Ασφαλειες Μοτο-Οδικες...

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Μιας και τώρα είδα αυτό το θέμα, ας αναφέρω κι εγώ την την εμπειρία μου από την Anytime.

Καταρχάς, εντός Ελλάδας όλα καλά.

Όμως, πριν από κανα δυο χρονάκια, σε ταξίδι με τη γυναίκα μου ακινητοποιηθήκαμε από διαλυμένο λάστιχο (Metzeler Tourance) στο πουθενά κάπου στη Μολδαβία.
Παίρνω τηλέφωνο στην οδική της Anytime και με έκπληξη ακούω την υπάλληλο να μου λέει ότι δεν καλύπτομαι στη Μολδαβία! Τις εκφράζω τις αντιρρήσεις μου, όμως, μη μπορώντας να αντιδράσω περαιτέρω, χαρακτηριστικά της είπα: "ξέρετε τη δουλειά σας" και αναγκαστικά ξεκίνησα να προσπαθώ να βγάλω άκρη με όποιο τρόπο μπορούσα.
Τελικά μετά από απίστευτη ταλαιπωρία, άγχος, φόβο, χαμένο χρόνο και χρήμα και χάρη στην Αστυνομία, το 112, κάποιους Μολδαβούς και την τύχη μου που υπήρχε ένα μοναδικό λάστιχο (Pilot Road 5) στη διάστασή μου στη Μολδαβία, καταφέραμε και ξεμπερδέψαμε την επόμενη μέρα.

Όταν επιστρέψαμε στην Ελλάδα, ήρεμος πια, αποφάσισα να κοιτάξω πάλι τους όρους του συμβολαίου, όπου διαπίστωσα αυτό που θυμόμουν, ότι δηλαδή καλυπτόμουν εντός ηπειρωτικής Ευρώπης, εκτός από την Γροιλανδία, την Ισλανδία, την Αλβανία και τα νησιά Φερόε.

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο στην Anytime για να ρωτήσω με τον αριθμό κυκλοφορίας μου αν καλύπτομαι στη Μολδαβία και δύο (2) διαδοχικοί υπάλληλοι του τηλεφωνικού κέντρου με ενημερώνουν ότι, βάσει του συμβολαίου μου, καλύπτομαι στην Μολδαβία.

Μετά από καμιά 10ριά μέρες, αφού δεν είχα κανένα νέο, τους ξαναπήρα και η υπάλληλος που ασχολούταν με το θέμα μου με ενημέρωσε ότι, βάσει του συμβολαίου μου, αν και δεν προκύπτει ξεκάθαρα από τους όρους, δεν καλύπτομαι στην Μολδαβία και σε κάποιες άλλες χώρες, όπως, αν θυμάμαι καλά, η Ουκρανία και η Λευκορωσία.

Λίγες μέρες μετά και αφού εν τω μεταξύ είχα επικοινωνήσει με την ασφαλίστρια διαμέσου της οποίας είχα κάνει την ασφάλιση, καθώς είχα άγχος για το αν θα είχα πλήρη κάλυψη στο εξωτερικό και προκειμένου να έχω διαπροσωπική σχέση με κάποιον (και πράγματι πιστεύω ότι έκανε ότι μπορούσε), διαφορετική υπάλληλος της εταιρίας με ενημέρωσε ότι βάσει του συμβολαίου μου, καλύπτομαι στην Μολδαβία.

Για να μη σας τα πολυλογώ, τελικά παραδέχτηκαν πως καλύπτομαι στη Μολδαβία και μου προσέφεραν 150€ σε μορφή δωροεπιταγών για τον ¨ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ", τις οποίες δεν δέχτηκα (κακώς), καθώς το θεώρησα ξεφτίλα για την ταλαιπωρία που υπεστήκαμε εγώ και η γυναίκα μου, η οποία ακόμα θυμάται με τρόμο το όλο σκηνικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δυστυχώς αυτά είναι τα ρίσκα στα φθηνά συμβόλαια και επιβεβαιώνουν τον κανόνα πως ότι πληρώνεις, παίρνεις.
Καμία Ιντεραμερικαν, Ευρωπαϊκή Πίστη κλπ δεν θα το έκανε.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μιας και τώρα είδα αυτό το θέμα, ας αναφέρω κι εγώ την την εμπειρία μου από την Anytime.

