Διαδρομές στην κεντρική Σερβία

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Πρόσφατα πήγαμε μια ημερήσια βολτούλα με τοπικούς φίλους στην κεντρική Σερβία ....
Τελικά βρεθήκαμε και σε ένα εξαιρετικό κομμάτι, καινούργιο και για αυτούς,
με όμορφη φύση και εντυπωσιακό ανάγλυφο δρόμου.

Από τις καλύτερες μοτο-διαδρομές που έχω γράψει μέχρι τώρα στη Σερβία:

 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
To κομμάτι Κράλιεβο προς Vrnjacka Banja (ανάθεμα τα σύμφωνα στις λέξεις τους), το έχω κάνει μία φορά σε διαδρομή από επαρχιακούς δρόμους προς Nis. Εν δυνάμει ενδιαφέρον, όχι κάτι το τρομερό, απλά θυμάμαι πως είχα πετύχει ΣΚ που πήγαιναν όλοι στα ιαματικά (όπου βλέπετε κάτι και Banja έχει ιαματικά λουτρά κατά κανόνα) και γινότανε χαμός από κίνηση στο δρόμο. Έχω στα υπόψη το εθνικό πάρκο Golija στα πέριξ του Κράλιεβο αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα. Η πόλη Cacak βορειοδυτικά από το Κράλιεβο μου άρεσε αρκετά.

Από Κρακούγιεβατς δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία, αλλά μου φάνηκε σχετικά αδιάφορη σαν πόλη. Απλά την επισκέφθηκα μια φορά από την εθνική ανεβαίνοντας προς το Camp, οπότε δεν είδα και τπτ από τους επαρχιακούς δρόμους εκεί γύρω.

Στα υπόψη έχω επίσης και το Gruzansko Jezero (jezero = λίμνη) μεταξύ των Cacak και Kragujevac για να το συνδυάσω και ως προορισμό αλλά και ως τσεκάρισμα των επαρχιακών διαδρομών εκεί.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Πρόσφατη βόλτα από το Βάλιεβο στη λουτρόπολη Μπαγίνα Μπάστα επί του ποταμού Δρίνα. Η διαδρομή καθαρά ορεινή με όμορφα τοπία αλλά η άσφαλτος αστα να πάνε. Καλύτερα σε μερικά σημεία να ήταν χώμα παρά αυτό. Την είχα ξαναπεράσει πριν 3 χρόνια και βρϊσκεται σε σαφώς χειρότερη κατάσταση από τότε. Θέλει γερό κώλο ……

11F101BF-F843-4580-ABEF-F1F1C94855A2.png42500595-C54E-4E74-BBA3-8558E628CBEA.jpegC44F4F93-3179-4D9B-AB33-49B52CBA08DC.jpeg2241F33C-3C81-4A6C-9079-9ED61AD19E61.jpeg
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Πρόσφατα πήγαμε μια ημερήσια βολτούλα με τοπικούς φίλους στην κεντρική Σερβία ....
Τελικά βρεθήκαμε και σε ένα εξαιρετικό κομμάτι, καινούργιο και για αυτούς,
με όμορφη φύση και εντυπωσιακό ανάγλυφο δρόμου.

Από τις καλύτερες μοτο-διαδρομές που έχω γράψει μέχρι τώρα στη Σερβία:

GivingGivingGiving
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Ενδιαφέρουσες προτάσεις Άγγελε.....συνέχισε εγώ γράφω,σημειώνω μιας και είμαι και του χαρτιού ....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom