Είμαι κοντή τι να κάνω ?;

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα ελεγα cbf 125 με τιμες απο 1200 μεταχειρισμενο εως 2700 καινουργιο,η cbf 250 με τιμες απο 1500 μεταχειρισμενο εως 3500 αν δεν κανω λαθος.




Και το cf 250 nk σε καινουργιο μου φαινεται καλη λυση με τιμη προσφορας κατω απο 3000 ευρω.




Το ενα ζητουμενο Τεα ειναι το χαμηλο υψος,το αλλο που πρεπει να προσεξεις κατα την αποψη μου ειναι το βαρος.Κατεληξε σε δυο τρια και βρες τροπο να τα καβαλησεις για να δεις πως σου καθονται.
 

Face

member
Δημοσιεύσεις
669
Ηλικία
55
Περιοχή
ATHENS
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI V-strom 650 XT
Όνομα
NIKOS
SUZUKI SV 650
Τι εννοεις Μανο??? οτι ειμαι κοντος???? Rolling Rolling Rolling
Περα απο την πλακα για την κοπελα, οντως το SV ειναι μια ευκολη στην οδηγηση μοτοσυκλετα για εναν αρχαριο. Και ενα ενα ωραιο "παιχνιδι" για καποιον που ξερει!!!! YesYes
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Θεωρώ πως όλως παραδόξως οι κοντοί/κοντές έχουν περισσότερες ρεαλιστικές επιλογές απο τους ψηλούς/ψηλές.
Ενας ψηλός ή που θα πάρει κανα τεράστιο on off ή κάποιο τεράστιο τούρινγκ μηχανάκι για να φαίνεται σαν άνθρωπος πάνω του και να έχει κάποια ανεμοκάλυψη.
Ένας κοντός παίζει μπάλα σε πολλές περισσότερες κατηγορίες και κυβισμούς.

True story.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Θεωρώ πως όλως παραδόξως οι κοντοί/κοντές έχουν περισσότερες ρεαλιστικές επιλογές απο τους ψηλούς/ψηλές.
Ενας ψηλός ή που θα πάρει κανα τεράστιο on off ή κάποιο τεράστιο τούρινγκ μηχανάκι για να φαίνεται σαν άνθρωπος πάνω του και να έχει κάποια ανεμοκάλυψη.
Ένας κοντός παίζει μπάλα σε πολλές περισσότερες κατηγορίες και κυβισμούς.

True story.
το αντιθετο συμβαινει..Ο κοντος ξεχναει ολα τα mega on-off , ολα τα ψηλα χωματινα , και μενει με μηχανακια πολης η σπορ..Οταν λεμε κοντο εννουμε νικος ριζος.!1.70 -75 δεν ειναι κοντος
Θα σου πω το εξης...ειμαι 1.87 και εχω τη σελα στο Ρτ στη χαμηλοτερη θεση (εχει 3)
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Duke 200 , nk250, benelli bn250, kawa z250, voge 250, daytona 250, υπάρχουν τόσα πολλά φτηνά καινούργια μηχανάκια, διαλέγεις και παίρνεις. Με προσοχή στην αρχή, αλλά μετά θα σε βολεύει και για τις εκτός έδρας αποδράσεις, με τα 125 θα ναι μόνο για την πόλη.

Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Λέω απλά μια σκέψη.
Έστω ότι με ενδιέφερε κάτι και ρωτούσα την άποψη συντρόχων για αυτό.
Υπήρχε μία περίπτωση στο άπειρο να μην παρακολουθούσα το θέμα και να μην απαντούσα?
Αλλά αυτή είναι η σκέψη η δική μου μόνο. ooops
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Ναι ,αν παρακολουθεί χωρίς σχόλια και λάικ,Σάββα.
Δεν ξέρω φίλε μου.
Τέλος πάντων, πρώτη φορά το βλέπουμε?
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Νομιζω εχει ξαναγραφτεί παλι με κοντη και αναζητηση μοτο εδω και δεν ξαναγραψε...

Μπορεί να ψήλωσε εντωμεταξύ .......

Joking aside, τρολιές με ανάλογα θέματα έχουν παιχτεί πολλάκις (δύο "λ" και ι, μην μπερδευτούμε και παραπέσει το επίπεδο !!!!) και σε όλα ουσιαστικά τα φόρουμ οπότε δεν θα ήταν κάτι νέο.
Καθώς και το δικό μου αθώο (αχαχαχαχ) μυαλό ακολουθεί ενίοτε τα μονοπάτια που περιγράφει παραπάνω ο αγαπητός Σάββας .....

Από την άλλη ευελπιστώ να υφίσταται η σύντροχη και να βοηθήσαμε έστω και στο ελάχιστο με τον εύλογο προβληματισμό της.

Larga vida ciclistas !!!!
 

Τέα

new member
Δημοσιεύσεις
5
Ηλικία
26
Περιοχή
Athens
Όνομα
Τέα
Μπορείς να πάρεις μια ιδέα και εδώ και σε πολλές ανάλογες σελίδες.
(ναι περιλαμβάνει και το MT07 !!!!!)

Αλλά βασικά δε μας είπες σε τι επίπεδο γνώσης και εμπειρίας οδήγησης είσαι και τι στυλάκι μηχανής σου αρέσει ......
Αρχάρια τελείως απλά πριν μπω στην διαδικασία να μάθω ήθελα να βρω πρώτα το μηχανάκι που θα μου αρέσει να οδηγω !
 
Top Bottom