Καταρχάς, εντός Ελλάδας όλα καλά.

Όμως, πριν από κανα δυο χρονάκια, σε ταξίδι με τη γυναίκα μου ακινητοποιηθήκαμε από διαλυμένο λάστιχο (Metzeler Tourance) στο πουθενά κάπου στη Μολδαβία.
Παίρνω τηλέφωνο στην οδική της Anytime και με έκπληξη ακούω την υπάλληλο να μου λέει ότι δεν καλύπτομαι στη Μολδαβία! Τις εκφράζω τις αντιρρήσεις μου, όμως, μη μπορώντας να αντιδράσω περεταίρω, χαρακτηριστικά της είπα: "ξέρετε τη δουλειά σας" και αναγκαστικά ξεκίνησα να προσπαθώ να βγάλω άκρη με όποιο τρόπο μπορούσα.
Τελικά μετά από απίστευτη ταλαιπωρία, άγχος, φόβο, χαμένο χρόνο και χρήμα και χάρη στην Αστυνομία, το 112, κάποιους Μολδαβούς και την τύχη μου που υπήρχε ένα μοναδικό λάστιχο (Pilot Road 5) στη διάστασή μου στη Μολδαβία, καταφέραμε και ξεμπερδέψαμε την επόμενη μέρα.

Όταν επιστρέψαμε στην Ελλάδα, ήρεμος πια, αποφάσισα να κοιτάξω πάλι τους όρους του συμβολαίου, όπου διαπίστωσα αυτό που θυμόμουν, ότι δηλαδή καλυπτόμουν εντός ηπειρωτικής Ευρώπης, εκτός από την Γροιλανδία, την Ισλανδία, την Αλβανία και τα νησιά Φερόε.

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο στην Anytime για να ρωτήσω με τον αριθμό κυκλοφορίας μου αν καλύπτομαι στη Μολδαβία και δύο (2) διαδοχικοί υπάλληλοι του τηλεφωνικού κέντρου με ενημερώνουν ότι, βάσει του συμβολαίου μου, καλύπτομαι στην Μολδαβία.

Μετά από καμιά 10ριά μέρες, αφού δεν είχα κανένα νέο, τους ξαναπήρα και η υπάλληλος που ασχολούταν με το θέμα μου με ενημέρωσε ότι, βάσει του συμβολαίου μου, αν και δεν προκύπτει ξεκάθαρα από τους όρους, δεν καλύπτομαι στην Μολδαβία και σε κάποιες άλλες χώρες, όπως, αν θυμάμαι καλά, η Ουκρανία και η Λευκορωσία.

Λίγες μέρες μετά και αφού εν τω μεταξύ είχα επικοινωνήσει με την ασφαλίστρια διαμέσου της οποίας είχα κάνει την ασφάλιση, καθώς είχα άγχος για το αν θα είχα πλήρη κάλυψη στο εξωτερικό και προκειμένου να έχω διαπροσωπική σχέση με κάποιον (και πράγματι πιστεύω ότι έκανε ότι μπορούσε), διαφορετική υπάλληλος της εταιρίας με ενημέρωσε ότι βάσει του συμβολαίου μου, καλύπτομαι στην Μολδαβία.

