Ε65

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
408
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Αυτή τη περίοδο βρίσκομαι στη περιοχή της Καρδίτσας λόγω δουλειάς. Σήμερα Κυριακή παρατήρησα αρκετές ομάδες μοτοσικλετιστών να ταξιδεύουν στο κομμάτι του Ε65 που ενώνει Λάρισα με Λαμία και περνάει από Τρίκαλα και Καρδίτσα. Ναι είναι ένας σύγχρονος και ασφαλής αυτοκινητόδρομος ΑΛΛΑ... Είναι βαρετός! Δεν έχει να προσφέρει τίποτε σε ένα ταξίδι με μηχανή. Μόνο διόδια και ευθείες! Τον έχω διασχίσει μια φορά και δε πρόκειται να το κάνω ξανά. Η παλιά εθνική στη συγκεκριμένη περιοχή είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, χωρίς πολύ κίνηση και με εξαιρετικά τοπία!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.422
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και γω έτσι έλεγα ,αλλά θα προτιμήσω την ασφάλεια μου απ' το να συναντήθω με το επόμενο σαπακι που θα αμολυσει μέσα στη στροφή τα λάδακια -βαλβολινες - παραφλου (το τελευταίο δεν φαίνεται εύκολα κιόλας )
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.490
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Προφανως ειναι για οποιον θελει να φτασει λιγο πιο γρηγορα.Ειναι ο αυτοκινητοδρομος Κεντρικης Ελλαδος που τον εχω παει 2 φορες. Οντως ειναι ολιγον τι βαρετος και μπορω να πω και λιγο επικινδυνος λογω του οτι μπορει να πεταχτει κανενα ζωακι.
Βεβαια θα συμφωνησω και με τον Γιαννη @giamar περι ασφαλειας. Εν τελει περι ορεξεως και η διαδρομη!
Προσοχη στις καμερες για τον συγκεκριμενο αυτοκινητοδρομο για οποιον τον χρησιμοποιησει!
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εθνικη Οδο γενικοτερα και εγω την βαριεμαι, προτιμω επαρχιακο...

ωστοσο αν θελω να φτασω σε συντομο χρονο ή να κανω καποια χιλιομετρα περισσοτερα αλλα θελω να μαζεψω και δρομο τα πρωτα χιλιομετρα τα κανω εθνικη και μετα βγαινω επαρχιακο.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.837
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Βεβαια υπαρχουν και αυτοι που θελουν με μονοημερη εκδρομη να πανε να δουν ενα φιλο, ενα συγγενικο προσωπο,... και ειναι λογικο να επιλεξουν την εθνικη...
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Βαρετός δρόμος όπως όλοι οι αυτοκινητόδρομοι. Σαφώς όμως πιο ασφαλής και γρήγορος. Οπότε ο καθένας μας διαλέγει ανάλογα τα θέλω και τις ανάγκες του.
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.446
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Χρησιμος δρομος...

περιοριζει το χρονο μεταβασεις στα Βορεια αρκετα.....π.χ. αν θες να πας εκδρομη Καστορια, Φλωρινα κλπ δεν χανεις μια ολοκληρη μερα στην μεταβαση....

Καλο ειναι να υπαρχουν επιλογες και αναλογα την περισταση να διαλεγουμε.....
 
Top Bottom