Ζημιά και παραλίγο κλοπή στην 1η βόλτα.

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Εστρωσα το μηχανάκι, έκανα το 1ο service και ήρθε η ώρα να πάω βόλτα δικάβαλο με την αγάπη μου. Μετά απο γυρούλιασμα, κοντά στο Θησείο, είχε ήλιο και είχαμε την ιδέα να πιούμε ένα καφέ. Παρκάρω το μηχανάκι όμορφα και ωραία και πάμε στο καφέ. Δεν είχα οπτική λόγω γωνίας. Καθόμαστε 45 λεπτά να πιούμε ένα γρήγορο καφεδάκι γιατί είχαμε δουλειές.
Βγαίνοντας με έχουν τρακάρει στην πινακίδα, γραντζουνισμένη, τσαλακωμένη ελαφρά και κομένη στη μια βίδα. Αρχίζω τα ευχέλαια αλλά χαλαρά. Κοιτάω και τιμόνι και βλέπω τον δεξί καθρέφτη σε περίεργη θέση. Τον κουνάω, ήθελε δυό στριψίματα ακόμα για να ξεκουμπώσει. Είναι μικροζημιά θα μου πείτε, δεν πήραν τον καθρέφτη θα πείτε, την ξενέρα μου την έφαγα πάντως με το παραπάνω. Ηθελα να το μοιραστώ να το βγάλω απο μέσα μου.

Σας ευχαριστώ πολύ!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.421
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εστρωσα το μηχανάκι, έκανα το 1ο service και ήρθε η ώρα να πάω βόλτα δικάβαλο με την αγάπη μου. Μετά απο γυρούλιασμα, κοντά στο Θησείο, είχε ήλιο και είχαμε την ιδέα να πιούμε ένα καφέ. Παρκάρω το μηχανάκι όμορφα και ωραία και πάμε στο καφέ. Δεν είχα οπτική λόγω γωνίας. Καθόμαστε 45 λεπτά να πιούμε ένα γρήγορο καφεδάκι γιατί είχαμε δουλειές.
Βγαίνοντας με έχουν τρακάρει στην πινακίδα, γραντζουνισμένη, τσαλακωμένη ελαφρά και κομένη στη μια βίδα. Αρχίζω τα ευχέλαια αλλά χαλαρά. Κοιτάω και τιμόνι και βλέπω τον δεξί καθρέφτη σε περίεργη θέση. Τον κουνάω, ήθελε δυό στριψίματα ακόμα για να ξεκουμπώσει. Είναι μικροζημιά θα μου πείτε, δεν πήραν τον καθρέφτη θα πείτε, την ξενέρα μου την έφαγα πάντως με το παραπάνω. Ηθελα να το μοιραστώ να το βγάλω απο μέσα μου.

Σας ευχαριστώ πολύ!
Τι να πεις!
Μακάρι να μην σου ξανασυμβει
Στο Θησείο έχουν ακουστεί πολλά παντως
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Καθόμαστε 45 λεπτά να πιούμε ένα γρήγορο καφεδάκι γιατί είχαμε δουλειές.
Ο αργός καφές πόσο είναι, αν ο ''γρηγορος'' είναι 45 λεπτά;

Επίσης η κλοπή του τίτλου, τι σχέση έχει με το ρίξιμο που σου κάνανε στην περιγραφή;
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Όταν βγαίνω κοιτάω να αφήνω μηχανάκι/μηχανή είτε κάπου που να το βλέπω ή σε σημείο με αρκετή περατζάδα, πχ μπροστά από καφετέριες. Βέβαια, είχε τύχει στο παρελθόν να αφήσω το μηχανάκι σε δρόμο με μπόλικη κίνηση, και όταν επέστρεψα μετά από κάνα 2ωρο το σωληνάκι του καρμπυρατέρ ήτανε βγαλμένο και η βενζίνη άφαντη από το ντεπόζιτο.

Τα κάνουν και μπροστά σε κόσμο πλέον..
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Ο αργός καφές πόσο είναι, αν ο ''γρηγορος'' είναι 45 λεπτά;

Επίσης η κλοπή του τίτλου, τι σχέση έχει με το ρίξιμο που σου κάνανε στην περιγραφή;
Δεν την ρίξανε την μηχανή. Ο καθρέφτης ήταν ξεβιδωμένος, ήθελε μια δυο στροφές ακόμα για να βγει (και έχει μπόλικες στροφές).
Ο αργός μπορεί να πάρει και 2.5 ώρες :D
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Όταν βγαίνω κοιτάω να αφήνω μηχανάκι/μηχανή είτε κάπου που να το βλέπω ή σε σημείο με αρκετή περατζάδα, πχ μπροστά από καφετέριες. Βέβαια, είχε τύχει στο παρελθόν να αφήσω το μηχανάκι σε δρόμο με μπόλικη κίνηση, και όταν επέστρεψα μετά από κάνα 2ωρο το σωληνάκι του καρμπυρατέρ ήτανε βγαλμένο και η βενζίνη άφαντη από το ντεπόζιτο.

Τα κάνουν και μπροστά σε κόσμο πλέον..
Πιο περατζάδα δεν γινόταν, ήταν απέξω απο την καφετέρια, απέναντί είχε άλλη καφετέρια και δίπλα πάρκινγ (με παρκαδόρο και κόσμο). Αυτό που λες είναι, πλέον δεν τους νοιάζει τίποτα.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
πλέον δεν τους νοιάζει τίποτα.
Ρε εδώ πέρσι κλέψανε μηχανάκι από την πιλοτή της πολυκατοικίας πρωί κατά τις 10:30. Έτσι στο φως της μέρας, απλά ήρθαν, το πήραν, έφυγαν. Μηδέν ντροπή πλέον τα μ@λακισμένα...
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Δεν την ρίξανε την μηχανή. Ο καθρέφτης ήταν ξεβιδωμένος, ήθελε μια δυο στροφές ακόμα για να βγει (και έχει μπόλικες στροφές).
Η πινακίδα γιατί ήταν στραβωμένη; προφανώς στην ρίξανε, κι ακούμπησε κάτω. Οπως και ο καθρέπτης που ξεβίδωσε.

Δεν βλέπω κλοπή στην εξήγηση αυτή.
 
Top Bottom