Για να μη σας τα πολυλογώ, τελικά παραδέχτηκαν πως καλύπτομαι στη Μολδαβία και μου προσέφεραν 150€ σε μορφή δωροεπιταγών για τον ¨ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ", τις οποίες δεν δέχτηκα (κακώς), καθώς το θεώρησα ξεφτίλα για την ταλαιπωρία που υπεστήκαμε εγώ και η γυναίκα μου, η οποία ακόμα θυμάται με τρόμο το όλο σκηνικό.
Καλά έκανες. Δεν είναι όλα "ευρώ και ξέχνα το".

Το παραπάνω που θα πληρώσεις στον ασφαλιστή σου σε σχέση με ασφάλεια τύπου "e-shop" (αν έχεις επιλέξει κάποιον επαγγελματία) είναι να σκιστεί να σε βοηθήσει μεσάνυκτα με λάστιχο στην μέση του πουθενά και να σου βρει λύση έστω και επι πληρωμή αν δεν σε καλύπτει το συμβόλαιο.
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.484
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Το καλοκαίρι που πέρασε σε ταξίδι εντός Ελλάδος (Ήπειρο) μένω με το αυτοκίνητο και σε τηλέφωνο στην ασφαλιστική για γερανό μου λένε ότι δεν έχω οδική βοήθεια στο συμβόλαιο μου. Μετά από κάποια μπινελίκια αφού είχα μαζί το συμβόλαιο και ανέφερε χρέωση οδικής ήρθαν.
 

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Καλά έκανες. Δεν είναι όλα "ευρώ και ξέχνα το".

Το παραπάνω που θα πληρώσεις στον ασφαλιστή σου σε σχέση με ασφάλεια τύπου "e-shop" (αν έχεις επιλέξει κάποιον επαγγελματία) είναι να σκιστεί να σε βοηθήσει μεσάνυκτα με λάστιχο στην μέση του πουθενά και να σου βρει λύση έστω και επι πληρωμή αν δεν σε καλύπτει το συμβόλαιο.
Την anytime την επέλεξα γιατί την εμπιστεύτηκα ως "παρακλάδι" της Interamerican, ωστόσο δεν την έκανα online, αλλά βρήκα συνεργαζόμενο ασφαλιστή για να μου κάνει το συμβόλαιο, ο οποίος όμως στην προκειμένη περίπτωση δε μπορούσε να κάνει κάτι παρά μόνο εκ των υστέρων.

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να το κυνηγήσω το θέμα, αλλά μου συνέβησαν διάφορά και τελικά το παράτησα.
 

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Δυστυχώς αυτά είναι τα ρίσκα στα φθηνά συμβόλαια και επιβεβαιώνουν τον κανόνα πως ότι πληρώνεις, παίρνεις.
Καμία Ιντεραμερικαν, Ευρωπαϊκή Πίστη κλπ δεν θα το έκανε.
Ίσως και να έχεις δίκιο, αλλά έχε υπόψη σου ότι οι ασφαλιστικές εταιρίες συνεργάζονται με εταιρίες οδικής βοήθειας, οι οποίες έχουν δικό τους τηλεφωνικό κέντρο και στη προκειμένη περίπτωση η Interamerican και η Anytime by Interamerican μοιράζονται την ίδια οδική, οπότε ποτέ μη λες ποτέ.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ίσως και να έχεις δίκιο, αλλά έχε υπόψη σου ότι οι ασφαλιστικές εταιρίες συνεργάζονται με εταιρίες οδικής βοήθειας, οι οποίες έχουν δικό τους τηλεφωνικό κέντρο και στη προκειμένη περίπτωση η Interamerican και η Anytime by Interamerican μοιράζονται την ίδια οδική, οπότε ποτέ μη λες ποτέ
Είμαι απολύτως βέβαιος ότι από την Ιντεραμερικαν δεν θα άκουγες κάτι τέτοιο. Δλδ το να μην ξέρουν τελικά αν καλύπτεσαι ή όχι με αποτέλεσμα να ταλαιπωριέσαι άδικα και χωρίς λόγο.

