιανό - Πούλιθρα - Λεωνίδιο. Ο παραθαλάσσιος δρόμος δεν φαίνεται ακόμα στο χάρτη αλλά είναι υπέροχος, αξίζει.
Βασικά είναι δύσκολο να αποφασίσει κανείς που θα κάνει την μεγάλη στάση, είναι όλα τα μέρη καταπληκτικά.
Άψογα !
Άντε καλά να περάσουμε όλοι μας ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Vrasidas

new member
Δημοσιεύσεις
69
Όνομα
Βρασίδας
κανενα προβλημα ....αν χρειαστει να ρυμουλκησουμε και κανενα αμα θετε ....Giving:D:D:D:D:D:D

Χμμμμ ... μόνο μην πετύχετε κανέναν που δεν γεμίζει το μάτι σε κανένα κλειστό κομμάτι και έχουμε tea-ποσίες με ζάχαρη ή μέλι ... Bike Laugh 1
 

Arisxios

member
Δημοσιεύσεις
1.847
Ηλικία
56
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Πατίνι
Όνομα
Αρης
Περιοχή
Πειραιας
Ωραία βολτα
Καλά να περάσετε παίδες....


βρε τι θα γίνει με εσένα όποτε σκέφτομαι να έρθω σε βολτα εσυ μου την κανείς Hate
Για προσπάθησε Yes
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Απ' όσο γνωρίζω ... από Αθήνα μόνο ο εαυτός μου, δικάβαλος. Θα έρθουν και από Αίγιο.
Θα πάω όμως από το απόγευμα του Σαββάτου γιατί η βόλτα θα ξεκινήσει Κυριακή πρωί που σημαίνει πως δεν θα προλάβαινα να ξεκινήσω Κυριακή ... ή θα ήταν άσκοπη ταλαιπωρία.

Η περσινή βόλτα πάντως ήταν υπέροχη ...
Με την επαρχία να δείχνει πάλι το δρόμο ... για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους.
ββατο και να διανυκτερεθσω στο Φωκιανο
Η περσινή διαδρομή ήταν από Κυπαρίσσι και Φωκιανό και ΝΑΙ αξίζει να τη συνδυάσετε με το ανέβα από Λεωνίδιο για Κοσμά - Γεράκι - Κυπαρίσσι - Φωκιανό - Πούλιθρα - Λεωνίδιο. Ο παραθαλάσσιος δρόμος δεν φαίνεται ακόμα στο χάρτη αλλά είναι υπέροχος, αξίζει.
Βασικά είναι δύσκολο να αποφασίσει κανείς που θα κάνει την μεγάλη στάση, είναι όλα τα μέρη καταπληκτικά.
Σκεφτωμαι να παω κι εγω απο Σαββατο και να διανυκτερευσω στο Φωκιανο με σκηνη.Εσυ που θα μεινεις μηπως και βρεθουμε?
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Καλά να περάσετε παίδες....
Μάνο χάνεις, είναι τα πάντα ωραία εκεί, στροφιλίκι, τοπία, θα χάσεις σου ξαναλέω.
Ξανασκέψου το.
 

Vrasidas

new member
Δημοσιεύσεις
69
Όνομα
Βρασίδας
Σκεφτωμαι να παω κι εγω απο Σαββατο και να διανυκτερευσω στο Φωκιανο με σκηνη.Εσυ που θα μεινεις μηπως και βρεθουμε?

Στο κάμπινγκ στην Πλάκα δίπλα στο Λεωνίδιο. Η αναχώρηση θα είναι πρωί της Κυριακής οπότε δεν βολεύει η απομακρυσμένη διανυκτέρευση.
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Καλά να περάσετε παίδες....

Ωραία βολτα



βρε τι θα γίνει με εσένα όποτε σκέφτομαι να έρθω σε βολτα εσυ μου την κανείς Hate
Για προσπάθησε Yes

Μήπως τελευταία στιγμή αλλάξεις γνώμη και σε δούμε;

Μάνο χάνεις, είναι τα πάντα ωραία εκεί, στροφιλίκι, τοπία, θα χάσεις σου ξαναλέω.

Πού θα φάμε;
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.181
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Θα ηθελα να τονισω οτι οσοι θετε πρωινό καφεδακι στο περιπτερον να ειστε εκει αρκετά νωρίτερα ...καθοτι μιζα το αργότερο 8.05 π.μ......

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.508
Ηλικία
52
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Υπάρχει κάποιος υπολογισμός πάνω κάτω που μπορούμε να συναντηθούμε και τι ώρα αν αποφασίσουμε να έρθουμε από Πάτρα να κάνουμε την βόλτα μαζί σας?

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom