Βιασμός fernanda. 4ever

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.648
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ειναι η δεύτερη φορά που μου γράφεις με ειρωνία αυτό το περί μην λιώνεις κτλ κτλ και στην πρώτη δεν ασχολήθηκα και δεν καταλαβαίνω από που αντλείς τέτοιο θάρρος και θράσος να μου απευθύνεσαι έτσι, θα μπορούσες να τοποθετηθείς όπως τοποθετούνται όλοι και λένε την άποψη τους χωρίς να με σνομπάρεις και να το παίζεις εξυπνάκιας, ούτε με γνωρίζεις και ούτε θέλεις να με γνωρίσεις γιατί αν το συνεχίσεις αυτό θα σου @@@@@ ότι έχεις @@@@@
Έχεις δίκιο ,άλλα το έχασες στην τελευταία σου πρόταση.
 
Last edited by a moderator:

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.834
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Είναι η ΠΡΩΤΗ φορά που κινούμαστε έτσι και ελπίζουμε να είναι και η τελευταία!

Αφού κλειδώθηκε προσωρινά μέχρι να αποσταλούν οι κατάλληλες προειδοποιήσεις και να γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις, ελπίζουμε να έχουν ηρεμήσει τα πνεύματα και να συνεχιστεί ένας όμορφος διάλογος επι του θέματος και ΜΟΝΟ!

Αν κάποιος δεν είναι σίγουρος για την επιτρεπόμενη συμπεριφορά που μπορεί να έχει στο forum αυτό, θα θέλαμε να ανατρέξει στο ανάλογο θέμα…

Thread 'Σχετικα με το motoparea.gr'
https://motoparea.gr/threads/Σχετικα-με-το-motoparea-gr.5989/
 

tedvj23

member
Δημοσιεύσεις
859
Περιοχή
Patra City
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Άκυρος τελείως, μακάρι δλδ τώρα που θα γυρίζει πατρίδα να την βιάζουν σε κάθε μία από τις χώρες αυτές και μόλις φτάσει σπίτι να κάνει και τον σταυρό της που δεν της λείπει κανένα νεφρό; ή που είναι ζωντανή; Συντροχε αυτή η γυναίκα Δεν νομίζω να θέλει να είναι καν ζωντανή πλέον, τέτοιο πράγμα δυστυχώς δεν ξεπερνιέται εύκολα και σε σκοτώνει από μόνο του εσωτερικά σιγά σιγά... Όπως και να έχει θα της μεταφέρω την αλληλεγγύη σου!
abcd
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.535
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δηλαδή επειδή κάποιος γουστάρει τον εαυτό του και αναδεικνύει το σώμα του, με σεβασμό και όχι ξετσίπωτα, ή ο άλλος έχει λεφτά και μπορεί να φαίνεται κανένα 500ευρω, σημαίνει ότι ο καθένας μας είναι έρμαιο του ζώου μέσα του και κρύβεται πίσω από την δικαιολογία, αυτή-ος με προκάλεσε.

Ας προσεχε!!



Ενδιαφέρον προσέγγιση δεν λέω, αλλά για να γελάσεις μόνο.



Είμαστε(οι άνθρωποι) πιο ζώα από τα πιο άγρια ζώα της φύσης
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.648
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Νομίζω ότι το θέμα έχει εξαντληθεί και έχει πάρει και στην Ινδία τον δρόμο του.Προς γνώσιν όσων σκοπεύουν να κάνουν ταξίδι στο εξωτερικό.Ο καθείς κάνει τις επιλογές του.Ενηλικοι είμαστε.ΤΕΛΟΣ.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.535
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Νομίζω ότι το θέμα έχει εξαντληθεί και έχει πάρει και στην Ινδία τον δρόμο του.Προς γνώσιν όσων σκοπεύουν να κάνουν ταξίδι στο εξωτερικό.Ο καθείς κάνει τις επιλογές του.Ενηλικοι είμαστε.ΤΕΛΟΣ.
Ο καθένας έχει τα όρια του.

Επειδή για εσένα, εξαντλήθηκε, τέλος βάζεις μόνο στον εαυτό του.


Διάλογο κάνουμε, απόψεις ανταλλάσουμε. Οποίος θεωρεί ότι τον κουράζει ή ότι ανακυκλώνεται ένα θέμα, απλά μπορεί να απέχει.

Δεν καταλαβαίνω αυτό το ΤΕΛΟΣ που γραφεις.
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Είμαστε εδώ για να συζητάμε και να λέμε την γνώμη μας επί θεμάτων,, θα ακουστούν πολλές απόψεις, αν συμφωνούμε ή όχι θα πρέπει να το αναφέρουμε και απλά θα συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Πχ :Όταν κάνεις επίσκεψη κάπου είσαι υποχρεωμένος να εφαρμόζεις τα του νοικοκύρη, στου Χ το σπίτι αν πας θα σου ζητήσει να βγάλεις τα παπούτσια για να μπεις, από την άλλη ο Ψ θα σου πει άστα μην τα βγάζεις μπες όπως είσαι, όπως και να έχει θα ακολουθήσεις και στις δύο περιπτώσεις τα θέλω και τα πρέπει τούς Άσχετα αν τα βρίσκεις λάθος ή σωστά, είναι άλλο ζήτημα αυτό, εντελώς διαφορετικό, ο κάθε ένας είτε μονάδα είτε σαν λαός θεωρεί άλλα πράγματα σωστά και λάθος από αυτό που έχουμε στο μυαλό μας, σε φυλές στην Αφρική κυκλοφορούν οι γυναίκες γυμνοστηθες ακόμη και εμείς οι δυτικοί το θεωρούμε λάθος καλώς ή κακώς,, σύμφωνα με την μόρφωση του ο κάθε λαός θα πράξει και τα ανάλογα, αυτές οι χώρες όπου έγινε το συμβάν δυστυχώς είναι αρκετά χρόνια πίσω και πράττουν άσχημα ακόμα σε τέτοια.... και η γιαγιά μου θυμάμαι έλεγε την δεκαετία του 80-90 που ερχόταν οι ξεβρακωτες (εννοούσε ξένες τουρίστριες στην παραλία με μπραζιλ) πως είναι ξενδιατροπες και έχουν τον κωλο έξω αλλά δεν είδα τον παππού μου να παίρνει κανένα χατζαρι να τους κόψει το κεφάλι ούτε να τις βιάζει με την παρέα του, έχει να κάνει ξεκάθαρα με την αντίληψη και την κουλτούρα του λαού,, Να λοιπόν αυτό ήταν μια άποψη,, οποιοσδήποτε μπορεί να την συμμερίζεται ή και από την άλλη να την θεωρεί άκυρη και λανθασμένη, το αναφέρει και όλα μέλι γάλα, όπως προείπα, συμφωνούμε ότι διαφωνούμε!! ΌΤΑΝ ΌΜΩΣ έρχεται κάποιος και σου πετάει υπονοούμενα για τον τρόπο σκέψης σου , πικαροντας σε λέγοντας διάφορες πιπες αν λιώνεις ή όχι και αφήνει υπονοούμενα για μυαλά χιονονιφαδες κτλ κτλ τότε αδερφέ Όχι, δεν είμαστε όλοι ήρωες και μάγκες από τα πληκτρολόγια γράφοντας σεντόνια ξεκατινιαζοντας ο ένας τον άλλον από τις οθόνες, πας τον βρίσκεις, του σπας και τα δύο τα χέρια σε δέκα μεριές να μην ξανά πιάσει πληκτρολόγιο για το υπόλοιπο της ζωής του γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνουν κάποιοι να σέβονται και να μην σε προσβάλουν χωρίς καν να σε ξέρουν, χωρίς καν να έχεις ασχοληθεί ποτέ μαζί τους χωρίς καν να τους έχεις δώσει το παραμικρό δικαίωμα!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.494
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Είμαστε εδώ για να συζητάμε και να λέμε την γνώμη μας επί θεμάτων,, θα ακουστούν πολλές απόψεις, αν συμφωνούμε ή όχι θα πρέπει να το αναφέρουμε και απλά θα συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Πχ :Όταν κάνεις επίσκεψη κάπου είσαι υποχρεωμένος να εφαρμόζεις τα του νοικοκύρη, στου Χ το σπίτι αν πας θα σου ζητήσει να βγάλεις τα παπούτσια για να μπεις, από την άλλη ο Ψ θα σου πει άστα μην τα βγάζεις μπες όπως είσαι, όπως και να έχει θα ακολουθήσεις και στις δύο περιπτώσεις τα θέλω και τα πρέπει τούς Άσχετα αν τα βρίσκεις λάθος ή σωστά, είναι άλλο ζήτημα αυτό, εντελώς διαφορετικό, ο κάθε ένας είτε μονάδα είτε σαν λαός θεωρεί άλλα πράγματα σωστά και λάθος από αυτό που έχουμε στο μυαλό μας, σε φυλές στην Αφρική κυκλοφορούν οι γυναίκες γυμνοστηθες ακόμη και εμείς οι δυτικοί το θεωρούμε λάθος καλώς ή κακώς,, σύμφωνα με την μόρφωση του ο κάθε λαός θα πράξει και τα ανάλογα, αυτές οι χώρες όπου έγινε το συμβάν δυστυχώς είναι αρκετά χρόνια πίσω και πράττουν άσχημα ακόμα σε τέτοια.... και η γιαγιά μου θυμάμαι έλεγε την δεκαετία του 80-90 που ερχόταν οι ξεβρακωτες (εννοούσε ξένες τουρίστριες στην παραλία με μπραζιλ) πως είναι ξενδιατροπες και έχουν τον κωλο έξω αλλά δεν είδα τον παππού μου να παίρνει κανένα χατζαρι να τους κόψει το κεφάλι ούτε να τις βιάζει με την παρέα του, έχει να κάνει ξεκάθαρα με την αντίληψη και την κουλτούρα του λαού,, Να λοιπόν αυτό ήταν μια άποψη,, οποιοσδήποτε μπορεί να την συμμερίζεται ή και από την άλλη να την θεωρεί άκυρη και λανθασμένη, το αναφέρει και όλα μέλι γάλα, όπως προείπα, συμφωνούμε ότι διαφωνούμε!! ΌΤΑΝ ΌΜΩΣ έρχεται κάποιος και σου πετάει υπονοούμενα για τον τρόπο σκέψης σου , πικαροντας σε λέγοντας διάφορες πιπες αν λιώνεις ή όχι και αφήνει υπονοούμενα για μυαλά χιονονιφαδες κτλ κτλ τότε αδερφέ Όχι, δεν είμαστε όλοι ήρωες και μάγκες από τα πληκτρολόγια γράφοντας σεντόνια ξεκατινιαζοντας ο ένας τον άλλον από τις οθόνες, πας τον βρίσκεις, του σπας και τα δύο τα χέρια σε δέκα μεριές να μην ξανά πιάσει πληκτρολόγιο για το υπόλοιπο της ζωής του γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνουν κάποιοι να σέβονται και να μην σε προσβάλουν χωρίς καν να σε ξέρουν, χωρίς καν να έχεις ασχοληθεί ποτέ μαζί τους χωρίς καν να τους έχεις δώσει το παραμικρό δικαίωμα!
Ρε συ Ντινο μην το φτανουμε στα ακρα, Smileys drinking beer Emoticon
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Ρε συ Ντινο μην το φτανουμε στα ακρα, Smileys drinking beer Emoticon
Παναγιώτη γράφουμε Δημόσια, πιστεύω κατανοείς το Δημόσια εξου και η επίπληξη που δέχτηκαν οι αναρτήσεις μας και σωστά πράξατε, επειδή όπως ανέφερα γράφουμε δημόσια και διαβάζουν φίλοι, γνωστοί, οικογένεια, ο πατέρας για τα ταξίδια και τις απόψεις του γιου, η γυναίκα για τον άντρα της, το παιδί σου για τον πατέρα του κτλ δεν μπορείς να αφήνεις τον κάθε έναν να σου μιλάει κατά αυτόν τον τρόπο και να σε μειώνει έτσι, είναι θέμα αξιοπρέπειας, είναι θέμα γοήτρου, είναι θέμα υπόστασης, για εμένα λοιπόν το θέμα για χάρη πολλών που μου έστειλαν μήνυμα και χάρη και του φόρουμ και ξέρεις πόσο σας εκτιμώ εδώ μέσα, θεωρείτε Λήξαν και καλά θα κάνει ο τύπος αυτός να μην ξανά ασχοληθεί μαζί μου Ούτε κατά διάνοια.
Τροφή για σκέψη:η πολύ ανοχή σε τέτοιου είδους συμπεριφορές από μέλη φέρνει τέτοια αποτελέσματα; διότι πάνω από 15 άτομα μου στείλανε το ίδιο μήνυμα τύπου, μην ασχολείσαι με τον @@@ σε όλους έτσι κάνει..
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.494
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αμα παρω ενα πακετο 500ευρα, το χωσω στο τσεπακι στο πουκάμισο να φαινονται καργα, και αρχισω να κοβω βολτες σε περίεργες γειτονιές, νύχτα, και έρθει ένας και μου κοπανήσει μια το κεφάλι και μου τα πάρει, θα είναι λάθος μετά ένα σχόλιο τύπου ΄΄κι εσύ που πήγαινες ετσι;''.

Θα φταίει σε κάτι αυτός που κάνει το σχόλιο ή θα έχει άδικο;

Κάποια στιγμή άτομα χιονονιφάδες πρέπει να καταλάβετε ότι ΑΛΛΟ πράγμα το σωστό κι ΑΛΛΟ το πράγμα το παίρνω τα μέτρα μου.

ΝΑΙ, δεν θα έπρεπε να απειλείται η ύπαρξη μια γυναίκας στον κόσμο.

Απειλείται όμως σε κάποιες περιπτώσεις, γιατί υπάρχουν και κακοί άνθρωποι. Και μια γυναίκα που έχει μυαλό, παίρνει τα μέτρα της και αποφεύγει να βρεθεί μόνη και απροστάτευτη σε επικίνδυνα μέρη.

Εϊναι άλλο πράγμα το ''που πας μωρή δεν πας να πλύνεις κανά πιάτο'' που ΕΙΝΑΙ εμετικό σχόλιο και ΑΛΛΟ πράγμα το ''που πας ρε κοπελιά απροστάτευτη σε τέτοιες συνθήκες'' το οποίο είναι ΛΟΓΙΚΟ σχόλιο.

Μιχαλη νομιζω οτι ειναι αστοχος ο συσχετισμος με τα 500ευρα που στα κουναει ο αλλος προκλητικα.Η συγκεκριμενη γυναικα η οι γυναικες που βιαζονται συστηματικα σε αυτες τις χωρες δεν κυκλοφορουν με τον πισινο εξω για να πεις οτι προκαλουν.

Πολλα επρεπε να εχουν κανει αλλα δεν ξερουμε αν μπορουσαν να κανουν περισσοτερα.Δεν ηταν δυο τυχαιοι που πηραν πρωτη φορα μια μηχανη και εφυγαν για ταξιδι μακρινο.Μπορει να μην τους ηρθαν οπως τα περιμεναν,μπορει κατι να στραβωσε και να αναγκαστηκαν να μεινουν εκει,πολλα μπορει.Ασχετα απο τους λογους θα επρεπε να ριχνουμε την ευθυνη μονο στους πραγματικα ενοχους.

Οπως και να χει δεν εμειναν μονο στην κλοπη αλλα κατεστρεψαν και την ζωη ενος ατομου.Ελπιζω να τους κρεμασουν δημοσια οχι για να συνετιστουν οι αλλοι,γιατι ουτε θα συνετιστουν ουτε θα φοβηθουν, αλλα για να το ευχαριστηθω εγω.
 

Vespower

new member
Δημοσιεύσεις
78
Ηλικία
45
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Θανος
Εχοντας διασχισει το μακρινο 2013 το Μαροκο απο βορα προς νοτο,επιστρεφοντας μια κοπελα μ ζηταγε πληροφοριες εαν και κατα ποσο ειναι επικινδυνα κατω.

Της ειπα την αποψη μου,πως το βιωσα,ομως υπηρχε μια βασικη διαφορα,ημουν αντρας οποτε δεν ξερω της λεω να σ πω πως μπορει να ειναι για γυναικα μονη.

Καπου στο 2015 ή 2016 θυμαμαι που ειχανε παει στα βουνα του Ατλαντα να διανυκτερευσουν σε σκηνακι τρεις φιλες Σουδεζες οπου τις αποκεφαλισαν ορεινοι.

Σαφως και ο κοσμος ακομη ειναι ελευθερος να διασχιστει απ τον οποιονδηποτε,ομως θεωρω σωφρον να γνωριζει ηθη-εθιμα και συνηθειες του καθε τοπου,για την ασφαλεια την δικη του οσο και των γυρω του.
 

RaGe_RaptoR

new member
Δημοσιεύσεις
333
Ηλικία
44
Μοτοσυκλέτα
GSX-R1000 K6
Όνομα
Giorgio
όλα αυτά τα όμορφα περί victim blaming etc έχουν εφαρμογή στον ελεύθερο κόσμο.
όταν ταξιδεύεις "μεσανατολικά", το κάνεις με το ανάλογο ρίσκο δεδομένης της αξίας που έχει η γυναίκα αλλά και η ίδια η ζωή στις εκεί κουλτούρες.
 

Viper1

new member
Δημοσιεύσεις
69
Ηλικία
49
Περιοχή
Greece
Όνομα
George
Εγώ μια ερώτηση έχω. Άσχετη με το τι συνέβη στην κοπέλα.
Ποιος από εδώ μέσα επιτρέπει στην γυναίκα του να έχει τέτοιο λογαριασμό στο instagram?
 

parkaris

new member
Δημοσιεύσεις
110
Μοτοσυκλέτα
Cbf 125
Όνομα
-
Σε πρώτη φάση σιγά μην χρειάζεται να πάρει την έγκριση κανενός , σε δεύτερη , τον βλέπεις μαζί της στις φωτογραφίες.
 

Viper1

new member
Δημοσιεύσεις
69
Ηλικία
49
Περιοχή
Greece
Όνομα
George
Σε πρώτη φάση σιγά μην χρειάζεται να πάρει την έγκριση κανενός , σε δεύτερη , τον βλέπεις μαζί της στις φωτογραφίες.
Οπότε συμφωνείς να έχει η γυναίκα κοπέλα σου τέτοιου περιεχομένου προφίλ. Οκ
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.535
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Εγώ μια ερώτηση έχω. Άσχετη με το τι συνέβη στην κοπέλα.
Ποιος από εδώ μέσα επιτρέπει στην γυναίκα του να έχει τέτοιο λογαριασμό στο instagram?
Είμαστε στο 2024. Αλοιμονο αν η κάθε γυναίκα ήθελε έγκριση του άντρα για να κάνει ότι αγαπάει.

Αν από αυτό που κάνει, προσβάλλεται ο άνδρας, τότε δυο λύσεις υπάρχουν: 1η το συζητάει μαζί της για να πει τους προβληματισμούς και να έχουν μια κοινή απόφαση και 2η αν δεν συμφωνεί τότε δεν την γουστάρει για αυτό που είναι και που ισως για αυτό που την αγάπησε, οπότε χωρισμός όσο είναι νωρίς, καλύτερο για όλους
 

Garfield

new member
Δημοσιεύσεις
44
Ηλικία
49
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
Aprilia SR Max 300
Όνομα
Ιωάννης
Είμαστε στο 2024. Αλοιμονο αν η κάθε γυναίκα ήθελε έγκριση του άντρα για να κάνει ότι αγαπάει.

Αν από αυτό που κάνει, προσβάλλεται ο άνδρας, τότε δυο λύσεις υπάρχουν: 1η το συζητάει μαζί της για να πει τους προβληματισμούς και να έχουν μια κοινή απόφαση και 2η αν δεν συμφωνεί τότε δεν την γουστάρει για αυτό που είναι και που ισως για αυτό που την αγάπησε, οπότε χωρισμός όσο είναι νωρίς, καλύτερο για όλους
Α να γεια σου! Η πιο σωστή απάντηση που έψαχνα και εγώ πως να την διατυπώσω πιο καλά.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.488
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Αν από αυτό που κάνει, προσβάλλεται ο άνδρας, τότε δυο λύσεις υπάρχουν: 1η το συζητάει μαζί της για να πει τους προβληματισμούς και να έχουν μια κοινή απόφαση και 2η αν δεν συμφωνεί τότε δεν την γουστάρει για αυτό που είναι και που ισως για αυτό που την αγάπησε, οπότε χωρισμός όσο είναι νωρίς, καλύτερο για όλους
Αυτο και τιποτε αλλο!Giving
 
Top Bottom