Κακώς δεν το κυνήγησες γιατί αν μη τι άλλο τέτοιες αντί επαγγελματικές συμπεριφορές θα πρέπει να έχουν και συνέπειες, για να μην υπάρξει άλλος στη θέση σου!
 

nister

new member
Δημοσιεύσεις
137
Περιοχή
Φωκίδα
Μοτοσυκλέτα
Dl 650 V-strom k9
Όνομα
Νίκος
Και η Interamerican και η Anytime by Interamerican έχουν το ίδιο τηλεφωνικό κέντρο, "1158".

Εκ του αποτελέσματος, η επιλογή μου ήταν λάθος, είναι δεδομένο αυτό. Απλά δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι αυτό δεν θα συνέβαινε αν είχα Ineramerican τουλάχιστον.

Έχεις δίκιο για το κυνήγι, αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα τότε.
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.516
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Δυστυχώς αυτά είναι τα ρίσκα στα φθηνά συμβόλαια και επιβεβαιώνουν τον κανόνα πως ότι πληρώνεις, παίρνεις.
Καμία Ιντεραμερικαν, Ευρωπαϊκή Πίστη κλπ δεν θα το έκανε.
Γιάννη έχω την αίσθηση ότι η anytime ανήκει στην interamerican ως θυγατρικη ίντερνετικη της εταιρία.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.536
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Γιάννη έχω την αίσθηση ότι η anytime ανήκει στην interamerican ως θυγατρικη ίντερνετικη της εταιρία.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν το γνωρίζω Γρηγόρη, απλά έχω μάθει πολλές φορές πως ότι πληρώνουμε παίρνουμε. Για αυτό είπα όσα είπα παραπάνω. Τις φθηνές ασφάλειες δεν τις εμπιστεύομαι γενικά, γιατί κάτι δεν μου κάθεται καλά στην λογική μου.
Γιατί δλδ να υπάρχει η Ιντεραμερικαν εφόσον η anytime σου παρέχει τις ίδιες καλύψεις, με χαμηλότερο κόστος?
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Η ενιταημ είναι το ιντερνετικό κομμάτι της ιντεραμερικαν παίδες,έχει διάφορα πακέτα (έχω το ενισχυμένο).
Απλά λόγω διαφήμισης του φθηνού της συμβολαίου όλοι ,ή σχεδόν όλοι πάνε σε αυτό γιατί κακά τα ψέματα κερδίζεις περισσότερα ευρα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και επειδή αναφέρθηκε για ασφάλεια στο ταξίδι στο εξωτερικό (ασχέτως με την ενιταημ) καλά είναι να κάνουμε και μια έξτρα ταξιδιωτική ,καλύπτει όλες εκείνες τις ιδιαιτερότητες που έχει η φάση ταξίδι.
Για εμένα είναι πολύ λίγα το τι πληρώνεις σε σχέση με το "να γίνει ησυχια "από πριν αρχίσει το ταξίδι.
Εκεί δεν έχει μα και μου.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Μιας και τώρα είδα αυτό το θέμα, ας αναφέρω κι εγώ την την εμπειρία μου από την Anytime.

Καταρχάς, εντός Ελλάδας όλα καλά.

Όμως, πριν από κανα δυο χρονάκια, σε ταξίδι με τη γυναίκα μου ακινητοποιηθήκαμε από διαλυμένο λάστιχο (Metzeler Tourance) στο πουθενά κάπου στη Μολδαβία.
Παίρνω τηλέφωνο στην οδική της Anytime και με έκπληξη ακούω την υπάλληλο να μου λέει ότι δεν καλύπτομαι στη Μολδαβία! Τις εκφράζω τις αντιρρήσεις μου, όμως, μη μπορώντας να αντιδράσω περεταίρω, χαρακτηριστικά της είπα: "ξέρετε τη δουλειά σας" και αναγκαστικά ξεκίνησα να προσπαθώ να βγάλω άκρη με όποιο τρόπο μπορούσα.
Τελικά μετά από απίστευτη ταλαιπωρία, άγχος, φόβο, χαμένο χρόνο και χρήμα και χάρη στην Αστυνομία, το 112, κάποιους Μολδαβούς και την τύχη μου που υπήρχε ένα μοναδικό λάστιχο (Pilot Road 5) στη διάστασή μου στη Μολδαβία, καταφέραμε και ξεμπερδέψαμε την επόμενη μέρα.

Όταν επιστρέψαμε στην Ελλάδα, ήρεμος πια, αποφάσισα να κοιτάξω πάλι τους όρους του συμβολαίου, όπου διαπίστωσα αυτό που θυμόμουν, ότι δηλαδή καλυπτόμουν εντός ηπειρωτικής Ευρώπης, εκτός από την Γροιλανδία, την Ισλανδία, την Αλβανία και τα νησιά Φερόε.

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο στην Anytime για να ρωτήσω με τον αριθμό κυκλοφορίας μου αν καλύπτομαι στη Μολδαβία και δύο (2) διαδοχικοί υπάλληλοι του τηλεφωνικού κέντρου με ενημερώνουν ότι, βάσει του συμβολαίου μου, καλύπτομαι στην Μολδαβία.

Μετά από καμιά 10ριά μέρες, αφού δεν είχα κανένα νέο, τους ξαναπήρα και η υπάλληλος που ασχολούταν με το θέμα μου με ενημέρωσε ότι, βάσει του συμβολαίου μου, αν και δεν προκύπτει ξεκάθαρα από τους όρους, δεν καλύπτομαι στην Μολδαβία και σε κάποιες άλλες χώρες, όπως, αν θυμάμαι καλά, η Ουκρανία και η Λευκορωσία.

Λίγες μέρες μετά και αφού εν τω μεταξύ είχα επικοινωνήσει με την ασφαλίστρια διαμέσου της οποίας είχα κάνει την ασφάλιση, καθώς είχα άγχος για το αν θα είχα πλήρη κάλυψη στο εξωτερικό και προκειμένου να έχω διαπροσωπική σχέση με κάποιον (και πράγματι πιστεύω ότι έκανε ότι μπορούσε), διαφορετική υπάλληλος της εταιρίας με ενημέρωσε ότι βάσει του συμβολαίου μου, καλύπτομαι στην Μολδαβία.

Για να μη σας τα πολυλογώ, τελικά παραδέχτηκαν πως καλύπτομαι στη Μολδαβία και μου προσέφεραν 150€ σε μορφή δωροεπιταγών για τον ¨ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ", τις οποίες δεν δέχτηκα (κακώς), καθώς το θεώρησα ξεφτίλα για την ταλαιπωρία που υπεστήκαμε εγώ και η γυναίκα μου, η οποία ακόμα θυμάται με τρόμο το όλο σκηνικό.
Μόνο στη σκέψη που τόζησα μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι! Bcdef
Έχω να πω μόνο ένα ότι θα της ζητούσα να μου το στείλει αυτό ΑΜΕΣΑ με e mail και μετά θα τους κυνηγούσα νομικά μέχρι να σβήσει η φωτιά στην κόλαση.....
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
Μόνο στη σκέψη που τόζησα μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι! Bcdef
Έχω να πω μόνο ένα ότι θα της ζητούσα να μου το στείλει αυτό ΑΜΕΣΑ με e mail και μετά θα τους κυνηγούσα νομικά μέχρι να σβήσει η φωτιά στην κόλαση.....
Οι κλήσεις δεν ηχογραφούνται απο το κέντρο? Πιστεύω ότι το κάνουν
Αν θέλει ίσως έχει ακόμη την δυνατότητα, ειδικά αφού δεν πήρε τη δωροεπιταγή, εκεί το θέμα θα ήταν λήξαν
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
Καλά έκανες. Δεν είναι όλα "ευρώ και ξέχνα το".

Το παραπάνω που θα πληρώσεις στον ασφαλιστή σου σε σχέση με ασφάλεια τύπου "e-shop" (αν έχεις επιλέξει κάποιον επαγγελματία) είναι να σκιστεί να σε βοηθήσει μεσάνυκτα με λάστιχο στην μέση του πουθενά και να σου βρει λύση έστω και επι πληρωμή αν δεν σε καλύπτει το συμβόλαιο.
Έτσι είναι, η σχέση με τον ασφαλιστή σου πρέπει να είναι προσωπική και σε τέτοιες περιπτώσεις η συνεισφορά του είναι πολύτιμη!
Η AnyTime είναι ένα "πείραμα" από την Interamerican να μειώσει το κόστος συμβολαίου αφού δεν δίνει προμήθειες σε ασφαλιστές, και κατ' επέκταση και τον αριθμό των ασφαλιστών της με ότι αυτό συνεπάγεται στην κερδοφορία της.
Κατ' εμέ το πείραμα αυτό δεν ήταν πετυχημένο, καθώς ειδικά τον πρώτο καιρό η επικοινωνία με το τηλ κέντρο ήταν προβληματική
Είναι πολύ βασικό να έχεις έναν άνθρωπο να ενδιαφερθεί για σένα και όχι μια απλή καταγραφή στο κέντρο και γεια σας
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Οι κλήσεις δεν ηχογραφούνται απο το κέντρο? Πιστεύω ότι το κάνουν
Αν θέλει ίσως έχει ακόμη την δυνατότητα, ειδικά αφού δεν πήρε τη δωροεπιταγή, εκεί το θέμα θα ήταν λήξαν
Ναι έτσι λένε αλλά σιγά μη σου δώσουν ηχογράφηση που θα τους θάψει οπότε γραπτώς η απάντηση του οιουδήποτε πάντα ή ηχογράφηση και εσύ με το κινητό σου (γίνεται? δεν ξέρω) αφού τους πεις και εσύ πως η κλήση ηχογραφείται ή με το δεύτερο κινητό (προσωπικά έχω) ανοικτή ακρόαση το πρώτο και βίντεο το δεύτερο και μετά όπως είπα μέχρι να παγώσει η κόλαση ή κάλυψη του συνόλου των εξόδων πούκανα . Μετά θάχει και άλλα στο δικαστήριο όπως ψυχικές οδύνες κλπ κλπ. Μια χαρά τα ξέρουνε μην ανησυχείτε αλλά όπου πιάσει έπιασε...
Σαν δεν ντρέπονται λιγάκι τόσα χρόνια πληρώνουμε τζάμπα και δεν τους έχουμε απασχολήσει ποτέ, εγώ τουλάχιστον και να φας τέτοιο χουνέρι και να μείνεις να τρέχεις μόνος σου. Με τίποτα ξαναλέω δεν τους άφηνα.....
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.168
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Δυστυχώς αυτά είναι τα ρίσκα στα φθηνά συμβόλαια και επιβεβαιώνουν τον κανόνα πως ότι πληρώνεις, παίρνεις.
Καμία Ιντεραμερικαν, Ευρωπαϊκή Πίστη κλπ δεν θα το έκανε.
2006 Ιταλια ακριβως ιδια περιπτωση με την συζηγατα μου μολις τηλεφωνησα Ιντεραμερικαν εφαγα μia ωραιοτατη χυλοπιτα δεν καλυπτουμε μηχανες εκτος Ελλάδος.....απλά πραγματα μολις γυρισα ADAC
 

bugsbunny

new member
Δημοσιεύσεις
300
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500 DS
Όνομα
George
Ναι έτσι λένε αλλά σιγά μη σου δώσουν ηχογράφηση που θα τους θάψει οπότε γραπτώς ....
Είναι προσωπικό σου δεδομένο, αν την ζητήσεις επίσημα είναι υποχρεωμένοι να την δώσουν
 
Top Bottom