Γιαννενα 29-30 Νοεμβρη και 1 Δεκέμβρη

BMW R1200RT

new member
Δημοσιεύσεις
1
Ηλικία
52
Όνομα
Ιωάννης Λιάσκας
Αν μου επιτρέπεται... ως σύντροχος και ως οικοδεσπότης του "Φίλιππα" να ενημερώσω για το μενού...

ορεκτικά (ανά 4 άτομα)


Τηγανητό γαλοτύρι (μια μοναδική μοντέρνα εκδοχή σε κάτι τόσο παραδοσιακό)
Σπανακόπιτα (με χειροποίητο φύλλο, φέτα “Δωδώνης” και επιλεγμένα άγρια και ήμερα χόρτα)
Μελιτζανομπουρέκια «Φίλιππας» (χειροποίητες μπουκίτσες μελιτζάνας με γέμιση τυριών και άνηθο)

σαλάτες (ανά 4 άτομα)

Σαλάτα «Φίλιππας» (πολύχρωμα λαχανικά, κοτόπουλο, μανιτάρια, dressing γιαουρτιού και καρύδια)

κυρίως πιάτο (ατομικό)

Κοντοσούβλι Μετσοβίτικο (μαριναρισμένο χοιρινό περασμένο σε ατομική σούβλα) με πατάτες τηγανιτές
Κοντοσούβλι Κοτόπουλο (μαριναρισμένο κοτόπουλο περασμένο σε ατομική σούβλα) με πατάτες τηγανιτές
Μπιφτέκι (μοναδικό μοσχαρίσιο χειροποίητο μπιφτέκι) με φρεσκοκομμένες πατάτες τηγανιτές

Χωριάτικο ψωμί με προζύμι

Πακέτο ποτών

Νερό εμφιαλωμένο “ΒΙΚΟΣ” (1000ml), Αναψυκτικά, Μπύρα «Βεργίνα»,
Κρασί χύμα Ζίτσας (λευκό ξηρό, ροζέ ημίγλυκο, κόκκινο ξηρό)

+ χειροποίητη πανακότα

Ευχαριστώ
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
επισης στο αρχικό ποστ υπαρχει ωρα και μερα αναχωρησης γαι οσους θελουν να παμε παρέα την Παρασκευή
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
επισης στο αρχικό ποστ υπαρχει ωρα και μερα αναχωρησης γαι οσους θελουν να παμε παρέα την Παρασκευή
Εγώ που δουλεύω μάνδρα θα σας περιμένω στα διόδια τις Ελευσίνας..... Αν δεν με δείτε εκεί ξεκινήστε μην με περιμένετε λόγο ότι έχει γίνει μπάχαλο στην δουλειά.... Πιστεύω να σας προλάβω καθοδον για τα Γιάννενα...
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μας πήραν χαμπάρι..

Εγώ δεν.



Στάλθηκε από τα θεωρεία της Βουλής.
''TEΡΑΣΤΙΕ'' !!!! Μήτσο.. δεν παίζεσαι...

GivingGivingGivingGreetingGreetingGreeting
abcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghgabcdefghg

RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.510
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Φιλαράκια καλά να περάσετε όσοι πάτε. Εάν κάποιος θέλει να πιούμε καφέ στο Ρίο κατά τη επιστροφή σας από Γιαννενα για Αθηνα για να σπάσετε το ταξίδι των 430 χλμ στην μεση κάνοντας στάση το τηλ/νο μου είναι στο προφιλ. Και με μετρο τα ξύδια!

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Θα είναι όλη η Βουλή ρε.abcdefgh

Βαριέμαι τις χαιρετούρες.. abcdefghgk





Πέραν της πλάκας άπαξ και οι βάρδιες κάτσουν καλά θα προσπαθήσω να ανέβω να σας δω.

Να μου πείτε καλορίζικο και το νέο εργαλείο..
abc
GivingGreetingBike
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Φιλαράκια καλά να περάσετε όσοι πάτε. Εάν κάποιος θέλει να πιούμε καφέ στο Ρίο κατά τη επιστροφή σας από Γιαννενα για Αθηνα για να σπάσετε το ταξίδι των 430 χλμ στην μεση κάνοντας στάση το τηλ/νο μου είναι στο προφιλ. Και με μετρο τα ξύδια!

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανονισα να ειναι νερωμενα.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
επισης στο αρχικό ποστ υπαρχει ωρα και μερα αναχωρησης γαι οσους θελουν να παμε παρέα την Παρασκευή
GivingGreetingSmileys drinking beer Emoticon
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Θα είναι όλη η Βουλή ρε.abcdefgh

Βαριέμαι τις χαιρετούρες.. abcdefghgk





Πέραν της πλάκας άπαξ και οι βάρδιες κάτσουν καλά θα προσπαθήσω να ανέβω να σας δω.

Να μου πείτε καλορίζικο και το νέο εργαλείο..
abc
Άντε βρε Φίλε!.. μακάρι να ανταμώσουμε!! - όσο για την Βουλή.. ''Βγάλε τους σε Άδεια''... abcdefghabcdefghgkDancingHappyabcdefghg
 

haris sfinas

new member
Δημοσιεύσεις
48
Ηλικία
46
Λεπον...

ο καιρος απ οτι φαινεται θα εχει ξεθυμανει μεχρι το αλλο Σου-Κου.Δεν θα ειναι καλοκαιρακι αλλα ουτε και κατι που θα μας δημιουργησει προβλημα.Απ οτι φαινεται επαναλαμβανω...

Το προγραμμα θα εχει ως εξης.

Την Παρασκευη το βραδυ μαζευομαστε πριν τις 9:00 σε τσιπουραδικο κοντα στο Ξενοδοχειο Αλεξιος.Τρωμε,πινουμε κανονιζουμε το προγραμμα του Σαββατου και αν τελειωσουμε νωρις,συνεχιζουμε για κανα ποτακι στην γυρω περιοχη.

Σαββατο πρωι συναντηση για καφεδακι,μετα βολτουλες μεσα στην πολη...καποιοι μπορει να κανουν και εκτος,φαγητο στο ποδι,απογευματινο καφεδακι και το βραδυ συναντιομαστε σε μαγαζι κοντα στην λιμνη για φαγητο.Και αυτο το μαγαζι θα ειναι αρκετα κοντα για να μην χρειαστει να παρετε μηχανη η αυτοκινητο με το οποιο κανονιζω να εχουμε ενα ποιοτικο μενου με λογικο κοστολογιο ανα ατομο.

Μεσοβδομαδα θα υπαρξει επισημη ενημερωση.
Εγώ θα έρθω κατά τις 9:30 για να κάνω εντύπωση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Φιλαράκια καλά να περάσετε όσοι πάτε. Εάν κάποιος θέλει να πιούμε καφέ στο Ρίο κατά τη επιστροφή σας από Γιαννενα για Αθηνα για να σπάσετε το ταξίδι των 430 χλμ στην μεση κάνοντας στάση το τηλ/νο μου είναι στο προφιλ. Και με μετρο τα ξύδια!

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
..Γρηγόρη, ότι πει ο Παν-αγιότατος! (ευλογείτε).. Εμείς το 'ποίμνιο' απλά ακολουθεί!..

cdefghiSmileys drinking beer EmoticoncdefghiSmileys drinking beer EmoticoncdefghiSmileys drinking beer EmoticoncdefghiSmileys drinking beer EmoticoncdefghiSmileys drinking beer Emoticon

abcdefghgYesabcdefghgYesabcdefghgYesabcdefghgYesabcdefghgYes
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εγώ θα έρθω κατά τις 9:30 για να κάνω εντύπωση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια απο τις δυο μερες?
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
....................

Αναχωρηση απο Αθηνα ομαδικα για οσους θελουν ... Παρασκευή 29/11/ απο Λεωφορο Καβαλας πρωην Βιαμαξ (μετα την γεφυρα Κηφισσού) στις 3.30μμ ακριβως

Δεν ξέρω ακόμα τί ώρα θα ξεκινήσω (παίζει να φύγω και πρωί), αλλά επειδή αυτά τα "πρώην" Βιαμάξ κλπ μπορεί να μπερδέψουν (ο χάρτης δεν θα το εμφανίζει φαντάζομαι), μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κι έναν χάρτη με το σημείο του ραντεβού για να ξέρουμε?
Ίσως με βολέψει κι εμένα, είδωμεν.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Δεν ξέρω ακόμα τί ώρα θα ξεκινήσω (παίζει να φύγω και πρωί), αλλά επειδή αυτά τα "πρώην" Βιαμάξ κλπ μπορεί να μπερδέψουν (ο χάρτης δεν θα το εμφανίζει φαντάζομαι), μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κι έναν χάρτη με το σημείο του ραντεβού για να ξέρουμε?
Ίσως με βολέψει κι εμένα, είδωμεν.
Πρώην Βιαμαξ είναι μόλις μπείς Λ.Αθηνών από Κηφισού για Κόρινθο στο πρώτο φανάρι δεξιά πριν την γέφυρα της Θηβών.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
με το που θα περασεις την γεφυρα στο ποταμι απ την Λ. Αθηνων αμεσως δεξά ειναι ενας χωρος μεγαλος λιγο πριν πολυ λιγο πριν τα lidl (Λωφ. Αθηνών 42, Αθήνα )
θα ειμαι εκει και θα περιμενω απο τις 3.15...
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Δεν ξέρω για τα Γιάννενα, αλλά εδώ στα γύρω βουνά χιονίζει απο χτες.
Οπότε οο ταξιδευτές με μότο ξέρετε, δεν είσαστε πρωτάρηδες.
Το γαμωτο είναι οτι όσο και να προσπάθησα να στειμωξω το πρόγραμμα δεν μου βγαίνει.
Καλά να περάσετε όλοι
 
Top Bottom